Zásilkový prodej náhradních dílů

Moderátor: stan

Zamčeno
Zpráva
Autor
azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Zásilkový prodej náhradních dílů

#1 Příspěvek od azni » 31 bře 2014 14:48

Mohu poprosit o radu, kde všude se vám osvědčilo nakupovat náhradní díly formou zásilkového prodeje ? Myslím, že takový aktuální přehled by přivítalo víc lidí...
( nakupoval jsem něco na Litep - ceny i výběr slušný, ale poštovné 150 kč i za maličkost... :( )
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

Uživatelský avatar
bacyll
Příspěvky: 324
Registrován: 22 srp 2009 17:57
tel.: 737336028
Bydliště: Klatovy

Re: Zásilkový prodej náhradních dílů

#2 Příspěvek od bacyll » 31 bře 2014 15:19

on to NĚKDO musí do NĚČEHO zabalit a vyplnit dopravcovo papíry a předat k přepravě. U ppl zaplatím cca 140Kč jenom za holou dopravu bez dobírky...
Lidi neblbněte!!! Jestli je to za všechnu tu práci s odesláním moc, tak proč si pro to nezajedete? Když to prodejce zahrne do marže, tak pak bude zase moc drahej a tak dokola...............


Sorry za plevel, ale zrovna řeším s jedním stejný problém a jsem z toho :angry

azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Re: Zásilkový prodej náhradních dílů

#3 Příspěvek od azni » 31 bře 2014 15:32

Tak se zbytecne nenervuj - taky hodne veci posilame a snazime se to postovny rozlisovat podle velikosti a vahy zasilky ! Pokud jsou to malickosti, jde to treba obalkou, vetsi veci se zatim vzdy vejdou do stokoruny se vsim vsudy.
( Jsme radi, ze zakaznik nakoupi prave u nas a nemam potrebu si uctovat 50kc za to, ze strcim vec do krabicky a prelepim paskou. A pokud by mi to uz chybelo, rozmelnim ty castky za drobnosti mezi drahe zbozi... )
Na tema cen zasilek bych ale v diskuzi pokracoval nerad, to je kazdeho svedomi, zajimal by me spise dalsi moznosti nakupu.
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

Uživatelský avatar
bacyll
Příspěvky: 324
Registrován: 22 srp 2009 17:57
tel.: 737336028
Bydliště: Klatovy

Re: Zásilkový prodej náhradních dílů

#4 Příspěvek od bacyll » 31 bře 2014 15:43

co třeba tady? http://www.landroverforum.cz/forum/viewforum.php?f=12

A přes koho posíláš tak levně zásilky? Nebo to dotuješ?

Uživatelský avatar
fidzi
Příspěvky: 966
Registrován: 04 zář 2010 23:33
tel.: Xiaomi Mi2S
auto: Discovery I 300Tdi
Bydliště: Č.B./Písek/Lysice

Re: Zásilkový prodej náhradních dílů

#5 Příspěvek od fidzi » 31 bře 2014 16:09

azni píše:Tak se zbytecne nenervuj - taky hodne veci posilame a snazime se to postovny rozlisovat podle velikosti a vahy zasilky ! Pokud jsou to malickosti, jde to treba obalkou, vetsi veci se zatim vzdy vejdou do stokoruny se vsim vsudy.
( Jsme radi, ze zakaznik nakoupi prave u nas a nemam potrebu si uctovat 50kc za to, ze strcim vec do krabicky a prelepim paskou. A pokud by mi to uz chybelo, rozmelnim ty castky za drobnosti mezi drahe zbozi... )
Na tema cen zasilek bych ale v diskuzi pokracoval nerad, to je kazdeho svedomi, zajimal by me spise dalsi moznosti nakupu.
Že to jde u tebe, nemusí to jít jinde. Dám ti příklad: ČP toho neposíláme moc, takže nám to nesvezou. Tudíž musím vyslat zaměstanance na poštu. Je cca. 5min chůze x 2, 10min při nejlepším trvá zásilku odbavit. Většinou mu to vyjde tak na 30min. Ty mu musím pochopitelně zaplatit, takže jen za tohle dám 50Kč + hodnotu poštovného. Stovka ani člověk nemrkne. A to do toho nepočítám, že by místo lítání po poště mohl něco konstruktivního dělat. Nevím v jakým oboru děláš, ale pokud těch obálek nenosíš 10 najednou, tak se to musí dotovat.
Každé skutečné dobrodružství začíná nárazem fantazie na skutečnost.

Land Rover Discovery I 300Tdi: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 30&t=23585

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Zásilkový prodej náhradních dílů

#6 Příspěvek od Rover » 31 bře 2014 16:15

Větší balíky se vejdou do stokoruny včetně doběrečného?

Takže 100,-Kč mínus cca 10,-Kč krabice, nějaká lepící páska, doběrečné dopravci 20-30,-Kč, práce lidí s balením, vyplňováním, sklad, atd., takže dopravci platíte za balík kolem 50,-Kč včetně DPH? Prozradíš kdo to je? To by mně docela zajímalo...

Neříkám 150,-Kč, ale cena 130-140,-Kč za větší balík na dobírku je naprosto reálná cena prodejce, který se zoufale nesnaží dotovat ze svého dopravu...

Pro zajímavost - když jsme ještě dělali s poštou, tak byla průměrná cena svozového balíku na dobírku 170,-Kč (tolik si pošta účtovala!!!).
Country boy...

azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Re: Zásilkový prodej náhradních dílů

#7 Příspěvek od azni » 31 bře 2014 17:49

Ano, dotuju to a o to mam umerne drazsi zbozi - na nejlevnejsim (v korunach) pridam desetnik, na tisicovym desetikoruny. Sam kdyz neco shanim treba na Heurece, divam se nejdriv kdo ma postovny v cene - coz mi prijde fer, protoze dodatecnym pripoctenim postovneho jsou ceny ( zvlast zbozi za stokoruny ) uplne nekde jinde ! A jako lahudka jsou nektere e-shopy, kde se cena dopravy atd. objevi jako prekvapeni az pri dokoncovani objednavky... :(

Ale presne tohle jsem nechtel - zbytecne jsme zabili ( mozna pro dost lidi ) uzitecne vlakno... Jestli mate neco k veci, napiste to prosim do vlakny : Zásilkový prodej náhradních dílů I. , ktere ted zalozim. Zaroven prosim admina, aby toto off topic vlakno smazal. Dekuji.
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

Mira 101
Příspěvky: 1279
Registrován: 17 čer 2013 23:19
tel.: 777667094
auto: D1 300Tdi
Bydliště: Morava

Re: Zásilkový prodej náhradních dílů

#8 Příspěvek od Mira 101 » 31 bře 2014 17:54

Cele je to polemika o ho..,za prve,jen na tomto foru najdes nekolik moznosti nakupu dilu na LR,za druhe,internet Ti najde zbytek tech,kteri nejsou zde, za treti,ceny dopravy na Litepu jsou naprosto srovnatelne ze vsemi zasilkovymi obchody,a to kupuji casto a kde co,a a to je asi vse co se k tomu da dodat,tak pekny den, :ty jeden...: .

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Zásilkový prodej náhradních dílů

#9 Příspěvek od RudaK » 31 bře 2014 17:58

Mira 101 píše: a to je asi vse co se k tomu da dodat,tak pekny den, :ty jeden...: .
Já bych ještě řek,že to v sekci Discovery je trochu mimo ...nebylo by to lepší tady http://www.landroverforum.cz/forum/viewforum.php?f=14
p.s. jinak mě to skoro vždy vychází s poštovným líp než bych si pro to jel sám ..... :Sorry:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Franta D1
Příspěvky: 1283
Registrován: 22 lis 2012 21:43
tel.: 731585433
auto: Disco 1 3.5 V8i

Re: Zásilkový prodej náhradních dílů

#10 Příspěvek od Franta D1 » 31 bře 2014 18:43

:head :ne

Uživatelský avatar
jareku
Příspěvky: 1767
Registrován: 09 zář 2012 23:25
tel.: 737 347 753
auto: RR L322+DEF+SIII
Bydliště: Blansko

Re: Zásilkový prodej náhradních dílů

#11 Příspěvek od jareku » 31 bře 2014 20:25

Toto téma se nedá ani komentovat... Když ti poštovné tak vadí, jezdi si pro to... Nikdo tě nenutí si to nechat posílat... :ne :ne
Live long and prosper.

Uživatelský avatar
petr pp
Příspěvky: 1329
Registrován: 19 zář 2013 16:06
tel.: 0903790668
auto: def 90
Bydliště: Moravske Lieskove

Re: Zásilkový prodej náhradních dílů

#12 Příspěvek od petr pp » 31 bře 2014 20:50

Mne na slovensko posiela P.U. hocico a casto a nezauima ma postovne ale kedy to dorazi a ake mame vztahy ked si to porovnas tak co si kupis za 200 korun na slovensku su to 2 cigarety. Premna hra hlavnu ulohu cas .

Uživatelský avatar
hrabe
Příspěvky: 612
Registrován: 10 říj 2009 18:35
tel.: 00421903849869
auto: LR Discovery Td5
Bydliště: Púchov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásilkový prodej náhradních dílů

#13 Příspěvek od hrabe » 31 bře 2014 20:51

Manželka má obchod a běžná cena u středních balíků které jí chodí je 6 Euro.Jak píše Ruda , osobní návštěva v Litepu mě vzhledem na spotřebu D2ky stojí 20 L nafty takže není o čem. Jediný klad osobní návštěvy je pokec a kafe :D

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Zásilkový prodej náhradních dílů

#14 Příspěvek od Acon » 01 dub 2014 06:50

azni píše:...
Na tema cen zasilek bych ale v diskuzi pokracoval nerad, to je kazdeho svedomi, zajimal by me spise dalsi moznosti nakupu.
Len z príspevku akosi vyplynulo, že práve to Ťa najviac žerie.
Pokial ide o dodávateľov, tak za roky čo toto fórum existuje sa tu vyprofilvali 3 absolútne spolahliví CZ dodávatelia Litep a Eliott + Karel Sláma za použité ND. A nie len ako dodávatelia ND ale aj ako ľudia ktorý tu zadarmo prispeli horou technicky hodnotných príspevkov.
Na nete sa samozrejme dá nájsť kopec iných zahraničných dodávateľov no je fakt, že zoznam ako taký tu nie je. No je tu nespočetne tém, ktoré sa dopodrobna venujú prakticky všetkým problémom, ktoré sa LR týkajú a tém o všetkých možných aj nemožných úpravách a v daných témach sú mnohé odkazy na dodávateľov ND. Kedysi som si tie odkazy ukladal a bolo ich hodne, len mi klakol PC a už som sa ku tomu nedostal.
Toto vlákno sa žial zvrhlo lebo, resp. hlavne preto, že PavelU (Litep) tu začínal ako jeden z prvých LRoverákov, poradil v mnohých problémoch, doporučil mnohé e-shopy.... Ale nie len on, pred ním Eliott, a tým, že začali dodávať ND v cenách iných dostupných shopov tak neskutočne zjednodušili život všetkým majiteľom LR, ktorý majú buď jazykovú bariéru, alebo jednoducho nemajú skúsenosti s nákupom mimo SK-CZ. Nikto z nás nerieši poštovné a balné lebo si skrátka objednám ešte niečo do rezervy nech sa to rozloží. Obchod je o zárobku a zárobok má byť taký aby bola udržateľná úroveň služby dlhodobo. A to myslím v prípade spomínaných e-shopov platí do bodky. Dlhodobo spolahlivé služby sú samozrejmosťou.
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Re: Zásilkový prodej náhradních dílů

#15 Příspěvek od azni » 01 dub 2014 10:25

Ano, ja s Tebou souhlasim a rozumim tomu. Spousty let take posilam dily, jen na jinou znacku. Ale jak uz jsem psal, co se da, davam do obalky a tomu, kdo uz u me alespon jednou nakupoval poslu zbozi klidne bez dobirky, neprijde mi fer z penez zakaznika zbytecne zivit "molocha" (postu) a tech par haliru za krabicku me taky nevytrhne (chodi mi jich od dodavatelu dost, prip. mi je s radosti daji v kazdem krame)...
Jinak si myslim, ze radit ostatnim je smyslem prave techto for, take co vim, rad se o to podelim a nejen tady... Pokud by to nekdo nechtel delat, samozrejme by to sem nepsal. To mi tedy neprijde jako neco vyjimecneho, bral bych to spis jako nezjistnou pomoc kolegovi nebo reklamu pro svoji zivnost - i to je ale v takovem foru v poradku.

A jak pises : " No je tu nespočetne tém, ktoré sa dopodrobna venujú prakticky všetkým problémom, ktoré sa LR týkajú a tém o všetkých možných aj nemožných úpravách a v daných témach sú mnohé odkazy na dodávateľov ND. Kedysi som si tie odkazy ukladal a bolo ich hodne, len mi klakol PC a už som sa ku tomu nedostal."
Tak to je presne o co mi slo - udelat prehledny seznam s konkretnimi strucnymi udaji - bez toho aby se clovek musel prokousavat hromadami stranek s off-topic prispevky, ve kterych neni k tematu ani carka a ztracel tim zbytecne spousty casu... A kdyz se toho vseho clovek chce uchranit a zepta se primo, dostane se mu vetsinou te nejhloupejsi "narodni" odpovedi - "Hledej, uz se to tu probiralo !" Kez by to dotycny radeji prehledl a mlcel kdyz uz nechce poradit - takhle se vlakno bud zapleveli nebo rovnou zabije...:(
Ale nic, i ja se omlouvam za off-topic, uz se na nic neptam a pozadal jsem admina o smazani celeho meho vlakna. Preji vsem hezky den.
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

Zamčeno