Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
discovery_plzen
Příspěvky: 29
Registrován: 12 led 2015 17:49
auto: Discovery II

Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#1 Příspěvek od discovery_plzen » 01 říj 2015 08:30

Ahoj,

chci se zeptat zda je normální, že mám studené auto a v nádržce chladící kapaliny je skoro plno, pak nastartuji, projedu, auto se ohřeje a voda je fuč - je tam jen třeba 4 cm po dně. Když pomalu otevírám, tak odchází hodně vzduchu a voda se vrací do nádržky. Vodu ani olej to nežere, ale hadice mě přijdou hodně tvrdý...

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#2 Příspěvek od discover » 01 říj 2015 12:41

Řekl bych, že máš ucpaný přívod hadičky, pod víčkem expanzky, kterou se vrací voda z chladiče ... Profouknout nebo nečím měkkým prošťoucnout ... :-)

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 623
Registrován: 17 črc 2011 22:49
tel.: +421 905 979 273
auto: DI300Tdi ARO 240
Bydliště: Martin

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#3 Příspěvek od forester » 01 říj 2015 19:22

No neviem! :Ja blb: Ale toto robí tesnenie pod hlavou!!!
V jednoduchosti je krása.

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#4 Příspěvek od libovka » 01 říj 2015 20:56

Kámošovi to dělá to samé.Auto jezdí a funguje normálně.

Ještě jsem neviděl jak by tohle mohlo dělat těsnění pod hlavou.Těsnění spíš tlakuje.

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 623
Registrován: 17 črc 2011 22:49
tel.: +421 905 979 273
auto: DI300Tdi ARO 240
Bydliště: Martin

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#5 Příspěvek od forester » 01 říj 2015 22:27

: Když pomalu otevírám, tak odchází hodně vzduchu a voda se vrací do nádržky.
Natlakuje systém,hadice sa nafúknu a hladina klesne,povolí,hadice spľasnú a hladina stúpne.Pri zapchatí akejkoľvek časti chladiaceho systému nevzniká nadmerný tlak,ten sa tam musí od niekade dostať,tj.tesnenie pod hlavou ,mikroprasklina hlavy alebo bloku.To ,že sa netratí voda skôr ukazuje na tesnenie a časom sa začne strácať.Najlepšie sa to dá určiť tak ,že naplníš nádržku doplna a necháš bežať motor,ak sa budú objavovať bubliny vo vode mám pravdu ,ak nie je to paranormálny jav a o tie u Land Roverov nieje núdza.To znamená ,dolej vodu a jazdi ono sa to časom prejaví. :rock
V jednoduchosti je krása.

Uživatelský avatar
petr pp
Příspěvky: 1328
Registrován: 19 zář 2013 16:06
tel.: 0903790668
auto: def 90
Bydliště: Moravske Lieskove

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#6 Příspěvek od petr pp » 01 říj 2015 22:43

No tak isto by som dal hlavu dole a vlastne ma to caka za par dni ale na D1take iste prznaky ale voda predsa len minimalne unika len dufam ze nebude prasknuta hlava :wink:

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#7 Příspěvek od libovka » 02 říj 2015 07:54

forester píše:: Když pomalu otevírám, tak odchází hodně vzduchu a voda se vrací do nádržky.
Natlakuje systém,hadice sa nafúknu a hladina klesne,povolí,hadice spľasnú a hladina stúpne.Pri zapchatí akejkoľvek časti chladiaceho systému nevzniká nadmerný tlak,ten sa tam musí od niekade dostať,tj.tesnenie pod hlavou ,mikroprasklina hlavy alebo bloku.To ,že sa netratí voda skôr ukazuje na tesnenie a časom sa začne strácať.Najlepšie sa to dá určiť tak ,že naplníš nádržku doplna a necháš bežať motor,ak sa budú objavovať bubliny vo vode mám pravdu ,ak nie je to paranormálny jav a o tie u Land Roverov nieje núdza.To znamená ,dolej vodu a jazdi ono sa to časom prejaví. :rock
Teorie je to dobrá.Ale pokud by to dělalo tak jak píšeš tak by byl chladící systém zachvilku nafouklej jak balon a určitě by se zavzdušnoval. To auto funguje normálně.Nevaří,netlakuje,hadice nejsou tvrdé,topení topí.

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#8 Příspěvek od Steve » 02 říj 2015 21:18

forester píše:No neviem! :Ja blb: Ale toto robí tesnenie pod hlavou!!!
Taky bych to tak viděl.....
Hadice se tlakem vzduchu mírně roztáhnou, proto "zmizí" dočasně voda, po otevření nádržky vzduch odejde a netlačí, voda se vrátí.
Nějak podobně se mi to chovalo a díky zrovna nefunkčnímu teploměru (občas přestal ukazovat) jsem "vařil".
A byla prasklá hlava - časem začala mizet i voda, nepomohlo odvzdušňování.
Discovery je životní styl.

discovery_plzen
Příspěvky: 29
Registrován: 12 led 2015 17:49
auto: Discovery II

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#9 Příspěvek od discovery_plzen » 02 říj 2015 21:52

To jste mi moc nepotěšili s tou hlavou :-(

Dnes jsem se s tim zabýval a nezjistil jsem nic. Prostě auto normálně jede, topí, hadice jsou tuhé, ale jdou promáčknout, myslím si, že normální. V nádržce je voda jen po dně, když je motor ohřatý a nádržka zavřená. Pokud ji otevřu, tak se naplní celá kapalinou a auto přestane topit. Doleji ji do plna, zavřu nechám auto běžet na volnoběh, voda do toho pomalu zmizí a začne v pohodě topit a v nádržce je akorát. Jedu se projet cca 20 km, nádržka zas po dně, to co bylo navíc (netušim kdy se to stalo) vyteklo přepadem z nádržky, otevřu a je zas plná. Potom jsem ujel asi 150 km docela fofrem a v nádržce pořád stejně po dně, po otevření zase plná. Dal jsem i nové víčko expanzky. Jo a když naplnim do plna, nechám nastartované, tak žádné bubliny nejdou. Zabublá to jen, když je to chcíplé a já otevřu nádržku a ona se začne plnit

Jsem z toho opravdu jalovej

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#10 Příspěvek od Acon » 04 říj 2015 19:55

Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#11 Příspěvek od eveUSO » 04 říj 2015 23:46

dělá mi to taky tři roky a jezdím, zatím nepozoruju nějakou chybu...
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2724
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#12 Příspěvek od masar » 19 čer 2017 13:03

Nechci zakládat nové téma, ale mám z části podobný problém. Ztrácí se voda... vzhledem k tomu, že s autem jezdím dost sporadicky a jednou 800 km a příště zas třeba jen 20 km, tak ani neumím odhadnout kolik se dolévá. Pod autem nikde ani kapka, v nádobce chybí třeba 4 cm, otevře se víčko a 2 cm doběhnou a zbytek se musí dolít na max., příště zas podobně - půlka vyběhne, půlka na dolití. Auto topí, v kopcích ani v zátěži nevaří, táhnul jsem sním z Trutnova Freelander na platě bez sebemenšího problému. Nějaký nápady co by to mohlo být?

Pozn. Koupil jsem teď Passata a mechanik mi říkal, že u něj ve 250 - 300 tkm. skoro jistě odejde těsnění pod hlavou a začne se ztrácet voda. Údajně hlavu drží jen 8 šroubů, takže se postupem času zkroutí. Je mi jasný, že LR není Passat, ale nemůže to být podobný problém?
Land Rover Discovery 2 Td5

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#13 Příspěvek od habakuk » 19 čer 2017 13:30

No já to mám na Td5 tak, že když doliji kapalinu po risku na nádržce tak do pár dní, týdnu klesne tak na 3cm pod risku a tam se drží dlouhodobě. Tak to beru jako vlastnost motoru. Neřeším dělá to tak co auto mám.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#14 Příspěvek od pojir » 19 čer 2017 13:32

U me se to chova docela stejne. Mam pocit, ze ta riska neukazuje, jak vysoko ma byt voda v prubehu beznyho provozu, ale jenom jak vysoko se ma dolivat.
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#15 Příspěvek od habakuk » 19 čer 2017 13:34

pojir píše: 19 čer 2017 13:32 U me se to chova docela stejne. Mam pocit, ze ta riska neukazuje, jak vysoko ma byt voda v prubehu beznyho provozu, ale jenom jak vysoko se ma dolivat.
Ano, risce je myslím napsaná Cold Level tedy kolik má být za studena.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2724
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#16 Příspěvek od masar » 19 čer 2017 13:37

Taky uz s tim nejakou dobu jezdim, ale myslim ze treba pred rokem to nedelalo, schvalne to necham jak rikate na uroven kam to klesne a budu to sledovat. Zase ale na druhou stranu kam podeje tak dolita voda? :)
Land Rover Discovery 2 Td5

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#17 Příspěvek od MadTom » 19 čer 2017 14:16

U několika TD5tek jsem řešil ztrácení vody a vždy to byly úniky, které se stačili odpařit - většinou kabelové pásky které neutahovali pořádně, často ještě původní pružinové. Poznalo se to buďto podle růžově zbarvených krystalků vodního kamene okolo hadice, nebo po natlakování soustavy u neběžícího motoru, že to začlo kapat.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2724
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#18 Příspěvek od masar » 19 čer 2017 14:36

MadTom: Děkuju za tip :yes
Land Rover Discovery 2 Td5

mato_srubka
Příspěvky: 459
Registrován: 27 srp 2013 19:24
auto: DiscoII V8

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#19 Příspěvek od mato_srubka » 21 čer 2017 06:41

Mne na D2 V8 to robilo vičko na expanzke + rôzne úniky v systéme.

Takmer všetky úniky chladiva som poriešil až na vyhrievanie škrtiacej klapky, ktoré mi stále slzí. Čo bolo ale príčinou najmasívnejšej straty chladiva? Bola to prasknutá expanzná nádoba na spodnom napojení z prepadu chladiča, kde to pekne striekalo, ale V8 generuje toľko tepla, že sa to počas jazdy rozfrkalo po celom motore a stíhalo sa to odpariť. Taktiež som badal veľké tlakovanie systému a bál som sa o hlavy motora alebo prasknutý blok. Tiež mi od toho tlakovania kolísala hladina a ten pretlak spôsoboval aj veľké úniky všetkými smermi.

Na základe dlhých úvah som sa rozhodol kúpiť novú expanzku a nové origo LR víčko expanzky.
1. novo zakúpené origo LR víčko vyzerá opticky inak ako to, čo som tam mal :roll:
2. nová expanzka vylúčila najväčší únik :yes
3. po výmene prestalo brutálne tlakovanie :yes
4. hladina sa ustálila a už kolíše len v malej miere :yes

To kolísanie hladiny môže spôsobovať aj to tlakovanie systému, teda všetká voda bude v napnutých hadiciach a v expanzke takmer nič.
Moje odporúčanie, skúsiť prinajmenšom nové víčko. Nie je až tak drahé.
Seriový LR Discovery II V8 s mnohými závadami, ale je to láska na prvé naštartovanie.
Tak už až tak sériový nie je: podvozok od TF +2" a k tomu Hankook DynaPro M/T RT03 265/75R16 a konečne uzávierka medzidifu

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Voda v nádržce za provozu není, po otevření víčka se celá naplní

#20 Příspěvek od MadTom » 21 čer 2017 06:47

Ještě doplním - tlakoval jsem to na cca 0,7At, případně lehounce více. U TD5ky by při 1,4 At měl otevřít bezpečnostní ventil ve víčku expanzky, u jedné otevíral už při 0,3 At. Tlak jsem pouštěl do slabé odvzdušňovací hadičky, která propojuje vršek chladiče a expanzní nádobku. Tím se dalo odzkoušet i víčko na expanzce.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět