Hdc fault system not available - discovery 3

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Diglobe
Příspěvky: 349
Registrován: 02 črc 2009 13:28
auto: DIII, Def110
Bydliště: Praha a Chouzavá

Hdc fault system not available - discovery 3

#1 Příspěvek od Diglobe » 05 pro 2015 22:24

tak se mi začala projevovat tahle závada. Rozsvítí se napis Hdc fault system not available , pak suspension lovered, engine system fault, a auto spadne do nouzaku. Zatim se mi to stava, kdyz je mokro nebo vlhko. Odhaduji to někde na nejakou oxidaci. Na anglických webech jsem našel, ze by to mohly byt zoxidovane kontakty na ridici jednotce za baterii, ale ty jsou netknute. Tento tyden jedu na diagnostiku, ale tuším, jak to dopadne.
Nesetkal se s tim uz nekdo, nezdá se mi, ze by to byla nejaka mimořádná závada. Hledal jsem i tady, ale jedna se o jine zavady

Diky za rady
DIII
Defender 110, Td5, 2" OME, WARN9000

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4166
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hdc fault system not available - discovery 3

#2 Příspěvek od low » 05 pro 2015 23:39

Tipuji na kontakt na abs cidle
http://www.cestoffka.cz expedice po celém světě, offroadskola, firemni akce, eventmanagement http://www.offroadskola.cz

Uživatelský avatar
kaligula
Příspěvky: 888
Registrován: 10 říj 2012 09:45
auto: D3 + Def110
Bydliště: Dětmarovice

Re: Hdc fault system not available - discovery 3

#3 Příspěvek od kaligula » 08 lis 2018 09:33

tahle kombinace mi vyskočila když jsem odpojil jedno ABS čidlo abych sundal rameno a při odpojeném otočil klíčkem, zvláštní že od té doby ( měsíc) toto vyskakuje jednou týdně :-) asi budu muset omrknout jestli jsem to dobře spojil :-) většinou to vyskočí když ve větší rychlosti přejedu nějakou díru a auto si nadskočí

Uživatelský avatar
Diglobe
Příspěvky: 349
Registrován: 02 črc 2009 13:28
auto: DIII, Def110
Bydliště: Praha a Chouzavá

Re: Hdc fault system not available - discovery 3

#4 Příspěvek od Diglobe » 08 lis 2018 14:48

Já už prohledal snad všechny fora po celém světě. Narazil jsem i na takové příčiny jako je prasklé vlákno v žárovce zadního brzdového světla v případě, že jsou vlákna v namontované žárovce v horizontální poloze. Prošel všechny žárovky, vlákna byly správně. pak jsem narazil na spálený spínač brzdového světla. Vyndal starý, koupil nový, vyměnil a bylo po závadě. Rok byl klid. Pak se objevila jiná závada (rozbitý egr ventil) , auto šlo do servisu a po návratu se chybové hlášení objevilo znovu. Na diagnostice záznam o nízkém tlaku paliva. Tak prý vyměnit postupně obě pumpy. Poprvý za celou domu co D3 mám jsem ji nazval zkurveným landrouvrem a ještě pár dalších nepublikovatelných slov. A od tý doby je zase klid. Jen mi začal blbnout zámek zadních dveří. Never ending story :D
DIII
Defender 110, Td5, 2" OME, WARN9000

Odpovědět