XLIFTER - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#344 Příspěvek od HST » 31 črc 2017 17:21

Badus píše: 28 črc 2017 12:31 A Tobe to nevyhovovalo tady?
Obrázek

Toto je jedno ze 3 mist, kvuli kteremu vzniknul cely koncept ovladaci krabicky, tak jak vypada dnes.

To misto je cool, ale ma 3 mensi hacky:
1. pres volant je tam blbe videt. Coz ale asi uplne nevadi, chapu, ze se da zit i bez neustaleho pozorovani jednoho cisla na displeji Xlifteru :D
2. plocha to neni rovna, lec mirne zaoblena. Na suchym zipu to drzi, ale neni to ideal. Premyslel jsem, ze bych mohl udelat adekvatne zaobleny zadni kryt ovladaci krabicky. Jeden kryt rovny, druhy zaobleny, vymenitelny dle potreby (6 sroubku). Prioritne je to zatim ale uplne dole, a to nemluvim o problemech "vyrobitelnosti" plastovych veci v male serii.
3. V D4 je tohle misto mirne jinak rozmerove a krabicka se tam uplne nevejde. Asi k reseni v dalsi iteraci

Do D4 mam jeste vymyslenou nadhernou "zaslepku" misto zadniho vicka ovladani, ktera by rovnou integrovala 12V konektor. Cele ovladani by se tak pouze zasunulo do autozapalovace (u novejsich D4). Esteticky a rozmerove to tam pujde pekne.
Prioritne zatim taktez dole.
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Badus
Příspěvky: 696
Registrován: 06 říj 2009 15:45

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#345 Příspěvek od Badus » 31 črc 2017 17:50

Ja teda na tomhle miste muzu rict, ze mi to prijde idealni.
Mam to na suchac a nejaky zaobleni absolutne nevadi
Do oci mi to nijak neoslnuje
Bezproblemu to jde nastavit, je to "po ruce"
A vypada to, ze to tam patri
Discovery II, III, IV KTM 990 Adv, EXC400

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#346 Příspěvek od xxx » 31 črc 2017 20:24

HST píše: 31 črc 2017 17:00 Tak uz jsem zpět z kochačky na deutsche "housebótu" , děcka spokojený, takže alles gute. Teda krom 2 dnů německýho pršení :)

Tento týden snad 2-3 kousky namontujem. Chtělo by to hlavně D4, páč zatím jezdí pouze Benjamin.

No a krom toho mě čeká hlavní úkol a to jest: update softu na senzory v RRS!
Honza
pěkně jste si hausbotili :yes
a aj D4 bude, tak se připrav :mrk

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#347 Příspěvek od HST » 03 srp 2017 01:31

:) dneska se u me zastavili dve hezky D4ky. Obe pekny a zejmena Richiho na tech 32" je fakt vytunena.
Takze dalsi dva Liftery v provozu a ted se uvidi, jak je to s tema D4.

Je tam podezreni na nepeknou ducharinu - Benja D4 hlasi, ze mu pres noc pada dolu, coz je vec souvisejici s periodickym "nativnim" nivelovanim diskosek jednou za X hodin.
Vim odkud vitr vane, ale nevim presne detaily. Jesli to bude padat i vam, tak to bude laborace. Ale na to prijdu.
Dejte vedet.
Přílohy
Richi.70 vlevo a XXX vpravo :)
Richi.70 vlevo a XXX vpravo :)
20170802_191026_resize.jpg (65.98 KiB) Zobrazeno 5277 x
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#348 Příspěvek od HST » 03 srp 2017 01:54

Jinak Kokesku & Maxxeli, dneska vecer jsem zacal psal verzi pro RRS, je to na ceste. Ovladani je hotovy, jeste EAS jednotka.
Je to na ceste :)

A narazil jsem na docela "zajimavej" a neprijemnej problem, ca tretina desek ma blbe zapajenej digitalne-analogovej prevodnik. Je to ten nejtiternejsi komponent a evidentne tam nejak zahaprovala osazovaci technologie nebo kombinace vic veci.
Takze dalsi vec k vyreseni, protoze tohle je absolutne kriticka vec. Bohuzel to neni okem videt a je docela prace na to prijit i merenim, ale neco tam je blbe. Budu to resit s lidma z CVUT, kteri to delali. Neprijemne je, ze tohle se muze case projevit i na jiz namontovanych deskach. Richarde / Jirko, ty dve dnesni jsem rucne propajel, stejne tak udelam vsechny dalsi. Uvidime kde je sotek.

Pro predstavu obrazek - je to ten cerny "svab" uprostred a celkem ta cerna vec je siroka 3mm.
H.
Přílohy
1R2A3454_resize.JPG
1R2A3454_resize.JPG (145.44 KiB) Zobrazeno 5276 x
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Kamilos
Příspěvky: 28
Registrován: 07 bře 2016 11:22
tel.: 725 023 82
auto: Discovery III
Bydliště: Hrdlořezy u MB

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#349 Příspěvek od Kamilos » 03 srp 2017 08:36

Ahoj...

Opravdu kus dobre práce.. měl bych zájem diky Kamil

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#350 Příspěvek od xxx » 03 srp 2017 08:43

HST píše: 03 srp 2017 01:31 :) dneska se u me zastavili dve hezky D4ky. Obe pekny a zejmena Richiho na tech 32" je fakt vytunena.
Takze dalsi dva Liftery v provozu a ted se uvidi, jak je to s tema D4.

Je tam podezreni na nepeknou ducharinu - Benja D4 hlasi, ze mu pres noc pada dolu, coz je vec souvisejici s periodickym "nativnim" nivelovanim diskosek jednou za X hodin.
Vim odkud vitr vane, ale nevim presne detaily. Jesli to bude padat i vam, tak to bude laborace. Ale na to prijdu.
Dejte vedet.
No, musim Vam rict, ze Honzova kouzelna krabicka toho umi vic nez jsme si mysleli. Po Honzove instalaci a "zaskoleni", nam spadla brada. Ma to vykoumame do detailu. Kdyz mu pomuzeme v testovaci serii odhalit chybky, tak po vyladeni tento lifter nema ve svete konkureci. To zcela vazne. Podobny produkt nenajdete.

Co je po vcerejsku problem, ze jeste nevime, jestli nase D4 lezi na brise, protoze jsme ve 3h rano s Richardem upadli do nouzaku my dva :-D. Praha je Praha, ale je hrozne, kdyz vam v ruznych podnicich rikaji: "panove nechcete uz jit, radi bychom zavreli" :-D Hned jak se rozchodime, dame info, co ty nase stroje. Konec zpravy. Jirka

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#351 Příspěvek od MadTom » 03 srp 2017 08:53

Ad pájení - jestli je to součástka s nejmenším rastrem vývodů, tak to není až tak divné. Dobré je, že se to projevilo už teď. A buď rád, že jsi tam nedal něco v QFN pouzdru, které nemá takto krásně přístupné nožičky, ale má vývody jenom zespodu. To už se přepajuje nebo i jenom kontroluje hodně špatně.
Docela zábava u těchto malých pouzder je správná velikost plošek, správně navržená nepájivá maska (vždy jsem si ji dělal svoji) a správně navržená šablona pro nanášení pájecí pasty - správná velikost otvorů a odpovídající tloušťka šablony. A ani potom to není u malých sérií jisté. U velkých se projedou zkušební vzorky a potom se s tím jde na automatickou optickou kontrolu, jestli je vše jak má být. A teprve poté se pouští sériová výroba.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#352 Příspěvek od xxx » 03 srp 2017 11:03

hlášení - den 1: obĕ auta drží výšku. Nic se nezměnilo :yes

ondra D3
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2014 11:57
tel.: 73904889dva
auto: Pořád něco jinýho
Bydliště: Jedomělice

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#353 Příspěvek od ondra D3 » 03 srp 2017 14:07

Richiho 4-ka fakt moc pěkná, cca ve13 hod sem ho potkal u Vysokýho Mejta. :yes
Já sem všudezdejší!

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4442
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#354 Příspěvek od Kokesek » 03 srp 2017 15:40

HST píše: 03 srp 2017 01:54 Jinak Kokesku & Maxxeli, dneska vecer jsem zacal psal verzi pro RRS, je to na ceste. Ovladani je hotovy, jeste EAS jednotka.
Je to na ceste :)

A narazil jsem na docela "zajimavej" a neprijemnej problem, ca tretina desek ma blbe zapajenej digitalne-analogovej prevodnik. Je to ten nejtiternejsi komponent a evidentne tam nejak zahaprovala osazovaci technologie nebo kombinace vic veci.
Takze dalsi vec k vyreseni, protoze tohle je absolutne kriticka vec. Bohuzel to neni okem videt a je docela prace na to prijit i merenim, ale neco tam je blbe. Budu to resit s lidma z CVUT, kteri to delali. Neprijemne je, ze tohle se muze case projevit i na jiz namontovanych deskach. Richarde / Jirko, ty dve dnesni jsem rucne propajel, stejne tak udelam vsechny dalsi. Uvidime kde je sotek.

Pro predstavu obrazek - je to ten cerny "svab" uprostred a celkem ta cerna vec je siroka 3mm.
H.
Mam si ho radeji preletet taky nebo moji uz si resil?
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#355 Příspěvek od Benjamin » 03 srp 2017 15:59

xxx píše: 03 srp 2017 11:03 hlášení - den 1: obĕ auta drží výšku. Nic se nezměnilo :yes
Tak to je dobrá zpráva...i když...jak pro koho...budu muset zjistit, co se u mě děje :P :mrk
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#356 Příspěvek od HST » 04 srp 2017 00:02

- soft na RRS senzory komplet hotovej
- jeste ale musim udelat kus softu, kterej "nauci" ovladani updatovat zastavenou EAS jednotku.
- korektne se chovajici D4 Jirky a Richarda je dobra zprava, nejde tedy snad o "systemovy" problem.

Benjo: U tebe to tedy asi bude vada desky ci kabliku, vymenime. Nebo taky neceho jinyho v aute, bylo preci dlouho v servisu :ty jeden...:
Kokesek: No kdyz ti to jede, tak asi nemusis. Chybu bys videl hned, na displeji by nejel jeden ze senzoru, nebo by to umrelo uplne.
XXX: ten vas :beer nouzak panove me pobavil :D Jsem rad, ze se Vam to libi. :yes
Madtom: Jo. Ja jsem ten svab tak maly ani nechtel, mista je dost. Skoda, ze se nedelaji v vetsim pouzdre.
Kamilos: Pisu te do tabulky, ale bohuzel uz pod caru, takze budes muset vydrzet, diky za pochopeni.

H.
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#357 Příspěvek od Benjamin » 04 srp 2017 09:04

HST píše: 04 srp 2017 00:02 Benjo: U tebe to tedy asi bude vada desky ci kabliku, vymenime. Nebo taky neceho jinyho v aute, bylo preci dlouho v servisu :ty jeden...:
Ahoj Honzo,

uvidime. Auto je sice dlouho na servisu, ale momentálně jen na montáž doplňků a výměnu ramene a stojí tam dlouho jen z toho důvodu, že já ani servisák nestíháme... :mrgreen:
Ale nechci předbíhat...stalo se to jednou tu první noc po montáži a pak jsme dali auto na zvedák, protože děláme naviják, kryty podvozku a další vylepšení...takže teď nevím, třeba až to dáme dolů, tak budu jezdit a vše budu OK, víš jak to je....LR má své nálady...pak se ozvu :mrk
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
richo.70
Příspěvky: 466
Registrován: 17 led 2013 22:19
tel.: 723083731
auto: LR 3, LR 4
Bydliště: PV a RpR
Kontaktovat uživatele:

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#358 Příspěvek od richo.70 » 04 srp 2017 18:04

Den 2. Po té, co jsem se vymanil z nouzového stavu, otestoval jsem Lifter a pracuje naprosto skvěle, drží výšku, dělá co dělat má.
Je to skvostné zařízení. :yes
"Je lepší riskovat, že se při chůzi trochu ušpiníš, než zemřít vsedě."

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#359 Příspěvek od xxx » 05 srp 2017 08:41

po dalších 2 nocích a dnech neježdění auto má stále stejnou výšku, nepadá.
Benjamin má asi nějakého šotka

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#360 Příspěvek od HST » 05 srp 2017 10:02

... uvidime, ani nevim proc, nejak jsem nabyl dojmu, ze to Benjovi pada dolu pravidelne, z jeho posledniho prispevku ale plyne ze to bylo jednorazove, takze uvidime az bude mit auto po servisu...

Dulezity je, ze to facha vam bez chyb.
Pravda je, ze jednu vec jsem tam u tech vasich dvou (XXX a Richo.70) zmenil - a to je timeout uspavani - ze 2 vterin na 1 minutu.
Mam to udelany tak, ze se Xlifter EAS jednotka uspava v pripade kdy zjisti, ze auto vypnulo napajeni senzoru v prednim levym kole. A probouzi v pri jeho znovuzapnuti, pochopitelne.
Ostatni 3 senzory neresim, drze totiz _predpokladam_, ze landrover vypina a zapina senzory soucasne.
Puvodne se Xlifter uspal po 2 vterinach po vypnuti PL senzoru, dal jsem 1 minutu.


Jinak vcera odjel Notix - s verzi firmwaru "pred" RRS senzory, pac v te nejnovejsi vznikla v souvislosti s levellingem nejaka zase "ducharska" chyba, ktrerou ted hledam. Napisu na co prijdu.
H.
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#361 Příspěvek od NOTIX » 05 srp 2017 12:05

Tak jsem nestihl ani podat zprávu, že už se vezu na vlně X lifteru také :yes
Vše šlape super. Je to famózní výrobek. Nivelace se brzy stane etalonem možností tohoto zařízení.
Jinak to časové posunutí bych dal 2 minuty. Tam je jistota že auto už je uspané. Jinak stačí změřit čas kdy zhasne kontrolka ruční brzdy na přístrojovce.

PS: Honzo nezapomeň na ty fotky konektorů a modely :mrgreen:
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
richo.70
Příspěvky: 466
Registrován: 17 led 2013 22:19
tel.: 723083731
auto: LR 3, LR 4
Bydliště: PV a RpR
Kontaktovat uživatele:

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#362 Příspěvek od richo.70 » 05 srp 2017 20:34

Z dnešního domácího předvedení nivelace. :clap
Přílohy
20170805_113710.jpg
20170805_113806.jpg
"Je lepší riskovat, že se při chůzi trochu ušpiníš, než zemřít vsedě."

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: DiscoLifter - Vývoj kontroléru výšky pro D3/4/RRS - Český LLAMS

#363 Příspěvek od HST » 06 srp 2017 00:12

:) bavi me, ze vas to bavi. To je pro me super odmena.

Marku - konektory a "zdrojak" krabicky jsem ti mailnul. (Notix umi 3D, mozna nam udela zakulaceny zada, ci jine vychytavky ;) )
Ten interval, to je neco jineho, to je od napajeni senzoru a ten si auto uspava nezavisle na "kontrolce brzdy". O neco pozdeji a pak se periodicky na par chvil probudi pro landroveri dorovnavani- po 2, 4 a dale v intervalu 6 hodin tusim.

Richarde: To levy zadni kolo takhle v podbehu, to uz spadlo do zlutyho ne?
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Odpovědět