Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#1 Příspěvek od jancho » 01 srp 2014 23:05

Ahoj všem, dnes jsem se tu nově zaregistroval po prodeji mého miláčka volva V70 D5 z důvodu vzplanutí lásky k disco II, takže přecházím z volvofóra sem k vám, to jen na úvod :grin:
Pravidla jsem v rychlosti prolítnul, tak snad nic neporuším a pokud ano, tak se předem omlouvám.
Jsem leštěnkář a mám rád leštěnky :-) Měl jsem to volvo a do terénu vitaru, ale rozhodl jsem se to zredukovat na jedno auto.
Takže určitě chci disco II a určitě automat. 90% ježdění bude silnice, ale občas bych ho rád provětral i někde v přírodě. Samozřejmě bych nejraději po prvním majiteli, jasná servisní historie a co nejméně najeto. Mé finanční možnosti jsou ale dosti omezené, takže se budu muset trochu držet při zemi.
Dovolím si sem dát 4 odkazy s inzeráty, což jsou moji největší favoriti. Určitě bych se chtěl na všechny 4 auta jet podívat. Vás prosím o rady a tipy, na co si dát pozor nebo jakému autu se třeba rovnou obloukem vyhnout, případně na jaké jet ihned, aby mi ho někdo nevyfoukl :-)

1.) http://www.sauto.cz/osobni/detail/land- ... oFrom=list (na tomto jsem už byl, líbí se mi, ale cenově je už na mě moc drahé, ale...)

2.) http://www.sauto.cz/osobni/detail/land- ... oFrom=list

3.) http://auto.bazos.cz/inzerat/36743684/P ... 25-td5.php - poměrově cena/kvalita to je můj největší favorit

4.) http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =4&t=23917 (toho jsem našel dnes tady u vás, tak snad nebudu za úplného šaška, když ho TADY budu přidávat do porovnání :o )

Předem velice děkuji za jakýkoliv názor či tip, Honza.

maryan
Příspěvky: 136
Registrován: 01 pro 2009 08:14
auto: Disco 3 & 4
Bydliště: BA, SK

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#2 Příspěvek od maryan » 01 srp 2014 23:35

Automat je vyborna volba, ale aby si mal z toho normalny pocit, treba urcite vymenit hydromenic za vacsi. Nie je to financne nejaka katastrofa a vysledok stoji za to. Vsetci co to vyskusali to potvrdia. Ten preklz standartne dodavaneho menica je nekonecny. Tu je o tom viac -> http://www.landroverforum.cz/forum/view ... lit=maryan
Disco 3

Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#3 Příspěvek od jancho » 01 srp 2014 23:40

díky :yes

maryan
Příspěvky: 136
Registrován: 01 pro 2009 08:14
auto: Disco 3 & 4
Bydliště: BA, SK

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#4 Příspěvek od maryan » 01 srp 2014 23:45

... ak mas rad kvalitnu muziku tak urcite hladaj D2 s Harman-Kardon. Hra to lepsie ako to najlepsie co dnes pchaju do D4...
Disco 3

Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#5 Příspěvek od jancho » 01 srp 2014 23:52

To mám moc rád a Harman - Kardon znám. Než jsem koupil volvo, tak jsem pokukoval po SAABu 9-5, ve kterém toto ozvučení bylo a byla to opravdu lahůdka. Jen to asi není ta nejpodstatnější věc, která by mě měla při výběru DISCOtéky zajímat :-)

Uživatelský avatar
hifi
Příspěvky: 508
Registrován: 23 dub 2013 20:02
tel.: 0944542144
auto: D2 Td5 2004 automat
Bydliště: Púchov

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#6 Příspěvek od hifi » 02 srp 2014 07:10

s tou muzikou s vami chalosi musim nesuhlasit. mam uz nieco za sebou a HK je sice z komercnych znaciek velmi kvalitna znacka s vynikajucim zvukom, to ale plati pri hifi komponentoch pohybujucich sa v cene okolo 1000 euro.
v autohifi co HK dodava do znaciek aut je to tiez velmi slusne pocuvanie avsak v osobnych vacsinou drahsich autach a tam je to v pohode.

ale DII a hudobny pozitok, tak na to chlapci zabudnite aj ked do toho natlacite este kopu komponentov a penazi. efekt sa nejako nedostavi. v DII ako keby ani HK nebol takze je uplne jedno aka audio sustava tam bude a pocas jazdy sa stieraju rozdiely medzi HK ako original LR pripadne este tam davali aj Philips. kamarat ma HK, ja mam original LR a je to uplne jedno akurat ze mas po jednom menici vo dverach viac a subwoofer v zadnych dverach ktory vobec nesubwoofruje sak ani sa neni comu cudovat ked ma 2x15cm. dokonca kamos co ma HK raz zahlasil ze ma taky dojem ze mne to hra lepsie :lol:
Peter
Skôr než dáš do pohybu čelusť, uisti sa či máš zapnutý mozok. Keď hlava rozmýšla, ruky sa len hrajú.

G4 LE , Ashcroft HD TC , Ashcroft HD flexplate , Kokesek re-map , de-EGR , 2" lift

Uživatelský avatar
petmic
Příspěvky: 551
Registrován: 08 říj 2012 10:49
auto: D2
Bydliště: SK

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#7 Příspěvek od petmic » 02 srp 2014 08:12

hifi, suhlasim s tebou :hand HK v D2 rozhodnie nie je az taka vyhra ako by sa mohlo zdat. osobne si myslim ze asi najlepsie co LR montoval do D2 bol Becker Traffic Pro.
if it ain't broke, don't fix it

Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#8 Příspěvek od jancho » 02 srp 2014 23:29

Tak bohužel zatím žádná kloudná rada ohledně mé prosby :-( Žádná reakce na nějak inzerát z těch čtyřech, co jsem psal. Pánové, nezlobte se, ale určitě nebudu vybírat auto podle hudby, to pro mě vážně není priorita. Ale i tak díky za Vaše tipy :mrk

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#9 Příspěvek od dava » 02 srp 2014 23:34

No, tak skoč do tý stříbrný FL, ne? to je snad jasný.
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#10 Příspěvek od jancho » 02 srp 2014 23:44

Jasný proč? Protože je tady z fóra? :-) Ale jo, takhle na první pohled se mi líbí, jen se mi moc nelíbí ten hodně opotřebovaný volant - tím teď nemyslím ten vzhled, ale to, co to vypovídá o opotřebení auta a najetým km. Osobní prohlídka řekne víc, navíc to mám kousek, takže na něj jedu stopro.

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#11 Příspěvek od dava » 02 srp 2014 23:59

Momentálně je to auto za pod cenou, proto. Ta pěkná černá je 99, což znamená horší prodejnost po čase. Při rozdílu 5 tisíc není o čem.
Volant u LR je nekvalitní, podobně jako celej vnitřek, takže není divu a kilometry stejně nejde brát vážně ani u těch ostatních.

Ta přestavba z anglie je ale podezřelá informace nepravdivá nejspíš, protože vnitřek je FL a na správnou stranu, budíky, dvojbarevnej, plus nějaký další detaily ... 2002 je ale FL origo, tak to radši prověř. Možná jen pohádky jedna paní povídala .

Závěs nevidím, takže nejspíš Itálie???
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
vladob8
Příspěvky: 810
Registrován: 19 kvě 2008 00:24
tel.: +421905582959
auto: D2 Td5
Bydliště: Bratislava

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#12 Příspěvek od vladob8 » 03 srp 2014 00:15

Tak ja som sa tiez podobne rozhodoval pred par rokmi a musim povedat je to len na tebe! Snad nechces aby sme tu spolocne vybrali "najlepsi" kus. Aj tak sa to podla obrazkov a popisu neda - treba vidiet nazivo. Ja som sa paradoxne rozhodoval aj podla toho ozvucenia a mal som podla pravidla unaveneho stastia stastie aj na dobry motor. Oxidacia zospodu bola v norme a dnes si uzivam pozitok z jazdy :-)
Zdravim Vlado.
Discovery II Td5, r.2000, manual, SLS, ACE, 2" lift, winch, At2 265/75R16
Sharan 2011 2,0TDi 4motion

Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#13 Příspěvek od jancho » 03 srp 2014 00:17

bezva, děkuji moc. Závěs je velké plus, ale vždy se dá dodělat.

Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#14 Příspěvek od jancho » 03 srp 2014 00:20

Ne, to zcela určitě nechci, aby jste mi tu společně vybrali nejlepší kus. Spíš jsem to myslel tak, že někdo bude třeba určité auto znát osobně - např. "to měl soused, huntoval to, to neber" nebo naopak "tenhle parádní kousek je známého, pečlivá údržba, do toho jdi".....

Uživatelský avatar
hifi
Příspěvky: 508
Registrován: 23 dub 2013 20:02
tel.: 0944542144
auto: D2 Td5 2004 automat
Bydliště: Púchov

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#15 Příspěvek od hifi » 03 srp 2014 08:38

ako zvykol poradit moj niekdajsi kolega : " dam ti jednu radu, nenechaj si radit ! "
asi ako kazdy kto nieco kupuje sa rozhoduje podla nejakeho vnutorneho pocitu, nechcem byt rozcitliveli ale samozrejme stav techniky pomer vybava/cena a to "prave" auto spoznas ked ti oci zaziaria a budes ho chciet aj ked na nom bude nejaka mala neprijemnost.
ako vacsina ludi tu na fore na tej svoj kus cakala v priemere urcite nieco viac ako rok, tak je dobre si popozerat viacej kusov a ten "pravy" si na teba pocka
Peter
Skôr než dáš do pohybu čelusť, uisti sa či máš zapnutý mozok. Keď hlava rozmýšla, ruky sa len hrajú.

G4 LE , Ashcroft HD TC , Ashcroft HD flexplate , Kokesek re-map , de-EGR , 2" lift

Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#16 Příspěvek od jancho » 03 srp 2014 10:16

Rád si nechám poradit, ale finální rozhodnutí bude přesně, jak jsi napsal, až to zajiskří :-) A čekat snad dlouho nebudu, už se totiž nemůžu dočkat :-)

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6486
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#17 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 03 srp 2014 12:57

Sem vybíral asi před půl rokem, dost jsem koukal na nosný rám (chassis). Predni polovina auta byla vetsinou uplne OK a zadni se dost lišili. Kolem nádrže vzadu to bejva dokola nekdy vetsi a nekdy mensi tragedie a nekdy je to uz nejak reseno. Nakonec jsem vzal kus, kde to jeste nikdo neresil a nebyla to uplna traga. Tak jsem aspon videl do cehu jdu.
Jinak já zbytek auta tak nějak znal, takže si udělám názor i na motor během minuty - kvuli motoru bych ale nezavrhnul ani jednu z těch asi pěti co jsem tehdy viděl, byly v klidu všechny. Zato vůle na rozvodovce, diferenciálech atd byly dost rozdílné. Vzal jsem tu, kde to tlouklo tak nějak nejmíň. S automatem nemám zkušenost vůbec, já mám a měl všechno vždycky manuál.
Taky mám svojí diagnostiku, takže jsem si každou napíchnul, ale nijak zvlášť mi nepomohla, přišel bych asi na to samé i bez ní. Ale všiml jsem si u dvou kusů, že měli nepunkční váhu vzduchu, auto je takové polomrtvé, ale jede, což když uvážim, že se dá váha vzduchu sehnat jetá za litr, tak jsem nechápel, že to lidi prodávaj polomrtvý - no asi o tom ani nevěděli - občas nějací dovozci fakt nevědějí, co je to za auto.

Viděl jsem tehdy několik discoII od osmdesáti tisíc do cca 130 a vybral jsem si nakonec na horni hranici tohoto intervalu za 125. Auta pod sto tisic Kč měly vždycky nějaký problém, který by se musel řešit hned nad sto nebo stodeset tisíc mi přišlo, že to byla auta, do kterejch se dá vlézt, začít jezdit a tůnit je dyžtak nějak postupně. Tolik moje orientační shrnutí toho, jak se mi to zdálo s Dédvojkama kolem vánoc.

Hodně štestí hanys
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#18 Příspěvek od jancho » 03 srp 2014 19:43

Perfektní, moc díky za reakci a tipy. Honza

Tomanus
Příspěvky: 171
Registrován: 27 dub 2013 17:14
tel.: 775392424
auto: Disco I, Bmw e46 325
Bydliště: okolí České Lípy

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#19 Příspěvek od Tomanus » 07 srp 2014 12:28

Přesně jak se zde píse jsem i ja před rokem kupoval DII. Měl jsem pár tipů a nakonec jsem koupil auto zde na fóru. V Horni hranici ale na autě bylo spousta věci opraveno a lidé zde na fóru jsou do vozů zblaznený většinou dII prodávají proto že jdou do DIII. Jejich auta jsou opravdu kvalitní a můžeš i dohledat problém co se řešil. Každy se pochlubí a nebo si nechá poradit. :grin:
Tak koukni na forum a věř že zde lidé nejsou podvodníci jako v bazarech. :grin:

Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Re: Prosba o rady a názory při koupi disco II Td5 automat

#20 Příspěvek od jancho » 07 srp 2014 12:40

Včera zakoupeno disco II FL :clap

Odpovědět