Motorová pila

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Forsttimber
Příspěvky: 1129
Registrován: 16 pro 2008 12:47
tel.: 0903147342
auto: Def 90 a ex D1 ,110
Bydliště: Mošovce okr. TR

Re: Motorová pila

#41 Příspěvek od Forsttimber » 19 bře 2011 19:00

este som skoro zabudol ze na harvestery pouzivam iba oregon listy a retaze a to reze kazdy den 10 a viac hodin
Real Land Rover is built, not bought

karas
Příspěvky: 26
Registrován: 28 bře 2008 20:25
Bydliště: borkovice okr. tabor

Re: Motorová pila

#42 Příspěvek od karas » 19 bře 2011 19:09

Kolečka nedržej hlavně v probírkách kde odvětvuješ víc švihem.Jinak k oleo mac toho moc nevímákorát jsem viděl 3 profi pily oleo mac 962 s ukroucenou klikovkou hned za řetězkou.Na husqarnách mám přendaný štefty ze stihlky lišta sedí a je klid.
karas

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Motorová pila

#43 Příspěvek od Tim » 19 bře 2011 19:18

Gobey píše:
Tim píše:H 455 už má i 4-taktní motor, nebo se mýlím?
to jako že vrčí ...? :)
No nejen že vrčí, měla by vrčet maličko jinak a hlavně by měla bez problémů vrčet i když do benzínu nedáš olej :rofl :rofl
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Motorová pila

#44 Příspěvek od Acon » 19 bře 2011 19:43

luque píše:Ahojte pilčíci profi aj amatéri.
Ja sa radím medzi amatérskych pilčíkov. Čítam tu, že 90% vás ma samé značkové píly. Ja keď som na jar v roku 2006 rozmýšľal o kúpe motorovej píly, tak som si prešiel všetky značkové predajne a nakoniec som kúpil Oleo-mac 947 v Mounfilde. A môžem zodpovedne povedať, že tento typ sa im asi podaril. ...
Sú 2 možnosti:
1/ tým, že si pred tým nemal skúsenosť s inou značkou, tak je všetko lepšie ako klasika rámovka
2/ naozaj sa Ti vydarila.

Ja na chalupe používam Husqarnu a Jonseredku. Husqarna mi dožívala a tak som kúpil Oleomac podobného výkonu ako bola Husky 3,5kW a po 2 víkendoch som ju postúpil za protislužbu miestnemu starousadlíkovi. Je to skrátka rozdiel. Ako, na opilovanie ovocných stromkov by to bol luxus a myslím, že zakladatel vlákna to aj na ten účel potrebuje. Takže jemu stačí čokoľvek, čo netrba ťahať ore dolu.

K tým reťaziam. Kvalitná sa pozná podľa toho, ako dlho vydrží a koľko námahy potrebuje na nabrúsenie. Normálne stačí 2-3 razy prejsť po zube pilníkom a je nabrúsené. No blato sa vytupí tak, že každý zub potrebuje niekoľko ťahov. A je jedno či je to Oregon, alebo čo koľvek, Tie reťaze aj tak nevyrába Stihl alebo Husqarna, je na to dodávateľ. A každý výrobca vyrába viac cenových=kvalitatívnych kategórií.
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Motorová pila

#45 Příspěvek od Tim » 19 bře 2011 19:59

to jako že vrčí ...? :)[/quote] No nejen že vrčí, měla by vrčet maličko jinak a hlavně by měla bez problémů vrčet i když do benzínu nedáš olej :rofl :rofl[/quote] Tak jsem na to teď koukal na netu a 455 Rancher není 4takt. Tak možná až 575xp? No někde jsem viděl, že už dělají aj 4taktní motory. Jinak dá se husqvarna koupit za dobré peníze v bazaru i v záruce. Teď někdo prodával husqvarnu 375xp ještě půl roku v záruce za 7000kč a nová stojí určitě přes dvacet tisíc. No na ořezavani větví je to dost silný stroj :chuckle
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: Motorová pila

#46 Příspěvek od Jenda » 19 bře 2011 21:00

...no ja bych si na palivo rozhodne 375XP nebral.To jsou pilky se kteryma se to musi umet a navic je to pila vyhnana otackama,takze mensi zivotnost,moc driny pro kutila domaciho a vetsi nebezpeci urazu.Kazdy kdo si doma reze motorovkou si mysli ze by se tim mohl i zivit,statistika urazu rika ale neco jineho :wink:
Jak uz jsem napsal,jakakoliv farma mezi 45 a 55ccm je pro domaci rezani :yes
Ostatni do tezby nebo do sadu.
H.
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Jan Dvořák
Příspěvky: 298
Registrován: 15 bře 2009 14:10

Re: Motorová pila

#47 Příspěvek od Jan Dvořák » 19 bře 2011 21:31

To je zase diskuze :-) Tak jako jsou LR, pak dlouho nic a pak ostatní auta, tak jsou mezi pilama na prvním místě Stihlky, pak dlouho nic, kdysi Husquarna a pak vše ostatní.. . Teď jsem to nadsadil, :lol: ale je fakt, že mám v současnosti pět pil Stihl, vše profi řada a je to se mnou jako s Matuškou a Gottem za totality... To znáte ne : Walda : Jak se máš, Karle ? Ále, nemůžu si stěžovat...A ty ? No, já můžu, ale zase není na co :-) Taky jste si mohli koupit Sangyong a krosit všude možně, a nekoupili. Tak u pil neřešte takový pofidérní praznačky.Je jenom ( u nás ) Stihl, Husquarna, Jonsered. Přesně v tomhle pořadí je najdete v lese mezi těžařema. A ač nerad, musím přiznat, že na hobby řezání Oleomac není tak špatnej a nebo mám štěstí - máme ho ve firmě léta a jde dobře, sice se to nedá se Stihlem porovnat, co se týká poměru váha - výkon, ale jde dobře. Ale jak říkám, možná je to o štěstí a když půjdu do lesa za peníze, tak si ho určitě nevezmu. Jo, kdyby se vám doma někomu válel KontraStihl,klidně nefunkční - sháním něco na výstavku, prosím prosím !! A Husqarňáci nezlobte se, nemyslím to ve zlým !!!

H.

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Motorová pila

#48 Příspěvek od Tim » 19 bře 2011 21:34

S tím Honzo souhlasím. Já tu pilu a cenu dal jen jako příklad... Taková pila když nakope, tak je to něco jiného než když Tě kopne hobby pila... No v práci mám Husqvarnu 395xp a Husqvarnu 3120 a to máme na vyřezávání výřezů zaseklych v odkorňovači... No je to asi jako řezat s cirkulárkou ukrytou v malé pile :D Je to neskutečná síla a pro mne (176 cm 75kg) je to téměř k neudržení když se kousne... Ale pokud jde o výběr pily, má podle mne člověk na výběr 2 značky. Stihl a husqvarna. To je jako s autem. Tam má člověk na výběr jen Land Rover nebo Range Rover :D Já osobně preferuji Husqvarnu.
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Jan Dvořák
Příspěvky: 298
Registrován: 15 bře 2009 14:10

Re: Motorová pila

#49 Příspěvek od Jan Dvořák » 19 bře 2011 21:40

Přesně tak, výběr mezi St. a Husq. je jen o tom, která se ti líbí a která ti sedne do ruky. A pak - jak si pořídíš první pilu, začneš chodit do jednoho krámu, servisu, tak už se z toho vlastně nedá vyskočit :-) No, byly doby kdy jsem si chodil přivydělávat do lesa a kácel jsem jsem a pak hlavně odvětvoval se stihl 064 ( 91 ccm, 10,5 kg ) - a dneska bych si klidně vzal MS 200, jen aby záda nebolela. Stáří je hrozná věc...a to je mi 32 :)

Jan Dvořák
Příspěvky: 298
Registrován: 15 bře 2009 14:10

Re: Motorová pila

#50 Příspěvek od Jan Dvořák » 20 bře 2011 09:17

Stihlmajstr :Pohoda:
Přílohy
240220112541.jpg
240220112541.jpg (202.64 KiB) Zobrazeno 6444 x

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Motorová pila

#51 Příspěvek od Tim » 20 bře 2011 11:09

Jo ta mu sluší :rofl Můj spolužák ze střední školy se věnoval STIHL Timbersports nebo jak se to jmenuje. To jsou blázni... Viděli jste tenhle zvláštní sport někdy? Na to, že to má být sport pro dřevorubce je to docela věda :D :D A momentálně nejlepší na světě je v tomto sportu náš Martin Komárek.
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Jan Dvořák
Příspěvky: 298
Registrován: 15 bře 2009 14:10

Re: Motorová pila

#52 Příspěvek od Jan Dvořák » 20 bře 2011 12:14

Jo, tak před tím smekám - copak to řezání, to si snad i dovedu představit, ale sekání špalku na kterým stojím nebo přesekávání z prkna ve dvou metrech a na čas, to mi hlava nebere. Jinak to je velikostně ta pila se kterou řežou - tohle je starší 064, dneska závodí se 660. H.

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Motorová pila

#53 Příspěvek od Tim » 20 bře 2011 13:08

Já měl spíš na mysli disciplínu HOT SAW :D Takovou pilu doma asi nemáme... :rofl :rofl :rofl
Jinak STIHL 66O je taky pořádná mašina. Ale H 3120xp je ještě trochu divočejší stroj :chuckle
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Jan Dvořák
Příspěvky: 298
Registrován: 15 bře 2009 14:10

Re: Motorová pila

#54 Příspěvek od Jan Dvořák » 20 bře 2011 13:43

No to nevím ,nemám zkušenost s Husq. Ale jestli chceš divočinu, tak tady je jeden Hot saw na prodej za super peníze : -) A podle názvu to ´bude pěkná svině kousavá :chuckle

http://aukro.cz/motorova-pila-veteran-r ... ml#gallery" onclick="window.open(this.href);return false;

Jo, a jak jsem zjistil od starejch mazáků - v lese to není až tak o velkým výkonu, čím starší a rozumější těžař, tím menší pilu nosí do lesa, řeže v klidu, domů jde ve dvě, v pátek většinou už nedělá a v součtu vydělá mnohem víc peněz víc než mladej vlčák co masakruje s velkou pilou :)

H.

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Motorová pila

#55 Příspěvek od Safraporte » 20 bře 2011 13:53

Tim píše:Já měl spíš na mysli disciplínu HOT SAW :D Takovou pilu doma asi nemáme... :rofl :rofl :rofl
Jinak STIHL 66O je taky pořádná mašina. Ale H 3120xp je ještě trochu divočejší stroj :chuckle
Trošku mimo téma, ale když už se to nakouslo ...
Tady máš PILU
A tady je zbytek fotek z loňské akce u nás doma Oplot Timbersport :wink:

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Motorová pila

#56 Příspěvek od Tim » 20 bře 2011 14:16

Trošku mimo téma, ale když už se to nakouslo ...
Tady máš PILU
A tady je zbytek fotek z loňské akce u nás doma Oplot Timbersport :wink:[/quote]

Jojo, přesně tohle jsem měl na mysli :Pohoda:
Jan Dvořák píše:No to nevím ,nemám zkušenost s Husq. Ale jestli chceš divočinu, tak tady je jeden Hot saw na prodej za super peníze : -) A podle názvu to ´bude pěkná svině kousavá :chuckle

http://aukro.cz/motorova-pila-veteran-r ... ml#gallery" onclick="window.open(this.href);return false;

Jo, a jak jsem zjistil od starejch mazáků - v lese to není až tak o velkým výkonu, čím starší a rozumější těžař, tím menší pilu nosí do lesa, řeže v klidu, domů jde ve dvě, v pátek většinou už nedělá a v součtu vydělá mnohem víc peněz víc než mladej vlčák co masakruje s velkou pilou :)

H.

Tak to je paráda!!! Ta by se určitě líbila Hanysovi do tej sbírky. :clap :clap
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Jan Dvořák
Příspěvky: 298
Registrován: 15 bře 2009 14:10

Re: Motorová pila

#57 Příspěvek od Jan Dvořák » 20 bře 2011 20:40

No, do sbírky by byla dobrá a ještě lepší by byla na dělání paliva - před pár dny mi zase složili u domu asi 23 kubíku buku a tímhle bych to měl asi tak za hodinu, hodinu a půl pořezaný :Pohoda: A nebo by se na tom dalo jezdit do práce. Ale ne, já jsem se teď vrhnul na druhou stranu spektra - vypadá to že směním to silniční kolo za lehce jetou MS 200 T, za profi stromolezeckou pilku. Za týden by měla být hotová 20 metrová plošina s pojezdama a pak by s tím dalo kácet stromy svrchu. No ještě uvidíme, ale jak říká kámoš : Pila, to je rodina :D

sudajs
Příspěvky: 377
Registrován: 15 lis 2010 11:05
auto: D1
Bydliště: Zdice

Re: Motorová pila

#58 Příspěvek od sudajs » 21 bře 2011 00:34

když tu byl odkaz na tu zavodní pilu-mam tu taky jeden na takovou siláckou pilu

http://www.youtube.com/watch?v=brfKKehFtmw" onclick="window.open(this.href);return false; V8 300koní je to jen pro zajmavost

mi mame doma už 5 let stihl ms 280 a před tim měl děda nějakou polskou pilu asi 15 let do lesa jezdíme docela často a pila slouží velmi dobře a silu ma pro naše učely dostatečnou kaceli jsme i velmi staré topoly...
discovery 1

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: Motorová pila

#59 Příspěvek od Jenda » 21 bře 2011 06:38

Jan Dvořák píše:No to nevím ,nemám zkušenost s Husq. Ale jestli chceš divočinu, tak tady je jeden Hot saw na prodej za super peníze : -) A podle názvu to ´bude pěkná svině kousavá :chuckle

http://aukro.cz/motorova-pila-veteran-r ... ml#gallery" onclick="window.open(this.href);return false;

Jo, a jak jsem zjistil od starejch mazáků - v lese to není až tak o velkým výkonu, čím starší a rozumější těžař, tím menší pilu nosí do lesa, řeže v klidu, domů jde ve dvě, v pátek většinou už nedělá a v součtu vydělá mnohem víc peněz víc než mladej vlčák co masakruje s velkou pilou :)

H.
...na tohle zareaguju,to neni az tak pravda.Kdyz tezim buchary,musim mit vetsi pilu a na odvetvovani bucharu je dobra delsi lista a ta potrebuje vykon. Delat v lese na pohodu je fajn ale vydelat si ,to uz je problem.Chapu ze je pohodlenjsi tahat lehkou pilku(mel jsem) ale s tou nemuzes na klasickou tezbu(vhodna na probirku).Ten vykon na porazeni proste potrebujes.Mi navic nasazovali misto listy adapter na odkornovani a tam uz to je hlavne o vykonu.Jit do lesa a vyrezat 4 nadrze a na pohodu jit domu,to uz si soukromnik nemuze dovolit,tohle co popisujes je budto tezar pred duchodem a nebo zamestnanec :wink:

H.
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Motorová pila

#60 Příspěvek od Acon » 21 bře 2011 08:54

Nie je o čom. Nič lepšie na opilovanie ovocných stromkov nezoženieš. Pomer výkon:cena nemá konkurenciu.... :lol: :lol:
Obrázek
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Odpovědět