Nezávislé topení

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Nezávislé topení

#1 Příspěvek od MOPADŽI » 28 zář 2007 11:25

Ahoj, všude čtu jak naši "OBRÁNCI" - Defendři, špatně topí :oops: a tak jsem se rozhodl, nechat si tam dát Webastíčko. Osobně s tím nemám zkušenost, protože to bude má první zima s tímto mazlíkem a proto radši předvídavě dopředu... ( má ženuška je zimouhřivá, tak abych nejezdil celou zimu sám) :D. Topeníčko už se montuje u chlapců v N.Pace na dílně. V pondělí si jdu Mopadžiho vyzvednout, tak se moc těším a přemýšlím, jestli si mám vzít sebou plavky na zpáteční cestu domů :D :D :D Máte někdo zkušenost s tímto topením ? My dáváme v první fázi "jen" teplovodní. Když to nebude stačit, doplníme horkovzduchem. Díky za Vaše zkušenosti se zimním provozem Defíka. 8) 8) 8)
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

RB
Příspěvky: 112
Registrován: 22 úno 2007 12:00
Bydliště: Prachatice

Re: NEZÁVISLÉ TOPENÍ

#2 Příspěvek od RB » 28 zář 2007 12:05

MOPADŽI píše:Ahoj, všude čtu jak naši "OBRÁNCI" - Defendři, špatně topí :oops: a tak jsem se rozhodl, nechat si tam dát Webastíčko. Osobně s tím nemám zkušenost, protože to bude má první zima s tímto mazlíkem a proto radši předvídavě dopředu... ( má ženuška je zimouhřivá, tak abych nejezdil celou zimu sám) :D. Topeníčko už se montuje u chlapců v N.Pace na dílně. V pondělí si jdu Mopadžiho vyzvednout, tak se moc těším a přemýšlím, jestli si mám vzít sebou plavky na zpáteční cestu domů :D :D :D Máte někdo zkušenost s tímto topením ? My dáváme v první fázi "jen" teplovodní. Když to nebude stačit, doplníme horkovzduchem. Díky za Vaše zkušenosti se zimním provozem Defíka. 8) 8) 8)
Měl jsem vodní také v defu.Osobně považuji za lepší vzduch.To jsem měl v dodávce.Vodní má výhodu v tom že si můžeš v zimě předehřát motor,ale to jde i s vzduchem,stačí vyvédst hadici s klapkou na uzavření k vaně motoru.Dále vzduch nemá tak velkou spotřebu energie,obzvláštˇ když máš termočidlo které ti ztáhne do minimálního režimu při natopení přístroj a pak znovu přidá při ůbitku tepla.To znamená že nemusí znovu žhavit při rozběhu.U defa jsem kvuli vodnímu topení měl dvě baterky.

Návštěvník

Re: NEZÁVISLÉ TOPENÍ

#3 Příspěvek od Návštěvník » 28 zář 2007 12:21

MOPADŽI píše:Máte někdo zkušenost s tímto topením ? My dáváme v první fázi "jen" teplovodní. Když to nebude stačit, doplníme horkovzduchem. Díky za Vaše zkušenosti se zimním provozem Defíka. 8) 8) 8)
Ano mam skusenosti s teplovzdusnym Webastom AirTop2000 a mozem jednoznacne prehlasit, ze si urobil chybu ked si sa dal na teplovodne. Ono sice pomoze ale hlavne motoru nie posadke. Posadka komfort nepostrehne.

Jazdim uz cca 10 zimu s teplovzduchom a nedam nan dopustit...pri teplovzduchu mozes fakt aj tie plavky zobrat.

Samotne kurenie teda vymennik tepla a rozvod vzduchu v Defe je slabe tam ti teplovodne nepomoze nakolko bude vyuzivat ten isty vymenik tepla a mnozstvo tepla, ktore sa do auta dostane jednoducho vyfuci do vzduchu.

Teplovodne by som bral ako doplnok ku teplovzduchu ked uz neviem co do auta doplnit. Taktiez teplovodne je jednoznacne narocnejsie na elektricku energiu tj. kapacitu akumulatora nakolko pouziva aj ventilator v kureni.

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: NEZÁVISLÉ TOPENÍ

#4 Příspěvek od DanoDEF » 28 zář 2007 12:23

Ten anonym som bol Ja. :D :D :D

...takto s tebou manzelka jazdit nebude... :D
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
kudrnac
Příspěvky: 540
Registrován: 05 lis 2006 20:18
tel.: 603 269 399
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od kudrnac » 28 zář 2007 14:17

No můj defik topí úplně normálně jak osobák asi udělali soudruzi při výrobě někde chybu ale přesto budu montovat teplovzdušné na noc když neběží motor aby bylo teploučko

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

#6 Příspěvek od DanoDEF » 28 zář 2007 14:34

kudrnac píše:No můj defik topí úplně normálně jak osobák asi udělali soudruzi při výrobě někde chybu ale přesto budu montovat teplovzdušné na noc když neběží motor aby bylo teploučko
to je iba pocit ale nevykuri ti cele auto...mozno na prednych sedadlach citis teplo ale behom jednej zimy mas krize v prdeli. nestaci mat teply pocit s predu.

ty nepouzivas Defika dennodenne na pracu...

ak budes v zime stat na jednom mieste s nastartovanym motorom a nebodaj bude vonku fukat vietor tak ti vychladne aj beziaci motor
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
kudrnac
Příspěvky: 540
Registrován: 05 lis 2006 20:18
tel.: 603 269 399
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od kudrnac » 28 zář 2007 14:59

O tom nediskutuji při jízdě mi defik hřeje v celé kabině ale když v něm zimě svařuji vlákna tak to teplo potřebuji a to udělá jenom nezávislé teplovzdušné topení.

RB
Příspěvky: 112
Registrován: 22 úno 2007 12:00
Bydliště: Prachatice

Re: NEZÁVISLÉ TOPENÍ

#8 Příspěvek od RB » 28 zář 2007 20:15

Anonymous píše:
MOPADŽI píše:Máte někdo zkušenost s tímto topením ? My dáváme v první fázi "jen" teplovodní. Když to nebude stačit, doplníme horkovzduchem. Díky za Vaše zkušenosti se zimním provozem Defíka. 8) 8) 8)
Ano mam skusenosti s teplovzdusnym Webastom AirTop2000 a mozem jednoznacne prehlasit, ze si urobil chybu ked si sa dal na teplovodne. Ono sice pomoze ale hlavne motoru nie posadke. Posadka komfort nepostrehne.

Jazdim uz cca 10 zimu s teplovzduchom a nedam nan dopustit...pri teplovzduchu mozes fakt aj tie plavky zobrat.

Samotne kurenie teda vymennik tepla a rozvod vzduchu v Defe je slabe tam ti teplovodne nepomoze nakolko bude vyuzivat ten isty vymenik tepla a mnozstvo tepla, ktore sa do auta dostane jednoducho vyfuci do vzduchu.

Teplovodne by som bral ako doplnok ku teplovzduchu ked uz neviem co do auta doplnit. Taktiez teplovodne je jednoznacne narocnejsie na elektricku energiu tj. kapacitu akumulatora nakolko pouziva aj ventilator v kureni.
Moje r"ec".

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Topení

#9 Příspěvek od MOPADŽI » 28 zář 2007 20:47

Přes den jste se tedy rozepsali a to je dobře. Samozřejmě že chci, aby bylo teplo v celém prostoru auta. Uvidíme, zřejmě tedy doplníme horkozduch. Ohřátí motoru je pro mě ale také důležité. V zimě chci jezdit s Defendrem každý den ( za tímto účelem jsem ho hlavně koupil ). Bude venku před domečkem a ráno chci přijíd, otočit klíčkem a odjed :wink: . Nechci škrábat okna a od tohoto mě snad teplovodní Webasto pomůže. Nechci také každý den trápit promrzlý motor :shock: :shock: :shock: určitě si to nezaslouží. Vždyď mě po těch našich cestách odveze a doveze kamkoli :lol: , díra nedíra, štěrk neštěrk, cesta necesta. V tom našem okrese to prostě stojí za prd :evil: . Obdobné je to ale v celé naší zemičce, však víte, kdo lítáte mezi kanceláří a autem :twisted: :twisted: :twisted: a přes a po zimě tuplem :twisted: .
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Topení

#10 Příspěvek od MOPADŽI » 28 zář 2007 20:53

Jo, ještě s klukama prodiskutuji doplnění té druhé baterky. Nerad bych ráno přišel do vyhřátého auta a po otočení klíčku by motor zůstal dále v předehřátém klidu :oops: to bych asi :twisted: :twisted: :twisted:
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Topení

#11 Příspěvek od DanoDEF » 28 zář 2007 22:41

MOPADŽI píše: ... V zimě chci jezdit s Defendrem každý den ( za tímto účelem jsem ho hlavně koupil ). Bude venku před domečkem a ráno chci přijíd, otočit klíčkem a odjed :wink: .
O to sa nemusis vobec bat...za 9 rokov sa mi to nestalo ani raz aj bez teplovodneho Webasta a to jak u Tdi tak u TD5
MOPADŽI píše: ...Nechci škrábat okna a od tohoto mě snad teplovodní Webasto pomůže.
Dovolim si povedat, ze s teplovzdusnym Webastom sa ti okna rozmrazia podstatne skor.
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
Martin_H
Příspěvky: 526
Registrován: 19 led 2007 12:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Martin_H » 29 zář 2007 09:41

Od vodního topení fakt nečekej zázraky - mám taky Webasto - těch pár výdechů je na 110ku málo, už na druhý řadě sedadel je to na rukavice.
Výrazná změna je ale u startování - mám to na časovej spínač - a když je v zimě pod nulou, motor si dá chvíli čas, než vypně kontrolka žhavení - a pak i ten první moment - to sou někd yzvuky :? Tohle všechno vodpadá, když pustim webasto - tak na 5 minut - starty jako fík :D
Druhou baterku bych taky neřešil - nikdy sem s tim neměl sebemenší potíž

Uživatelský avatar
erik
Příspěvky: 2869
Registrován: 16 říj 2006 19:00
tel.: +421905448329
auto: D90 td5,/D2-3/D4,D5
Bydliště: skalica
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od erik » 30 zář 2007 16:53

Vse snad bylo receno. Tak jen ma zkesenost. Mam teplovodni Webasto - rekneme pro motor a budu urcite montovat teplovzdusne- pro lidi a psy/hlavnevnoci/
Defender 90 Td5 171k Old Man Emu,Warn 8274, M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel,2xWebasto,Garmin nuvi 660, CB.MATADOR WISENTTA M/T 235/85 R 16 MP-75., Roll cage,retezy PEWAG,2xARB uzaverky,
Discovery 3 ,bez skrabancu

Uživatelský avatar
Ken
Příspěvky: 358
Registrován: 07 pro 2006 20:49
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Ken » 01 říj 2007 18:42

A já už ho tam fooouk :wink: :lol: :lol: :lol:
Přílohy
topení.jpg
topení.jpg (62.52 KiB) Zobrazeno 19392 x
Land Rover Defender 110 TD5

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

#15 Příspěvek od DanoDEF » 01 říj 2007 18:46

Takze fucis teply vzduch do zadu....nie moc stastne...
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
Ken
Příspěvky: 358
Registrován: 07 pro 2006 20:49
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Ken » 01 říj 2007 18:48

DanoDEF píše:Takze fucis teply vzduch do zadu....nie moc stastne...
To je polotovar, v případě potřeby je nachystaná spirohadice a tou si dám vzduch kam budu chtít ;-)
Land Rover Defender 110 TD5

Uživatelský avatar
erik
Příspěvky: 2869
Registrován: 16 říj 2006 19:00
tel.: +421905448329
auto: D90 td5,/D2-3/D4,D5
Bydliště: skalica
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od erik » 01 říj 2007 21:01

Ken píše:
DanoDEF píše:Takze fucis teply vzduch do zadu....nie moc stastne...
To je polotovar, v případě potřeby je nachystaná spirohadice a tou si dám vzduch kam budu chtít ;-)
Ano. To je to dobre misto pro teplovdusne.I box se dostane do vysky operky pro loket. A mozna se i v lete lepe chladi pridavna prevdovka :)
Defender 90 Td5 171k Old Man Emu,Warn 8274, M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel,2xWebasto,Garmin nuvi 660, CB.MATADOR WISENTTA M/T 235/85 R 16 MP-75., Roll cage,retezy PEWAG,2xARB uzaverky,
Discovery 3 ,bez skrabancu

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

#18 Příspěvek od DanoDEF » 01 říj 2007 22:21

erik píše:
Ken píše: To je polotovar, v případě potřeby je nachystaná spirohadice a tou si dám vzduch kam budu chtít ;-)
Ano. To je to dobre misto pro teplovdusne.I box se dostane do vysky operky pro loket. A mozna se i v lete lepe chladi pridavna prevdovka :)
....nooo ja si myslim, ze je lepsie ked dostavas teplo od zadu na krize
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
Ken
Příspěvky: 358
Registrován: 07 pro 2006 20:49
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Ken » 01 říj 2007 23:06

DanoDEF píše:
erik píše: Ano. To je to dobre misto pro teplovdusne.I box se dostane do vysky operky pro loket. A mozna se i v lete lepe chladi pridavna prevdovka :)
....nooo ja si myslim, ze je lepsie ked dostavas teplo od zadu na krize
No na kříže mi dobře slouží ty vyhřívané sedačky stejně jako na rozmrazování předního okna vyhřívání skla :idea:
Land Rover Defender 110 TD5

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Topení

#20 Příspěvek od MOPADŽI » 02 říj 2007 15:30

Včera jsem dovezl auto ze servisu v N.Pace kde mě montovali to teplovodní topení. Kluci jsou velice vstřícní a šikovní :D takže je chválím :P . Ráno jem to hned vyzkoušel a vše maká bez problémů. Dokonce i dálkáč mě topení sepnul cca na 500m přez 4 zdi z ložnice z postele :lol: :lol: :lol: , až před dům na parkoviště. Tomu říkám komfort :!: Jsem tedy maximálně spokojen. Uvidíme až uhodí mrazy :oops: , třeba popřemýšlíme i o tom horkovzduchu :?: :?: :?: A tem ranní srart, no bomba :shock: :!: :shock: .
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Odpovědět