Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Fiik45
Příspěvky: 15
Registrován: 14 lis 2016 19:07
auto: Discovery 5

Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#1 Příspěvek od Fiik45 » 14 lis 2016 19:32

Dobrý den,

chtěli bychom příští rok koupit Discovery 5, je to co se týče velikosti, praktičnosti a designu náš největší favorit... V záloze je Volvo XC90 2. generace.

Tuto vizi nám ale kazí fakt, že jsem viděl spoustu statistik a příspěvků majitelů na internetu typu "Měl jsem to 3 roky a sralo se to co chvíli to bylo v servise, v životě nikdy více, Land Rover je kurvící se sračka." "Servis extrémně drahý, dražší než německé prémiovky." "Extrémně nespolehlivé vozy, arogantní servis, servis mě stál po záruce přes 200000Kč."

Je LR fakt tak nespolehlivý? Nejsou to jen pomluvy?
Kupili bychom ten Dieselový 3 litr, prý je to držák motor (podle dealera byl už v Discovery 4).
Auto chceme aspon na 10 let, roční nájezd 22000km, terén se s tím bude jezdit max tak na sjezdovku a chatu, žádný extrém, cestování po dálnicích na rodinné dovolené v 6 lidech. Jde o plnou palbu, 2 200 000.

Ideálně by mě zajímaly zkušenosti majitelů čtyřky... Napište prosím jakékoli postřehy.
Díky.

Nebo koupit něco jiného? Volvo?

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#2 Příspěvek od MadTom » 14 lis 2016 19:36

Jenom drobnost Discovery 4 a 5 jsou naprosto odlišná auta. Takže moc je porovnávat nejde.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Fiik45
Příspěvky: 15
Registrován: 14 lis 2016 19:07
auto: Discovery 5

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#3 Příspěvek od Fiik45 » 14 lis 2016 19:40

Vím, že uz je to na jiném podvozku a filozofie se mění. Na co se však navázat dá je kazovost, kvalita zpracování, náročnost na servis. :)

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#4 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 14 lis 2016 19:45

Fiik45 píše:......

Tuto vizi nám ale kazí fakt, že jsem viděl spoustu statistik a příspěvků majitelů na internetu typu "Měl jsem to 3 roky a sralo se to co chvíli to bylo v servise, v životě nikdy více, Land Rover je kurvící se sračka." "Servis extrémně drahý, dražší než německé prémiovky." "Extrémně nespolehlivé vozy, arogantní servis, servis mě stál po záruce přes 200000Kč."

Je LR fakt tak nespolehlivý?........
Jednoduše... není. Nic z toho co je v předchozím odstavci není obecně pravda.

Samozřejmě na foru se řeší problémy. Asi sem nikdo sám bez nějakého impulzu nenapíše:"To jsem si zas užil krásnou dovolenou s mým spolehlivým autem, neměl jsem s ním žádný problém a když jsem ho nechal v servisu preventivně prohlédnout, byli na mě milí....".

Sem se prostě píšou problémy. A ty jsou občas s jakýmikoli auty, pokud dostanou zabrat. Netýraný LR je spolehlivé auto. Nicméně bych byl opatrný s prvními kusy D5. Je to úplně nové auto a to může být problém u jakékoli automobilky. Já osobně nechávám cca 2 roky na odchytání dětských nemocí. Ale to nemění nic na rozhodnutí, že další auto bude zas LR. Buď D5 nebo nový defender.

Tom

Uživatelský avatar
Balu1989
Příspěvky: 598
Registrován: 30 zář 2013 10:44
tel.: 725 594 313
auto: D4
Bydliště: Dobříčkov (Benešov)

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#5 Příspěvek od Balu1989 » 14 lis 2016 20:00

amen

stačí se podívat na jakékoli forum, jedno jaké značky, a vždy se tam dočteš jenom o problémech, a jak je to které auto kazové atd.
kdybych si měl vybírat podle toho auto, tak bych si v životě žádný nekoupil :D :D

Honza
PER ASPERA AD ASTRA

P38 2,5 DSE 99 - pneu 235/85 R16 +1" nahoru, +6cm do šířky, CB, zahrádka, už není:-(
D3 05 TDV6 :-) - x-lifter, pneu 265/70/17, navíjedlo, prahy
D4 12 SDV6 - x-lifter, naviják, prahy......, stále se vylepšuje :-D

Uživatelský avatar
Fiik45
Příspěvky: 15
Registrován: 14 lis 2016 19:07
auto: Discovery 5

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#6 Příspěvek od Fiik45 » 14 lis 2016 22:33

Jo to jo, chapu ze na forech se resi problemy.
Ale tyhle stiznosti psalo nemalo lidi na FB strankach Land Roveru i Range Roveru.
A ty statistiky nespolehlivosti byly od nejake pojistovny a pak na strankach venujici se vsemu okolo aut.

A co servis a nahradni dily, je LR opravdu tak predrazeny jak kolujou informace?

Uživatelský avatar
Fiik45
Příspěvky: 15
Registrován: 14 lis 2016 19:07
auto: Discovery 5

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#7 Příspěvek od Fiik45 » 14 lis 2016 22:36

A pak je tu tahle recenze, kdy si borec koupil jetý Range... Jestli to je pravda, tak jsem v šoku. :D

http://www.tipcars.com/magazin-majitel- ... -3797.html

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#8 Příspěvek od habakuk » 15 lis 2016 07:13

No, ale řešit spolehlivost u 20let starého RR z bazaru je trošku naivita kupujícího. Ty auta potřebují průběžnou péči aby byly spolehlivé. U nového auta nic neřešit bude spolehlivě jezdit do konce záruky, pak už je jen na majiteli zda bude platit nebo koupí nové. Když někdo píše že dal v záruce 200.000 za servis no proč ne, koupil si prémiové auto za 2mil Kč. Kdyby na tom byl Land Rover se spolehlivostí tak bídně tak asi nemá takové prodeje jaké má.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#9 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 15 lis 2016 07:26

Mám jednu radu. Nepíšu to naštvaně ani ironicky, ale v klidu a upřímě. Pokud potřebuješ (pardon za tykání, tak to tu chodí) ujištění, že je LR šmejd, servis zlodějina a lidi kolem něj křupani aby sis potvrdil / omluvil rozhodnutí pro jinou značku, jsi tu zbytečně. Prostě to není pravda a i když se zrovna něco podělá a lidi založej vlákno "Zkurvený land revery", koupěj si stejně zas LR. Viď Lowe. :-)

Konkrétní auto, který posíláš. Znáš jeho historii? A majitele? Koupil jsem kdysi Opla a zahučel jsem v servisu statisíce během půl roku. Prostě někdo poskládal bouračku a já byl hejl....

Statistiky - je v nich zohledněný jak se s autama zachází? Dost LR se do terénu, a to nijak jednoduchýho, podívá. Vezmi zbylá auta z tabulka a mrskni s nima do bahna, protáhni je pískem a trochu potrap na skále. Uvidíme jak tabulky dopadnou.

No abych jen nekrofal teorii - Běžný servis typu výměna ERG ventilu nebo nějaká pitomost na nápravě + maličkosti okolo se mi běžně vchází cca do 10.000. Vlastně jsem nikdy neplatil víc. A tohle mě potkalo za 8 let s D3 (i ona byla v terénu...) cca 4x. Nájezd mám zhruba jako Ty...

Pokud se vážně rozhoduješ, navrhuju Ti jinou anketu. Kdo ze stávajících majitelů LR má už druhého a dalšího, případně kdo si zas koupí LR a kdo ne a proč ne... :-)

No a poslední možnost je projít pořádně tohle forum a zjistíš, že pokud se začne řešit jaký auto, stejně to v drtivé většině zas skončí u LR. :-)

Sakra já bych měl mít u Dajbycha provizi. :-)

Tom

Uživatelský avatar
jareku
Příspěvky: 1725
Registrován: 09 zář 2012 23:25
tel.: 737 347 753
auto: RR L322+DEF+SIII
Bydliště: Blansko

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#10 Příspěvek od jareku » 15 lis 2016 07:36

Naprostý souhlas s kolegou Tomášem K.

Mám 2 LR a v servisech na mně jsou vždy mílí a snaží se vyjít vstříc a pomoci. :grin:
Live long and prosper.

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#11 Příspěvek od xxx » 15 lis 2016 08:12

Fiik45: přijde mi mimo mísu řešit spolehlivost u auta (D5), které ani pořádně ještě nevyjelo na silnici. Na otázky, co jsi položil v úvodu se tady zeptej nejdříve za 2-3 roky. :Sorry:

A pokud řešíš cenu servisu u tak luxusního drahého auta, kup si raději něco levnějšího. A nemyslím to ironicky.
Přísloví, že když si koupíš opici, tak musíš mít i na banány platí všude stejně.

Takové dotazy bych chápal u někoho, kdo má v kapse 150tis Kč a rozhoduje se, které staré auto za ně pořídit.

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#12 Příspěvek od Stavros » 15 lis 2016 08:58

Ja moc neumim sepisovat elaboraty, ale je nutny si uvedomit, ze auta v dnesni dobre nejsou stavena na vyssi pocet kilometru. Jedna se o spotrebni zbozi jako napriklad lednice, pracka, kavovar. Tim je na autech vsechno koncipovano, jsou udelany z levnych vstupnich dilu a vyrobce aboslutne nezajima, jestli se po zaruce neco rozbije, tu zaruku to vetsinou prezije. Nasledne po zaruce spoustu veci ani nelze koupit atd. Jestli u tebe jsou 2,2mil relativne lehce vydelane penize, tak si takove elektronikou nabusene auto kup, jinak se nad tim zamysli.
Pokud mermomoci chce offroad tak bych se podival treba na mercedes tridy G za podobny peniz:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/merc ... oFrom=list
Ten asi nebude tak pohodlny, ale drzi si cenu a i pres to, ze ani kvalita u Mercedesu neni jako driv, tak urcite poruchovost bude nizsi nez u LR. Napriklad ten TDV6 je nekvalitou motoru vylozene povestny.
Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz
tel:603145905
complexcargo@razdva.cz

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#13 Příspěvek od xxx » 15 lis 2016 09:34

Stavros píše: Ten asi nebude tak pohodlny, ale drzi si cenu a i pres to, ze ani kvalita u Mercedesu neni jako driv, tak urcite poruchovost bude nizsi nez u LR. Napriklad ten TDV6 je nekvalitou motoru vylozene povestny.
kolik znáš ze svého okolí osobně lidí s problémovým TDV6?

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#14 Příspěvek od VencaZE » 15 lis 2016 09:39

V té odkazované recenzi majitel P38 píše že hodinovka servisu byla 1800,-/h+ dph. V tom je taky mimochodem kámen úrazu. Značkový LR servis mám od sebe pár desítek km daleko, takže auta jimi řešená se mi tu občas objeví. Problém je podle mého odhadu v tom, že značkový servis je primárně zaměřen na auta novější a nová. Navíc při dnešní fluktuaci zaměstnanců, lidi kteří byli školeni na starou P38 a uměli ji dobře, už tam možná ani nejsou. Výsledkem je to že banální závady na starých autech vycházejí ve značkovým servisu velmi draho protože jejich lidi jsou školeni na úplně jiné modely a nebo to dělat nechtějí, protože komu se dneska chce hodinu povolovat zarezlý šroubek že :grin: ?
Výsledkem je potom "recenze" kde se dočteme že ani za 200k se nepovedlo uvést auto do funkčního stavu. Za tyhle peníze by to měl třeba z Budějovic převložkovaný a v lati a nepraskla by mu 5x hadice.
Nechci říct že se mi vždycky všechno povede napoprvé, ale mám trpělivost "povolit zarezlý šroubek". Ve značkovým nejspíš řeknou že to nejde a vymění celý komponent, například. V nejhorším případě půlku auta :grin: . Například mi sem přišel zákazník kterému nacenili opravu ABS na D2td5 na 80k kč :mrgreen: .
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
Mahatma
Příspěvky: 283
Registrován: 13 pro 2007 19:23
tel.: jedině Xperia Z1c
auto: Disco 3
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#15 Příspěvek od Mahatma » 15 lis 2016 09:40

Přidám něco z osobní zkušenosti. Nové Disco ani XC90 nikdo posoudit nemůže, protože jsou nové.
Já mám Discovery 3 a švagr měl min. gen. XC90. Poruchovost cca stejná. Ani Volvo, ani LR nejsou etalonem spolehlivosti. Značkový servis dražší u LR, náhradní díly zase levnější. Ve výsledku šul nul. Já bych Disco neměnil a švagr už má novou XC90. Takže babo raď!

Odesláno z mého Lenovo YT3-X90L pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#16 Příspěvek od Stavros » 15 lis 2016 09:50

xxx píše:
Stavros píše: Ten asi nebude tak pohodlny, ale drzi si cenu a i pres to, ze ani kvalita u Mercedesu neni jako driv, tak urcite poruchovost bude nizsi nez u LR. Napriklad ten TDV6 je nekvalitou motoru vylozene povestny.
kolik znáš ze svého okolí osobně lidí s problémovým TDV6?
No ty motory padaj jak mouchy ne nebo se mylim?
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =3&t=31262
A ty dvouturba asi budou to stejny jen dve turba nebo myslis, ze si s tim nekdo lamal hlavu, ze ten motor je poddimenzovanej?
Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz
tel:603145905
complexcargo@razdva.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#17 Příspěvek od MadTom » 15 lis 2016 09:51

Ty opravy popisované v článku u RR P38 vypadají jak od typického pana "doktora", který si na pumpě nechá natankovat, protože netuší, co se do auta leje, jestli benzín nebo nafta. Nesedí tam ovšem info, že si takový člověk koupil staré, tedy nikoliv starší, auto. A o nekompetentnosti servisů už to tady padlo - a není to jenom u těch značkových, které prostě ty starší auta neznají, protože je normálně neservisují, ale u i neznačkových, které pro změnu neznají LR (nebo jiné auto), protože to není Škodovka, kterou dělají obden. A je jedno o jakou značku nebo provedení auta se jedná, pokud to není jedno z běžných provedení, tak má uživatel v servisu prostě smůlu - v lepším případě kromě toho, že je to drahé, bude ještě čekat na díly, co se normálně nedrží skladem.
Dokud auta byla primárně mechanická, tak to mechanik zvládal opravovat. Dnes jsou z velké části elektronická, a to je potřeba elektrikář, aby zjistil co se děje a mechanik, aby opravil případné mechanické věci. A zrovna ti elektrikáři jsou dnes velký problém, protože nejenom to musí umět, ale musí k tomu mít příslušnou techniku, kterou je potřeba upgradovat na nová auta na straně jedné a udržovat ve funkci na auta starší a stará na straně druhé. Nevím co z toho je složitější.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#18 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 15 lis 2016 10:03

Stavros píše:
xxx píše:
kolik znáš ze svého okolí osobně lidí s problémovým TDV6?
No ty motory padaj jak mouchy ne nebo se mylim?
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =3&t=31262
A ty dvouturba asi budou to stejny jen dve turba nebo myslis, ze si s tim nekdo lamal hlavu, ze ten motor je poddimenzovanej?
TDV6 byl problémový od počátku výroby do cca 2007, 2008. Dvě turba jsou v úplně jiném motoru.

Tom

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#19 Příspěvek od Stavros » 15 lis 2016 10:06

Tomas K (tkala) píše:
Stavros píše:
No ty motory padaj jak mouchy ne nebo se mylim?
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =3&t=31262
A ty dvouturba asi budou to stejny jen dve turba nebo myslis, ze si s tim nekdo lamal hlavu, ze ten motor je poddimenzovanej?
TDV6 byl problémový od počátku výroby do cca 2007, 2008. Dvě turba jsou v úplně jiném motoru.

Tom
Ja myslim, ze ne,ale to je jedno.
Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz
tel:603145905
complexcargo@razdva.cz

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Koupě Discovery 5, spolehlivost Land Rover.

#20 Příspěvek od xxx » 15 lis 2016 10:31

Stavros píše:
Tomas K (tkala) píše:
TDV6 byl problémový od počátku výroby do cca 2007, 2008. Dvě turba jsou v úplně jiném motoru.

Tom
Ja myslim, ze ne,ale to je jedno.
myslet si to můžeš a informaci máš jen z doslechu. Na to množství vyrobených D3 a D4 je to mizivé %. A jak se psalo, na fóru se řeší jen problémy.
A než dáš odkaz, přečti si, o čem to vlákno je a proč motor umřel!
ZdenekH píše:
Mira 101 píše:Jak tohle mohli vůbec pustit ven z výroby,mezi lidi,to mě vždycky překvapí, :-( .
A jak mohli v LR přijít na Francouze,to nepochopím.
To bohuzel prisli panove z Fordu za PSA a udelali 2.7 tdv6 = 2.7hdi ja byl s motorem spokojeny nez me v servisu nastarovali auto po vymene oleje ale bez oleje :)

Jinak dekuji za nabidku ale 25.000 za blok je moc. Za 60.000 je naprodej v de repasovany cely motor takze to asi udelam kus za kus.

Odpovědět