Hovada lidi

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Hovada lidi

#1 Příspěvek od Hunter » 02 úno 2017 19:46

Dnes ně nějaký kretén vytlačil ze silnice a co myslíte? Odjel, místo aby mě vytáhl. A to mě dneska dávali novou spojku. Ta spojka na Free stojí za hovno.
Free Td4 2004 HSE automat

Uživatelský avatar
22lukas277
Příspěvky: 715
Registrován: 01 kvě 2016 15:47
tel.: 0915354378
auto: RRC OM606 SuperTurbo
Bydliště: Horovce Pri Púchove

Re: Hovada lidi

#2 Příspěvek od 22lukas277 » 02 úno 2017 22:15

Hunter píše: 02 úno 2017 19:46 Dnes ně nějaký kretén vytlačil ze silnice a co myslíte? Odjel, místo aby mě vytáhl. A to mě dneska dávali novou spojku. Ta spojka na Free stojí za hovno.
S čím ťa vytlačil ?

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovada lidi

#3 Příspěvek od Hunter » 02 úno 2017 22:27

vyhrabal a spojka dostala zabrat nejhorší že tam byl děsněj pčíkop
Free Td4 2004 HSE automat

Uživatelský avatar
Gumidek2012
Příspěvky: 132
Registrován: 14 říj 2014 15:27
auto: DISCOVERY 1

Re: Hovada lidi

#4 Příspěvek od Gumidek2012 » 03 úno 2017 12:06

Některým bych zakázal do konce života jezdit!!! Onehdá jsem navečer vezl vnuka do Znojma na break. U Vrboveckého houpáku jsem najednou znejistěl, protože se mi zdálo, že vidím proti sobě čtyři světla. Dupl jsem na brzdu a rychle co nejvíce na krajnici. Ty čtyři světla byly ty vrchní poziční světla kamiónů. Houpák, kde je dvojitá plná čára, tak kamión v kopci předjíždí jiný kamión, aniž ví co bude za horizontem. :head Radši nedomyslet, co by se stalo, kdyby mi to tak rychle neseplo v hlavě.

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovada lidi

#5 Příspěvek od Hunter » 03 úno 2017 12:59

Smutný

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk

Free Td4 2004 HSE automat

Uživatelský avatar
papavel.k
Příspěvky: 735
Registrován: 25 říj 2008 18:40
Bydliště: České Budějovice

Re: Hovada lidi

#6 Příspěvek od papavel.k » 03 úno 2017 13:57

...jojo...to co popisuje gumidek se mi stalo s malou obmněnou autobus předjížděl kamion - na rovině těsně po setmění,mžilo - já stál na brzdě vymet drny na krajnici a počítal v jakým rozestupu jsou stromy abych to pustil do pole, naštěstí jsme se vešli...korunu tomu nasadil neosvětlený cyklista v mým směru, který se vynořil ve chvíli kdy jsem chtěl zařadit za dvě...v mžiku jsem stál znova...ještě teď když si vzpomenu mám pot až :moon...toho vola co řídil autobus bych jednou rád potkal, abych měl představu jak takový hovado vypadá...
...jinak před měsícem jsme s Kamčou asistovali jistému důchodci, který vezl vnuka na pohotovost ze zlomeným prstem a skončil ve škarpě, protože za jednoho z mála letošního hustého sněžení po tmě mu nějakej chvátalík pustil dálkový v lese kde je to fakt úzký a jsou dooost hluboký škarpy...taky mu ani nezamával...
...jsme rádi za lanďáka :Pohoda:
DII Td5 99...ve výstavbě za provozu zdánlivě připomínající technologické přestávky

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 424
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Hovada lidi

#7 Příspěvek od marwak » 03 úno 2017 15:03

Před dvěma týdny jsem za soumraku v naložené skříňové dodávce cestou po I/35 z Hradce směr Olomouc zažil taky moc pěknou věc - kamion se rozhodl mě (a potom další auto přede mnou) předjíždět přes dvojitou plnou i přesto, že jsem jel cca 90.

No zanadával jsem si, to je fakt, ale naštěstí v protisměru nikdo nebyl a jemu se to nějak podařilo. Nepochopil jsem dosud...
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

MadTom
Příspěvky: 14988
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Hovada lidi

#8 Příspěvek od MadTom » 03 úno 2017 15:09

Mě to stačilo ve středu autobusem z Olomouce do Brna - zpoždění cca 2,5 hodiny. Když už jsme jeli po nějaké okresce a doprotivky jel kamion, tam my jsme skoro zastavovali a kamion ani nezpomalil. A nejlepší bylo, než jsme se vymotali za zácpy okolo ucpané dálnice, tak nás najednou předešel slovenskej cikán s hůlčičkou v ruce, kterej tímto způsobem v protisměru razil cestu druhému, co řídil auto. Už dlouho jsem se tak nenasmál. Docela se divím, že všem kteří jeli proti nám a museli tomu blbovi uhýbat se chtělo, a nikdo nevylezl aby ho proplesknul.
O den dřív jsem tahal ze škarpy 3 auta, a u dalších dvou zastavoval, jestli něco nepotřebují - ty už nemělo smysl tahat. Nepochopím, že někdo nestaví, pokud je nehoda vidět. Jsem zvědavej, co takoví lidi budou říkat, až se to stane jim samotným. A přitom, ten to už nekřičí je na tom většinou nejhůř.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovada lidi

#9 Příspěvek od OC » 03 úno 2017 16:50

Nj, to nezastavování je, myslím, důsledkem mobilů: když lidi vidí, že se někdo chodí kolem a vypadá zdravě, neřeší to, že si může zavolat sám pomoc. Že by třeba někdo mohl být bez mobilu (nebo potřebovat někam odvézt k pumpě apod., když už ne vytáhnout ze škarpy), to jaksi málokoho napadne :(

Mezi kamioňáky je nemálo velkých prasat, ale zase tak úplně za to nemohou jen sami, do značné míry za to může naprosto debilní legislativa, která je k tomu praseckému ježdění prakticky nutí.

Ty nebo já prostě a jednoduše jedeme na blbém místě pomalu, a v klidu to doženeme pak zrychlením na místě přehledném a bezpečném; nebo halt pojedeme o hodinu déle, než jsme počítali; taky se z toho nestřílí. TIRáci dost dobře nemohou udělat ani jedno ani druhé; vinou tachografů nezrychlí (ty také většinou mohou za to ukrutně pomalé předjíždějí; on ten předjíždějící řidič by rád zrychlil — kdyby směl), a vinou povinných přestávek, jež jim z desetiminutového zdržení udělají úplně nesmyslně celý den :(
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

MadTom
Příspěvky: 14988
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Hovada lidi

#10 Příspěvek od MadTom » 03 úno 2017 17:09

O tachografu mi nemluv, já jsem s tou velkou bednou chvilku jezdil po celé Evropě. Tachograf nemůže za to, že hovado v kamionu donutí protijedoucí autobus plnej lidí zastavit na krajnici, protože jeho řidič v pudu sebezáchovy raději uhne, než aby se srazili. Stejně tak tachograf nemůže za to, že když na dálnici stojí štrůdl kamionů v délce víc než 10km v pomalém pruhu a v rychlém stojí štrůdl osobních aut, které z dálnice pomalu vyjíždějí, protože oni po zasněžené objížďce projedou, tak jeden blbce v kamionu se do toho rychlého pruhu nacpe taky, a druhej vyjede na tu objížďku, i když už na sjezdu z dálnice vidí, že je plně zapadaná sněhem a že už první zatáčka je nějaká ostrá. Však když on nejde, tak nepojede ani nikdo jinej, takže jim to klidně zablokuje. Houkající sanitku jsme skrz střed kruháče protáčeli rukama, protože i na kruháči stáli experti s kamionama. Jezdit slušně to neumí, číst v mapě taky na, jenom plnej do omezovače a slepě následovat GPS. A potom nadávat, když podobnej šikula to kousek před nimi zlomil do škarpy, protože to přece musí držet do toho omezovače, aby dojel včas. Naprosto přesně to vystihnul Nohavica. A jeho písnička byla taky to jediné, co nám v autobusu chybělo, nafty bylo dost, takže jsme věděli, že nám nebude zima.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Maarty82
Příspěvky: 214
Registrován: 28 úno 2016 19:50
tel.: 607519728
auto: LR 322
Bydliště: Plzeňsko

Re: Hovada lidi

#11 Příspěvek od Maarty82 » 03 úno 2017 20:41

MadTom píše: 03 úno 2017 17:09 O tachografu mi nemluv, já jsem s tou velkou bednou chvilku jezdil po celé Evropě. Tachograf nemůže za to, že hovado v kamionu donutí protijedoucí autobus plnej lidí zastavit na krajnici, protože jeho řidič v pudu sebezáchovy raději uhne, než aby se srazili. Stejně tak tachograf nemůže za to, že když na dálnici stojí štrůdl kamionů v délce víc než 10km v pomalém pruhu a v rychlém stojí štrůdl osobních aut, které z dálnice pomalu vyjíždějí, protože oni po zasněžené objížďce projedou, tak jeden blbce v kamionu se do toho rychlého pruhu nacpe taky, a druhej vyjede na tu objížďku, i když už na sjezdu z dálnice vidí, že je plně zapadaná sněhem a že už první zatáčka je nějaká ostrá. Však když on nejde, tak nepojede ani nikdo jinej, takže jim to klidně zablokuje. Houkající sanitku jsme skrz střed kruháče protáčeli rukama, protože i na kruháči stáli experti s kamionama. Jezdit slušně to neumí, číst v mapě taky na, jenom plnej do omezovače a slepě následovat GPS. A potom nadávat, když podobnej šikula to kousek před nimi zlomil do škarpy, protože to přece musí držet do toho omezovače, aby dojel včas. Naprosto přesně to vystihnul Nohavica. A jeho písnička byla taky to jediné, co nám v autobusu chybělo, nafty bylo dost, takže jsme věděli, že nám nebude zima.
Tak zase pribrzdi hormon! To co tu vypraviš je hnus ale jen z jedné strany. Mám za loňský rok o pár šedivých vlasů víc, co mi kdejaký zneuznaný závodník vyvedl před očima. Každý den je na silnicích mazec. A stačilo by víc tolerance od velkých k malý autům a naopak na misto agrese.

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3570
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovada lidi

#12 Příspěvek od VencaZE » 03 úno 2017 20:54

Jezdil jsem 18 let a- pravdu máte všichni. Nemá cenu vést nekonečné diskuse o tom kdo je větší blb nebo lepší řidič. Mezi řidiči všech druhů vozidel jsou dobří i špatní, afektovaní přeháněči i kliďasové. Jako ve kterémkoliv jiném oboru činnosti.
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 424
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Hovada lidi

#13 Příspěvek od marwak » 03 úno 2017 23:51

VencaZE píše: 03 úno 2017 20:54 Jezdil jsem 18 let a- pravdu máte všichni. Nemá cenu vést nekonečné diskuse o tom kdo je větší blb nebo lepší řidič. Mezi řidiči všech druhů vozidel jsou dobří i špatní, afektovaní přeháněči i kliďasové. Jako ve kterémkoliv jiném oboru činnosti.
Tak tak, jen když je blb v tom kamionu, tak to může mít trošku horší následky než když sedí stejnej blb v osobáku...
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Maarty82
Příspěvky: 214
Registrován: 28 úno 2016 19:50
tel.: 607519728
auto: LR 322
Bydliště: Plzeňsko

Re: Hovada lidi

#14 Příspěvek od Maarty82 » 04 úno 2017 06:53

marwak píše: 03 úno 2017 23:51
VencaZE píše: 03 úno 2017 20:54 Jezdil jsem 18 let a- pravdu máte všichni. Nemá cenu vést nekonečné diskuse o tom kdo je větší blb nebo lepší řidič. Mezi řidiči všech druhů vozidel jsou dobří i špatní, afektovaní přeháněči i kliďasové. Jako ve kterémkoliv jiném oboru činnosti.
Tak tak, jen když je blb v tom kamionu, tak to může mít trošku horší následky než když sedí stejnej blb v osobáku...
ale no tak. Ta hloupost je akorát v tom, že je jedno kde kdo sedi , ale jak to dopadne! Jestli si myslíš, že male auto z působí malou nehodu? Tak jsi na míle vzdáleny od reality :envy
Mimo to když tě volant živý, tak máš nájezd 120-150 tisíc km /ročně a to trochu zvyšuje riziko možnosti nehody, než u člověka co jezdí 10 000 km ročně .
Bylo by fajn jezdit v době našich dědů, kdy se nikdo nehonil do MC na Burgera a aut na cestach nebylo tolik.
Zmar

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 623
Registrován: 17 črc 2011 22:49
tel.: +421 905 979 273
auto: DI300Tdi ARO 240
Bydliště: Martin

Re: Hovada lidi

#15 Příspěvek od forester » 04 úno 2017 12:07

Za svojich 15 rokov vodičskej praxe som prišiel k poznatku,že prevážna väčšina vodičov nevie jazdiť.To znamená nie ovládať svoje auto,ale vedieť čo momentálne sa na ceste okolo neho deje.Potom je kategória blbcov a tam niet čo komentovať.
V jednoduchosti je krása.

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1993
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Hovada lidi

#16 Příspěvek od libovka » 04 úno 2017 14:14

Ono stačí,že když je mlha jako kráva tak hromada dementů nesvítí nebo svítí jen denním svícením. A že má auto mlhovky podle mě ani nevědí. Nechápu kam to spěje. :Sorry:

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovada lidi

#17 Příspěvek od OC » 04 úno 2017 16:58

Osobně se častěji setkávám s přesně opačným problémem — kolem Cukráku je pár naprosto zanedbatelných cárů mlhy: tam, kde zrovna jsou, je vidět bez nejmenších problémů na 300 metrů. Nikde jinde nejsou vůbec. A půlka lidí má zapnutou zadní mlhovku až do Příbrami :(
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovada lidi

#18 Příspěvek od Hunter » 04 úno 2017 17:59

Souhlas, mlhovky a světla vůbec děs.
Free Td4 2004 HSE automat

Uživatelský avatar
michal-7610
Příspěvky: 205
Registrován: 25 pro 2010 11:21
tel.: 603155250
Bydliště: Pilszcz/ PL

Re: Hovada lidi

#19 Příspěvek od michal-7610 » 04 úno 2017 18:04


Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovada lidi

#20 Příspěvek od Hunter » 04 úno 2017 18:07

Vždyť to píšu, hovada bestie hyeny, střílet.
Free Td4 2004 HSE automat

Odpovědět