Začal jsem to pozorovat po výměně oleje a proplachu BG EPR 109, takže buď tam byl hustší olej nebo ten BG fakt funguje
Nalezeno 25 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 13 kvě 2025 14:59
- Fórum: Freelander
- Téma: FL2 klepání motoru
- Odpovědi: 2
- Zobrazení: 13050
Re: FL2 klepání motoru
Tak já si odpovím sám, je to klepání pistu, tzv. piston slap
Začal jsem to pozorovat po výměně oleje a proplachu BG EPR 109, takže buď tam byl hustší olej nebo ten BG fakt funguje
Začal jsem to pozorovat po výměně oleje a proplachu BG EPR 109, takže buď tam byl hustší olej nebo ten BG fakt funguje
- 09 dub 2025 14:51
- Fórum: Freelander
- Téma: Jaky motor pasuje do FL2 td4
- Odpovědi: 0
- Zobrazení: 9193
Jaky motor pasuje do FL2 td4
Zdravím pánové,
Poohlížím se po nějakém motoru protože ten můj už je nejspíše za zenitem, tak si chci udělat jasno co se dá použít pro moje auto
Jaké motory jdou použít pro FL2, kód motoru 224dt.
První věc co mi vrtá hlavou, jsou stejné motory pro euro 3, 4, 5 vlastně verze 118, 112, 110kw? Já ...
Poohlížím se po nějakém motoru protože ten můj už je nejspíše za zenitem, tak si chci udělat jasno co se dá použít pro moje auto
Jaké motory jdou použít pro FL2, kód motoru 224dt.
První věc co mi vrtá hlavou, jsou stejné motory pro euro 3, 4, 5 vlastně verze 118, 112, 110kw? Já ...
- 26 bře 2025 08:43
- Fórum: Freelander
- Téma: FL2 klepání motoru
- Odpovědi: 2
- Zobrazení: 13050
Re: FL2 klepání motoru
Nikdo se s takovým klepáním nesetkal? je tady nějaký borec na tyhle motory co by byl schopny to identifikovat přímo na autě, že bych si udělal výlet
- 20 bře 2025 10:07
- Fórum: Freelander
- Téma: FL2 klepání motoru
- Odpovědi: 2
- Zobrazení: 13050
FL2 klepání motoru
Zdravím pánové,
všiml jsem si nepříjemné klepání z motoru které neumím identifikovat.
nejsem si jistý ale řekl bych že se to ozývá v rytmu jednoho válce, nejhlasitější po studeném startu, v kabině je to slyšet hlavně při nízkých otáčkách.
Při rozjíždění nebo pomalé jízdě to jde slušně slyšet, při ...
všiml jsem si nepříjemné klepání z motoru které neumím identifikovat.
nejsem si jistý ale řekl bych že se to ozývá v rytmu jednoho válce, nejhlasitější po studeném startu, v kabině je to slyšet hlavně při nízkých otáčkách.
Při rozjíždění nebo pomalé jízdě to jde slušně slyšet, při ...
- 05 pro 2024 10:07
- Fórum: Freelander
- Téma: Olej v sani Freel 2 2.2 TD4
- Odpovědi: 9
- Zobrazení: 19301
Re: Olej v sani Freel 2 2.2 TD4
To bude ještě chvíli trvat než celý ten krám zprovozním 
- 05 pro 2024 09:10
- Fórum: Freelander
- Téma: FL2 hlavní spojkový válec
- Odpovědi: 2
- Zobrazení: 9865
Re: FL2 hlavní spojkový válec
Nevrací se mu pist, je zamáčknuty, nestačí zvednout pedál, zkoušel jsem ho i vytlačit protitlakem přes odvzdušnovák a nejde to. Myslím že cokoliv dělat na tom autě je opruz, viděl jsem že na ford foru, je tam stejný válec, jak s tím bojovali, nemusí pak jít stop start tempomat a tak. dalo se to ...
- 03 pro 2024 14:31
- Fórum: Freelander
- Téma: FL2 hlavní spojkový válec
- Odpovědi: 2
- Zobrazení: 9865
FL2 hlavní spojkový válec
Potřebuji poradit, stala se mi nepříjemná věc, když jsem sundával startér tak jsem odpojil potrubí od spojky, v tu chvíli jsem si neuvědomil že je to spojka jinač bych to nedělal ale to je jedno. Chtěl jsem odvzdušnit spojku a zůstal mi viset zamáčknutý hlavní spojkový válec, ještě jsem se ho ...
- 03 pro 2024 13:11
- Fórum: Freelander
- Téma: Olej v sani Freel 2 2.2 TD4
- Odpovědi: 9
- Zobrazení: 19301
Re: Olej v sani Freel 2 2.2 TD4
Vyčistil jsem separátor oleje, mel jsem to týden naložené v čisticí lázní, je uvnitř čistý jak slovo boží, vyměnil jsem membránu PCV a po týdnu ježdění sání slité olejem od odvětrání motoru. Normálně bych to neřešil, sice to moc nemá rádo turbo ale ještě vice to nemá rád DPF. Podle mě to nemá jiné ...
- 04 lis 2024 15:19
- Fórum: Freelander
- Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
- Odpovědi: 17
- Zobrazení: 14869
Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Asi to tak taky udělám, ty staré se mi tam vracet nechce. Koupil jsem si takovéto štefty https://www.kovonastroje.cz/zavrtny-sroub-steft-m-8-x-80mm-din6379-pevnost-10-9-amf-81273/
ale taky se mi to nelíbí mají krátký zavit který jde do hlavy, ještě ty původní mají ten závit na konci odlehčený aby se ...
ale taky se mi to nelíbí mají krátký zavit který jde do hlavy, ještě ty původní mají ten závit na konci odlehčený aby se ...
- 04 lis 2024 14:18
- Fórum: Freelander
- Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
- Odpovědi: 17
- Zobrazení: 14869
Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Svody hotové, už jen namontovat. V Lendroveru chtějí za jeden svorník 340 
ještě to chtělo porovnát plochy na společných přírubách
A takhle nějak mi klapká klapka
https://www.youtube.com/shorts/--tqki7mLCQ
ještě to chtělo porovnát plochy na společných přírubách
A takhle nějak mi klapká klapka
https://www.youtube.com/shorts/--tqki7mLCQ
- 01 lis 2024 06:27
- Fórum: Freelander
- Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
- Odpovědi: 17
- Zobrazení: 14869
Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Jo jo, motor se vždycky sejde
Jak mi cvak EGR
https://www.youtube.com/shorts/1_D4nIpAmxU
Svody srovnané, cca 0,6 ubráno
Jak mi cvak EGR
https://www.youtube.com/shorts/1_D4nIpAmxU
Svody srovnané, cca 0,6 ubráno
- 29 říj 2024 07:30
- Fórum: Freelander
- Téma: Fl 2 Td4
- Odpovědi: 2
- Zobrazení: 8519
Re: Fl 2 Td4
Začal bych vyčtením pamětí závad
- 29 říj 2024 07:28
- Fórum: Freelander
- Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
- Odpovědi: 17
- Zobrazení: 14869
Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Koupil jsem to od bazaristy v Ostravě, in cars nebo tak nějak, co o tom víš. Beru to tak že každé auto má svoje mouchy a LR není zrovna ethalon spolehlivost, neříká se náhodou že LR musíš mít dva, jedním jezdíš a druhý je v servisu :grin:
Trochu jsem pokročil, zalomený šteft se mi podařilo ...
Trochu jsem pokročil, zalomený šteft se mi podařilo ...
- 25 říj 2024 09:37
- Fórum: Freelander
- Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
- Odpovědi: 17
- Zobrazení: 14869
Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Nemám servisní manuál pro facelift 110kw, ve starém to není, ovládá to ventil který řídil vířivé klapky u předfaceliftu
Možná to bude zavírat při regeneracích, ať se nedostává nespaáéna nafta do výměníku
Možná to bude zavírat při regeneracích, ať se nedostává nespaáéna nafta do výměníku
- 24 říj 2024 09:14
- Fórum: Freelander
- Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
- Odpovědi: 17
- Zobrazení: 14869
Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Já vím jak funguje egr systém, vím jak se chová i jak muže spolupracovat s klapkou v sání, dokonce znám i nízkotlaký egr s klapkou ve výfuku. Cílem je snížit teplotu spalování aby se tvořilo méně nox, i když se zase tvoří více sazí
Ale tady tento vysokotlaký egr systém má tři klapky když půjdu ...
Ale tady tento vysokotlaký egr systém má tři klapky když půjdu ...
- 24 říj 2024 08:12
- Fórum: Freelander
- Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
- Odpovědi: 17
- Zobrazení: 14869
Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Přesně tak, co překáží dávám pryč, zdá se to pracnější ale opak je pravdou.
Ten lom je čistý, podle toho jak je to okouřeny si tipnu že nejdřív prdlo těsnění a následně to někdo to urval. Zadní stěna motoru byla taky demontovaná, ta hadra co je na ní pověšená tak to je teda dílo ta se rozpadá při ...
Ten lom je čistý, podle toho jak je to okouřeny si tipnu že nejdřív prdlo těsnění a následně to někdo to urval. Zadní stěna motoru byla taky demontovaná, ta hadra co je na ní pověšená tak to je teda dílo ta se rozpadá při ...
- 23 říj 2024 14:58
- Fórum: Freelander
- Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
- Odpovědi: 17
- Zobrazení: 14869
Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Přístup tam teda je mizerny, Připravuji se na nejhorší variantu jako obvykle :-)
Myslím že to byl důvod prodeje toho aut, taky jsem na to ukecal celkem slušnou slevu. Auto z italie původní lak všude, na podvozku ani smítko rzi, sem si říkal proč někdo prodává tak pěkné auto.
Borec na technické říká ...
Myslím že to byl důvod prodeje toho aut, taky jsem na to ukecal celkem slušnou slevu. Auto z italie původní lak všude, na podvozku ani smítko rzi, sem si říkal proč někdo prodává tak pěkné auto.
Borec na technické říká ...
- 23 říj 2024 11:59
- Fórum: Freelander
- Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
- Odpovědi: 17
- Zobrazení: 14869
Re: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Už vím kde je problém
Jeden s těchto šteftů i s tou trubkou na mě vypadl když jsem shodil spodní kryt motor
Do pr....
Hlava dolů
Jeden s těchto šteftů i s tou trubkou na mě vypadl když jsem shodil spodní kryt motor
Do pr....
Hlava dolů
- 23 říj 2024 08:47
- Fórum: Freelander
- Téma: FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
- Odpovědi: 17
- Zobrazení: 14869
FL2 td4 2013, tesnění vyfukových svodů vyměna
Zdravím páni,
Smrdí mi v autě spálená nafta s ventilačky, kouknu z pod auta a okolo svodů černo 3 nebo 4 válec, předpokládám těsnění nebo prdlé svody.
Dělal to někdo? Zajímá mě postup práce, je tam přístup pěkně na prd, auto mám trochu rozebrané protože dělám rozvody a žhavičky.
Dík
Smrdí mi v autě spálená nafta s ventilačky, kouknu z pod auta a okolo svodů černo 3 nebo 4 válec, předpokládám těsnění nebo prdlé svody.
Dělal to někdo? Zajímá mě postup práce, je tam přístup pěkně na prd, auto mám trochu rozebrané protože dělám rozvody a žhavičky.
Dík
- 18 říj 2024 08:41
- Fórum: Freelander
- Téma: Čištění sání, první servis po koupi
- Odpovědi: 1
- Zobrazení: 6423
Čištění sání, první servis po koupi
Mám freelandera 2 měním žhavicí svíčky takže mám dole sání, kanály v hlavě mají až 2mm nános bordelu, samozřejmě že bych to rád vyčistil, ty spodní kanály vedou přímo k ventilu tam je dobrý přístup, ty horní vedou do zatáčky poměrně nepřístupné místo pro čištění, část toho potrubí je součástí víka ...