Freelander 1 benzín prehrievanie

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
MisoS
Příspěvky: 16
Registrován: 23 led 2020 08:12
auto: Freelander 1

Freelander 1 benzín prehrievanie

#1 Příspěvek od MisoS » 23 led 2020 10:08

Zdravim páni, už sa to tu zrejme riešilo...
Kúpil som si freelandera prvej generácie s motorom 1,8 88kw benzin. S tým že sa prehrieva motor :) čo je u týchto motorov vraj bežná chyba. U mňa sa to prejavuje takým sposobom, pokiaľ jazdím krátke vzdialenosti tak nieje žiadny problém teplota vystúpi na 90 drží, auto kúri, atď ale pokiaľ idem trochu dlhšiu trasu tak natlaci vzduch do vody a vytlaci to cez nádržku von. Samozrejme teraz je zima takže keď bude teplo bude to horšie. Olej je čistý bez vody. Auto asi rok stalo kým prebehlo dedičské konanie jeho majiteľ na ňom jazdil iba cca 3-4 km do práce. Podľa tohoto chovania súdim že termostat je v poriadku. Čo by ste mi odporučili skontrolovať ako ďalšie prípadne ako vylúčiť ostatné veci ako chladič a...
Ďakujem

Uživatelský avatar
bata
Příspěvky: 420
Registrován: 26 dub 2011 19:37
tel.: 607 168 746
auto: Freelander I + II
Bydliště: Kolín

Re: Freelander 1 benzín prehrievanie

#2 Příspěvek od bata » 23 led 2020 15:24

Víčko expanzky drží správný tlak?
Hadice a termostat jsou OK, topí?
S přehříváním nejezdi, může se ti zkroutit hlava nebo blok.

Pokud je vše v pořádku, pak nejspíš těsnění pod hlavou nebo prasklá hlava.
Land Rover Freelander 1.8 / 99, Freelander 2 HSE i6 3.2 / 2007

MisoS
Příspěvky: 16
Registrován: 23 led 2020 08:12
auto: Freelander 1

Re: Freelander 1 benzín prehrievanie

#3 Příspěvek od MisoS » 23 led 2020 17:10

Aký tlak by tam mal byť ? Idem to ešte preverit a skúsim aj prefuknut hadice a radiátor kúrenia a aj chladič. Keď som to doviezol dokiaľ som tam chladiacu, odvzdusnil, hadice neteču. Potom to kúrilo keď som to testoval až kým sa to nezačalo zohrievať. Ešte som nekontroloval termostat a chladič skúsim to vybrať a pozrieť. Otázka v týchto autách je nejaký predohrev oleja v prevodovke? Lebo som si všimol dve hadice s kúrenia ktoré idú do prevodovky. Vodná pumpa y tiež mohla byť vadná?

lenham3
Příspěvky: 457
Registrován: 19 led 2010 21:08
Bydliště: Zlin/Uherske hradiste

Re: Freelander 1 benzín prehrievanie

#4 Příspěvek od lenham3 » 24 led 2020 21:52

Pokud to tlakuje do nadobky tak rovnou udelej tesneni pod hlavou a pri tom vymen i ternostat ,ten vymenik je na IRD prevodovce

MisoS
Příspěvky: 16
Registrován: 23 led 2020 08:12
auto: Freelander 1

Re: Freelander 1 benzín prehrievanie

#5 Příspěvek od MisoS » 30 led 2020 15:09

Takže všetko som skontroloval chladič ok, termostat som kúpil nový aj keď bol starý dobrý, hadice boli vonku všetko priechodné. Potom nasledovala demontáž hlavy valcov ktorú som dal na opravu vyčistiť, zrovnať, vymeniť gufera na ventiloch. Našiel som poškodenie na tesnení pod hlavou na prvom valci pri vodnom kanaliku takže tam bude zrejme chyba :) pokračujem keď príde opravená hlava

MisoS
Příspěvky: 16
Registrován: 23 led 2020 08:12
auto: Freelander 1

Re: Freelander 1 benzín prehrievanie

#6 Příspěvek od MisoS » 06 úno 2020 19:55

Auto opravené :beer hlava po repase nové tesnenie, termostat a vyzerá že je všetko ako má byť
Ďakujem za pomoc :yes

Odpovědět