Páté dveře td5-nedoléhají

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
pan klobouk
Příspěvky: 298
Registrován: 21 lis 2009 17:04
auto: RR L322 TD6
Bydliště: Brno

Páté dveře td5-nedoléhají

#1 Příspěvek od pan klobouk » 04 pro 2009 18:09

Zdravím,
Mám vůz disko td5 zhruba třetí měsíc a až co jsem projel poprvé myčkou tak jsem objevil problém a to ten ,že mi zatíká horní částí pátých dveří. Zdá se mě jako by dveře v levé horní části tak nějak nedoléhaly na těsnění.Nevím jestli je to otázka těsnění(zdá se dobré),nebo dveří,ale zase nevím jakým násilím by se mohli zkřivit.Co se týče kvality zpracování LR-nejsem zbytečný optimista ,ale že by až tak? Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Prohledal jsem fórum,ale nic podobného jsem nenašel... Díky

Uživatelský avatar
Miloš II
Příspěvky: 1945
Registrován: 01 lis 2006 09:24
tel.: سوني اريكسون
auto: لاند روفر ديسكفري 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Páté dveře td5-nedoléhají

#2 Příspěvek od Miloš II » 04 pro 2009 18:26

[quote="pan klobouk"]
í. Zdá se mě jako by dveře v levé horní části tak nějak nedoléhaly na těsnění.Nevím jestli je to otázka těsnění(zdá se dobré),nebo dveří,ale zase nevím jakým násilím by se mohli zkřivit.

Rám dveří je na šroubech dá se celej demontovat Stačí povolit a lehce přihnout a dotáhnout. Toť vše. MilošII
Kgalagadi Transfrontier Park,Central Kalahari Game Reserve,Hurungwe Safari Area,Charara Safari Area,Mana Pools National Park,Chizarira National Park,Namib-Naukluft National Park,Lower Zambezi National Park

pan klobouk
Příspěvky: 298
Registrován: 21 lis 2009 17:04
auto: RR L322 TD6
Bydliště: Brno

Re: Páté dveře td5-nedoléhají

#3 Příspěvek od pan klobouk » 07 pro 2009 20:21

Díky,pustím se do toho,vypadá to ,že to bude ono. :wink:

Uživatelský avatar
Land Lover
Příspěvky: 81
Registrován: 02 kvě 2008 19:05
auto: LR Discovery II Td5

Re: Páté dveře td5-nedoléhají

#4 Příspěvek od Land Lover » 13 pro 2010 18:46

:o pomoc, nejdou mi dovřít zadní 5té dveře DII, trochu jsem za to vzal když jsem je otvíral, asi tam bylo něco zamrzlý, a když jsem je chtěl zavřít tak nejdou domáčknout, jsou jenom zacvaknutý. Zámek vypadá v pohodě, že funguje. Asi tam něco vadí... doraz dveří nebo něco ??? , bude tam něco zamrzlý a dál to nejde. :nech Neřešil jste někdo podobný problém ? Dík

Uživatelský avatar
Land Lover
Příspěvky: 81
Registrován: 02 kvě 2008 19:05
auto: LR Discovery II Td5

Re: Páté dveře td5-nedoléhají

#5 Příspěvek od Land Lover » 13 pro 2010 19:31

Tak jsem mu jednu fláknul dveřma a už jsou zabouchlý :angry :punch

Uživatelský avatar
RobsonXR
Příspěvky: 32
Registrován: 08 pro 2008 21:49
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Páté dveře td5-nedoléhají

#6 Příspěvek od RobsonXR » 13 pro 2010 22:40

měl jsem podobný problém, že se voda dostávala v myčce do kufru. Pomohlo tomu těsnění oken, které lze dostat v hobymarketech. Stejně tak jsem řešil i boční dveře, do kterých při vyšší rychlosti foukalo.
LRD II s pevnostňákem pro lepší parkování ve štatlu!
http://www.pamarch.cz..........................." onclick="window.open(this.href);return false;. projekty staveb

Uživatelský avatar
raven.99
Příspěvky: 220
Registrován: 09 dub 2010 09:12
auto: Discovery 2
Bydliště: Malacky, SR

Re: Páté dveře td5-nedoléhají

#7 Příspěvek od raven.99 » 15 pro 2010 15:25

Land Lover píše::o pomoc, nejdou mi dovřít zadní 5té dveře DII, trochu jsem za to vzal když jsem je otvíral, asi tam bylo něco zamrzlý, a když jsem je chtěl zavřít tak nejdou domáčknout, jsou jenom zacvaknutý. Zámek vypadá v pohodě, že funguje. Asi tam něco vadí... doraz dveří nebo něco ??? , bude tam něco zamrzlý a dál to nejde. :nech Neřešil jste někdo podobný problém ? Dík
mne sa vzdy zamok/klucka zasekne ked ich skusim otvorit v zamknutom stave (zabudnem odomknut dialkovym), potom s nimi mozem trhat, buchat ako chcem a nejdu otvorit.
Riešenie - klucku potlačim v protismere, dopredu/dozadu a potom to ide otvorit normalne

MadTom
Příspěvky: 14957
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Páté dveře td5-nedoléhají

#8 Příspěvek od MadTom » 15 pro 2010 15:54

To mi dělalo taky a postupně se to zhoršovalo - pomohlo zámek ze dveří demontovat, vyčistit od toho ztuhlého zbytku po destilaci velryby (vazelínou se to nzvat nedá), znovu namazat a chodí jak víno. Bylo to docela nepříjemné, několikrát se stalo někde na parkovišti že najednou zadní dveře nešly otevřít - posléze mi potvrdili, že tam obchází šikulové, co zkouší, kdo si nezamčel auto. Co dělají potom, jsem radši nezjišťoval.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
raven.99
Příspěvky: 220
Registrován: 09 dub 2010 09:12
auto: Discovery 2
Bydliště: Malacky, SR

Re: Páté dveře td5-nedoléhají

#9 Příspěvek od raven.99 » 16 pro 2010 09:29

MadTom píše:... vyčistit od toho ztuhlého zbytku po destilaci velryby (vazelínou se to nzvat nedá) ....
skoro som spadol zo stolicky :rofl

ale mas uplnu pravdu, mne to precistili ked som mal auto v servise na diagnostike a od vtedy to funguje pekne

MadTom
Příspěvky: 14957
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Páté dveře td5-nedoléhají

#10 Příspěvek od MadTom » 16 pro 2010 10:27

Tato definice "té hmoty" není moje, někde jsi ji našel na webu, ale úplně přesně to vystihuje.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět