Mizi chladici kapalina a zarosene okno

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
vildaodysodehnal
Příspěvky: 3
Registrován: 14 srp 2018 23:01
auto: freelander 1.8

Mizi chladici kapalina a zarosene okno

#1 Příspěvek od vildaodysodehnal » 07 úno 2019 11:58

Zdravím urcitě se to tu řešilo ale nemůžu to najít ,asi pred 2 mesicama me mizelo spostu vody a nakonec praskla hadica a dnes sednu do auta zarosene jen prední sklo a v nadobce 2 cm pod čarou . Nevite čím by to mohlo být ? A ezte jsem jsi vsimnou při výměně oleje ze ze spodu jak kdyby pod řadici pákou je mokra karoserie jestli to nemizi nekam dovnitř .omlouvam se za chyby .

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: Mizi chladici kapalina a zarosene okno

#2 Příspěvek od Krasty » 07 úno 2019 12:26

motor - prasky tesneni - celkem bolest Tvoji motorizace
hadice - nejaka hadice/spoj je jetej a propousti pri vetsim tlaku - nemusi to jit lehce poznat, ale nemrznouci smes do chladice je citit, kdyz nekde vyteka.
topeni - radiator topeni, ktery je pod palubkou - tez bolest F1

Ja mel nastesti problem jen s hadicema (mam teda naftaka), ale i tak ta hadice stala neco kolem 1500 Kc. topeni jsem si koupil taky, ale po vymene hadice mam prestala mizet voda o ca 95 %, tak to delat nebudu...je to pakarna ta vymena topeni.

Mlzeni skla ma samosebou souvislost s unikem vody, pokud je to pres ten radiator...to jde i dovnitr, ale na druhou stranu je taky zname, ze to auto je hodne blbe reseny...treba se drzi voda v te prihradce v kufru (ja tam udelal 2 dirky 5tkou vrtakem skrz) a ma nedostatecny vetrak. Jako reseni nechavam pootevrena okna (mam ofuky) a stejne mam v aute furt vlhko. Staci s nim dojet jednou na drevo kdyz prsi a nez to auto vyschne, tak je leto :-) Pak se daji taky koupit ty vetraky/topeni na 12 v do zasuvky zapalovace. Zaklad je hodne to auto vyvetrat.
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

vildaodysodehnal
Příspěvky: 3
Registrován: 14 srp 2018 23:01
auto: freelander 1.8

Re: Mizi chladici kapalina a zarosene okno

#3 Příspěvek od vildaodysodehnal » 07 úno 2019 12:34

To bude nejsis nejaka hadica nebo to topení pri nastartovani slisim to bublaní ale to mi dela od začatku taky nwim čim to je a prave auto bylo nastartovane pred rydnes a voda tam byla ted tam neni 🤣 zajimave

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 292
Registrován: 18 říj 2012 20:00
auto: Free I 3D 2.0Di,2000
Bydliště: 1/2 cesty Brno <-> Břeclav

Re: Mizi chladici kapalina a zarosene okno

#4 Příspěvek od deyva » 07 úno 2019 12:35

... Nebo často pouštět klimu, páč klima vysušuje..

Edit: k tomu Krastyho příspěvku...

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: Mizi chladici kapalina a zarosene okno

#5 Příspěvek od Krasty » 07 úno 2019 13:26

vildaodysodehnal píše: 07 úno 2019 12:34 To bude nejsis nejaka hadica nebo to topení pri nastartovani slisim to bublaní ale to mi dela od začatku taky nwim čim to je a prave auto bylo nastartovane pred rydnes a voda tam byla ted tam neni 🤣 zajimave
kdyz je auto zahrate, tak ma hladinu uplne nekde jinde nez kdyz vystydne. Ja mam casto po zahrati hladinu nad max a po vystydnuti prijdu a sotva mam neco po dne a po zahrati se tam zase neco navali. Nevim jeslti je to dobre, ale mam najeto neco kolem 50 tis km.
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

Uživatelský avatar
omytka
Příspěvky: 61
Registrován: 27 čer 2014 22:28
auto: Freelander I 2,0 DI

Re: Mizi chladici kapalina a zarosene okno

#6 Příspěvek od omytka » 11 úno 2019 17:42

Taky sem mnel ten problém. A v aute sem cítil sem v aute chladiaci kapalinu koberec mokrý. Prasknuty radiátor. Celá palubka ven, návod nájdeš na YouTube celý den to zabralo ale zvladel sem to

Odpovědět