prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#41 Příspěvek od Hubert » 05 pro 2016 12:56

Pokud problém při sundaném předním kardanu přestane zaměřil bych se na kardan. V přední nápravě to může bejt taky, ale spíše to bude kardanem. Je ten přední kardan správně sestavený, myslím kříže proti sobě. Má nějaké vůle v křížích? Co dvojkžíž má vůle? Když je kardan na autě dá se sním u přídavky pomlet (má vůle). Je dvojkřížu předodovky nebo u diferáku?
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

jupiter001
Příspěvky: 25
Registrován: 23 lis 2016 09:30
tel.: 606477444
auto: Discovery II TD5
Bydliště: Plzeň

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#42 Příspěvek od jupiter001 » 05 pro 2016 13:09

Toto mne také napadlo..
První chybou bylo, že jsem si ten kardan nedělal já, protože jsem neměl čas.
Teď když jsem ho sundal, tak byl dvou kříž u rozvodovky, doufám že byl správně :cry: dá se tedy přehodit ?
Nic méně asi nebude správně, když je v dvou kříži mírná vůle...

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#43 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 05 pro 2016 13:22

Jestli se ti zdá na dvojkříži jakákoliv vůle, tak je to špatně. to musí bejt po sestavení úplně tuhý, teda samozřejmě ne ve smyslu otáčení konců křížku. jedna věc jsou samotné křížky, ale taky nesmí být rozmrskané to uložení, ve kterém jsou nalisované, což v případě, že kardan zažil nějakou smrt kříže až do jeho zadření a přetržení, tak je klidně možné, někdy se to jakoby rozpáčí - ta oka, co mají být proti sobě a pak - pokud mají vůli nebo nejsou dokonale souosá, tak zabijou i novej křížek celkem rychle - a můžeš měnit křížky pořád dokola. To ani nemluvim o tom, že to dokáže někdo zkurvit i během preventivní výměny - lidi dokážou občas fakt zázraky, já dělal na cestě taky křížky pomocí kladiva, ale chce to u toho trochu myslet a pohrát si s tim, když to veme do ruky nějakej hrrr expert...
Mě se osvědčilo, že jsem dycky skrz ta oka, několikrát prohnal původní dýnka křížků dokola a jako opice opilovával všechny jemné otřepy - teprve, když to běhalo skrz jako pístek bez jediného zadrhnutí, poslal jsem tam nové dýnko napoprvé a nechal ho jen lehce odskočit, abych do toho s křížkem jebal už co možná nejméně.

Křížky pokud maj fungovat, tak prostě některé podmínky bejt splněný musej.


nepřipomíná ti to něco? https://www.youtube.com/watch?v=7UweaEuLuLU
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
peppino
Příspěvky: 720
Registrován: 04 zář 2011 23:29
tel.: 606486252
auto: LR DII Td5
Bydliště: Chotěboř

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#44 Příspěvek od peppino » 05 pro 2016 13:27

Už jsem viděl místo jehlovýho ložiska v dvojkříži bronzový futr a to fakt moc nevydrželo
Pokud něco funguje,nebojte se použít kurvítko!

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#45 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 05 pro 2016 13:31

Já vyrábim kluzný futra z těch jehliček, hezky za provozu :rock
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

jupiter001
Příspěvky: 25
Registrován: 23 lis 2016 09:30
tel.: 606477444
auto: Discovery II TD5
Bydliště: Plzeň

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#46 Příspěvek od jupiter001 » 05 pro 2016 13:44

Když si vzpomenu na první jízdu po vyměně těch křížku, tak vím, že mně zarazilo, že kardan trochu vibroval a rezonoval, pak po ujetí cca 50 km, začal ten problém hodně hlučného chroupavého zvuku...
Mám takové tušení, že ten člověk, který mi ten kardan dělal, tak zřejmě něco posral :devil, když už teď po ujetí cca 200 km je tam vůle, tak doufám, že se tím neposralo něco více....
Nemohl ten kardan dojebat nějaká ložiska v unašeči diferáku, tak nějak mi to začíná dávat logiku.
škoda chlapy,, že jste s takové dálky, nějaký šikovný servisák by se mi tu hodil, komu bych to dával, bo já fakt na to nemám moc času :cry:

RišoKE
Příspěvky: 282
Registrován: 22 dub 2014 09:24
auto: D1 320 tdi

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#47 Příspěvek od RišoKE » 05 pro 2016 14:13

ja by som skúsil iný funkčný kardan..
ale keď som mal vybrúsené ihličky v oboch horných krížoch a aj v strediacom ložisku, tak kardan len tak pekne cvakal, ako to tam preskakovalo, žiadne chrúpanie a to boli celé tak tri ihličky v každej miske kríža :chuckle

jupiter001
Příspěvky: 25
Registrován: 23 lis 2016 09:30
tel.: 606477444
auto: Discovery II TD5
Bydliště: Plzeň

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#48 Příspěvek od jupiter001 » 05 pro 2016 14:24

No jiný na vyzkoušení nemám, ani nikoho v okolí s tímto atrojkem.
Když se mi vysypal křížek ještě před tímto problémem, tak mi také jen pocvakával...

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#49 Příspěvek od Hubert » 05 pro 2016 17:42

Správně má být dvoj kříž u přídavky. Takže to máš správně. Vúle v pootoční nesmí být žádná co se týče křížů v drážkování něco málo bude. Pokud máš kardan na autě zkus ho chyhtnou před dvoujkřížem a zkus sním zalomcovat nahoru a dolů pokud chodí i s unašečem přídavky více jak asi 2 mm tak je špatné ložisko výstupu v přídavce. Pokud bude vůle v dvojkříži je buť špatný kříž nebo středovém pouzdře "kulové ložisko". Co se týče jehliček ve středícím pouzdře je to často tam. Nebo je problém v pružince je moc zmáčknutá.
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#50 Příspěvek od Hubert » 05 pro 2016 17:45

peppino píše:Už jsem viděl místo jehlovýho ložiska v dvojkříži bronzový futr a to fakt moc nevydrželo
Zde mám přesně opačnou zkušenost. Dříve mě odešlo vnější bronzové futro. Pak nové uložení. Problém je že se nedá mazat bez demontáže.
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

mato_srubka
Příspěvky: 459
Registrován: 27 srp 2013 19:24
auto: DiscoII V8

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#51 Příspěvek od mato_srubka » 05 pro 2016 19:44

Ak ti niekto robil kardán a menil aj strediace ložisko v dvojkríži a povyskakovali mu odtiaľ ihličky, tak to môže byť tiež príčina. Ono zložiť to ide, ale treba ku tomu pevné nervy a rozmýšľať. Ja som sa s tým docela prplal a podarilo sa. Nie je to nič hrozné, len je to náročné na opatrnosť.

V každom prípade každá vôľa na kardáne je zlá, či už na dvojkríži alebo v predu na jednokríži.

PS: Bez kardánu moc nejazdi, lebo viac zaťažuješ zadnú nápravu. Hop hop rýchlo zrepasovať :ty jeden...:
Seriový LR Discovery II V8 s mnohými závadami, ale je to láska na prvé naštartovanie.
Tak už až tak sériový nie je: podvozok od TF +2" a k tomu Hankook DynaPro M/T RT03 265/75R16 a konečne uzávierka medzidifu

jupiter001
Příspěvky: 25
Registrován: 23 lis 2016 09:30
tel.: 606477444
auto: Discovery II TD5
Bydliště: Plzeň

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#52 Příspěvek od jupiter001 » 13 pro 2016 09:18

zdravím všechny...

Závada o Víkendu odstraněna, dal jsem na Vaše rady a zaměřil se na kardan...
Vůle v dvou kříži byla, tak to bylo první co jsem rozhodil a závada byla hned na světě.
Servisák co ten kardan dělal, tak sice středové ložisko vyměnil i gufero, ale jaksi zapomněl namazat.
Takže vše v háji, jehličky a futro ložiska :twisted:
Koupil jsem nové, vyměnil a už frčím :lol:

Pravda, že je ten kardan opravdu složitější a pracnější...

Všem mnohokrát děkuji za Váš čas a chuť vše se mnou konzultovat a radit, byl jsem mile překvapený, jaká je na tomto fóru vstřícnost a super komunikace.

Mám ještě ve vozovém parku Volvo XC 70 a manželka Volvo XC 90 a řešit něco na Volvo fóru, to je občas pro silné povahy :cry:
Štěstí, že tyto auta jsou opravdu hodně spolehlivá a funkční, tak tam moc nemusím chodit...

Fajn den všem :-)

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#53 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 13 pro 2016 10:09

Dobra zprava, ze mas vyreseno :yes .
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#54 Příspěvek od DanoDEF » 20 pro 2016 13:29

MadTom píše:Doplním - do hlavní manuální převodovky patří olej MTF94 - je to trošku speciál. To že někde píšou, že tam patří Dextron 3, tak vychází ze starých specifikací, které LR změnil a uvedl do nich, že ty staré se mají skartovat. A tuhle nepřesnost jsou schopni tvrdit i prodejci olejů.
... tak ja doplnim skusenost z praxe uz niekolko rokov a niekolko stotisic km uspesne pouzivam v hlavnej prevodovke olej PP90. :mrgreen: a MTF94 uz nechcem vidiet.
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#55 Příspěvek od vasek72 » 29 pro 2016 13:03

jupiter001 píše:Co se týče toho kardanu..
Také jsem několikrát měnil křížky na předchozích autech, nikdy jsem nepřevažoval a vše běhalo bez potíží.

Když už jsme u těch kardanů, chtěl bych se opět poradit s vámi zkušenějšími.
Mám auto o dva palce přizvednuto a všiml jsem si, že kardany díky přizvednutí jsou trochu vysunuté v těch spojích, kde jsou manžety.
Na zadním ani tak ne, ale přední, tím jak je kratší, je více.
Neměl by tedy být mezi unašečem diferenciálu a kardanem, nějaký středící kroužek ?
Auto už jsem takto zakoupil, netuším kdo to přede mnou prováděl, tak se raději ptám, aby se něco nepodělalo..
To samé mně zarazilo vzadu u měchů, připadá mi že by se hodil nějaký mezikus na čidlech výšky, také se mi zdá, že jsou dost natažené..

Co myslíte ? :nod
Třeba já už mám v kaddanu na tisícihranu docela vůli (když za něj vemeš v tom spoji a zameleš nahoru a dolu) a je to tím, že jsem to dlouho odkládal. Když je víc vysunutý, drží logicky na menší ploše a ten tisícihran se vymačká. Mě už to v záběru jakoby rezonuje při nižších otáčkách a rychlostech. Určitě bych doporučil tohle: http://land-rover.eliott.in/cz/e-shop/6 ... a6339.html namontuješ to na spodní unašeč
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

jupiter001
Příspěvky: 25
Registrován: 23 lis 2016 09:30
tel.: 606477444
auto: Discovery II TD5
Bydliště: Plzeň

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#56 Příspěvek od jupiter001 » 29 pro 2016 19:19

děkuji za info... :Sorry:

myslíš, že bych měl tedy zakoupit 2kousky ? na přední i zadní...
pravda, že kdyz se vymele tisícihran, tak pak už rovnou koupit nový kardan.

ďíky a fajn Silvestr... Všem :beer

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#57 Příspěvek od vasek72 » 29 pro 2016 21:13

Myslím si, že ten zadek potřeba není. Jak je ten kardan dlouhej, tak ten úhel a délka se moc nezmění.
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: prosím o radu Disko II ( problém převodovka, nebo rozvodovka )

#58 Příspěvek od kupec18 » 10 led 2017 17:55

DanoDEF píše: 20 pro 2016 13:29
MadTom píše:Doplním - do hlavní manuální převodovky patří olej MTF94 - je to trošku speciál. To že někde píšou, že tam patří Dextron 3, tak vychází ze starých specifikací, které LR změnil a uvedl do nich, že ty staré se mají skartovat. A tuhle nepřesnost jsou schopni tvrdit i prodejci olejů.
... tak ja doplnim skusenost z praxe uz niekolko rokov a niekolko stotisic km uspesne pouzivam v hlavnej prevodovke olej PP90. :mrgreen: a MTF94 uz nechcem vidiet.

Zajímavé to shánění mě už taky nebaví. Nějaké změny oproti mtf?

Odpovědět