Nalezeno 25 výsledků hledání

od Ves178
13 kvě 2025 14:59
Fórum: Freelander
Téma: FL2 klepání motoru
Odpovědi: 2
Zobrazení: 13050

Re: FL2 klepání motoru

Tak já si odpovím sám, je to klepání pistu, tzv. piston slap
Začal jsem to pozorovat po výměně oleje a proplachu BG EPR 109, takže buď tam byl hustší olej nebo ten BG fakt funguje :Ja blb:
od Ves178
09 dub 2025 14:51
Fórum: Freelander
Téma: Jaky motor pasuje do FL2 td4
Odpovědi: 0
Zobrazení: 9193

Jaky motor pasuje do FL2 td4

Zdravím pánové,
Poohlížím se po nějakém motoru protože ten můj už je nejspíše za zenitem, tak si chci udělat jasno co se dá použít pro moje auto
Jaké motory jdou použít pro FL2, kód motoru 224dt.

První věc co mi vrtá hlavou, jsou stejné motory pro euro 3, 4, 5 vlastně verze 118, 112, 110kw? Já ...
od Ves178
26 bře 2025 08:43
Fórum: Freelander
Téma: FL2 klepání motoru
Odpovědi: 2
Zobrazení: 13050

Re: FL2 klepání motoru

Nikdo se s takovým klepáním nesetkal? je tady nějaký borec na tyhle motory co by byl schopny to identifikovat přímo na autě, že bych si udělal výlet
od Ves178
20 bře 2025 10:07
Fórum: Freelander
Téma: FL2 klepání motoru
Odpovědi: 2
Zobrazení: 13050

FL2 klepání motoru

Zdravím pánové,

všiml jsem si nepříjemné klepání z motoru které neumím identifikovat.
nejsem si jistý ale řekl bych že se to ozývá v rytmu jednoho válce, nejhlasitější po studeném startu, v kabině je to slyšet hlavně při nízkých otáčkách.
Při rozjíždění nebo pomalé jízdě to jde slušně slyšet, při ...
od Ves178
05 pro 2024 10:07
Fórum: Freelander
Téma: Olej v sani Freel 2 2.2 TD4
Odpovědi: 9
Zobrazení: 19301

Re: Olej v sani Freel 2 2.2 TD4

To bude ještě chvíli trvat než celý ten krám zprovozním :Ja blb:
od Ves178
05 pro 2024 09:10
Fórum: Freelander
Téma: FL2 hlavní spojkový válec
Odpovědi: 2
Zobrazení: 9865

Re: FL2 hlavní spojkový válec

Nevrací se mu pist, je zamáčknuty, nestačí zvednout pedál, zkoušel jsem ho i vytlačit protitlakem přes odvzdušnovák a nejde to. Myslím že cokoliv dělat na tom autě je opruz, viděl jsem že na ford foru, je tam stejný válec, jak s tím bojovali, nemusí pak jít stop start tempomat a tak. dalo se to ...
od Ves178
03 pro 2024 14:31
Fórum: Freelander
Téma: FL2 hlavní spojkový válec
Odpovědi: 2
Zobrazení: 9865

FL2 hlavní spojkový válec

Potřebuji poradit, stala se mi nepříjemná věc, když jsem sundával startér tak jsem odpojil potrubí od spojky, v tu chvíli jsem si neuvědomil že je to spojka jinač bych to nedělal ale to je jedno. Chtěl jsem odvzdušnit spojku a zůstal mi viset zamáčknutý hlavní spojkový válec, ještě jsem se ho ...
od Ves178
03 pro 2024 13:11
Fórum: Freelander
Téma: Olej v sani Freel 2 2.2 TD4
Odpovědi: 9
Zobrazení: 19301

Re: Olej v sani Freel 2 2.2 TD4

Vyčistil jsem separátor oleje, mel jsem to týden naložené v čisticí lázní, je uvnitř čistý jak slovo boží, vyměnil jsem membránu PCV a po týdnu ježdění sání slité olejem od odvětrání motoru. Normálně bych to neřešil, sice to moc nemá rádo turbo ale ještě vice to nemá rád DPF. Podle mě to nemá jiné ...
od Ves178
04 lis 2024 15:19
Fórum: Freelander
Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Odpovědi: 17
Zobrazení: 14869

Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna

Asi to tak taky udělám, ty staré se mi tam vracet nechce. Koupil jsem si takovéto štefty https://www.kovonastroje.cz/zavrtny-sroub-steft-m-8-x-80mm-din6379-pevnost-10-9-amf-81273/
ale taky se mi to nelíbí mají krátký zavit který jde do hlavy, ještě ty původní mají ten závit na konci odlehčený aby se ...
od Ves178
04 lis 2024 14:18
Fórum: Freelander
Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Odpovědi: 17
Zobrazení: 14869

Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna

Svody hotové, už jen namontovat. V Lendroveru chtějí za jeden svorník 340 :roll:
20241101_182457.jpg
ještě to chtělo porovnát plochy na společných přírubách
20241101_182251.jpg
A takhle nějak mi klapká klapka

https://www.youtube.com/shorts/--tqki7mLCQ
od Ves178
01 lis 2024 06:27
Fórum: Freelander
Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Odpovědi: 17
Zobrazení: 14869

Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna

Jo jo, motor se vždycky sejde :lol:

Jak mi cvak EGR

https://www.youtube.com/shorts/1_D4nIpAmxU

Svody srovnané, cca 0,6 ubráno
20241029_171316.jpg
od Ves178
29 říj 2024 07:30
Fórum: Freelander
Téma: Fl 2 Td4
Odpovědi: 2
Zobrazení: 8519

Re: Fl 2 Td4

Začal bych vyčtením pamětí závad
od Ves178
29 říj 2024 07:28
Fórum: Freelander
Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Odpovědi: 17
Zobrazení: 14869

Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna

Koupil jsem to od bazaristy v Ostravě, in cars nebo tak nějak, co o tom víš. Beru to tak že každé auto má svoje mouchy a LR není zrovna ethalon spolehlivost, neříká se náhodou že LR musíš mít dva, jedním jezdíš a druhý je v servisu :grin:

Trochu jsem pokročil, zalomený šteft se mi podařilo ...
od Ves178
25 říj 2024 09:37
Fórum: Freelander
Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Odpovědi: 17
Zobrazení: 14869

Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna

Nemám servisní manuál pro facelift 110kw, ve starém to není, ovládá to ventil který řídil vířivé klapky u předfaceliftu
20241024_185902[1].jpg
Možná to bude zavírat při regeneracích, ať se nedostává nespaáéna nafta do výměníku
od Ves178
24 říj 2024 09:14
Fórum: Freelander
Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Odpovědi: 17
Zobrazení: 14869

Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna

Já vím jak funguje egr systém, vím jak se chová i jak muže spolupracovat s klapkou v sání, dokonce znám i nízkotlaký egr s klapkou ve výfuku. Cílem je snížit teplotu spalování aby se tvořilo méně nox, i když se zase tvoří více sazí
Ale tady tento vysokotlaký egr systém má tři klapky když půjdu ...
od Ves178
24 říj 2024 08:12
Fórum: Freelander
Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Odpovědi: 17
Zobrazení: 14869

Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna

Přesně tak, co překáží dávám pryč, zdá se to pracnější ale opak je pravdou.
Ten lom je čistý, podle toho jak je to okouřeny si tipnu že nejdřív prdlo těsnění a následně to někdo to urval. Zadní stěna motoru byla taky demontovaná, ta hadra co je na ní pověšená tak to je teda dílo ta se rozpadá při ...
od Ves178
23 říj 2024 14:58
Fórum: Freelander
Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Odpovědi: 17
Zobrazení: 14869

Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna

Přístup tam teda je mizerny, Připravuji se na nejhorší variantu jako obvykle :-)
Myslím že to byl důvod prodeje toho aut, taky jsem na to ukecal celkem slušnou slevu. Auto z italie původní lak všude, na podvozku ani smítko rzi, sem si říkal proč někdo prodává tak pěkné auto.
Borec na technické říká ...
od Ves178
23 říj 2024 11:59
Fórum: Freelander
Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Odpovědi: 17
Zobrazení: 14869

Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna

Už vím kde je problém
svody.PNG
Jeden s těchto šteftů i s tou trubkou na mě vypadl když jsem shodil spodní kryt motor
Do pr.... :cry
Hlava dolů
od Ves178
23 říj 2024 08:47
Fórum: Freelander
Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Odpovědi: 17
Zobrazení: 14869

FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna

Zdravím páni,
Smrdí mi v autě spálená nafta s ventilačky, kouknu z pod auta a okolo svodů černo 3 nebo 4 válec, předpokládám těsnění nebo prdlé svody.
Dělal to někdo? Zajímá mě postup práce, je tam přístup pěkně na prd, auto mám trochu rozebrané protože dělám rozvody a žhavičky.
Dík
od Ves178
18 říj 2024 08:41
Fórum: Freelander
Téma: Čištění sání, první servis po koupi
Odpovědi: 1
Zobrazení: 6423

Čištění sání, první servis po koupi

Mám freelandera 2 měním žhavicí svíčky takže mám dole sání, kanály v hlavě mají až 2mm nános bordelu, samozřejmě že bych to rád vyčistil, ty spodní kanály vedou přímo k ventilu tam je dobrý přístup, ty horní vedou do zatáčky poměrně nepřístupné místo pro čištění, část toho potrubí je součástí víka ...