DEFENDER - NORSKO

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Johny R
Příspěvky: 1138
Registrován: 20 říj 2010 20:41
tel.: 730622097
auto: Defík 90 300Tdi
Bydliště: Ostrava

Re: DEFENDER - NORSKO

#61 Příspěvek od Johny R » 27 úno 2014 07:42

Tak blahopřeji, ať slouží :yes ! Ale koukám že letos to na zimu nevypadá ani na severu :-( !

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#62 Příspěvek od MOPADŽI » 27 úno 2014 08:43

cyril píše:Mě začalo trochu téct do Pumy, když jsme namontovali zahrádku se stanem. Jak jsem ji po Tunisku sundal, tak je zase pokoj.
Nesmíš tu zahrádku přidělávat skrz střechu. Jsem ti to říkal !
Teď tam máš záslepky ?
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#63 Příspěvek od MOPADŽI » 27 úno 2014 08:48

AlesNorway píše:bude az pristi tyden.... chteji mu udelat prodejni servis...coz je od nich hezke :) tak ze komplet oleje, kontrola, myti..a pod... zaruka pul roku plati....tak ze spokojenost..
Blahopřeji.
Podmínky prodeje jsou exklusivní. Holt Skandinávie.
U nás by to bylo bez záruky ale zase se stočeným tachometrem. Prostě Čechy :Pohoda:
No, ono je jako záruka ze zákona, ale praxe při vracení auta do bazaru, to jsou příběhy ...
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#64 Příspěvek od AlesNorway » 27 úno 2014 09:06

Dekuji vam :) Ja vim, je to trochu smutne..... Pamatuji si kdyz jsem byval v Praze a jezdil odtahovkou...parkrat jsem mel co docineni s personalem od LR v kongresovem palaci a na Praze 5 ve Stodulkach..... S takovou aroganci jsem se v zivote nesetkal....a pak clovek pouceny prijde sem a mysli si ze kdyz s nim hraji fer hru, ze ho chteji take obelhat, protoze mu nejde do hlavy, ze to tak proste je... Trvalo mi prvni roky, nez jsem prisel na to ze to tak proste je.. Zaruku jsem ustal.....je to myslim standartni i kdyz jsem cekal jen 3 mesice, jak je to tu zvykem.. Co mne ale dodelalo, kdyz mi rekli, ze si auto nemuzu odvezt...az pristi tyden, protoze kdyz bydlime mimo Oslo v lesich, musim mit tedy "VSUDE" nove oleje , zkontrolovanou spojku, prohlidnuty komplet a vydrbany auto a + 2 sady gum ... Tak jsem pouze musel rict, tedy panove "buh s vami" a klobouk dolu... podotykam, ze jsem tam koupil skoro nejlevnejsi auto, protoze na nove LXV to fakt nevidim zatim :D Vse je o lidech chlapi..a to mne mrzi ze porad jeste v Cesku malo lidi pochopilo... ach jo... nicmene ja verim ze mezi LR to tak neni a tudiz jsem ve spravne grupe lidi..pekny den vam .
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#65 Příspěvek od MOPADŽI » 27 úno 2014 09:11

AlesNorway píše:Dekuji vam :) Ja vim, je to trochu smutne..... Pamatuji si kdyz jsem byval v Praze a jezdil odtahovkou...parkrat jsem mel co docineni s personalem od LR v kongresovem palaci a na Praze 5 ve Stodulkach..... S takovou aroganci jsem se v zivote nesetkal....a pak clovek pouceny prijde sem a mysli si ze kdyz s nim hraji fer hru, ze ho chteji take obelhat, protoze mu nejde do hlavy, ze to tak proste je... Trvalo mi prvni roky, nez jsem prisel na to ze to tak proste je.. Zaruku jsem ustal.....je to myslim standartni i kdyz jsem cekal jen 3 mesice, jak je to tu zvykem.. Co mne ale dodelalo, kdyz mi rekli, ze si auto nemuzu odvezt...az pristi tyden, protoze kdyz bydlime mimo Oslo v lesich, musim mit tedy "VSUDE" nove oleje , zkontrolovanou spojku, prohlidnuty komplet a vydrbany auto a + 2 sady gum ... Tak jsem pouze musel rict, tedy panove "buh s vami" a klobouk dolu... podotykam, ze jsem tam koupil skoro nejlevnejsi auto, protoze na nove LXV to fakt nevidim zatim :D Vse je o lidech chlapi..a to mne mrzi ze porad jeste v Cesku malo lidi pochopilo... ach jo... nicmene ja verim ze mezi LR to tak neni a tudiz jsem ve spravne grupe lidi..pekny den vam .
:yes
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
erik
Příspěvky: 2871
Registrován: 16 říj 2006 19:00
tel.: +421905448329
auto: D90 td5,/D2-3/D4,D5
Bydliště: skalica
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#66 Příspěvek od erik » 27 úno 2014 09:21

AlesNorway píše:Dekuji vam :) Ja vim, je to trochu smutne..... Pamatuji si kdyz jsem byval v Praze a jezdil odtahovkou...parkrat jsem mel co docineni s personalem od LR v kongresovem palaci a na Praze 5 ve Stodulkach..... S takovou aroganci jsem se v zivote nesetkal....a pak clovek pouceny prijde sem a mysli si ze kdyz s nim hraji fer hru, ze ho chteji take obelhat, protoze mu nejde do hlavy, ze to tak proste je... Trvalo mi prvni roky, nez jsem prisel na to ze to tak proste je.. Zaruku jsem ustal.....je to myslim standartni i kdyz jsem cekal jen 3 mesice, jak je to tu zvykem.. Co mne ale dodelalo, kdyz mi rekli, ze si auto nemuzu odvezt...az pristi tyden, protoze kdyz bydlime mimo Oslo v lesich, musim mit tedy "VSUDE" nove oleje , zkontrolovanou spojku, prohlidnuty komplet a vydrbany auto a + 2 sady gum ... Tak jsem pouze musel rict, tedy panove "buh s vami" a klobouk dolu... podotykam, ze jsem tam koupil skoro nejlevnejsi auto, protoze na nove LXV to fakt nevidim zatim :D Vse je o lidech chlapi..a to mne mrzi ze porad jeste v Cesku malo lidi pochopilo... ach jo... nicmene ja verim ze mezi LR to tak neni a tudiz jsem ve spravne grupe lidi..pekny den vam .
... ale to už se pomalu mění i v autorizovaných... kde jsou ty doby, co mně navrhli cenu za výměnu starteru v Defíkovi 53 000 CZK :Ja blb: A když jsem se podivil, tak mne obdyli tím, že pořídit si LR je pro lidi ,kteří na to "mají" a nejsou socky, co si nemohou dovolit vyměnit starter...
Defender 90 Td5 171k Old Man Emu,Warn 8274, M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel,2xWebasto,Garmin nuvi 660, CB.MATADOR WISENTTA M/T 235/85 R 16 MP-75., Roll cage,retezy PEWAG,2xARB uzaverky,
Discovery 3 ,bez skrabancu

Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#67 Příspěvek od AlesNorway » 27 úno 2014 09:32

no..presne tak mi to vzdy pripadalo...... tak to je dobre ze nastala zmena.. spoustu lidi odpudi takhle.... moje pani pochazi z Havl.Brodu, tak ze asi se vzdy na dovolene zastavime v jihlave, slysel jsem tu nekde na foru, ze jsou prima.... a nebo nekdo z vas se tim primo zivi, tak ze jednou za rok takova mala generalka :D
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

Re: DEFENDER - NORSKO

#68 Příspěvek od cyril » 27 úno 2014 10:26

Tak gratulace k tvému správnému rozhodnutí! :hand Přeji, ať ti Defík slouží.
Jinak k té úrovni servisů a české morálce. I u nás se to už trochu zlepšuje. Problém je ale trochu v penězích...tedy tak jako vždy...ve mzdách. Autorizáky totiž často nemají špičkové fachmany, protože je prostě nezaplatí. A ten, kdo se tu práci postupně naučí, odchází na volnou nohu, protože ho prostě za dvacet tisíc taková práce od 7.00 do 17.00 hodin nebaví. Mám kamaráda z našeho BMW mototklubu, kterej už 12 let žije v Norsku a má občanství. Musel si koupit motorku (R1150GSA) v Norsku, protože poplatky při dovozu by ho prý vyšly dráž, než koupit mašinu tam. No a cena toho GéeSa byla v Norsku na naše 450.000,- v době, kdy se u nás prodávaly ve stejném stavu a výbavě za 200k. Takže tady je taky trochu nepoměr.

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#69 Příspěvek od Stavros » 27 úno 2014 10:32

zapomnel si ale rict, ze v norsku je prumerna mzda 120 000,- Slovy stodvacet tisic korun ceskych. Ja jen pro uplnost. :grin:
Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz
tel:603145905
complexcargo@razdva.cz

Uživatelský avatar
petmic
Příspěvky: 551
Registrován: 08 říj 2012 10:49
auto: D2
Bydliště: SK

Re: DEFENDER - NORSKO

#70 Příspěvek od petmic » 27 úno 2014 10:39

Stavros píše:zapomnel si ale rict, ze v norsku je prumerna mzda 120 000,- Slovy stodvacet tisic korun ceskych. Ja jen pro uplnost. :grin:
je len pre uplnost: 120.000,- je v hrubom, v cistom dostanes asi 55.000,-
if it ain't broke, don't fix it

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#71 Příspěvek od Stavros » 27 úno 2014 11:09

jako je mi to uplne burt, ale nasel jsem nejakej clanek o ciste mzde za rok 2011:
Norsko 344 538 NOK 46 483 €, coz je asi 106 000,- mesicne.
Tim tady nechci rozepisovat elaborat, jen, ze treba jsou zeme, kde jsou na tom lidi lip nez u nas. :-)
Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz
tel:603145905
complexcargo@razdva.cz

Uživatelský avatar
iYary
Příspěvky: 577
Registrován: 01 pro 2013 21:19
tel.: 6O2791O2O
auto: ex. Defender 11O Td5
Bydliště: Troppau

Re: DEFENDER - NORSKO

#72 Příspěvek od iYary » 27 úno 2014 11:36

106 tis - kdo u nas takove prachy nema ???? .... za pet mesicu :mrgreen:

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6487
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: DEFENDER - NORSKO

#73 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 27 úno 2014 12:41

To vypada na hezky pribeh :clap .
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#74 Příspěvek od AlesNorway » 27 úno 2014 14:16

..abych to uvedl na pravou miru....Ano...mzdy jsou vetsi, to je fakt.... nejde to vsak prepocitavat... Kdyz se mne na toto tema nekdo pta, rikam to same.... NOK a CZK nejde prepocitavat..... rozdil je v tom, ze treba kdyz mi doma bouchne pracka, nebo bojler, tak jdu a vymenim ho... V Cesku jsem na tu pracku setril pul roku.... litr nafty mne stoji 15NOK... vas stoji 35 CZK jestli se nemylim... to je znacny rozdil... Druha vec je ze napriklad ja dnes uz platim 44 procent dani..... tak ze na to abych mel rocni vydelk jaky si predstavuji musim se pekne otacet... Nejdrazsi jsou v Norsku prave ty auta.... Kdyz nepocitam nakup auta a jeho bezny provoz, je k tomu jeste silnicni dan, myto, ve mestech dan za hrebiky na gumach .... jidlo, obleceni, vse je o necem jinem, proto se napriklad vyplati jezdit nakupovat do svedska, kde je vse o 50 procent levnejsi..i na ty auta... to asi v kostce tak... Tak ze vidina velikych penez jak uvadite 120 000..... je pekna, ale naklady jsou taky pekne :) vsude je chleba o dvou kurkach.... Defik byl muj sen od mala...poridil jsem si ho az skoro ve 40 letech......pravda, ze v cesku bych si na Pumu neusetril nikdy....
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

Uživatelský avatar
iYary
Příspěvky: 577
Registrován: 01 pro 2013 21:19
tel.: 6O2791O2O
auto: ex. Defender 11O Td5
Bydliště: Troppau

Re: DEFENDER - NORSKO

#75 Příspěvek od iYary » 27 úno 2014 15:03

Hanys_a_Kaca píše:To vypada na hezky pribeh :clap .
ted nevim koho myslis :mrgreen:
ja jsem na tom trosku lepe ....

lukes
Příspěvky: 455
Registrován: 14 zář 2010 18:29
auto: defender 110 300tdi
Bydliště: High

Re: DEFENDER - NORSKO

#76 Příspěvek od lukes » 27 úno 2014 15:18

AlesNorway píše:Dekuji vam :) Ja vim, je to trochu smutne..... Pamatuji si kdyz jsem byval v Praze a jezdil odtahovkou...parkrat jsem mel co docineni s personalem od LR v kongresovem palaci a na Praze 5 ve Stodulkach..... S takovou aroganci jsem se v zivote nesetkal....a pak clovek pouceny prijde sem a mysli si ze kdyz s nim hraji fer hru, ze ho chteji take obelhat, protoze mu nejde do hlavy, ze to tak proste je... Trvalo mi prvni roky, nez jsem prisel na to ze to tak proste je.. Zaruku jsem ustal.....je to myslim standartni i kdyz jsem cekal jen 3 mesice, jak je to tu zvykem.. Co mne ale dodelalo, kdyz mi rekli, ze si auto nemuzu odvezt...az pristi tyden, protoze kdyz bydlime mimo Oslo v lesich, musim mit tedy "VSUDE" nove oleje , zkontrolovanou spojku, prohlidnuty komplet a vydrbany auto a + 2 sady gum ... Tak jsem pouze musel rict, tedy panove "buh s vami" a klobouk dolu... podotykam, ze jsem tam koupil skoro nejlevnejsi auto, protoze na nove LXV to fakt nevidim zatim :D Vse je o lidech chlapi..a to mne mrzi ze porad jeste v Cesku malo lidi pochopilo... ach jo... nicmene ja verim ze mezi LR to tak neni a tudiz jsem ve spravne grupe lidi..pekny den vam .
.... tak si dej bacha aby ti nevyměnili slušné díly za staré, během té výměny VŠEHO.... :-D :-D když to tam máte tak v pohodě... :-D
...take it easy....

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#77 Příspěvek od MOPADŽI » 28 úno 2014 14:16

Z toho bych právě ve Skandinávii strach neměl. Můj názor je, že právě tam je ještě Evropa v pořádku až na ty životní náklady a to je o severu známé.
Bohužel, poslední roky se hlavně ze Swerige stává také multikulkurní zem, čehož je Malmo a Stockholm dokladem. Rodilí Švédové chodí za tmy ve skupinkách, ženský radši za tmy nevychází vůbec.
Arabové a Islám nastoluje své pravidla. Bohužel.
Sorry za plevel, Aleši...
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#78 Příspěvek od AlesNorway » 28 úno 2014 20:44

jj. to je i Oslo.... Nekdy mi pripada, jestli tam jeste zijou Norove:D apropo : Puma je uz doma... zitra vyndam kafe a kulicha bude rozborka ..... Letem jsem tu probehl veskere faktury od roku 2007 a krom klasickych nemoci jako koroze svetel, unik udajne lehce oleje a zatekani ke spolujezdci jsem nalezl v roce 2009 a 2013 komplet vymena spojky / cely set/ ... pri 140 000km mi to pripada trochu dost.....na aute tedy neni videt, ze by vubec kdy bylo v lese, protoze lak je jak z fabriky, krom teda malych pupenu na ramu predniho okna....nojo... sranda zacina .... Jak je to s tou spojkou ? mate nekdo stejne poznatky ?
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#79 Příspěvek od eliott » 28 úno 2014 22:22

Spojka u Pumy není zrovna díl s dlouhou životností, uvolní se pružiny v lamele a pak to při rojzjezdech a řazení hrozně bouchá.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#80 Příspěvek od AlesNorway » 28 úno 2014 22:48

ok, dekuji, tedy je dobre mit set doma :D jeste nejake dulezite soucastky, ktere maji kratsi zivotnost???
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

Odpovědět