Ak nemate do coho vrazit €, kupte si Freelander!

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
will.26
Příspěvky: 1669
Registrován: 21 dub 2009 15:18

Re: Ak nemate do coho vrazit €, kupte si Freelander!

#21 Příspěvek od will.26 » 15 říj 2009 15:47

moon13 píše:
will.26 píše:starou serii III :mrgreen: (jsem chytil virus :lol: )
Ty vollllleee!!!! Super paráda extratřída! Tož si to užij,gratuluju.
Já už mám taky úchylku, ale nechávám to až na příští rok.
Ještě přesně nevím, co to bude, ale něco určitě jo :D

A kdy a kam to přivezeš ukázat?
letos bych chtěl ještě někde zaprasit a potom zazimovat a na jaro se do něj pustit ,tož tak nějak(hlavně aby to klaplo)

Uživatelský avatar
Jan Ikl
Příspěvky: 144
Registrován: 10 úno 2008 21:39
tel.: 608859665
Bydliště: Kopřivnice,Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ak nemate do coho vrazit €, kupte si Freelander!

#22 Příspěvek od Jan Ikl » 15 říj 2009 23:39

will.26-tak to Ti kámo držím palce a fandím,at Ti to s "dědkem" všechno vyjde tak,jak si budeš přát...a pak se nám ukážeš v plné parádě...A kdo bude potom "sedlat" Tvé statečné free??? :shock:
jinak k tématu...my koupili auto-naj.103700 km...cca před 2 lety za nemalý peníz..to že jsme si vybrali tuto značku,je na dlouho(za zmínku stojí,že jsem se rozhodoval a "sondoval" ještě Hyundai Santa Fe a T.Rav)...vyhrál free...Krom odlepeného 1ks oblož.v zadním kole(a výměny br.obl.v zad.kolech),jsem měnil ještě žárovku v př.světle a víčko rozdělovače...(samozřejmá je výměna oleju,filtrů,svíček)s těmito závadami-náklady, jsme najeli dalších cca 40.000km,s tím,že jsme kupovali jen benzín...a pak to začalo...investice-rozvody,IRD,viskóza,ložiska,trošku pozlobila spojka,klima unikla-vinou prasklé klima trubky,takže oprava trubky atd..a řada drobností...jako je odtah,opravy vozu. ..to nepočítám nějaké koberce,roletu do kufru,která prý ve voze při koupi nebyla..atd...pánové a dámy...když bych to měl spočítat,je to ranec...ale jak píše Macejky-u LR se to vyplatí...to auto Ti-Vám to vrátí...je to tak trochu srdcová záležitost..ale o tom může vykládat třeba Maxell neb will.26..a řada dalších...jezdím s rodinou na hory,na lyže,a řeknu Vám,už se těším,jak si pěkně vyjedeme v pravé zimě pěkně až k vleku,až k chatě.(už jsem to tu někde psal,jak si vedl free pěkně na sjezdovce).A jak ostatní jen čumí a čumí..zažil jsem i nejednu zácpu na D1,a jednou jsem takovou zácpu částečně objel podél cesty,D1,polem,nepolem,free bez problémů pěkně na dvojku čtvrt plynu.A měli jste vidět,jak ostatní,stojící řidiči,třeba i řidiči X5-tek čuměli...to jsou sic drobné zážitky,ale zážitky,pro které zapomínáme na bolesti a slabiny našich LR...(ty mají vesměs všechny auta)..takže zdar,LR zvlášť...

Uživatelský avatar
will.26
Příspěvky: 1669
Registrován: 21 dub 2009 15:18

Re: Ak nemate do coho vrazit €, kupte si Freelander!

#23 Příspěvek od will.26 » 17 říj 2009 07:34

Jan Ikl píše:will.26-tak to Ti kámo držím palce a fandím,at Ti to s "dědkem" všechno vyjde tak,jak si budeš přát...a pak se nám ukážeš v plné parádě...A kdo bude potom "sedlat" Tvé statečné free??? :shock:
jinak k tématu...my koupili auto-naj.103700 km...cca před 2 lety za nemalý peníz..to že jsme si vybrali tuto značku,je na dlouho(za zmínku stojí,že jsem se rozhodoval a "sondoval" ještě Hyundai Santa Fe a T.Rav)...vyhrál free...Krom odlepeného 1ks oblož.v zadním kole(a výměny br.obl.v zad.kolech),jsem měnil ještě žárovku v př.světle a víčko rozdělovače...(samozřejmá je výměna oleju,filtrů,svíček)s těmito závadami-náklady, jsme najeli dalších cca 40.000km,s tím,že jsme kupovali jen benzín...a pak to začalo...investice-rozvody,IRD,viskóza,ložiska,trošku pozlobila spojka,klima unikla-vinou prasklé klima trubky,takže oprava trubky atd..a řada drobností...jako je odtah,opravy vozu. ..to nepočítám nějaké koberce,roletu do kufru,která prý ve voze při koupi nebyla..atd...pánové a dámy...když bych to měl spočítat,je to ranec...ale jak píše Macejky-u LR se to vyplatí...to auto Ti-Vám to vrátí...je to tak trochu srdcová záležitost..ale o tom může vykládat třeba Maxell neb will.26..a řada dalších...jezdím s rodinou na hory,na lyže,a řeknu Vám,už se těším,jak si pěkně vyjedeme v pravé zimě pěkně až k vleku,až k chatě.(už jsem to tu někde psal,jak si vedl free pěkně na sjezdovce).A jak ostatní jen čumí a čumí..zažil jsem i nejednu zácpu na D1,a jednou jsem takovou zácpu částečně objel podél cesty,D1,polem,nepolem,free bez problémů pěkně na dvojku čtvrt plynu.A měli jste vidět,jak ostatní,stojící řidiči,třeba i řidiči X5-tek čuměli...to jsou sic drobné zážitky,ale zážitky,pro které zapomínáme na bolesti a slabiny našich LR...(ty mají vesměs všechny auta)..takže zdar,LR zvlášť...
od té doby co se žena dozvěděla že si pořidím dědka tak se na mě nějak divně usmívá a že pry její auto už doživá a děti taky raděj jezdí fryčkem.....se šeredně spletla bo koně fajfka a land se nepujčují :mrgreen:

Uživatelský avatar
EagleSK
Příspěvky: 94
Registrován: 19 bře 2008 13:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Ak nemate do coho vrazit €, kupte si Freelander!

#24 Příspěvek od EagleSK » 29 led 2010 08:16

Takze by som pokracoval v zacatej diskusii. Od vcera mam zlozeny kardan, pretoze mi pri zatoceni volantom zacali presmykovat predne kolesa! Tipujem, ze znova odisla viskozna spojka. Priebeh bol velmi rychly, trval zhruba 3 od vtedy, co som zaregistroval prve presmyknutie. Ked som bol v servise, tak sa som sa mimochodom dozvedel, ze musim vymenit:

1. Silentbloky na zadnom diferenciali
2. Preteka gufero na diferenciali, takze uvidime, co sa stalo
3. Predne tycky stabilizatorov klepu ako kovac na nakovu
4. Predne kolesa stale este troska "poskocia" pri zatacani dopredu. Pri cuvani poskakuju viac, neviem cim to moze byt, kedze mam momentalne zlozenu viskozu.
5. Ktovie co je z viskoznou spojkou.... Uvidime, ked ju po oprave spomenutych zavad znova zalozim.
Freelander 2.0 Di, rv. 1999, 5 dv.

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Ak nemate do coho vrazit €, kupte si Freelander!

#25 Příspěvek od Safraporte » 29 led 2010 10:55

EagleSK píše: 3. Predne tycky stabilizatorov klepu ako kovac na nakovu
Závada kterou si opravíš sám v garáži (nebo na dvoře) za pár minut a pár korun.

Uživatelský avatar
EagleSK
Příspěvky: 94
Registrován: 19 bře 2008 13:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Ak nemate do coho vrazit €, kupte si Freelander!

#26 Příspěvek od EagleSK » 29 led 2010 20:16

Safraporte píše:
EagleSK píše: 3. Predne tycky stabilizatorov klepu ako kovac na nakovu
Závada kterou si opravíš sám v garáži (nebo na dvoře) za pár minut a pár korun.
Myslis vymenou?
Freelander 2.0 Di, rv. 1999, 5 dv.

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Ak nemate do coho vrazit €, kupte si Freelander!

#27 Příspěvek od Safraporte » 29 led 2010 20:45

EagleSK píše: Myslis vymenou?
jj, jde to v poho

Uživatelský avatar
vladob8
Příspěvky: 810
Registrován: 19 kvě 2008 00:24
tel.: +421905582959
auto: D2 Td5
Bydliště: Bratislava

Re: Ak nemate do coho vrazit €, kupte si Freelander!

#28 Příspěvek od vladob8 » 30 led 2010 10:18

Eagle - pisal si ze si menil visco, daval si novu? Teraz v tychto zimach je bezne ze v rejde kola presmykuju aj s novou visco, zvlast na zjazdenom snehu pocut mohutne vrzanie. Ja mam novu a tiez to badam, to nemusis k voli tomu demontovat kardan.
Olej je proste tuhsi a ma vacsiu viskozitu.
Zdravim Vlado.
Discovery II Td5, r.2000, manual, SLS, ACE, 2" lift, winch, At2 265/75R16
Sharan 2011 2,0TDi 4motion

Uživatelský avatar
EagleSK
Příspěvky: 94
Registrován: 19 bře 2008 13:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Ak nemate do coho vrazit €, kupte si Freelander!

#29 Příspěvek od EagleSK » 30 led 2010 18:43

vladob8 píše:Eagle - pisal si ze si menil visco, daval si novu?
Ano, daval som uplne novu. Problem je ten, ze mi kolesa nepretacali na snehu, ale na asfalte. Je to velmi neprijemne, ked ti sklbe celym autom. Bolo to uz take vazne, ze aj v malej zakrute pocas jazdy auto zacalo poskakovat. Teraz je to v phode, az na to, ze sa nakydalo plno snehu a 4x4 by sa mi fakt zislo. Musim to dat cim skor do poriadku.
Freelander 2.0 Di, rv. 1999, 5 dv.

Odpovědět