Po výměně motoru nemaže. Ale nakonec maže :-))

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
Michal Bavor
Příspěvky: 37
Registrován: 05 dub 2010 19:06
tel.: 603214023
auto: RR P38

Po výměně motoru nemaže. Ale nakonec maže :-))

#1 Příspěvek od Michal Bavor » 06 čer 2011 16:15

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s následujícím. Nechal jsem u svého RR P38 2,5 dt vyměnit motor. Všechny agregáty jsou původní. Motor cca. půl roku stál bez oleje, takže byl v podstatě suchý,jen trochu mastný. Po nastavení čerpadla a zapojení baterky bylo vše bez problémů. Chytl krásně na první otočení, ale nemaže. Nechali jsme jej točit jen chvilinku a vytáhli filtr, byl suchý. Není problém v tom, že čerpadlo po tak dlouhém stání je také bez oleje a špatně saje, respektive vůbec se "nezavodní", tedy nezaolejuje. Není nějaká finta,jak dostat olej do čerpadla? Protože když se neleje normálně, tak steče jen do vany. Nebo mám nechat motor chvíli běžet a čerpadlo si nasaje? Díky za každou radu. :puke Takže doplňuji po konzultacích tady na fóru. Stačilo nalít olej místo klasicky, tak naplnit celou nádobu filtru a nechat protéct do čerpadla.. Tedy "zavodnit" - zaolejovat čerpadlo a naskočilo. Takže v poho. Zkušenost pro všechny ostatní. :-))
Naposledy upravil(a) Michal Bavor dne 07 čer 2011 20:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tonny
Příspěvky: 1449
Registrován: 03 pro 2009 16:28
auto: Def 110
Bydliště: Praha

Re: Po výměně motoru nemaže.

#2 Příspěvek od Tonny » 06 čer 2011 16:54

Michal Bavor píše:Ahoj, nemáte někdo zkušenost s následujícím. Nechal jsem u svého RR P38 2,5 dt vyměnit motor. Všechny agregáty jsou původní. Motor cca. půl roku stál bez oleje, takže byl v podstatě suchý,jen trochu mastný. Po nastavení čerpadla a zapojení baterky bylo vše bez problémů. Chytl krásně na první otočení, ale nemaže. Nechali jsme jej točit jen chvilinku a vytáhli filtr, byl suchý. Není problém v tom, že čerpadlo po tak dlouhém stání je také bez oleje a špatně saje, respektive vůbec se "nezavodní", tedy nezaolejuje. Není nějaká finta,jak dostat olej do čerpadla? Protože když se neleje normálně, tak steče jen do vany. Nebo mám nechat motor chvíli běžet a čerpadlo si nasaje? Díky za každou radu. :puke
neměl by se ten filtr před vložením nalít plný oleje? mam takový pocit že sme to dělali... ale počkej na odpověd více fundovaných..
Def 110 ???, RR 3,6 TDV8, EX D2 TD5, EX Def 90 300TDi, EX Disco 300TDi
https://nove.landroverforum.cz/forum/vi ... hp?t=29054

Michal Bavor
Příspěvky: 37
Registrován: 05 dub 2010 19:06
tel.: 603214023
auto: RR P38

Re: Po výměně motoru nemaže.

#3 Příspěvek od Michal Bavor » 06 čer 2011 19:58

Jj, přesně to mne napadlo. prostě čerpadlo je po půl roce stání bez oleje a potřebuje naplnit, aby mohlo sát. Hned zítra to uděláme. Díky.

Odpovědět