Range Rover nebo Discovery?

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

#21 Příspěvek od RudaK » 20 črc 2008 07:04

Podle slova klasika : " Mě nevadí,žes vstůpil,ale žes vystůpil.Já sem byl,su a budu ... Landroverista :D :D :D "
p.s Těch kačáků by mohlo být víc.Mě nevadí auto ze stotisícových sérií a proto ho neprodám ( lacino ?!).Mám radost,že to projede víc než sem si myslel. :P :P :P A točí se kolem nich fajn parta lidí se stejným postižením. :idea: :!: HOWG
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ALF » 20 črc 2008 07:46

Alfe vlastnictví LR je právě srdcová záležitost a devastuje auto jen ten kdo nevyužívá jeho schopností k tomu k čemu je určeno.Takže klidně si ho lešti dál a buď úplně v klidu protože já ti nezávidím, spíš tě lituji :wink:[/quote]

Karle, stojí Ti to za to? Podívej, na ulici, kde mám kancelář mají dva sousedi LR (TD5 a D3)a je jim jedno jestli jezdí v tom, či onom autě. Do roka je stejně zase vymění za jiné. Na nějakou srdeční záležitost kašlou, do terénu nejezdí, koupili si LR jako robustní a bezpečný vůz. Ale máš trochu pravdu, mají LR do džungle, ale té naší silniční. Na závodech koní tady v OP, je možno každý rok vidět několik LR, které využívají k tahání přívěsů atd. Já osobně si pořídil prvního LR vyloženě proto, že jezdím často na hory. Srdeční záležitostí je angličák pro určitou skupinu lidí. Já osobně tak ortodoxní nejsem a ani jsem se tak neprezentoval. Nicméně značka je mi pořád sympatická. Jsem rád, žes mne Karle závěrečnou větou ujistil, že nepatříš mezi ty závistivce, kteří se starají o jiné, byť sami mají dost svých problémů. Takových je zvláště tady v Českocourkově dost, ale nelituji je.

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ALF » 20 črc 2008 08:08

RudaK píše:Podle slova klasika : " Mě nevadí,žes vstůpil,ale žes vystůpil.Já sem byl,su a budu ... Landroverista :D :D :D "
p.s Těch kačáků by mohlo být víc.Mě nevadí auto ze stotisícových sérií a proto ho neprodám ( lacino ?!).Mám radost,že to projede víc než sem si myslel. :P :P :P A točí se kolem nich fajn parta lidí se stejným postižením. :idea: :!: HOWG
RudoK, pořád mám LR a možná s ním i umřu. Je pravda, že nejsem do auta zamilovaný, ale mám ho rád. To, že máš auto ze statisícové série Ti vadit opravdu nemusí, protože D3 je mezi 4x4 vyjímečná i tím že vypadá, jak velké auto na hraní a pro mnohé jím i je. Já měl na mysli jen vyjímečnost limitované série. kdy jsem nevyužil 2 nabídek na výměnu za TD 5 , ale i třeba BMW 3. Výměnu za D3 mi pochopiteně nikdo nenabídl. :-) Souhlasím s Tebou, že kolem LR se pohybuje dobrá a pohodová parta a každý rád poradí a pomůže, což se cení. Však jsi to sám zažil, třeba s tou nohou :-)

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

#24 Příspěvek od RudaK » 20 črc 2008 08:33

Jasně. :Pohoda:
Ti kterým je jedno s čím jezdí jsou uživatelé.Já se řadím mezi majitele a těm není jedno s čím jezdí. :P A to nejezdim na hory :D , ale do hor si dám říct.
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ALF » 20 črc 2008 09:45

RudaK píše:Jasně. :Pohoda:
Ti kterým je jedno s čím jezdí jsou uživatelé.Já se řadím mezi majitele a těm není jedno s čím jezdí. :P A to nejezdim na hory :D , ale do hor si dám říct.
Jsem rád, že můj postoj někdo i akceptuje a nelituje mne.
S Camelkou v zimě a tedy i na hory nejezdím, nechci ji brát do soli, pořád je to pro mne určitý klenot tím, jak je vyjímečně zachovalá a v limitované sérii. Camelek v takovém stavu už moc nejezdí, tak ji nechci poškodit v terénu i když je pro něj stavěná. Pokud ji někdo koupí a vyválí ji v blátě, bude mi to líto, ale nic s tím nenadělám.. Já na to srdce nemám, což snad dokládá, že k tomu autu vztah mám.
Také si vybírám v čem jezdím, některé značky, nebo konkrétní modely nemusím, ale jmenovat je nebudu, jiným se mohou zrovna taková líbit.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

#26 Příspěvek od RudaK » 20 črc 2008 22:07

Alfe proto je zachovalá,páč bývalý majitel jak si psal omarodil a ty s ní jezdíš v létě po asfaltu.Tak že nemá být proč na ní něco vidět.Akorát to je jak ze sudem.Pokud ho nepoužíváš tak vyschne a teče - auto který nejezdí tak je na tom stejně jak ten sud.Dal bych to na špalky,nebo za chvíly budou bouchat kola. :D :D :D
Nebo dopadne jak moje noha. :lol: Ale někdo to zas opraví,jak moji nohu.A zas to bude dobrý. :Pohoda:
p.s. Pozor Disco nerezaví,ale koroduje. :idea: Za rozbitý pacoše Ruda :wink:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od ALF » 21 črc 2008 07:43

RudaK píše:Alfe proto je zachovalá,páč bývalý majitel jak si psal omarodil a ty s ní jezdíš v létě po asfaltu.Tak že nemá být proč na ní něco vidět.Akorát to je jak ze sudem.Pokud ho nepoužíváš tak vyschne a teče - auto který nejezdí tak je na tom stejně jak ten sud.Dal bych to na špalky,nebo za chvíly budou bouchat kola. :D :D :D
Nebo dopadne jak moje noha. :lol: Ale někdo to zas opraví,jak moji nohu.A zas to bude dobrý. :Pohoda:
p.s. Pozor Disco nerezaví,ale koroduje. :idea: Za rozbitý pacoše Ruda :wink:
Nestojí na špalcích, jezdím i v zimě, když není sníh. V průběhu roku minim. 1 x týdně jede. To dobře vím, že co se nepoužívá čert bere 2x rychleji. Mnoho jiných používá takový auto jen o víkendu. Důležitý aby nestálo delší dobu. Minulý majitel ji v NL neměl ani přihlášenu a já ji tady registroval na značky po 5ti letech a 7 dnech. Ale první vlastník najel za počátečních 5 let 102000 km.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

#28 Příspěvek od RudaK » 21 črc 2008 14:41

Podle toho už stojí dost dlouho!!!Ještě že ji občas vyvětráš.Jinak by klesala na ceně víc než klesá. :P :P
Čerpám s toho co tady píšeš.Bývalý chtěl jet,ale zdraví mu to nedovolilo.Tak že je vizuelně zachovalá.Akorát s ní nikdo nikam nechce.Aby nestratila na ceně. :D
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od ALF » 21 črc 2008 20:33

RudaK píše:Podle toho už stojí dost dlouho!!!Ještě že ji občas vyvětráš.Jinak by klesala na ceně víc než klesá. :P :P
Čerpám s toho co tady píšeš.Bývalý chtěl jet,ale zdraví mu to nedovolilo.Tak že je vizuelně zachovalá.Akorát s ní nikdo nikam nechce.Aby nestratila na ceně. :D
Jo, na co Tobě stačilo ohniště on potřeboval crossku Hold i bývalý mistr Holandska v motokrosu se někdy utne.Nedomnívám se, že s ní nikdo nikam nechce. Naopak si myslím , že by se našla spousta zájemců, kteří by Camelku rádi projeli v pořádném terénu nebo jeli na expedici. Jezdím do terénu s Hiluxovou, ale Karel mne do SOSnové s Toyotou nepřipustil.

Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1806
Registrován: 16 říj 2006 10:55
Bydliště: kousek od Přerova

#30 Příspěvek od karel » 21 črc 2008 21:10

Dobře víš proč Alfe, přijel jsi sice Camelkou, ale nic sis neprojel,dokonce jsi nejel ani tam, kde si troufli kluci s freelošem.Já vím budeš se teď omlouvat, že jsi musel nenadále odjed a bla bla bla, ale ono každé auto,které se "zašpiní" od bahna se dá bez větších problémů umýt.Zkrátka sraz bez poježdění není sraz :(
Už tu nejsem, tak mě s fórem neotravujte!

Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

#31 Příspěvek od cyril » 21 črc 2008 23:30

S mým nákupem autíčka to už začíná nabírat konkrétní podobu. Chci 1998 Discovery I, typ 300 v automatu, diesel 122ps s klimou, jdu po stavu. Pokud neuspěju u dovozců, přivezu si to sám. Dnes jsem byl na "školení" v Budějovicích, (díky Eliotte.... ) tak proto tohle rozhodnutí. Nechybělo moc a málem jsem koupil krásnýho Defendera 110 v suprovým stavu.....naštěstí mě odradila moje lakomost, hrozný sedačky pro ty úplně zadní pasažéry...absence klimy a rámus v málo odhlučněný kabině...na to nejsem zvyklej...
Byl to moc pěknej den...Teď jen sehnat to auto.... :lol:
Naposledy upravil(a) cyril dne 22 črc 2008 22:11, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1806
Registrován: 16 říj 2006 10:55
Bydliště: kousek od Přerova

#32 Příspěvek od karel » 22 črc 2008 06:34

Pokud chceš model 300 s 83 kW tak chceš Discovery I a to ti schvaluji :)
Už tu nejsem, tak mě s fórem neotravujte!

Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3474
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Land Jirka » 22 črc 2008 06:43

cyril píše: Chci 1998 Discovery II, typ 300 v automatu, diesel 83kW s klimou, jdu po stavu.
V roce 1998 typ300 to bude Discovery 1
typ 300 v automatu rv1998 má EDC a výkon 90 kW :wink:
Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od ALF » 22 črc 2008 07:33

karel píše:Dobře víš proč Alfe, přijel jsi sice Camelkou, ale nic sis neprojel,dokonce jsi nejel ani tam, kde si troufli kluci s freelošem.Já vím budeš se teď omlouvat, že jsi musel nenadále odjed a bla bla bla, ale ono každé auto,které se "zašpiní" od bahna se dá bez větších problémů umýt.Zkrátka sraz bez poježdění není sraz :(
Dobře víš proč Karle, jsem psal, že ji postavím někde na kopec, kde nebude zacákná od bláta. Dobře si pamatuji, když si sám ma minisrazu u Olomouce, když si ji viděl poprvé, prohlásil, že pod 400 tis.Kč ji nemám prodávat a že chápeš, proč ji do terénu netahám. Také se jednalo o sraz a poježdění. Nechápu, proč najednou měníš názor. Také mně u Tebe trochu mrzelo, žes někomu povolil dojet s Mitsubishi ale já s Toyotou nemohl, byť si dobře věděl, že LR do bláta nevytáhnu. Měl si mi napsat, ať s Camelkou nejezdím, že bez poježfění nebudu na srazu. Opravdu jsem musel bla bla bla odjet, protože se moje a známého děcka vracela z Řecka a vykládka byla v Brně. Já je do Brna vezl, on je měl dovézt. V pátek večer se ožral a musel jsem to řešit já. Sice to tady na fórum nepatří, ale bla bla bla vypadalo trochu jinak. Chtěl jsem zůstat v SOSnové do neděle.
Naposledy upravil(a) ALF dne 22 črc 2008 07:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

#35 Příspěvek od RudaK » 22 črc 2008 07:36

. Nechybělo moc a málem jsem koupil krásnýho Defendera 110 v suprovým stavu.....naštěstí mě odradila moje lakomost, hrozný sedačky pro ty úplně zadní pasažéry...absence klimy a rámus v málo odhlučněný kabině...





Toto se u Defa cení - rámus + pohodlí :D :D :D
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od ALF » 22 črc 2008 07:46

Toto se u Defa cení - rámus + pohodlí :D :D :D[/quote]

A hlavně nadčasový tvar dědečka ze kterého vznikl.

Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1806
Registrován: 16 říj 2006 10:55
Bydliště: kousek od Přerova

#37 Příspěvek od karel » 22 črc 2008 09:00

To ALF:
Můj názor je pořád stejný a pokud jde o setkání v Horce, tak všichni uznali, že je auto zachovalé, ale za ty peníze normálně neprodejné, bez ohledu na limitovanou sérii.Mešky nemohl přijet do Sosnové s LR, ale je to člověk,který se točí dost dlouho okolo LR a chtělo ho poznat více lidí, tak by mohl přijet třeba i na kole.Ostatně ty kdyby jsi přijel Toykou nikdo by tě nevyhazoval,jen by se na tebe většina lidí dívala divně.
Tohle beru jako poslední příspěvek k tvojí Camelce, víc se vyjadřovat nebudu, což ostatní jistě ocení :!:
Už tu nejsem, tak mě s fórem neotravujte!

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

#38 Příspěvek od RudaK » 22 črc 2008 09:12

:ty jeden...:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od ALF » 22 črc 2008 11:03

karel píše:To ALF:
Můj názor je pořád stejný a pokud jde o setkání v Horce, tak všichni uznali, že je auto zachovalé, ale za ty peníze normálně neprodejné, bez ohledu na limitovanou sérii.Mešky nemohl přijet do Sosnové s LR, ale je to člověk,který se točí dost dlouho okolo LR a chtělo ho poznat více lidí, tak by mohl přijet třeba i na kole.Ostatně ty kdyby jsi přijel Toykou nikdo by tě nevyhazoval,jen by se na tebe většina lidí dívala divně.
Tohle beru jako poslední příspěvek k tvojí Camelce, víc se vyjadřovat nebudu, což ostatní jistě ocení :!:
To Karel :
Můj názor znáš. Je škoda, že si nepamatuješ cos říkal, možná by ses měl zeptat Libora. Ani já Karle nechci řešit žabo-myší spory.

Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

#40 Příspěvek od cyril » 26 črc 2008 02:10

Už jsem to omylem napsal i do jinýho vlákna....ale s radostí hlásím, Discovery I je doma. Dovezl jsem si to z berlína a zatím jsem s tím moc spokojenej. (Nic jinýho mi ani nezbývá.... :lol: ) Pár drobností, který se budou opravovat to určitě má, ale je to automat, klima-funkční, tedy bez kompromisu přesně to co jsem si usmyslel....

Odpovědět