Neodemyka ridicovi dvere D2

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mireczech
Příspěvky: 109
Registrován: 20 lis 2017 11:32
auto: D1 2.0 Mpi; D2 TD5
Bydliště: Brno

Neodemyka ridicovi dvere D2

#1 Příspěvek od Mireczech » 28 čer 2023 16:51

Ahoj,
jdu si pro radu. Central mi prestal odemykat ridicovi dvere. Zamkne, neodemkne. Kdyz jsem ted zkistil, jak tam je slozity pristup k zamku, tak radsi pisu jestli na nem neco rozdelam nebo mam rovnou shanet novy zamek. Diky za radu.

MadTom
Příspěvky: 14973
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Neodemyka ridicovi dvere D2

#2 Příspěvek od MadTom » 28 čer 2023 18:02

Několik zámků se mi podařilo opravit vyčištěním. Musely ale ze dveří ven, rozebrat co šlo a zbytek vyprat v čističi na brzdy a vystříkat druhým. Potom namazat. Jenom vystříkat nepomohlo, bordel tam byl furt.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3471
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Neodemyka ridicovi dvere D2

#3 Příspěvek od Land Jirka » 29 čer 2023 07:15

Z 90% to bude špatný odemykací motorek v zámku.
Motorky jsou tam dva jeden zamyká a druhý odemyká.
Téměř vždy se celý zámek musí vyměnit za nový.
Jde vyměnit i ten servomotorek (pasuje tam nějaký modelářský), ale protože zámek je nerozebíratelný zalitý v plastu a snýtovaný, tak se to dělá velmi složitě.
Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3471
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Neodemyka ridicovi dvere D2

#4 Příspěvek od Land Jirka » 29 čer 2023 07:22

Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

MadTom
Příspěvky: 14973
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Neodemyka ridicovi dvere D2

#5 Příspěvek od MadTom » 29 čer 2023 07:35

Jirkou souhlasím, s tím, že výměna je složitá. Mě se v poslední době podařilo 5 ze 6 zámků rozebrat a vyčistit. Vždy v nich byla stará ztuhlá vazelína smíchaná s prachem a různými zbytky olejů po pokusech o prostříkávání/promazávání. Rozpustit to nešlo, bez rozleptání plastů, musel nastoupit kartáček. Výhodou bylo, že jsem vždy měl příslušný zámek navíc, takže nejdřív rozebrat, vyčistit, rozhýbat namazat. A až potom sundat tapec, odpojit kabel od starého zámku, připojit nový, otestovat, že funguje, a teprve následně starý zámek dolovat ven ze dveří.
Jenom nepovedený 6 kus měl motorky natolik KO, že nešel opravit, u ostatních jsme se vždy podíval i na "uhlíky" a sice nebyly jako nové, ale minimálně 50% tam ještě bylo. Ty motorky byly ještě v pořádku, ale bordel v zámku kladl takový odpor, že ho prostě nepřekonaly, často se utemoval někde v rohu a i když tím motorek hýbal, tak se nedostal až do koncové polohy.
U jednoho auta se stalo, že byly zlámané dráty co vedou do dveří, proto zámek nechtěl fungovat. Tam jsem ho nevyndával, ale jenom opravil dráty. Proto jsem zámky pokaždé testoval nejdřív jenom na drátech v autě, než jsme začal šroubovat. Na stole ze zdroje není jistota, že kabeláž v autě je OK.
Úplně stejný výsledek jsme měl i se "zámky" s Defendera - bez centrálu, nešly skoro používat, po vyčištění jako nová. Na každý padl velký sprej čističe na brzdy.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
JulieZvire
Příspěvky: 159
Registrován: 25 led 2019 10:09
auto: 2x D2
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Neodemyka ridicovi dvere D2

#6 Příspěvek od JulieZvire » 29 čer 2023 11:53

Zkoušel je někdo hodit komplet do ultrazvukovky? Ta by s tím mohla pomoct ...
Jan
2x D2: shnilá a překulená

Hunting and travelling

S pozdravem J&J

MadTom
Příspěvky: 14973
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Neodemyka ridicovi dvere D2

#7 Příspěvek od MadTom » 29 čer 2023 14:07

Asi mohla, ty do Defa klidně, tak není žádný motorek nebo malá kolečka, odkud se potom kapalina blbě dostává a kde to může bordel uvolnit do ložisek/pouzder, kde to co točí celkem rychle. Obdobně v D2 jsou tam ještě mikrospínače, který to také nemusí udělat nejlépe, pokud pořádně nevyschnou. Poslední jsem dělal z D2 ve dveřích od kufru - je tam kruhová pružná podložka, která se zakousne do zapuštěného čepu o průměru tuším 6 mm. Podložka mi samozřejmě praskla, tak jsem čep nahradil zapuštěným nerez šroubkem s maticí.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 750
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Neodemyka ridicovi dvere D2

#8 Příspěvek od PEPO » 29 čer 2023 14:48

Na fritke 1 som menil motorky tuším už v troch zámkoch.
Vyčistenie pomohlo len na chvílu..Kefy na motorkoch už boli zodraté..
Na Aliku som kúpil motorčeky..A pre tých ktorí si trúfajú rozobbať a vymeniť kefy v motorčeku- tak videl som tam aj kefy..Ale s tým sa mi už ozaj mrdať nechcelo.
A tie zámky sú podobné-tak si myslím že ani tu to nebude nič strašné..Len to chce aspon trochu chcieť..Najviac roboty je zámok vybrať von a potom hlavne nasadiť na tiahla..ináč nič zložité :wink:
Samozrejme to chce dať následne aj novú vazelinku- stará je už stuhnutá..
Mali by tam byť dva motorky a všade bol vadný ten na super zamykanie- tak stačilo vždy len ten jeden vymeniť.

Uživatelský avatar
Mireczech
Příspěvky: 109
Registrován: 20 lis 2017 11:32
auto: D1 2.0 Mpi; D2 TD5
Bydliště: Brno

Re: Neodemyka ridicovi dvere D2

#9 Příspěvek od Mireczech » 12 črc 2023 13:34

Díky moc za rady, zámek jsem nakonec vyměnil ks za ks (vrakovaný).
Až budu mít někdy náladu, zkusím ten vadný rozebrat.

Celkem v poho, jen kdyby se někdo zbytečně drbal se sundáváním kliky, jak radí tady : https://www.youtube.com/watch?v=n2wiPAsGMcY[/youtube]
Není to vůbec potřeba - táhlo venkovní kliky jde také vyvlect, klika se sundávat nemusí.

Odpovědět