proč webasto startuje jen při běžícím topení

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#21 Příspěvek od MadTom » 07 led 2017 17:50

Přesně tak, čím dříve je motor ohřátý, tím dříve správně funguje po stránce emisí a spotřeby. A druhé věc je vyhřátí prostoru pro posádku. Některé auta mají místo Webasta elektrické ohřívání vzduchu v topení - je to na 12V a výkon to má okolo 500W, případně elektrické ohřívání chladící vody - trubka ve které jsou našroubované žhavící svíčky.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Badus
Příspěvky: 696
Registrován: 06 říj 2009 15:45

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#22 Příspěvek od Badus » 07 led 2017 20:06

Presne tak. Primarne je to jako ohrev motoru, sekundarni vliv je, ze to samozrejme drive topi. Bavime-li se stale o Webastu v Disco 3, tam 90ti procentum lidi zadnou kabinu neohriva, protoze nefouka ani kdyz ho zapnes na dalku. Pokud nedobastlis tu krabicku z discoveryparts.
Proste funguje jako prihrev motoru...
Discovery II, III, IV KTM 990 Adv, EXC400

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#23 Příspěvek od libovka » 07 led 2017 20:09

Já si foukání dodělal i bez krabičky.

Badus
Příspěvky: 696
Registrován: 06 říj 2009 15:45

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#24 Příspěvek od Badus » 07 led 2017 22:23

Tak samozrejme jeste pokud nejsi tak sikovnej, aby sis to dodelal i bez krabicky :)))
Discovery II, III, IV KTM 990 Adv, EXC400

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#25 Příspěvek od Maxsel » 08 led 2017 23:20

To na D3 po domácku dost dobře nejde. Webasto tam komunikuje už jen datově.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
David Š
Příspěvky: 148
Registrován: 01 zář 2014 14:45
tel.: SE
auto: Disco 3 TDV6 SE
Bydliště: v Ústí dlabem

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#26 Příspěvek od David Š » 09 led 2017 10:36

...myslím si taky že to nelze...bude totiž muset dostat data od čidel (nebo od hodin nebo z jiné jednotky)
aby vědělo kdy přestat a zbytečně neohřívat dokola stále...webasto termotop V asi žádné čidla nemá a dostává impulsy od jednotky, je to vidět na té rozborce "servisu toho soudruha"....nicméně někdo tu už psal že nemá ani ten solenoid paliva, což si myslím že ale asi má...jinak by tam ta nafta asi protékala....
jinak ta původní otázka proč jede pouze ve spojení se spuštěným topením mě napadá, že jen jako spoušteč -zapnutí webasta, když se pak vypne topení tak webasto nevypne a pojede v zahřívacím režimu dál bez ohledu na topení...si tedy myslím, ale schválně tu prubnu...
U mě dobrý....

Badus
Příspěvky: 696
Registrován: 06 říj 2009 15:45

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#27 Příspěvek od Badus » 09 led 2017 20:44

Ja jsem si taky myslel, ze nejde...ale vsak libovka pise, ze si to dodelal...
Discovery II, III, IV KTM 990 Adv, EXC400

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#28 Příspěvek od libovka » 09 led 2017 21:27

Jako nezávislé jde dodělat. Tady na foru je o tom rozsáhlý topic.

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#29 Příspěvek od Maxsel » 09 led 2017 21:58

No jo, ale já psal po domácku. Jako to šlo u starších verzí. Nakoupit udělátka za dvacet táců a namontovat je do auta, to samozřejmě jde.

Jinak já pořád bojuju s tím, že se mi topení co pár týdnů blokne, protože 3x týdně ráno jezdím krátkou trasu a nedám mu dost času k úplnému nastartování, což ho po čase zablokuje. To ale celkem jednoduše řeší diagnostika a smazání chyby.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Badus
Příspěvky: 696
Registrován: 06 říj 2009 15:45

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#30 Příspěvek od Badus » 10 led 2017 08:05

A cim ho zapinas? V Altoxu je i cteni a mazani chyb.
Zas na druhou stranu. Ja jezdim kazde rano tak 700m do skolky a pak teprve dal a chyby mi to nikdy nehazi.
Discovery II, III, IV KTM 990 Adv, EXC400

Uživatelský avatar
David Š
Příspěvky: 148
Registrován: 01 zář 2014 14:45
tel.: SE
auto: Disco 3 TDV6 SE
Bydliště: v Ústí dlabem

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#31 Příspěvek od David Š » 10 led 2017 09:20

Maxsel píše:No jo, ale já psal po domácku. Jako to šlo u starších verzí. Nakoupit udělátka za dvacet táců a namontovat je do auta, to samozřejmě jde.

Jinak já pořád bojuju s tím, že se mi topení co pár týdnů blokne, protože 3x týdně ráno jezdím krátkou trasu a nedám mu dost času k úplnému nastartování, což ho po čase zablokuje. To ale celkem jednoduše řeší diagnostika a smazání chyby.

...to je jasný že s udělátkama to tady je popsaný zeširoka, v praxi pak mají navíc tu výhodu že můžou odblokovat webasto bez diagnošky....
asi bych tedy šel cestou závady u webasta, buď rozborka - zjistit proč dochází k blokaci - může to být přirezlý ten solenoid co pouští naftu- bývá to prý často a jde prý docela dobře rozchodit (jak říkám někdo tu zmínil že ho tam nemá, ale to si nemyslím) a pak ta zanesená komůrka karbonem - nebo taky prasklá, to pak dělá že jede jednou jo a třikrát ne
....když to odblokuješ, tak se rozjede vždy napoprvé - je to tak?
U mě dobrý....

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#32 Příspěvek od Maxsel » 10 led 2017 10:11

Jo jo, po odblokování to valí. Myslím si, že důvodem je u mě ten krátký čas při popojíždění. (školka 600m, pošta 2km). Ta startovací procedura prostě chvíli trvá. Pokud tomu dám pokaždé alespoň cca 5-6 minut, tak se to neblokne. Problém je těch cca 5-6 minut nejde ani škrábat okna, protože otevření dveří to také zastaví. Je to nedomyšlené. Pokud to má být příhřev motoru, což předpokládám, tak by to mělo běžet při nastartovaném motoru až do dosažení dostatečné teploty, bez ohledu na to, jestli při tom nastupuju, vystupuju nebo nakládám věci do kufru...
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
David Š
Příspěvky: 148
Registrován: 01 zář 2014 14:45
tel.: SE
auto: Disco 3 TDV6 SE
Bydliště: v Ústí dlabem

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#33 Příspěvek od David Š » 10 led 2017 10:21

já si totiž myslím, že ten problém možná je v zamknutí auta a v uspání jednotky, kdy k tomu u Tebe prostě nedojde a tím pádem neproběhne pokyn k zapnutí webasta.......ono totiž to přerušení cyklu není ve webastu ale v autu, resp v jeho zamknutí ale jednotka jako taková se uspí až po cca 3-5 min - zhasne displej atd atd....pak ten cyklus ze spánku poběží, jinak asi znova ne - zkus to...

...jakej máš rv D3?
...a máš tam webasto termotop V ?
U mě dobrý....

Uživatelský avatar
David Š
Příspěvky: 148
Registrován: 01 zář 2014 14:45
tel.: SE
auto: Disco 3 TDV6 SE
Bydliště: v Ústí dlabem

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#34 Příspěvek od David Š » 10 led 2017 10:26

...ale to by se zase nemělo bloknout při opakovaném startu, ale pouze nespustit...takže to asi ne...
U mě dobrý....

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#35 Příspěvek od PEPO » 10 led 2017 12:37

Maxsel píše:Jo jo, po odblokování to valí. Myslím si, že důvodem je u mě ten krátký čas při popojíždění. (školka 600m, pošta 2km). Ta startovací procedura prostě chvíli trvá. Pokud tomu dám pokaždé alespoň cca 5-6 minut, tak se to neblokne. Problém je těch cca 5-6 minut nejde ani škrábat okna, protože otevření dveří to také zastaví. Je to nedomyšlené. Pokud to má být příhřev motoru, což předpokládám, tak by to mělo běžet při nastartovaném motoru až do dosažení dostatečné teploty, bez ohledu na to, jestli při tom nastupuju, vystupuju nebo nakládám věci do kufru...
Takže stačí 5-6 minut??
Bol som v tom že ten bufík musí vypnúť sám-a on vypne až ked je voda dostatočne zohriata..Ja som dakedy /ked som to nemal odrátané že kolo krát som auto zhasol skôr/ nechal po príchode domov auto klepať na dvore nech ten bufík vypne sám :roll: :roll:

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#36 Příspěvek od MadTom » 10 led 2017 13:29

No nevím, co jsem kde vyčetl, tak u všech bufíků psali, nechat jednou za měsíc běžet alespoň půl hodiny, a v USA psali, že v případě používání oleje (bionafty) je to potřeba jednou za 14 dní. U bufíku spínanáho automaticky studeným motorem je to nereálné, u horkovzdušného bufíku na topení do kabiny to zase nejde v létě, protože je prostě teplo.
Každopádně jsem to pochopil tak, že by se měl "hořák" pořádně vypálit, aby se z něho vyhnali saze, kterýma se zanáší při zapalování.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
kid
Příspěvky: 141
Registrován: 25 říj 2010 17:40
auto: DIII,aut.,r.06,nafta

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#37 Příspěvek od kid » 10 led 2017 16:32

Takže děkuji všem za další informace, beru to tedy, jak to je a nebudu o tom hloubat -budu mít prostě v zimě pri kratších trasách při startu stáhnuté okno, zaplé topení a startovat přes okno se zavřenými dveřmi, mezitím oškrábu a ometu auto zvenčí, po těch 6 minutách vlezu do auta a vyjedu, snad webasto otevřením dveří už nezhasne- zítra vyzkouším.
Kid.
Disco III - pravá pohoda

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#38 Příspěvek od libovka » 10 led 2017 16:48

Maxsel píše: 09 led 2017 21:58 No jo, ale já psal po domácku. Jako to šlo u starších verzí. Nakoupit udělátka za dvacet táců a namontovat je do auta, to samozřejmě jde.

Jinak já pořád bojuju s tím, že se mi topení co pár týdnů blokne, protože 3x týdně ráno jezdím krátkou trasu a nedám mu dost času k úplnému nastartování, což ho po čase zablokuje. To ale celkem jednoduše řeší diagnostika a smazání chyby.
Jak jsi přišel na těch dvacet táců?

A tobě se to to webasto vypne po otevření dveří jako při nastartovaném motoru když jede jako příhřev?

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#39 Příspěvek od Maxsel » 10 led 2017 18:52

kid píše: 10 led 2017 16:32 Takže děkuji všem za další informace, beru to tedy, jak to je a nebudu o tom hloubat -budu mít prostě v zimě pri kratších trasách při startu stáhnuté okno, zaplé topení a startovat přes okno se zavřenými dveřmi, mezitím oškrábu a ometu auto zvenčí, po těch 6 minutách vlezu do auta a vyjedu, snad webasto otevřením dveří už nezhasne- zítra vyzkouším.
Kid.
Nebo nastartovat a hned zavřít dveře a pak minimálně těch 5-6 minut škrábat, dokud se to nerozběhne naplno (šáhnu k výfuku topení a cítím to). Pak nastoupit a dát mu zase 5 minut (pokud je ohřáté, zdá se mi že to jde rychleji).

Jediný, co jsem nevyzkoušel je. Jestli Webasto startuje jen se zapnutým topením, nebo automaticky s motorem i bez topení. To by to částečně mohlo řešit.

PS: Nemám D3 ale RRS.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
kid
Příspěvky: 141
Registrován: 25 říj 2010 17:40
auto: DIII,aut.,r.06,nafta

Re: proč webasto startuje jen při běžícím topení

#40 Příspěvek od kid » 10 led 2017 20:30

Mně to startuje JENOM s již běžícím topením, a pokud topení třeba minutu po startu vypnu, zhasne i webasto- to mám vyzkoušeno.
Disco III - pravá pohoda

Odpovědět