RR L320 - opakující se závada posilovače řízení

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
Tomas_RR_Sport_3.6
Příspěvky: 1
Registrován: 18 lis 2023 11:11
tel.: 732200344
auto: RR Sport V8 2008

RR L320 - opakující se závada posilovače řízení

#1 Příspěvek od Tomas_RR_Sport_3.6 » 18 lis 2023 11:21

Chtěl bych požádat o pomoc s řešením problémů s posilovačem řízení u RR Sport r.v. 2008 3,6l. Mám 2x vyměněnou pumpu i 1x řízení a závada se pořád vrací.
Problém se začal projevovat postupně. Při zahřívání motoru se postupně zhoršovala činnost posilovače, až prakticky neúčinkoval vůbec. Auto jsem předal do nejmenovaného autorizovaného servisu. Bylo mi řečeno, že je vadná pumpa a proběhla výměna. Následně mi volali, že je načaté i řízení a bude potřeba vyměnit i to. Nechtělo se mi platit za úplně nové a nechal jsem si v jiném servisu vzdáleném asi 50km vyměnit řízení za použité. Auto jsem převzal a najezdil dalších asi 70 km. Bohužel závada se začala projevovat znovu. Auto jsem vrátil do servisu, kde mi měnili řízení. Bylo mi řečeno, že jsem si tím přejezdem mezi autorizovaným a tímto servisem asi odrovnal pumpu, protože prý byla při původním převzetím úplně vyteklá hydraulická kapalina a čerpadlo těch 50 km možná jelo nasucho. Takže následovala další výměna čerpadla. Pak jsem najel dalších asi 60 km a závada se začala projevovat znovu. Mimochodem hladina kapaliny je ok.
Bohužel výměny čerpadel po 50 km si nemůžu dovolit:). Už se mi taky vůbec nechce dávat to do servisů, kde se vymění díl za desítky tisíc bez pokusu o zjištění příčiny. Auto jsem teď objednal k Maredovi, ale čas má až v lednu. Do té doby jsem 2 měsíce bez auta a chci se v tom trochu povrtat sám, ale tak nějak s rozmyslem.
Díval jsem se do manuálu a pročítal diskuse. Kromě čerpadla a řízení tam už toho zase moc dalšího k poruše není, respektive dočetl jsem o následujících prvcích, které by obdobnou poruchu mohly způsobovat:
1) BCU, které z nějakého důvodu dává špatné signály do ventilu Servotronicu
2) Samotý Servotronic ventil
3) Vadné (ucpané/zdeformované) vedení hydraulické kapaliny nebo chladič.
Ten ventil a možná i ty hadice jsem asi schopen vyměnit i sám. Jak zjistit, v čem je zakopaný pes? Co to dělá teď je na videu v odkazu níže.
https://drive.google.com/file/d/16Uma6m ... sp=sharing

Díky moc

VladaRRTDV8
Příspěvky: 41
Registrován: 13 lis 2022 23:59
tel.: 604999616
auto: RR sport TDV 8

Re: RR L320 - opakující se závada posilovače řízení

#2 Příspěvek od VladaRRTDV8 » 10 led 2024 14:39

A co zkusit vyměnit nádobku na olej?? Je v ní sítko může být přicpaná

Odpovědět