Domontáž CDL (Central Diff Lock) na LT230.

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

Domontáž CDL (Central Diff Lock) na LT230.

#1 Příspěvek od Jarys » 13 úno 2007 22:26

Takže díky Vaší pomoci na fóru jsem se dozvěděl, že nemusím měnit celou redukčku. Nemám CDL a chci ho. Stačí dokoupit jen díl a lanovod s pákou. http://www.ashcroft-transmissions.co.uk ... 7.html#pa2
Díl s tisícihranem, který mi právě chybí přikládám na obrázku.
A teď otázka :?: :?: :?: Najdu u nás mechanika, který s touto dodělávkou má zkušenost? Udělá to někdo např. ve Vrchlabí :?: :?: :?:
A jaký je názor. Moje převodovka má 100000km a díl bude nový, nebude to dělat neplechu? :?: :?: :?:

Pro úplnost dodávám, že repas LT230 s CDL stojí £ 495 bez VAT a samotné CDL stojí £ 175. Samozřejmě i poštovné se s objemem zásilky sníží. Lanovod se bohužel zdražil od minulého týdně na £ 245
Disco mi zachránilo život

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od discover » 14 úno 2007 16:08

Ahoj, Jarysi
tady to mají ještě za starou cenu 195 L. http://www.discoparts.com/asp/products.asp?CatID=6
Pospěš. Někdo ti to určitě namontí.
Hi Standa

Uživatelský avatar
Miloš II
Příspěvky: 1945
Registrován: 01 lis 2006 09:24
tel.: سوني اريكسون
auto: لاند روفر ديسكفري 2
Kontaktovat uživatele:

CLD

#3 Příspěvek od Miloš II » 14 úno 2007 17:02

discover píše:Ahoj, Jarysi
tady to mají ještě za starou cenu 195 L. http://www.discoparts.com/asp/products.asp?CatID=6
Pospěš. Někdo ti to určitě namontí.
Hi Standa
Tak jsem začal v 13.30hod je 17hod a CLD je tam. Skusím hodit fota. Šlo to v celku hladce akorát průchozí díra přes plech na kterém to celé leží a je přišroubované byla malá. Takže přímočará pilka to upravila. Bylo potřeba koupit širší nýty a to 5/10. Nebyly zapojené kontakty na signalizaci palubní desky takže vyčistit letitý bordel na kontaktech a pak už jen rozhejbat mezinápravu popojížděním dopředu a do zadu. A je to :!: Miloš II
http://www.terenaky.cz/foto/albums/user ... DB0294.jpg
http://www.terenaky.cz/foto/displayimag ... at=0&pos=1
http://www.terenaky.cz/foto/albums/user ... at=0&pos=3
Kgalagadi Transfrontier Park,Central Kalahari Game Reserve,Hurungwe Safari Area,Charara Safari Area,Mana Pools National Park,Chizarira National Park,Namib-Naukluft National Park,Lower Zambezi National Park

Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1806
Registrován: 16 říj 2006 10:55
Bydliště: kousek od Přerova

#4 Příspěvek od karel » 15 úno 2007 06:47

Gratuluji Miloši, ještě nápravové špéry a pak už nebude co vylepšovat.
Už tu nejsem, tak mě s fórem neotravujte!

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Stavros » 15 úno 2007 07:44

Ac nerad, tak musim napsat, ze ses sikovnej, ty me urcite v Jihlave zbijes, az uvidis, ze jsem zase nic nestihnul udelat.

Uživatelský avatar
Miloš II
Příspěvky: 1945
Registrován: 01 lis 2006 09:24
tel.: سوني اريكسون
auto: لاند روفر ديسكفري 2
Kontaktovat uživatele:

Kryt Diferáků?

#6 Příspěvek od Miloš II » 15 úno 2007 10:18

Stavros píše:Ac nerad, tak musim napsat, ze ses sikovnej, ty me urcite v Jihlave zbijes, az uvidis, ze jsem zase nic nestihnul udelat.
No tomě ani neříkej že ty kryty diferáků co máš už doma skoro měsíc ještě nemáš přidělaný :?: :lol: :lol: :lol: Miloš II
Kgalagadi Transfrontier Park,Central Kalahari Game Reserve,Hurungwe Safari Area,Charara Safari Area,Mana Pools National Park,Chizarira National Park,Namib-Naukluft National Park,Lower Zambezi National Park

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Stavros » 15 úno 2007 10:24

Ty me urcite zabijes, ale nedaval jsem je tam kvuli ty zarucni oprave, aby nemeli duvod hledat neoriginalni /nedovoleny /dil. Snad to tady nikdo necte. :D :D

Potapěč

#8 Příspěvek od Potapěč » 15 úno 2007 10:29

Vždyť to je přidělané jen pár šrouby. :roll: Co ten kryt řízení, ten už jsi namontoval :?: :wink:

Uživatelský avatar
Miloš II
Příspěvky: 1945
Registrován: 01 lis 2006 09:24
tel.: سوني اريكسون
auto: لاند روفر ديسكفري 2
Kontaktovat uživatele:

Kryt Diferáků?

#9 Příspěvek od Miloš II » 15 úno 2007 10:32

Stavros píše:Ty me urcite zabijes, ale nedaval jsem je tam kvuli ty zarucni oprave, aby nemeli duvod hledat neoriginalni /nedovoleny /dil. Snad to tady nikdo necte. :D :D
Co nečte :!: :lol: to taky může někdo i prásknout :idea: :lol: :lol: Miloš II
Kgalagadi Transfrontier Park,Central Kalahari Game Reserve,Hurungwe Safari Area,Charara Safari Area,Mana Pools National Park,Chizarira National Park,Namib-Naukluft National Park,Lower Zambezi National Park

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Stavros » 15 úno 2007 10:41

TAk ten kryt vim presne kde je, ten je v zamecne nahore na polici zahrabanej, teda jestli ho nekdo neukrad.

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Stavros » 15 úno 2007 10:45

Jo a sehnal jsem to webasto, ktery taky jeste nemam hotovy. Moje heslo je: hlavne pomalu. :D

Uživatelský avatar
Miloš II
Příspěvky: 1945
Registrován: 01 lis 2006 09:24
tel.: سوني اريكسون
auto: لاند روفر ديسكفري 2
Kontaktovat uživatele:

Šnorchl

#12 Příspěvek od Miloš II » 15 úno 2007 11:33

Stavros píše:Jo a sehnal jsem to webasto, ktery taky jeste nemam hotovy. Moje heslo je: hlavne pomalu. :D
Taky se sežeň šnorch :!: :idea: brodíme do 90 tak aby se ti nelepilo :!: :lol: :lol: Miloš II
Kgalagadi Transfrontier Park,Central Kalahari Game Reserve,Hurungwe Safari Area,Charara Safari Area,Mana Pools National Park,Chizarira National Park,Namib-Naukluft National Park,Lower Zambezi National Park

Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

Re: CLD

#13 Příspěvek od Jarys » 15 úno 2007 19:55

Miloš II píše: Tak jsem začal v 13.30hod je 17hod a CLD je tam. Skusím hodit fota. Šlo to v celku hladce akorát průchozí díra přes plech na kterém to celé leží a je přišroubované byla malá. Takže přímočará pilka to upravila. Bylo potřeba koupit širší nýty a to 5/10. Nebyly zapojené kontakty na signalizaci palubní desky takže vyčistit letitý bordel na kontaktech a pak už jen rozhejbat mezinápravu popojížděním dopředu a do zadu. A je to :!: Miloš II
Ahoj Miloši, ty jsi dodělával lanovod k CDL. A co myslíš na to dodělání CDL do převodovky, kde není? Viz. víše... :?: :?: :?:
Disco mi zachránilo život

Uživatelský avatar
Miloš II
Příspěvky: 1945
Registrován: 01 lis 2006 09:24
tel.: سوني اريكسون
auto: لاند روفر ديسكفري 2
Kontaktovat uživatele:

Re: CLD

#14 Příspěvek od Miloš II » 15 úno 2007 21:41

Jarys píše:
Miloš II píše: Tak jsem začal v 13.30hod je 17hod a CLD je tam. Skusím hodit fota. Šlo to v celku hladce akorát průchozí díra přes plech na kterém to celé leží a je přišroubované byla malá. Takže přímočará pilka to upravila. Bylo potřeba koupit širší nýty a to 5/10. Nebyly zapojené kontakty na signalizaci palubní desky takže vyčistit letitý bordel na kontaktech a pak už jen rozhejbat mezinápravu popojížděním dopředu a do zadu. A je to :!: Miloš II
Ahoj Miloši, ty jsi dodělával lanovod k CDL. A co myslíš na to dodělání CDL do převodovky, kde není? Viz. víše... :?: :?: :?:
Tak to seš v pr.... ! Sehnat havárku a vyměnit. Už to tu někde šlo. Nebo pokud vládneš englicky pak něco s UK. V Práglu jsou myslím dva maníci co se zabývaj havárkama. U nás např. AMT to jsou omračující čísla (jak pro koho) Miloš II :lol:
Kgalagadi Transfrontier Park,Central Kalahari Game Reserve,Hurungwe Safari Area,Charara Safari Area,Mana Pools National Park,Chizarira National Park,Namib-Naukluft National Park,Lower Zambezi National Park

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od discover » 19 úno 2007 12:00

Tak jsme včera kolektivně domontovali CDL kit do Disco II. Mám namontovaný zámek Construct a ten je na vrchu tunelu navařovaný.
Tak jsme nemohli odnýtovat a montovat svchu, ale spodní cestou. Taky
to jde, ale chvílemi jsem měl v ruce ježka v kleci a nevěděl jak dál. Ale
podařilo se. Kontrolka se roysvítí až po ujetí pár metrů. Asi to bude
chtít poštelovat těmi distančními maticemi.
Pro Miloše:
Jak jste skončili v Jihlavě, pohoda, rány, bolístky? Příště mi to snad vyjde
a zdržím se.
discover

Uživatelský avatar
Miloš II
Příspěvky: 1945
Registrován: 01 lis 2006 09:24
tel.: سوني اريكسون
auto: لاند روفر ديسكفري 2
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Miloš II » 19 úno 2007 12:59

Pro Miloše:
Jak jste skončili v Jihlavě, pohoda, rány, bolístky? Příště mi to snad vyjde
a zdržím se.
discover[/quote]

Vše OK akorát jsem zjistil že mi nedrží celá pravá strana dveří vodu (jele jsem to tam skoro po zrcátka) a vypoušťák od sání vzduchu je vlastně napoušťák vody do sání :lol: Miloš II
Kgalagadi Transfrontier Park,Central Kalahari Game Reserve,Hurungwe Safari Area,Charara Safari Area,Mana Pools National Park,Chizarira National Park,Namib-Naukluft National Park,Lower Zambezi National Park

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Stavros » 19 úno 2007 13:11

To Discover: my jsme si ani nepodali ruce. Nevedel jsem, ze ses to ty. Sedel jsem s klukama na obede u stolu a tys k nam prisel.

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od discover » 19 úno 2007 13:38

Pro Milose: :lol: :lol: :lol: Jeste si proplachni i reproduktor v levych dverich, abys mel ciste stereo. Byl jsem rad, že jsme se videli. Urcite priste popijem i vino. co?

Pro Stavrose: To me mrzí, tebe jsem, stejne jako Milose, chtěl poznat
osobne. Denne se stykame na webu a pak se takhle mineme. Klasika.
Priste si dame vice casu a vyjde to.
Taky jsem byl prekvapen, ze krome "stare gardy" bylo vse takove anonymni. Jestli muzu poradit, nebylo by spatne, kdyby kazdy mel za sklem auta cedulku se jmenem, ktere nosi po webech.
Urcite by si radi lidi neco rekli atd. atd. a my bysme se neminuli.

Kazda posadka mela dostat do ruky namnozeny, rukou nacmarany planek
tankodromu s cisly stanovist pro orientaci. Odpadne "kde jste" "kde to je"
"kam jedem".
Bylo to hezke a pocasi pralo. Par fotek www.stavnaty.net/offroad .
Ahoj, a at nam to jezdi





discover

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Stavros » 19 úno 2007 13:58

Ja jsem s tvojema klukama pokecal docela dost, ale nenapadlo me, ze k nim patris a ze to ses ty.

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Stavros » 19 úno 2007 14:03

Fotky teda mate opravdu perfektni, ja tam byl sam, takze jsem moc nestihal fotit.
tady se s tim Milos moc nemazli:

Obrázek

Odpovědět