brzdy - závada?

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
paia
Příspěvky: 243
Registrován: 19 kvě 2009 14:45
tel.: mám ;o)
auto: Audi Allroad
Bydliště: Praha / Šternberk
Kontaktovat uživatele:

brzdy - závada?

#1 Příspěvek od paia » 05 dub 2010 00:32

Dneska se mi stala divná věc s brzdama, mám D1 automata, takže brzdový pedál musím používat vlastně pořád, dojížděl jsem na červenou ke křižovatce a najednou cítím, že pedál nezabírá, musel jsem ho sešlápnout skoro do půlky, aby brzdy začaly reagovat, pak jsem to zkoušel další asi 1 km, než jsem zastavil na parkovišti a chovalo se to pořád stejně, prostě mi brzdy nereagoval hned, ale muselo se víc šlápnout na pedál, navíc jsem měl pocit, že i když jsem pedál sešlápnul úplně, tak brzdný účinek nebyl 100%-tní. Když jsem to pak chcípnul a nechal hodinu odstáty, tak se pedál choval už zase normálně a dalších 20 km, než jsem dojel domů se nic podobného neopakovalo a to jsem i zkušebně šlapal na pedál, abych se ujistil, že pořád funguje (dost nepříjemnej pocit). :sweat

Provedl jsem kontrolu brzdovky a ta je v pohodě, po telefonické konzultaci s Karlem Slámou, by to mohlo vypadat na nějakou pumpu a pak na nějaky ložisko, ale musím se přiznat, že tomu moc nerozumím. Pak mě napadlo, jestli nebylo něco s destičkama, ale to by asi dělalo pak pořád.

Napadá někoho důvod, proč se to dělo a proč to pak zase přestalo dělat? Během následujících 14 dnů půjde auto určitě na servis kvůli unikajícímu oleji, tak by bylo fajn, kdybych byl už trošku moudřejší a mohli by jsme se na to mrknout.
bývalá Discovery I 300Tdi v automatu, nyní Audi Allroad

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1991
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: brzdy - závada?

#2 Příspěvek od libovka » 05 dub 2010 07:29

A kdy si naposled měnil brzdovou kapalinu?

Uživatelský avatar
paia
Příspěvky: 243
Registrován: 19 kvě 2009 14:45
tel.: mám ;o)
auto: Audi Allroad
Bydliště: Praha / Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy - závada?

#3 Příspěvek od paia » 05 dub 2010 11:54

Všechny provozní kapaliny jsem dělal loni v létě u LandJirky. Každopádně, kdyby s ní něco bylo špatně, tak by to dělalo asi už pořád, ne?
bývalá Discovery I 300Tdi v automatu, nyní Audi Allroad

Milan Disco Rover
Příspěvky: 107
Registrován: 24 bře 2010 12:11
tel.: 723448406

Re: brzdy - závada?

#4 Příspěvek od Milan Disco Rover » 08 dub 2010 23:41

Zkus zkontrolovat stav a těsnění na přívodní hadici k podtlakovému čerpadlu na motoru, je hned vedle AC pumpy na naftu. Když necháž chvíli auto odstavené- vypnutý motor musí jít brzdy stále zlehka (pokud ne je problém v těsnosti...) Pak je taky možné, že může být chycená i ta podtlaková pumpa.
Naposledy upravil(a) Milan Disco Rover dne 02 čer 2011 13:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7823
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: brzdy - závada?

#5 Příspěvek od Sláma Karel » 08 dub 2010 23:54

Milan Disco Rover píše:Zkus zkontrolovat stav a těsnění na přívodní hadici k podtlakovému čerpadlu na motoru, je hned vedle AC pumpy na naftu. Když necháž chvíli auto odstavené- vypnutý motor musí jít brzdy stále zlehka (pokud ne je problém v těsnosti...) Pak je taky možné, že může být chycená i ta podtlaková pumpa.
Jo, ale když si to přečteš, tak Paia píše, že se mu pedál propadá a ne že ztvrdává. Takže podtlakem a posilovačem to asi nebude :idea:

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Milan Disco Rover
Příspěvky: 107
Registrován: 24 bře 2010 12:11
tel.: 723448406

Re: brzdy - závada?

#6 Příspěvek od Milan Disco Rover » 09 dub 2010 06:49

Sláma Karel píše:
Milan Disco Rover píše:Zkus zkontrolovat stav a těsnění na přívodní hadici k podtlakovému čerpadlu na motoru, je hned vedle AC pumpy na naftu. Když necháž chvíli auto odstavené- vypnutý motor musí jít brzdy stále zlehka (pokud ne je problém v těsnosti...) Pak je taky možné, že může být chycená i ta podtlaková pumpa.
Jo, ale když si to přečteš, tak Paia píše, že se mu pedál propadá a ne že ztvrdává. Takže podtlakem a posilovačem to asi nebude :idea:

K :dance

OK, beru, ale stalo se mu to pouze jednou a pak to zase šlapalo, tak by se asi nic nestalo to zkouknout myslím.

Uživatelský avatar
Jacko
Příspěvky: 680
Registrován: 03 lis 2009 21:02

Re: brzdy - závada?

#7 Příspěvek od Jacko » 09 dub 2010 07:56

Na 99% to je hlavný brzdový valec - kvapalina uniká medzi okruhmi a tak auto nemá 100% ný účinok a ty vlastne šlapeš iba na "jeden" okruh,ktorý ti zoslabuje ešte tlak z druhého okruhu... Ak by ti to ešte raz spravilo,tak skús na pedál razantnejšie stupiť,či sa to bude chovať tak isto. Nedávno sme to v servise riešili na audine. Skús to,ale ten valec by som aj tak vymenil a samozrejme aj kvapalinu. Skontroluj si ešte hladinu brzdovej kvapaliny a keď budete vyberať hlavný brzdový valec,tak skontrolujte,či nenatiekla brzdovka do posilovača - to by mohlo potom neskôr robiť tiež problémy.
Range Rover Classic 300Tdi , Range Rover Classic vogue s 2,5TD

Uživatelský avatar
paia
Příspěvky: 243
Registrován: 19 kvě 2009 14:45
tel.: mám ;o)
auto: Audi Allroad
Bydliště: Praha / Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy - závada?

#8 Příspěvek od paia » 09 dub 2010 09:50

díky za info, v pondělí jedu na servis k Maxovi, tak to s ním proberu.
bývalá Discovery I 300Tdi v automatu, nyní Audi Allroad

Uživatelský avatar
paia
Příspěvky: 243
Registrován: 19 kvě 2009 14:45
tel.: mám ;o)
auto: Audi Allroad
Bydliště: Praha / Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy - závada?

#9 Příspěvek od paia » 09 dub 2010 09:51

Jacko píše:Na 99% to je hlavný brzdový valec - kvapalina uniká medzi okruhmi a tak auto nemá 100% ný účinok a ty vlastne šlapeš iba na "jeden" okruh,ktorý ti zoslabuje ešte tlak z druhého okruhu... Ak by ti to ešte raz spravilo,tak skús na pedál razantnejšie stupiť,či sa to bude chovať tak isto. Nedávno sme to v servise riešili na audine. Skús to,ale ten valec by som aj tak vymenil a samozrejme aj kvapalinu. Skontroluj si ešte hladinu brzdovej kvapaliny a keď budete vyberať hlavný brzdový valec,tak skontrolujte,či nenatiekla brzdovka do posilovača - to by mohlo potom neskôr robiť tiež problémy.
to, že uniká mezi okruhami, tak znamená, že neuniká ze systému, čili hladina brzdovky je stále v pořádku?

ještě mě napadá jeden důvod... jak mi uniká olej, tak tak jsem si všiml, že mi to lehce kapalo i zevnitř na pravé přední kolo (odněkud z prostoru rejdové koule), je možné, že se mi dostal olej na kotouč a to by mohlo způsobovat popisované problémy?
bývalá Discovery I 300Tdi v automatu, nyní Audi Allroad

Milan Disco Rover
Příspěvky: 107
Registrován: 24 bře 2010 12:11
tel.: 723448406

Re: brzdy - závada?

#10 Příspěvek od Milan Disco Rover » 09 dub 2010 12:30

JJ to si piš, že by to mohlo být také ono.

Uživatelský avatar
Jacko
Příspěvky: 680
Registrován: 03 lis 2009 21:02

Re: brzdy - závada?

#11 Příspěvek od Jacko » 09 dub 2010 16:13

Podla mňa nie - nepísal si že by ťa ťahalo pri brzdení do strany - čo by spôsoboval mastný kotúč a už vôbec nie to že ti padá pedál dole... A ešte keby si mal mastný kotúč,tak by si pri brzdení cítil spáleninu oleja... a to si nepísal :angel
Range Rover Classic 300Tdi , Range Rover Classic vogue s 2,5TD

Uživatelský avatar
paia
Příspěvky: 243
Registrován: 19 kvě 2009 14:45
tel.: mám ;o)
auto: Audi Allroad
Bydliště: Praha / Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy - závada?

#12 Příspěvek od paia » 09 dub 2010 19:55

pedál nepadá sám od sebe, jen prostě začal zabírat až od poloviny a brzdící účinek byl sotva poloviční. takhle vypadá moje pravé kolo...
DSCF2848.JPG
DSCF2848.JPG (111.24 KiB) Zobrazeno 7643 x
bývalá Discovery I 300Tdi v automatu, nyní Audi Allroad

Uživatelský avatar
Jacko
Příspěvky: 680
Registrován: 03 lis 2009 21:02

Re: brzdy - závada?

#13 Příspěvek od Jacko » 09 dub 2010 22:30

No ked sa na to pozreš laickým okom,tak je každému jasné,že sa ten olej,alebo vazelína na kotúč dostať nemôžu,lebo je to na inej strane otoča :oops: No ved uvidíš,ked to pozrú v servise - potom daj vedieť - aspoň budeme mať niečo podchytené a možno to raz niekomu pomôže :ty jeden...:
Range Rover Classic 300Tdi , Range Rover Classic vogue s 2,5TD

Uživatelský avatar
marek sk,lm
Příspěvky: 178
Registrován: 18 črc 2009 09:07
tel.: +421908162506
auto: discovery 1 300tdi
Bydliště: lipt.mikulas

Re: brzdy - závada?

#14 Příspěvek od marek sk,lm » 11 dub 2010 20:35

k tej rajdovej guli - netecie ti nahodov cez to velke "gufero" na guli ta srackava vazelina s homoklbu? to by bolo asi hustejsie vsak.nebude to olej s difu?? prasknute gufero ... atd. :?:
a k tym brzdam ,tiez si myslim - ze hlavny valec.daj znat.tiez mi treba vymenit brzdovku (uz len tu ,chvalabohu) :|
taka banalna otazka - no ked neviem opitam sa .ako sa meni brzdovka ked mam ABS- normalka? klasika? :hmm: dííík
http://www.drevotuning.sk,www.retrowood.sk
D1 300tdi , HONDA CIVIC 1,6i aerodeck ,"hnisan"almera 1,8i , ford tranzit 2,5 hladky

Uživatelský avatar
marek sk,lm
Příspěvky: 178
Registrován: 18 črc 2009 09:07
tel.: +421908162506
auto: discovery 1 300tdi
Bydliště: lipt.mikulas

Re: brzdy - závada?

#15 Příspěvek od marek sk,lm » 11 dub 2010 20:42

neunika ti olej cez hadice ,co idu do chladica?su myslim rovno nad onym miestom.ja som menil , bo tiekli a olej uz dlho nedolievam :Pohoda:
http://www.drevotuning.sk,www.retrowood.sk
D1 300tdi , HONDA CIVIC 1,6i aerodeck ,"hnisan"almera 1,8i , ford tranzit 2,5 hladky

Uživatelský avatar
Jacko
Příspěvky: 680
Registrován: 03 lis 2009 21:02

Re: brzdy - závada?

#16 Příspěvek od Jacko » 11 dub 2010 21:05

Marek,my máme v servise origo vývevu na odvzdušnenie aj s nádobkou. Rolo tu s fóra to mal možnosť vidieť v priamom prenose - v sobotu som mu odvzdušňoval spojku na D2.
Range Rover Classic 300Tdi , Range Rover Classic vogue s 2,5TD

Uživatelský avatar
paia
Příspěvky: 243
Registrován: 19 kvě 2009 14:45
tel.: mám ;o)
auto: Audi Allroad
Bydliště: Praha / Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy - závada?

#17 Příspěvek od paia » 15 dub 2010 20:21

Takže auto mám zpět ze servisu (Max), únik oleje byl způsoben uvolněnou vakuovou pumpou (?), je to nějakej černej bazmek vlevo vedle motoru skoro až pod oknem, muselo se dolít celkem 4 litry oleje, prý to drželo jen na jednom šroubu ze sedmi a taky to mělo údajně i vliv na funkci brzd.

Jen pro informaci, může mi někdo jako laikovi vysvětlik, k čemu ten bazmek slouží a jak mohl ovlivnit brzdy?
bývalá Discovery I 300Tdi v automatu, nyní Audi Allroad

Uživatelský avatar
Jacko
Příspěvky: 680
Registrován: 03 lis 2009 21:02

Re: brzdy - závada?

#18 Příspěvek od Jacko » 15 dub 2010 20:38

Je to pumpa,čo vytvára podtlak na posilnenie brzdového účinku,len si neviem vysvetliť,prečo to tak divne reagovalo...Skôr to býva opak - pedál stvrdne a treba tlačiť na pedál,aby si auto vôbec zastavil...Pozrem to na nejakom LR,ked sa k nemu dostanem... - ja to na 200vke asi budem mať trocha inde namontované...
Range Rover Classic 300Tdi , Range Rover Classic vogue s 2,5TD

Uživatelský avatar
paia
Příspěvky: 243
Registrován: 19 kvě 2009 14:45
tel.: mám ;o)
auto: Audi Allroad
Bydliště: Praha / Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy - závada?

#19 Příspěvek od paia » 15 dub 2010 21:27

akorát jsem zjistil, že jsem tu v okolí už označkoval všechny parkovací místa, takže teď nepoznám, jestli mi to už nikde neteče, ale po 4 hodinách stání na čisťoučkým parkáči před prací neukápla ani kapka, snad to tedy už bude v cajku.
bývalá Discovery I 300Tdi v automatu, nyní Audi Allroad

Milan Disco Rover
Příspěvky: 107
Registrován: 24 bře 2010 12:11
tel.: 723448406

Re: brzdy - závada?

#20 Příspěvek od Milan Disco Rover » 15 dub 2010 22:33

JJ, jak jsem psal výše, tak se také událo, ale hlavně, že je to vcajku, přeju další kiláky v poho. M :Pohoda:

Odpovědět