Teče zadní diferak

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
sisobmw
Příspěvky: 44
Registrován: 12 lis 2010 19:56

Re: Teče zadní diferak

#21 Příspěvek od sisobmw » 09 dub 2012 15:57

Zdar chlapi.
Dnes po príjazde ku garáži, som zistil že sa mi dymí od ľavého zadného kolesa. Smrdelo to skôr po oleji. Brzdový strmeň nebol až taký žeravý abi sa z neho dymilo, takže zapečené brzdy to pravdepodobne nebudú. Keď som chytil stred kola (náboj ), bol dosť horúci. Budú asi v pr...eli ložiská náboja kola. Čo vi nato? Ak sa mýlim, čo to môže biť?
Ďakujem.

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7832
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Teče zadní diferak

#22 Příspěvek od Sláma Karel » 09 dub 2012 18:43

Myslím, že tvoje diagnóza toho ložiska bude správná. Stačí povolit poloosu a poznáš to hned.
Popřípadě ještě by se ti nemusel opravdu vracet ten brzdič.

Nevím akorát proč se to jmenuje Teče zadní diferak.

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

sisobmw
Příspěvky: 44
Registrován: 12 lis 2010 19:56

Re: Teče zadní diferak

#23 Příspěvek od sisobmw » 10 dub 2012 18:13

Vďaka Karol.
No našiel som to vo vyhľadávaní a riešili tam tiež ložiská, tak som nechcel zakladať nové vlákno. Tu poloos treba asi ozaj povoliť, lebo dnes som zhodil koleso a necítim žiadnu vôľu, ani žiadne zvuky z toho nevychádzajú pri otáčaní.
Tak objednám celú repas sadu a bude.

Uživatelský avatar
Tonny
Příspěvky: 1449
Registrován: 03 pro 2009 16:28
auto: Def 110
Bydliště: Praha

Re: Teče zadní diferak

#24 Příspěvek od Tonny » 10 dub 2012 18:24

sisobmw píše:Vďaka Karol.
No našiel som to vo vyhľadávaní a riešili tam tiež ložiská, tak som nechcel zakladať nové vlákno. Tu poloos treba asi ozaj povoliť, lebo dnes som zhodil koleso a necítim žiadnu vôľu, ani žiadne zvuky z toho nevychádzajú pri otáčaní.
Tak objednám celú repas sadu a bude.
tady máš návod na výměnu ložisek..
http://forums.lr4x4.com/index.php?showtopic=10286
budeš k tomu potřebovat 52ku nádstavec a ideálně momenťák.. jinak dotáhnout na fest a 1/4 otáčky zpátky...
ložiska Timkeny nebo origo LR.. kup si i novej pojistnej plíšek mezi ložiska a pod poloosu namaž tmel..
Def 110 ???, RR 3,6 TDV8, EX D2 TD5, EX Def 90 300TDi, EX Disco 300TDi
https://nove.landroverforum.cz/forum/vi ... hp?t=29054

sisobmw
Příspěvky: 44
Registrován: 12 lis 2010 19:56

Re: Teče zadní diferak

#25 Příspěvek od sisobmw » 11 dub 2012 18:05

Vďaka za rady, ja to mám síce trochu inakšie, mám 200TDI. No dnes som zhodil tú poloos ako písal Karol a zistil som že ložiská sú v poriadku. Keď točím nábojom je to bez akýchkoľvek zvukov, aj bez vôle. Takže som asi zbytočne hysterčil, bolo to asi predsa len to brzdové prasiatko. Nikde tam kde je uchytené mi máličko presakuje olej, pravdepodobne zostalo visieť a to spôsobilo ten olejový smrad. Mám repas-sadu piestikov, spravím to a potom uvidím.
Chlapi, ale aj tak ďakujem za rady. :hand

Odpovědět