Problém se startováním

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Milik

Problém se startováním

#1 Příspěvek od Milik » 01 bře 2009 14:45

Ahoj, mám problém se startováním auta, když je venku mokro a vlhko. Kdyz je takoveto pocasi nemuzu nastrartovat. Chybi tam ta posledni jiskra. Baterka nova. Jakmile je teplo nebo mrzne nemam problem s nastartovanim. Prosim poradte. Projela jsem spousty diskusi, ale na nic jsem nenarazila. Diky

Uživatelský avatar
Jaromír
Příspěvky: 398
Registrován: 12 led 2009 18:22
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Jaromír » 01 bře 2009 19:11

Zkus vyměnit svíčky.

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od De Lite » 01 bře 2009 22:15

Prosím, blíže specifikovat projev závady. Rozumím tomu dobře, že na první i na druhé pootočení klíčku ve spínací skříňce se vše správně rozsvítí a na to poslední otočení se nic nestane?
Freelandering - stav duše

Uživatelský avatar
Bumby
Příspěvky: 24
Registrován: 14 pro 2008 14:50

Kabely

#4 Příspěvek od Bumby » 02 bře 2009 08:13

Ahojda, osobně bych nedříve zkusil vyměni kabely, to co popisuješ je příznačné právě pro zpuchřelé kabely. Občas pomůže je očistit, ale to je jen dočasné řešení. Vyhodil bych je a když to nepomůže tak ještě svíčky. Nic jiného v tom nebude. Pepek
Potápění, Freelander, koně

Milik

Startování ve vlhku

#5 Příspěvek od Milik » 02 bře 2009 19:06

no tak rano jsem opet nenastartovala. tak me napadla jedna vec. natahla prodluzovak, zapojila do nej fen a zacala jsem fenovat. fenovala jsem v prostoru svicek a jakehosi valecku. a co se stalo? hned na poprve jsem nastartovala. tak fakt nevim. byla jsem v servisu tak tam mam pry spatne svicky. partri tam nejake platinove.tak jsem zvedava, jak dopadnu zitra rano. diky Vam vsem za radu

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od De Lite » 02 bře 2009 21:09

Než se vrhne servis na svíčky, vemte kontaktol ( koupíte ho na každé čerpací stanici ) a veškeré viditelné elektrické spoje - tzn. kontakty u baterky, kontakty u starteru ( to asi bude ten "váleček" ) nastříkat.
Myslím, že to bude fungovat, snad ještě lépe než ten fén....
Freelandering - stav duše

kukuruku
Příspěvky: 6
Registrován: 08 říj 2009 08:15

Re: Problém se startováním

#7 Příspěvek od kukuruku » 16 úno 2010 07:18

ahoj, mam stejny prolem, kdyz je vlhko tak auto nenastartuje. Baterka toci, ale auto nechytne. Jak jste to vyresila?

waltr666
Příspěvky: 70
Registrován: 01 bře 2009 00:01
tel.: c902 )))
auto: PAJERO 2.8TD
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se startováním

#8 Příspěvek od waltr666 » 17 úno 2010 12:12

to vypada na spatne kabely a nebo viko rozdelovace---staci nekdy poradne vyprat v jarove vode a nechat vysusit na topeni. pokud je to kabelama tak vymenit. otevri si pri nastartovanem motoru potme kapotu a koukni jestli tam mas onostroj--probijejici kabely jiskri a potme je to pekne videt :lol:

Odpovědět