Povrchová úprava- Zahrádka, pevnostnak atd.

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Zpráva
Autor
MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Povrchová úprava- Zahrádka, pevnostnak atd.

#21 Příspěvek od MadTom » 11 pro 2015 17:12

Takhle to každopádně vypadat ve výsledku nemá. Někde bylo něco špatně, v zinkovně by to měli vědět a navrhnout co s tím.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: Povrchová úprava- Zahrádka, pevnostnak atd.

#22 Příspěvek od kupec18 » 11 pro 2015 18:32

Ne piskovana nebyla, poctivě jsem ji celou jen hezky zahladil smirkem.

Díry by pokud vím měly být všude. Ještě jsem jim označil kde to má být zavěšené, Aby se to fakt hezky plnilo a odtékalo Spíš mě sere ten povrch, Ta focena strana je fakt hrozná, a představa že zaplatím zinek abych si ho pak zbrousil fleksou a opravoval to spreyem se mi moc nelibi

A rad bych měl nějake informace až s nima budu řešit cenu.

Nasoska
Příspěvky: 111
Registrován: 24 dub 2014 21:11
tel.: 776790714
auto: D4 SDV6, Def 130 TD4

Re: Povrchová úprava- Zahrádka, pevnostnak atd.

#23 Příspěvek od Nasoska » 11 pro 2015 23:48

kupec18 píše:Ne piskovana nebyla, poctivě jsem ji celou jen hezky zahladil smirkem.

Díry by pokud vím měly být všude. Ještě jsem jim označil kde to má být zavěšené, Aby se to fakt hezky plnilo a odtékalo Spíš mě sere ten povrch, Ta focena strana je fakt hrozná, a představa že zaplatím zinek abych si ho pak zbrousil fleksou a opravoval to spreyem se mi moc nelibi

A rad bych měl nějake informace až s nima budu řešit cenu.
Ahoj, diry tam máš špatne. U takového svařence musí být vodorovný segment vrtaný svisle na obou stranách skrz.U kolmýh naopak, pro tohle stačí dírka max. 5mm.8mm jsme kreslili pro jekly okolo 60x40 a víc,ale na to vše Tě mohl technik upozornit. To že je to "oblitý" bych přisoudil manipulaci když se snažily z toho něco vylít nad lázní, nebo pomalým vytékáním potom.. Dle meho je reklamace nerealná... :Ja blb: :moon

PS: Mohu Ti poslat vykresy svařenců před zinkováním,ale to už ti je asi k h....

kuk
Příspěvky: 26
Registrován: 26 říj 2011 16:40
auto: DII Td5
Bydliště: Plzeň

Re: Povrchová úprava- Zahrádka, pevnostnak atd.

#24 Příspěvek od kuk » 12 pro 2015 09:16

Nejsem fachman ale s žárovým zinkováním mám dobré zkušenosti: drží to.
Není žárové zinkování jako žárové zinkování a strašně záleží na tom co je to za ocel.
viz hezký článek z Konstrukce:

http://www.acsz.cz/clanek/zarove-zinkov ... uzivatele/

Jinak souhlas s tím, že odtokové díry na správných místech jsou nezbytné.
Jezdím zinkovat už leta do Mea Meisinger v Plzni, kterou si u nás dost chválí. Díry si vrtám sám a občas mi nějakou stejně sami dodělají aby to bylo OK. To co je na fotkách se mi občas taky stalo ale vždy je to jenom na pár místech svařence a dá se to v pohodě opatrně odbrousit:
napřed nornální flexou a konec mikrofrézkou. No a pokud se při zinkování něco trochu zkroutí tak to pak zas narovnám.

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: Povrchová úprava- Zahrádka, pevnostnak atd.

#25 Příspěvek od kupec18 » 12 pro 2015 10:24

No díry mi bylo řečeno že mají byt alespon 8, pry je to lepší kdyby tam byly nějaké nečistoty, menší díru by to prý ucpalo.

Ohledně těch děr svisle, domluva byla taková že celá zahrádka patrně bude zavěšena za jeden roh u okapničky, nikoliv hezky vodorovně jak je na autě. Takže by vlastně visela svisle, diry byly v každe trubce, minimálně 2 jedna spodní ne straně trubky bliže k lazní a druhá nahoře aby odcházel vzduch a nedělalo to kapsy. Ta spodní stubka co je tak strupata tak má diry v nejnižších a nejvyších místech + několik odtokových podel jako jistota.

Za ty vykresy bych ti byl vděčny určo bych koukl at příště vím.

KUK:Děkuji za odkaz prostuduju.

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Povrchová úprava- Zahrádka, pevnostnak atd.

#26 Příspěvek od mr-tomas » 22 bře 2018 08:51

Nemá někdo typ na konkrétní echt základovku na žárovej zinek?
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Odpovědět