Stránka 1 z 1
Range Rover - benzín v naftě?
Napsal: 27 lis 2024 22:26
od Bubinek
Chci se zeptat,
Nejspíš se natankovalo do nádrže benzín (více bohužel nevím). Čím začít a jak eliminovat škody? Víte nějaký postup, popřípadě nějaký odborník ve Zlínském kraji?
Díky

Re: Range Rover - benzín v naftě?
Napsal: 28 lis 2024 07:25
od MadTom
Jakej Range Rover to je, resp. s jakým motorem. Staré diesely snesou hodně, dokonce se nafta dala benzínem v zimě "ředit", aby neztuhla, u nových toto nepřichází do úvahy, tam to může být rychlá smrt.
Nestartovat, vypustit nádrž, vypustit palivovou soustavu, nový palivový filtr, propláchnout čistou naftou, natankovat dobrou naftu a přidat aditiva, odvzdušnit a modlit se. Jestli je to některý z moderních dieselů, tak jenom vytáhnout obsah nádrže a doplnit čistou naftou podle mě nestačí - přidřené naftové čerpadlo a následně poškozené vstřikovače jsou velmi drahá závada, která se neprojeví hned.
Re: Range Rover - benzín v naftě?
Napsal: 28 lis 2024 09:49
od Bubinek
Jedna se o rok 2007 Range Rover sport 2.7

Re: Range Rover - benzín v naftě?
Napsal: 28 lis 2024 13:51
od MadTom
Takže novej motor, platí vše co jsem napsal.