Placeni mytneho s LR a vlekem

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jourin
Příspěvky: 94
Registrován: 07 bře 2009 22:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Placeni mytneho s LR a vlekem

#1 Příspěvek od jourin » 30 pro 2009 14:30

Jen takovy info.. mozna to vite, ale od ledna se neda koupit dalnicni znamka pro auto nad 3,5 tuny.. takze pokud pojedete s vlekem tak vitejte v klubu sponzoru systemu mytocz...

auta nad 3,5t musej mit mýtnou krabicku.. plati se to podle poctu naprav.. coz v nasem pripade znamena 4, dve na aute a dve na vleku.. to znamena, ze platite s vozejkem za osobakem stejny poplatek jako pretizeny kamion a vetsi nez sedmitunovej nakladak :Ja blb: :Ja blb: :Ja blb: :Ja blb: :Ja blb: :Ja blb: :Ja blb:

cena ze jeden kilometr vas na mytnem prijde na cca 4 kc :Sorry:

kdyz jsem to zjistil tak jsem se malem :Ale fuuj: :Ale fuuj: :Ale fuuj: :Ale fuuj: :Ale fuuj: :Ale fuuj: :Ale fuuj: :Ale fuuj:

neni nad to kdyz mame ve vlade takovou bandu odborniku.. chtelo by to nejakyho smajlika kterym bych znazornil idiota :evil:

MadTom
Příspěvky: 14988
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Placeni mytneho

#2 Příspěvek od MadTom » 30 pro 2009 14:34

Je to trošku jinak - pro platbu mýtného rozhoduje hmotnost auta, ne soupravy - takže s D2 které má celkovou hmotnost cca 2,8t a vozíkem kterej má v papírech 2t, budu použíta známku jako pro auto do 3,5t. Takže je to lepší, než to bylo doteď.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
jourin
Příspěvky: 94
Registrován: 07 bře 2009 22:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#3 Příspěvek od jourin » 30 pro 2009 14:40

ha diky diky diky... :Sorry: :Sorry: :Sorry: :Sorry: :Sorry: :Sorry: :Sorry:

uz jsem to nasel.. tak pozor na obsluhu u benzinek... u nekolika pump mi rekli to same takze me nenapdalo to nikde overovat... jeste ze existuje forum, jinak bych sel v lednu jak blbec pro krabicku.

tady jsem to nasel http://files.autoskola-pelhrimov.cz/200 ... 202010.pdf

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Placeni mytneho

#4 Příspěvek od RudaK » 30 pro 2009 18:17

MadTom píše:Je to trošku jinak - pro platbu mýtného rozhoduje hmotnost auta, ne soupravy - takže s D2 které má celkovou hmotnost cca 2,8t a vozíkem kterej má v papírech 2t, budu použíta známku jako pro auto do 3,5t. Takže je to lepší, než to bylo doteď.


Tak že,když mám známku na autě - je jedno jaký táhnu přívěs ? V roce 09 sem to neřešil,bo sem táhl přívěs jen jednou ( po dálnici )
D III + závěs na 3 500 kg. = souprava přes 6 000 kg ( údajně u nás počítají celkovou hmotnost né okamžitou ) :Sorry:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

MadTom
Příspěvky: 14988
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#5 Příspěvek od MadTom » 30 pro 2009 18:58

Jestli jsem to správně pochopil tak jsou dvě věci které hrají roli při tahání přívěsu:
1. jeho okamžitá hmotnost musí být menší, než je hmotnost kterou má auto povolené na kouli (zjednodušeně řečeno) - takže i velikej ale prázdnej přívěs, mohu táhnout za malým autem
2. celková hmotnost (tj. to kolik může přívěs nebo auto vážit maxinálně včetně nákladu) se počítá pro účely mýta a řidičáku.
3. dnes (2009) se brala pro dálniční známku celá souprava, příští rok (2010) se pro účely mýta pro vozidla do 3,5tuny a soupravy tažené takovýmto vozidlem (auto s vlekem) bude počítat pouze hmotnost tažného vozidla a pokud ta bude do 3,5tuny, tak na něj stačí dálniční známka (pokud bude nad, tak stejně bude mýto platit i bez vleku).

Takže pokud vezmu Disco2 s celkovou hmotností cca 2,8t a k tomu malej karavam s celkovou hmotností 750kg, tak souprava má celkovou hmotnost 3550kg a letos (2009) jsem musel mít známku nad 3,5t ale příští rok (2010) mi bude stačit do 3,5t a mýto se mě týkat nebude. Což je pro mě dobrá zpráva, protože tahleta situace se mi vloni stala cestou na Valachy, takže jsem těch necelých 30km musel mimo dálnici.

Pokud jsem to pochopil špatně, prosím u upozornění. Momentálně se mi to nechce celé znovu hledat.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#6 Příspěvek od RudaK » 30 pro 2009 19:16

V lednu du na pravidelný školení řidičů náklaďáků s povolání . Tam to vysonduju....... :wink:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7829
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#7 Příspěvek od Sláma Karel » 30 pro 2009 19:27

Mělo by to být tak jak píše MadTom. Zjištoval jsem si to hned když vyšel ten zákon. Je to tam napsaný černé na bílém, že rozhoduje hmotnost tažného vozidla a ne jízdní soupravy.
Ještě jsem pro jistotu volal na tu jejich informační linku a tam mi to potvrdila nějaká ta poradkyně. Dával jsem jí pro jistotu i příklad a tvrdila mi, že to tak je.

Hurá budeme potřebovat jenom známku na osobák.

Stejně si myslím, že na to jenom naši slavní zákonodárci zapomněli a že to za chvíli nějakým dodatkem hned zase napraví v jejich prospěch. :Ja blb:

K
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

MadTom
Příspěvky: 14988
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#8 Příspěvek od MadTom » 30 pro 2009 19:49

Díky Karle,
nebo se možná projevila loby karavanistů.
On totiž bude problém po novém roce - známky nad 3,5t prostě nebudou, takže ten cenovej skok pro někoho, kdo pojede občas s karavanem a je těsně nad limit by byl hodně velikej. Nechám se překvapit, jak to nakonec (odhaduju nejdřív příští rok) to dopadne.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#9 Příspěvek od eliott » 31 pro 2009 22:49

No mě to taky potěšilo, ověřoval jsem si to na MDCR. Akorát asi budou mít problém ti, co mají kvůli odpočtu DPH auta kategorie N1.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

MadTom
Příspěvky: 14988
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#10 Příspěvek od MadTom » 31 pro 2009 22:57

A jak je to u N1? Respktive co je jinak?
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#11 Příspěvek od RudaK » 31 pro 2009 23:09

MadTom píše:A jak je to u N1? Respktive co je jinak?

Je to malý náklaďák.Tak aby to v tomto případě nebylo na tu škatulku :cry: Nikam volat nebudu.V lednu se to dozvím na školení :wink:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#12 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 01 led 2010 12:21

Pokud si to dobře pamatuju, celý to vzniko tím, že v zákoně bylo, že mýto platí vozidla, která včetně povolené hmotnosti přívěsu přesahují 3,5t. To znamená i většina větších kombíků s koulí - navíc bylo jedno, jestli zrovna přívěs vláčí nebo ne. Prostě máš kombík, kouli, plať mýto. Kupodivo i našim poslancům a MD došlo, že je to pitomost a tak vznikla novela, která říká, že přívěs se u osobáků nepočítá....

TOM

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#13 Příspěvek od RudaK » 01 led 2010 13:43

tkala píše:Pokud si to dobře pamatuju, celý to vzniko tím, že v zákoně bylo, že mýto platí vozidla, která včetně povolené hmotnosti přívěsu přesahují 3,5t. To znamená i většina větších kombíků s koulí - navíc bylo jedno, jestli zrovna přívěs vláčí nebo ne. Prostě máš kombík, kouli, plať mýto. Kupodivo i našim poslancům a MD došlo, že je to pitomost a tak vznikla novela, která říká, že přívěs se u osobáků nepočítá....

TOM


No jo,právě..... :Sorry: Já mám N1 = nákladní :cry: Eště že,když bude nejhůř,tak se to dá vrátit na osobní ( za malou úplatu :coze: )
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7829
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#14 Příspěvek od Sláma Karel » 01 led 2010 13:58

Tak včera jsem mluvil s policajtama dopravákama a řekli mi, že pro to nemají vydané žádné informace, takže to prý budou nechávat na celní správě. Ta o tom bude mít školení 9tého. Takže naše slavné státní orgány zase nejsou proškolený a každej si bude dělat co chce. :Ja blb: K
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5099
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#15 Příspěvek od DanoDEF » 01 led 2010 14:19

Sláma Karel píše:Tak včera jsem mluvil s policajtama dopravákama a řekli mi, že pro to nemají vydané žádné informace, takže to prý budou nechávat na celní správě. Ta o tom bude mít školení 9tého. Takže naše slavné státní orgány zase nejsou proškolený a každej si bude dělat co chce. :Ja blb: K
... neboj Karle nie ste v tom sami. Aj na SK je v tom celkom slusny chaos hlavne s N1 do 3,5t + vlek co tak citam
... neviem ako v Vas ale nase "organy" zriadili mytnu policiu a celkom slusne ich vybavila novymi vozidlami VW nieco na sposob mobilnych kancelarii pricom kazde vozidlo ma navyse vysuvny stoziar s osvetlenim aby si mohli posvietit na hriesnikov, chladnicku aby mohli popijat chladene napoje a trezorom aby mali kde ukladat nazbijane evrace.

... U nas by to malo byt takto:

Vozidlá kategórie M1, ani keď majú hmotnosť nad 3,5 tony (napr. obytné prívesy) v súčasnosti nepodliehajú spoplatneniu. Jazdná súprava tvorená vozidlom kategórie M1 a prípojným vozidlom spoplatneniu rovnako nepodlieha. Tieto vozidlá nie sú ani nákladnými vozidlami ani autobusmi a nemajú stanovenú sadzbu mýta podľa nariadenia vlády č. 350/2007 Z. z.

Vozidlá kategórie N1 do 3,5 tony sami o sebe nepodliehajú spoplatneniu. Jazdné súpravy nad 3,5 t tvorené vozidlom N1 a prípojným vozidlom podliehajú spoplatneniu, pretože ide o jazdné súpravy určené na prepravu tovaru podľa zákona č. 25/2007 Z.z. o elektronickom výbere mýta, čo vyplýva z kategorizácie vozidla N1 ako vozidla projektovaného a konštruovaného na prepravu tovaru, teda nákladného vozidla.
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#16 Příspěvek od RudaK » 01 led 2010 16:05

To sem zvědav co celní správa vymyslí :Sorry: No asi jak u sousedů :shock: souprava N1 + vlek přesahujicí 3,5 t bude must mít tu škatulu na mýtné.... :mrgreen: zbabělci :Ale fuuj: kua co já přepravuju za tovar ? ! Diť to bylo jen kvůli DPH :coze:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5099
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#17 Příspěvek od DanoDEF » 01 led 2010 16:14

... paradoxom je, ze napr ja mam auto N1G a nekupoval som ho na podnikanie ale ako FO od leasingovky a SK legislativa nedovoluje zmenit kategoriu vozidla za N na M kdezto opacne ano. Tym padom aj ked mam auto ako sukromne nemozem demontovat deliacu mrezu a v pripade nutnosti platit myto. Si myslim, ze u Vas by to malo byt obdobne kedze sa pchame EU do ....
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#18 Příspěvek od RudaK » 01 led 2010 16:24

DanoDEF píše:... paradoxom je, ze napr ja mam auto N1G a nekupoval som ho na podnikanie ale ako FO od leasingovky a SK legislativa nedovoluje zmenit kategoriu vozidla za N na M kdezto opacne ano. Tym padom aj ked mam auto ako sukromne nemozem demontovat deliacu mrezu a v pripade nutnosti platit myto. Si myslim, ze u Vas by to malo byt obdobne kedze sa pchame EU do ....

No u nás Dano je mříž od letoška zrušená ...... :mrgreen: a auto z N1 na osobní lze za menší úplatu přetypovat ( akorát u D III jak je počet sedadel 5 u N1,tak nelze vrátit na sedmimísté :coze: ) To ale nebude mít vliv na mýtné :Sorry:
A ta mříž byl vynález československé republiky,EU to neměla.... :P a nemá a my se podle ní opičíme :wink:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5099
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#19 Příspěvek od DanoDEF » 01 led 2010 16:29

RudaK píše:
DanoDEF píše: No u nás Dano je mříž od letoška zrušená ...... :mrgreen:
... to aj u nas ale plati to iba pre nove vozidla. Cize u stareho to nemozes demontovat.
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Placeni mytneho s LR a vlekem

#20 Příspěvek od RudaK » 01 led 2010 16:38

No u nás sem to pochopil tak,že mříž nejseš povinen mít v autě,tak že ji můžeš demontovat ( si to teda myslím )
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Odpovědět