Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
slupkas
Příspěvky: 1
Registrován: 30 pro 2010 09:44

Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#1 Příspěvek od slupkas » 18 zář 2017 17:27

Zdravím, mám Discovery II a mizí mi chladící kapalina. Víčko od oleje je čisté bez tuku a pod auto nic neteče. Mizí mi jen v létě. Víčko chl. kapaliny jsem koupil nové. Žádná změna.

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2724
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#2 Příspěvek od masar » 18 zář 2017 18:12

Ptal jsem se tu na to nedávno, protože tak půl roku pozoruju taky únik. Vždy když jsem dolil do max. resp. na ten spoj nádobky po obvodu, tak zmizí 2-3 cm pod tu rysku. Někdo mi napsal, že to má stejně a drží se mu to takhle, nechal jsem to tedy tak a žádný únik jsem delší dobu nepozoroval. Až teď po cestě asi 1000 km v kuse zas zmizelo 2 cm.
Vím, že třeba na Passatu (já vím, že je to tady braný asi jako sprostý slovo), co mám jako druhý auto, což je taky PD mě mechanik varoval, že kolem 250 tkm. odejde těsnění pod hlavou. Projeví se to tím, že se začne ztrácet voda, tak nevím zda je to stejný u Td5, když je to taky PD. Na druhou stranu říkal i to, že u těch TDI je to proto, že hlavu drží jen "pár" šroubů a abych pravdu řekl ještě jsem se nedostal podívat se kolik jich má Td5. Určitě spíš ještě počkej na vyjádření někoho povolanějšího. Ale taky mě ten problém dost zajímá, protože bych nerad něco podcenil.
Land Rover Discovery 2 Td5

janci86
Příspěvky: 63
Registrován: 26 led 2014 09:40
auto: D2
Bydliště: NO
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#3 Příspěvek od janci86 » 18 zář 2017 19:41

Pozdravujem, mam podobnu skusenost na mojej D2 Td5. Po tom, co som odstranil uniky chladiacej kvapaliny (je ich poznat podla ruzoveho "vodneho kamena") sa po doliati po rysku vzdy strati cca 3 cm kvapaliny a hladina sa potom dlhodobo ustali. Ked kvapalinu dolejem, stratia sa tie cca 3 cm. Ked nedolejem, hladina uz nizsie neklesne. Auto mam cca 4 roky, ale tento jav zrejme pretrvava dlhsie. Zrejme to spozoroval aj predchadzajuci majitel kedze som na expanzke nasiel znacky kopirujuce znizenu hladinu...nepozorujem problem s prehrievanim, auto nepari z vyfuku, pod vickom emulzia nie je a aj expanzka je cista. Sice imaginarne problemy D2 nemienim riesit, ale aj tak by ma zaujimalo cim to je.

mato_srubka
Příspěvky: 459
Registrován: 27 srp 2013 19:24
auto: DiscoII V8

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#4 Příspěvek od mato_srubka » 18 zář 2017 20:08

Na mojej D2 V8 mi chladiaca unikala všetkými smermi. V podstate, čo môžem poradiť všeobecné. Skontroluj všetky spoje a napojenia chladiaceho okruhu. Pozri či nemáš mokro v interiéri, keby tiekol radiátor. Pozri si aj expanznu nádobu, lebo ja som ju mal prasknutú zo spodnej strany na napojenia úzkej hadice vzadu a prišiel som na to až tak, že som zbadal, že mám vlhký blatník pod poistkovou skrinkou.

PS: ku tomu nové vicko. Aj keď som všetko poopravoval, stále som mal vysoký tlak v systéme ale žiadnu vodu v oleji ani olej vo vode. Bolo to to pokaslane vicko, ktoré bolo jednak staré a nie originál. Kúpil som nové OEM a to aj vyzerá ináč ako to staré, čo som mal a systém zrazu funguje ako má.
Seriový LR Discovery II V8 s mnohými závadami, ale je to láska na prvé naštartovanie.
Tak už až tak sériový nie je: podvozok od TF +2" a k tomu Hankook DynaPro M/T RT03 265/75R16 a konečne uzávierka medzidifu

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#5 Příspěvek od kupec18 » 18 zář 2017 21:31

masar píše: 18 zář 2017 18:12 Ptal jsem se tu na to nedávno, protože tak půl roku pozoruju taky únik. Vždy když jsem dolil do max. resp. na ten spoj nádobky po obvodu, tak zmizí 2-3 cm pod tu rysku. Někdo mi napsal, že to má stejně a drží se mu to takhle, nechal jsem to tedy tak a žádný únik jsem delší dobu nepozoroval. Až teď po cestě asi 1000 km v kuse zas zmizelo 2 cm.
Vím, že třeba na Passatu (já vím, že je to tady braný asi jako sprostý slovo), co mám jako druhý auto, což je taky PD mě mechanik varoval, že kolem 250 tkm. odejde těsnění pod hlavou. Projeví se to tím, že se začne ztrácet voda, tak nevím zda je to stejný u Td5, když je to taky PD. Na druhou stranu říkal i to, že u těch TDI je to proto, že hlavu drží jen "pár" šroubů a abych pravdu řekl ještě jsem se nedostal podívat se kolik jich má Td5. Určitě spíš ještě počkej na vyjádření někoho povolanějšího. Ale taky mě ten problém dost zajímá, protože bych nerad něco podcenil.
Nic tak kolem 250tkm neodejde je to blbost.

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#6 Příspěvek od hrochado » 19 zář 2017 11:10

Já to mám taky podobně. Auto mám teda krátce, ale olej ve vodě nepozuruju ani naopak. Kapalinu jsem nechával dolít někdy v červnu, teď po ujetí cca 4 tisíc km je to zase tak 2-3 cm pod tou ryskou ... jelikož jsem teď ujel v rumunsku 3 tisíce km během 14 dní, kontroloval jsem to cca co 2 dny a nikam níže to neklesalo. Auto se nehřeje ani v kopcích na Fagaraši, ani na dálnici v 32 stupních se zapnutou klimou. Jelikož jsem puntičkář, tak bych to chtěl taky vyřešit, ptal jsem se na to LandJirky a dělá to tak prý každá druhá TD5 Discovera :) ... Mám nové turbo, přetěsněnou hlavu a nové pevnostní šrouby cca před 8 tiscíci km ... prostě to asi utíká někde ve spojích hadic, přeci jen jsou to 15 a více let staré auta ...
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
Macho
Příspěvky: 10
Registrován: 04 srp 2016 07:50
tel.: 731721434
auto: LR Disco II TD5

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#7 Příspěvek od Macho » 10 říj 2017 12:18

Ahoj. Mam úplně stejný problém. Kde kapalina mizí jsem nezjistil.

Mám k tomu ještě další dotaz. Je možné aby úbytek chladící kapaliny způsobil horší starty motoru?

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#8 Příspěvek od VencaZE » 10 říj 2017 12:45

Horší starty td5 špíš souvisejí se zavzdušněním pal soustavy.
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
peppino
Příspěvky: 720
Registrován: 04 zář 2011 23:29
tel.: 606486252
auto: LR DII Td5
Bydliště: Chotěboř

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#9 Příspěvek od peppino » 10 říj 2017 13:31

Mě voda mizela malou trhlinou v chladiči. Když se motor ohřál, začalo to slzet,ale tím, že byl chladič teplej, stačila se ta voda odpařit.
Pokud něco funguje,nebojte se použít kurvítko!

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#10 Příspěvek od hrochado » 10 říj 2017 13:59

peppino píše: 10 říj 2017 13:31 Mě voda mizela malou trhlinou v chladiči. Když se motor ohřál, začalo to slzet,ale tím, že byl chladič teplej, stačila se ta voda odpařit.
Mám takovou podobnou teorii, prostě, že je někde nějaká malá trhlinka, která při stojicím, studeném motoru neteče, ale ve chvíli, kdy se to zahřeje a stoupne tlak, tak to začne pomalu unikat a hned se to vypaří ... proto nejsou moc nikde vidět žádné stopy, no a jak to klesne o ty 2-3 cm, tak už ten tlak pak není tak velký ani při tom zahřátém motoru - tedy pak už to níž neklesá ...
Možná je to blbost, ale já jsem si to takto vysvětlil :D
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#11 Příspěvek od MadTom » 10 říj 2017 14:14

Řešil jsem několik TD5tek, kde pomalu nebo rychleji mizela chladící kapalina. Většinou to jsou netěsnosti okolo konců hadic, kde je to stažené páskou. Stačí se to vypařovat.
Hledá se to blbě, já jsem začal chladící systém tlakovat (na 0,5-1Bar) přes slabou hadičku, co vede do expanzky. Tím se otestuje i víčko expanzky. Připojím to přes redukčák ke kompresoru s velkou nádobou a mohu u vypnutého motoru hledat, kde to kape. Případně poslouchat, kde to syčí.
Dost často jsou originál pružinové hadicové spony časem zamáčknuté do hadic. Následně to netěsní. Často pomůže výměna za normální (nejlépe nerezové) hadicové spony.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Macho
Příspěvky: 10
Registrován: 04 srp 2016 07:50
tel.: 731721434
auto: LR Disco II TD5

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#12 Příspěvek od Macho » 10 říj 2017 15:46

No dnes mi nechtěl motor chytit. Zkusil jsem to tak pětkrát a nic. Tak do toho čučim a všiml jsem si opět prázdné nádržky chladící kapaliny. Zajímavé je, že po dolití naskočil na otočení.

Uživatelský avatar
mco
Příspěvky: 203
Registrován: 19 zář 2010 23:41
auto: D2 po FL,TD5,ZF-4
Bydliště: Čergov, SK

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#13 Příspěvek od mco » 18 pro 2017 08:42

Tiez dlhsiu dobu pozorujem pokles chl kvapaliny - po doliati klesne ca 2-3cm pod rysku a drzi sa
Tu je o tom zmienka

Kód: Vybrat vše

https://www.britpart.com/lro-workshop/fixes/
Vie to niekto vysvetlit?
Přílohy
screenshot.2017-12-18.jpg
screenshot.2017-12-18.jpg (81.3 KiB) Zobrazeno 7744 x

Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3469
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#14 Příspěvek od Land Jirka » 18 pro 2017 13:19

Dělá to na několika disco TD5 (včetně mé), které ke mně jezdí na servis.
Hladina po dolití za pár dní poklesne do spodní třetiny expansky a tam už drží a dále neklesá.
Já s tím jezdím už asi šest let a neřeším to.
Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#15 Příspěvek od MadTom » 18 pro 2017 13:58

Dělalo to na jedno Defenderu, co ke mě jezdil, ale jak píše Jirka - bylo to stabilní. Po roce ale voda zmizela úplně, tak jsem to natlakoval a našel 2 prodřené hadice. Po jejich výměně a výměně většiny přístupných pružinových kabelových svorek za šroubovací, a jejich utažení už hladina drží. Podle mě bych problém v tom, že to někde pomalu utíkalo, ale pouze u horkého natlakovaného motoru, a stíhalo se to odpařovat. Když potom hladina ubyla, tak v expanzce bylo víc místa na vzduch a tak se to celé tak moc netlakovalo.
Když jsme hledali všechny úniky, tak jsem si nakonec vytisknul z RAVE schéma chlazení, a šli jsme jednu hadici po druhé, a kontrolovali, jestli to nesákne okolo sponek.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#16 Příspěvek od hrochado » 18 pro 2017 14:06

MadTom píše: 18 pro 2017 13:58 Dělalo to na jedno Defenderu, co ke mě jezdil, ale jak píše Jirka - bylo to stabilní. Po roce ale voda zmizela úplně, tak jsem to natlakoval a našel 2 prodřené hadice. Po jejich výměně a výměně většiny přístupných pružinových kabelových svorek za šroubovací, a jejich utažení už hladina drží. Podle mě bych problém v tom, že to někde pomalu utíkalo, ale pouze u horkého natlakovaného motoru, a stíhalo se to odpařovat. Když potom hladina ubyla, tak v expanzce bylo víc místa na vzduch a tak se to celé tak moc netlakovalo.
Když jsme hledali všechny úniky, tak jsem si nakonec vytisknul z RAVE schéma chlazení, a šli jsme jednu hadici po druhé, a kontrolovali, jestli to nesákne okolo sponek.
Jako můj selský úsudek o pár příspěvků výše ...
U mě je ještě problém v tom, že mi nádržka nedrží v tom hloupém plastovém držáku, takže je ještě o něco výš, tudíž hladina kapaliny a něco níž ... v mém případě už skoro na dně nádržky, což u mne způsobuje lehce paranoidní pocity :Ja blb:
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3469
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#17 Příspěvek od Land Jirka » 18 pro 2017 20:36

Jen poznámka...
ne všechny šroubovací spony jsou dobré... používejte vždy značkové (třeba Norma), některé no name se rozpadají už při lehkém dotažení
Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#18 Příspěvek od MadTom » 18 pro 2017 21:39

Přesně tak, doplnil bych k tomu, že nemá smysl moc šetřit a dát rovnou nerezové, které mají i nerezový šroub. A při utahování je lehce máznout. Vše jde potom lépe.
Ty originál pružinové svorky jsou dobré, ale podle mě jak se časem zamáčknou do hadice, tak si tam vymáčknou jakoby uložení, a přes jeho hranu už se neumí stáhnout, takže to potom netěsní.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Petro
Příspěvky: 311
Registrován: 03 dub 2013 00:36
auto: 110Sw
Bydliště: Vysoka,, Slovensko

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#19 Příspěvek od Petro » 19 pro 2017 22:45

Mozno pomoze pri hladani aj moja skusenost.
Mne sa kvapalina na Discu stracala cez zvar nadrzky (je spojena z dvoch polovic, mozno to uz davnejsie niekto aj spominal sa mi zda). Dialo sa to iba ked sa zohrial okruh a bol tam tlak,samozrejme stihalo sa to odparit alebo to stieklo po nadrzke dole. Upodozrieval som zatku, hadice, hladal dieru na nadrzke, ale nikde nic az raz pri naklone auta a horucom motore som si vsimol ze cez zvar sici voda. Spravalo sa to presne ako tu je spominane, voda klesla dost pod mierku a viacej uz nie (nedociahla na zvar cize sical len vzduch a voda uz ostavala bez zmeny). Nadrzka samozrejme pri studenom alebo zlahka zahriatom motore netiekla.

Uživatelský avatar
McPet
Příspěvky: 333
Registrován: 29 zář 2008 16:37
Bydliště: Vsetín

Re: Discovery II- Mizí mi chladící kapalina

#20 Příspěvek od McPet » 20 kvě 2021 13:43

Ahoj, začala mi téct chladící kapalina na Disco Td5 2003, už jsem objevil místo, ale nedokážu sehnat tento díl (viz obrázek). Pomůže prosím někdo? A stalo se to už někomu? Na foru jsem o tomto místě ještě nečetl... :think

Jinak ono místo se nachází pod výfukovými svody před řidičem poblíž přepážky do kabiny.
Přílohy
IMG_6633_LI.jpg
IMG_6632.JPG

Odpovědět