Servo cerpadlo

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Joo97
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2018 21:40
tel.: 944405570
auto: Freelander 1

Servo cerpadlo

#1 Příspěvek od Joo97 » 27 lis 2018 22:09

Caute chalani chcem skontrolovat hadice ktore idu k servocerpadlu niekde mi unika olej odkial sa knim najlepsie dostanem?dakujem za kazdu radu freelander 1999 2.0 72kw

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7821
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Servo cerpadlo

#2 Příspěvek od Sláma Karel » 27 lis 2018 22:17

Docela problém se tam dostat. Ale s největší pravděpodobností ti poteče přímo servočerpadlo. :wink:

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Joo97
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2018 21:40
tel.: 944405570
auto: Freelander 1

Re: Servo cerpadlo

#3 Příspěvek od Joo97 » 27 lis 2018 22:42

Zatial moc netecie iba kvapka olej som dolial po mesiaci cca 0.5dcl jednu hadicu pri servocerpadle som nahmatal ze je od oleja tak ju skusim dotiahnut len neviem odkial je najlepsi pristup necham si poradit popripade link na nejaky postup :grin:

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: Servo cerpadlo

#4 Příspěvek od Krasty » 28 lis 2018 08:49

Rekl bych, ze servocerpadlo je fakt asi nejvetsi jebacka z celeho auta...mysleno ze se k tomu muze opravdu blbe.
Moc bych neveril tomu, ze ti kape hadice. Jak uz je tu zminovano, bude to tesneni. Ja uz to absolvoval taky.
Vyndani cerpadla jsem nechal na automechanikovi, pac na to nemam misto ani nervy, pak jsem si objednal nahradni tesneni, dal to dorhomady, ale asi spatne, pac mi to pri sestavovani vypadlo z ruky a zrejme sjem tam neco dal trochu jinak. Takze to tam mechanik dal a nefungovalo to....jen to zandani vyndani cena kolem 3 tis kc, takze nez riskovat dalsi neuspech, rovnou jsem objednal nove za 4 tisice a mam klid.

jinak navod na rozebrani viz odkaz...

http://www.landroverforum.cz/forum/view ... %8Derpadlo
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 292
Registrován: 18 říj 2012 20:00
auto: Free I 3D 2.0Di,2000
Bydliště: 1/2 cesty Brno <-> Břeclav

Re: Servo cerpadlo

#5 Příspěvek od deyva » 28 lis 2018 09:40

No... Postupně jsem měnil nádobku, jednu hadicu k servu, druhou hadicu k servu - jde to, ale je to hodinářská práce a po hmatu. Na finále mi málem vyhořelo auto, páč servoolej stále tekl. Bylo vadný ložisko v servočerpadle, který se kouslo (rozpadla se klec), hřídel se točila ve vnitřním kroužku ložiska a to tak, že se asi až rozžhavila a olej od toho začal dýmit. Většinou, když jsem zapnul klimu tak to takto začalo (páč je to na jednom řemenu ještě s altikem u 2.0Di). Tak jsem vypnul klimu a opatrně dojel dom. Sundal jsem servo - musí se podepřit motor heverem přes špalek, odšroubovat hadice klimy z držáku, odšroubovat horní levej (z pohledu do motorovýho prostoru od předku - prostě ten u nádobky k servu) držák motoru, dále se musí samozřejmě sundat řemen, zvednout motor za vanu - vychýlit ho tak, až bude k servočerpadlu přístup, sundat servočerpadlo a opravit/vyměnit. Já jsem dal jen nový ložisko (SKF) a hřídel, která byla lehce vybroušená jsem naklepal důlčíkem po celé ploše, kde je ložisko a pak ložisko podlepil Loctitem na ložiska na myslim až 0,2mm (dokáže to vyplnit vůli). Nechal zatvrdnout myslim den nebo dva a pak jsem to tam namontoval zpátky. Potom od nafotvýho čerpadla odšroubovat jeden drátek a auto se zvedlým předkem protočit startérem a točit několikrát plnej rejd napravo a nalevo aby se to odvzdušnilo. A pak vše zpátky připojit a motor vrátit zpátky tak jak má být. Od té doby už mám klid zatím se servem (už přes rok).

Edit: jo a čerpadlo teklo jednak kvůli vadnýmu ložisku - hřídel se vychýlila a gufero to už nepobralo, ale co hůř, samotný těsnění těch dvou půlek čerpadla se rozpustilo - byl to takovej igelit a na něm silikonovej sopel jakoby, tak ten silikon byl rozpadlej a byla tam skoro 1mm mezera, kde vždycky při vypnutí motoru všechno z čerpadla vyteklo ven. Těsnění jsem bral tady (mají tam k tomu i obrázkovej návod podle kterýho to zvládne i blb s prominutim) - https://www.ebay.co.uk/itm/Land-Rover-P ... :rk:1:pf:0 Sice se mi čerpadlo rozsypalo na jednotlivý kousíčky, páč jak bylo ložisko vadný, vysypaly se z něho kuličky a celá hřídel vyjela ven a půlky spadly na ponk a veškerej obsah se vysypal taky na ponk, ale po troše přemýšlení jsem to složil tak, aby to fungovalo jak má :-D

Joo97
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2018 21:40
tel.: 944405570
auto: Freelander 1

Re: Servo cerpadlo

#6 Příspěvek od Joo97 » 28 lis 2018 19:30

Este sa chcem spytat s ktorej strany si vitahoval to cerpadlo mal si aj blatnik dole alebo naraznik?asi okolko si musel zdvihnut cely motor? :think

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 292
Registrován: 18 říj 2012 20:00
auto: Free I 3D 2.0Di,2000
Bydliště: 1/2 cesty Brno <-> Břeclav

Re: Servo cerpadlo

#7 Příspěvek od deyva » 28 lis 2018 20:50

Blatník ani nárazník dole nebyl... Je to mezi podběhem/výztuhou a motorem na straně spolujezdce. A motor přizvednout o takových 15cm určitě aby šla sundat nejprve řemenice čerpadla a pak čerpadlo samotný. Je to pod altíkem pokud si dobře vzpomínám. Přes servopumpu se pohání i vodní pumpa - hřídel čerpadla je durch od řemenice až dozadu, kde je unašeč na vodní pumpu. Přizvednout ale jen tu stranu motoru u spolujezdce. Doporučuju stáhnout si RAVE - servisní manuál. Je to sice v Angličtině, ale snad by to šlo pochopit. Dělám na autě všechno podle toho a zatím jsem nic nerozbil víc, než to bylo :-D Pravda ale, že většinou tam píšou pomalu rozdělat půl auta - některý kroky se dají přeskočit, ale ne všechny.

Joo97
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2018 21:40
tel.: 944405570
auto: Freelander 1

Re: Servo cerpadlo

#8 Příspěvek od Joo97 » 28 lis 2018 21:16

Zatial dakujem uz tomu zacinam chapat :yes mohol by si mi prosim ta este poslat link kde stiahnem toho Rave?

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 292
Registrován: 18 říj 2012 20:00
auto: Free I 3D 2.0Di,2000
Bydliště: 1/2 cesty Brno <-> Břeclav

Re: Servo cerpadlo

#9 Příspěvek od deyva » 28 lis 2018 23:35

Totok by snad mělo být ono... https://uloz.to/file-tracking/a6df33ca9 ... rave03.iso stáhnout, namountovat do virtuální jednotky a pak spustit rave.

pvell
Příspěvky: 17
Registrován: 03 kvě 2017 23:14
auto: Freelander I 2.0
Bydliště: Kolín

Re: Servo cerpadlo

#10 Příspěvek od pvell » 14 úno 2020 19:20

Zdravím. Tak fričko nezklamalo, udělal jsem rozvody a po tejdnu začalo téct servo pěkně v půlce. Když jsem to tu pročítal jaký jsou s tím obštrukce tak se mi do toho nechtělo. Ve finále to šlo rychle. Sundat kolo, shodit řemen, sundat napínací kladku, ze shora sundat hadici u nádobky, ve spoji rozpojit tu druhou trubku. Sundat řemenici od serva, povolit spodní šroub u altiku páč je tam na něm chycená ta trubička. Povolit těch pět šroubků co držej servo na vodní pumpě a pak to spodem vytáhnout. Takže u fríčia 2.0 di bez klimy paráda.

Odpovědět