Spolehlivost Freelander

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
LOTUS
Příspěvky: 6
Registrován: 01 črc 2010 17:15

Spolehlivost Freelander

#1 Příspěvek od LOTUS » 29 zář 2012 12:38

Čau chlapi,potřebuju tochu informaci o tomhle autě,nemyslím konkrétně to z odkazu,ale všeobecně o tomhle typu.Uvažuju,že bych něco takového koupil manželce,aby se už nemusela trápit v zimě s vyjížděním ze zahrady .Jak jsou tyhle auta spolehlivá,je lepší benzín,nebo nafta,nemyslím spotřebou,ale poruchovostí,jak maká 4x4?Určitě chci 5 dveř s klimou.Bylo by to na ježdění do práce a kolem komína,žádné dálky nejezdí,prostě klasika,max 10 000 km rok.Ten na odkazu je celkem pěknej i barva pěkná holčičí.
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/la ... LSO_EXPORT" onclick="window.open(this.href);return false;

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Spolehlivost Freelander

#2 Příspěvek od Safraporte » 29 zář 2012 15:50

LOTUS píše:Čau chlapi,potřebuju tochu informaci o tomhle autě,nemyslím konkrétně to z odkazu,ale všeobecně o tomhle typu.Uvažuju,že bych něco takového koupil manželce,aby se už nemusela trápit v zimě s vyjížděním ze zahrady .Jak jsou tyhle auta spolehlivá,je lepší benzín,nebo nafta,nemyslím spotřebou,ale poruchovostí,jak maká 4x4?Určitě chci 5 dveř s klimou.Bylo by to na ježdění do práce a kolem komína,žádné dálky nejezdí,prostě klasika,max 10 000 km rok.Ten na odkazu je celkem pěknej i barva pěkná holčičí.
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/la ... LSO_EXPORT" onclick="window.open(this.href);return false;
Ehm, má rada zní - pokud nemáš chuť dohledat si to základní zde na fóru, tak to auto ani nekupuj, protože při případné závadě nebudeš schopen zde cokoli najít.
Otázka tebou nadnesená zde byla již tolikrát, že už se lidem ani nechce odpovídat. Přesto tě navedu:
Jak jste spokojený s Freelandrem
Koupe Freelander
Koupe
Kupuji freelandera rada
Zivotny omyl - prvotne sklamani
Snad ti to pomůže v rozhodování :wink:

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost Freelander

#3 Příspěvek od Hunter » 01 říj 2012 08:31

Urcite to neni horsi auto nez jina ojeta auta, jenom to vyzaduje pravidelnou udrzbu. A urcite kupovat od rocniku 2002.
Free Td4 2004 HSE automat

Uživatelský avatar
dzordzi
Příspěvky: 370
Registrován: 03 bře 2010 14:24
auto: LR3
Bydliště: Malé Karpaty

Re: Spolehlivost Freelander

#4 Příspěvek od dzordzi » 03 říj 2012 20:07

otázka bola -Spolehlivost Freelander
odpoved je - Nespolahlivý



ale nemenil by som to svoje za iné..... :ty jeden...:
Discovery3 2,7 TDV6 HSE, automat,

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost Freelander

#5 Příspěvek od Maxsel » 03 říj 2012 23:49

dzordzi píše:otázka bola -Spolehlivost Freelander
odpoved je - Nespolahlivý
To už si dnes nemyslím. Nevím proč, žádné jiné auto jsem nikdy neměl tak rád a neměl tak dlouho. Když se Free začal vyrábět, tak se nelíbil. Když jsem ho sháněl, byl dražší než jiná SUV z té doby. Když jsem ho koupil, vadilo mi, že to není ani osobák ani off a má od obou jen to horší. Když jsem začal opravovat první vady, skřípal jsem zubama. Možná proto... :)

Myslím, že Freečko je na tom naprosto stejně jako jiná auta. Koupíš vrak, máš vrak. Koupíš zachovalé auto a jezdíš. Stačí se zaměřit na IRD, visco a zadní dif. Ostatní věci jsou většinou prkotiny.

A ještě srovnání poruchosti s VW Passat dle TÜV. Aby někdo neřekl, že Freečku nadržuju, protože ho ještě pořád mám. :)
Přílohy
TUV.jpg
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

Re: Spolehlivost Freelander

#6 Příspěvek od dandee » 06 říj 2012 09:08

Ale ta prkotina je napriklad motor. Prave som cerstvo po oprave motoru,odislo tesnenie pod hlavou.Tak mi uz urobili mensiu generalku./necelych 150 tis.km/ A to je velmi zachovale auticko. S tym som napriklad vobec nepocital,ze sa dosere nieco na motore. Ale napriek tomu je v rodine oblubene.
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost Freelander

#7 Příspěvek od Maxsel » 06 říj 2012 12:46

Výměna těsnění pod hlavou je u 1.8 benzínu kvůli gumovým částem těsnění plánovaný servisní úkon . Nejde tedy říct, že je proto auto nespolehlivé...
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

Re: Spolehlivost Freelander

#8 Příspěvek od dandee » 06 říj 2012 19:41

Fuha, a kde sa to pise? A ak mozes prezradit , ake este dolezite zariadenia a kedy sa maju vymenit, okrem tych veci,co su popisane na uvode fora ako servisne intervaly? Ak ta to teda nebude obtazovat.Dik.
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

Uživatelský avatar
Karab
Příspěvky: 124
Registrován: 28 úno 2007 07:57

Re: Spolehlivost Freelander

#9 Příspěvek od Karab » 08 říj 2012 15:25

Ja mám už štvrtý Freeelander ak sa to dá ešte Freelander nazvať, má iny motor, kola, interier, a tie investície čo som do opráv Free vrazil radšej ani nepočítam, no som s ním celkom spokojný, ale napriek tomu si myslím, že kto si free kúpi ako rodinné auto alebo auto pre manželku a pod. :Ja blb: je buď neznalý veci, alebo je masochista vo vzťahu k svojej peňaženke.

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost Freelander

#10 Příspěvek od tagr » 08 říj 2012 20:58

co stam dal za motor a převodovku ? :)
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Odpovědět