Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Ryboj
Příspěvky: 27
Registrován: 03 lis 2009 17:34

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#81 Příspěvek od Ryboj » 10 úno 2010 05:05

FL2 s TR má podle výrobce proměnlivý převod 90 :10 až 10:90. Pokud je to pravda , pak zřejmě zásluhou vyspělé elektroniky, automatu a Haldexu. Nedělám si iluze, ale podle mých zkušeností se skutečnost těmto hodnotám určitě blíží. Haldex má u FL na svědomí Ford a používají ho všechny evropské automobilky. První Haldexy nebyly schopny přenášet kroutící momenty naftových motorů a rády hořely (passat , volvo), proto je začaly zdvojovat. Dnes je to už iné kafe. Yettiho bych nezavrhoval (určitě najde své spokojené uživatele), ale je to muší váha a ze strany VW těžká komerce.

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#82 Příspěvek od tagr » 10 úno 2010 15:55

jo jo tak to je čistá pravda, škoda že škodě nepovolily to co chtěla , jenže to by si VW udělala moc konkurence ve vlastním rybníčku tak to udělaly takhle . Jinak určitě si spokojené majitele najde :)
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

geršák
Příspěvky: 251
Registrován: 08 pro 2007 20:41
Bydliště: Hluboš

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#83 Příspěvek od geršák » 10 úno 2010 16:12

Teda nic proti Vám, ale mě to auto připadá jeko nějaká kachna nebo co :mrgreen: nehezký,neforemní morální paskvil. :lol: :lol:
FREE 1,8i r.99

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#84 Příspěvek od tagr » 10 úno 2010 16:30

no mám free tak je to snad jasné že by jsem do Yetiho nešel, ale vzhled je práve tga nešťastná koncernová politika :( tedy mimo mnoho dalších věcí :D
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Ryboj
Příspěvky: 27
Registrován: 03 lis 2009 17:34

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#85 Příspěvek od Ryboj » 11 úno 2010 05:54

Nechci se otírat o Škodovku, protože když jsem se oni na vebu jednou nešetrně zmínil a její militantní stoupenci se na mě sesypali. Neznám fandy jiných značek, kteří by byli tak agresivní a zaujatí. Ukázkou tolerace je tento web. LR je značkou dobrodruhů a svobodných lidí.
Škodovka u všech modelů nabízí za hodně peněz pramálo muziky a těží jen z minulosti a nostalgie majitelů těchto aut. Co je jinde samozřejmostí, u "Š" za příplatek. Samozřejmě že její největší brzdou je VW, který si vyspělé technologie trakce nechává pro tuarega atd. (totéž platí o motorech aj.). Čtyřkolka se dá udělat i z trabanta a ještě o něm může někdo tvrdit , že je to SUV. Yetti je spíše pokusem o allroad. Můj první šéf měl přísloví : "To, že někdo zařadí kartáč mezi savce, ještě neznamená, že mu narostou mléčné žlázy. FL není žádné placebo a je ve své kategorii jedničkou. A to i přes paradox, že je to vlastně globalizační mutant, jak poznamenal moon13. Filozofii LR neztratil.

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#86 Příspěvek od tagr » 11 úno 2010 09:37

jo jo je to přesně hezky napsáno :)
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
Oldman
Příspěvky: 486
Registrován: 12 led 2008 17:12
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#87 Příspěvek od Oldman » 11 úno 2010 10:19

Safraporte píše:Abych nezakládal nový topic:
na léto plánuji dovču v Chorvatsku a přemýšlím o tom, jestli pro ten případ nebude lepší sundat zadní kardan. Pojedu prakticky jen po dálnici a asfaltkách. Najedu cca 2500 km a nepředpokládám nikde po cestě potřebu 4x4. Vozík také nepotáhnu, stačí střešní box. Pojedeme ve 4 lidech.
Jak to řešíte vy ostatní :?:

Ahoj, a jaký to má mít důvod, sundavat kardan? Vyvarovat se případných problémů? Jinak úsporu nevidím žádnou. Já v létě bez problému v kuse nalítal tři a půl, tak bych se toho nebál.

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#88 Příspěvek od tagr » 11 úno 2010 17:24

jo jo přesně tak pokud autu nevěříš tak nejezdi :) , pokud ano tak je v pořádku a spíš si přiděláš na závadu , než si pomůžeš :)
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#89 Příspěvek od Safraporte » 11 úno 2010 18:17

tagr píše:jo jo přesně tak pokud autu nevěříš tak nejezdi :) , pokud ano tak je v pořádku a spíš si přiděláš na závadu , než si pomůžeš :)
no vím tagre že jsi chytrý jak rádio a není topic který by jsi nezaspamoval ... ale já tu hledám radu a ne spam :roll:
a ano Oldmane, třeba to, že by tak bylo méně namáhaných částí a tím pádem menší možnost následné problematické poruchy a její ještě problematičtější oprava v Chorvatsku za nekřesťanský peníz :hmm:

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#90 Příspěvek od tagr » 11 úno 2010 19:03

:hmm: Ale já to tam napsal, nesundávat a jet 4x 4 :D , tak nevím co pořád řešíš, ? Bud máš Free 4x4 , nebo si kup břichoplaza budeš jezdit levněji a bude tam i méně možností závad . Jak říká 4 letá dcerka ,,Dráček" všude vyjede a je silný :D :D :D :D a pokud myslíš že spamuju tak to ne jen se koukám a řeším svoje vlastní věci a přitom , hledám a zatím i nacházím dost věcí , proto píšu :D Já pokud vše dopadne jak má pojedu s Free 40 000 km výpravu v terénu , s malou dcerkou a budem někde , kde nekoupíš na free skoro nic tak nechápu co řečíš na 4 000 km :D :D :D v Chorvatsku kde seženeš :)
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#91 Příspěvek od Safraporte » 11 úno 2010 19:38

omlouvám se za OT, ale nedá mi to :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#92 Příspěvek od tagr » 11 úno 2010 19:39

:lol: :lol: :ty jeden...: jo jo to je pravda :D kolikrát za život předěláváš a opravuješ od podlahy auto a chystáš výpravu do afriky na 40 000 km ? :D :D
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
Luk_as
Příspěvky: 114
Registrován: 01 bře 2008 22:36
Bydliště: Revúca

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#93 Příspěvek od Luk_as » 11 úno 2010 20:27

Safraporte píše:omlouvám se za OT, ale nedá mi to :mrgreen:
Obrázek
Safraporte, uz len 5 prispevkov a ma ta :ty jeden...:
Freelander 2.0 Di, 2" lift a 30" Yokohama Geolandar A/T-S

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#94 Příspěvek od tagr » 11 úno 2010 20:47

Ahaaaaaa tak odtud fouká vítr :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :ty jeden...:
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
cesta
Příspěvky: 535
Registrován: 01 črc 2009 10:08
auto: Freelander I TD4
Bydliště: Koňakov-Český Těšín

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#95 Příspěvek od cesta » 12 úno 2010 07:34

Safraporte:Souhlas s tebu něco na tom šetřením dílu bude.Minulý týden jsem se stavil do večerky a dal se mnou do řeči majitel,že prý jak jsem spokojený s freelanderem.Říkal,že si ho koupil nový a prej nikdy více,měl taky TD4, že mu měnili 3x diferák IRDečko a já nevím co ještě,taky vykládal že se zůstal stát když jel do Chorvatska(jinak chválil servis land reveru zaplacený hotel a tak)Jeho názor byl že ten kdo s ním lítá po silnicích tak že se to rosypat musí že je to prostě špatně vyřešené, jeho známí co jezdili po lesích žádné takové problémy neměli a to auto si nemůžou vynachválit.Auto prodal a druhy majitel prej měl podobné problémy.No ptal jsem se ho snad 3x na to jestli to měl fakt TD4(tam by snad ty problémy už být),řikal jo byl to ten s tím motorem BMW.No každopádně si myslím že v zatáčkách na asfaltě se nemá kde ta síla vybít ,proto sjíždění zadních pneu a "normální mirné přibržďováni" auta na plný rejd.Ten kdo jezdí po trávě hlíně tam to proklouzne, má se to kde vybít, nebo teda rovně po dálnících.Každopádně otázka je jak na tom byla viska, u něj, to mi dokázal říct.Tož tak.
Freelander TD4 2002+Discovery 2 TD5 2001

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#96 Příspěvek od tagr » 12 úno 2010 08:02

Sice asi budu zase spamovat :cry: , ale kluci když je v pořádku visco tak se to stát - pokud není vadný kus- nemůže na zadek jde na silnici jen 10% výkonu a to by nemělo nic udělat a stačí zapršez a už tamjde víc, protože louže jsou všude a kola proklouznou :)
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#97 Příspěvek od Safraporte » 12 úno 2010 11:32

cesta píše:Safraporte:Souhlas s tebu něco na tom šetřením dílu bude.Minulý týden jsem se stavil do večerky a dal se mnou do řeči majitel,že prý jak jsem spokojený s freelanderem.Říkal,že si ho koupil nový a prej nikdy více,měl taky TD4, že mu měnili 3x diferák IRDečko a já nevím co ještě,taky vykládal že se zůstal stát když jel do Chorvatska(jinak chválil servis land reveru zaplacený hotel a tak)Jeho názor byl že ten kdo s ním lítá po silnicích tak že se to rosypat musí že je to prostě špatně vyřešené, jeho známí co jezdili po lesích žádné takové problémy neměli a to auto si nemůžou vynachválit.Auto prodal a druhy majitel prej měl podobné problémy.No ptal jsem se ho snad 3x na to jestli to měl fakt TD4(tam by snad ty problémy už být),řikal jo byl to ten s tím motorem BMW.No každopádně si myslím že v zatáčkách na asfaltě se nemá kde ta síla vybít ,proto sjíždění zadních pneu a "normální mirné přibržďováni" auta na plný rejd.Ten kdo jezdí po trávě hlíně tam to proklouzne, má se to kde vybít, nebo teda rovně po dálnících.Každopádně otázka je jak na tom byla viska, u něj, to mi dokázal říct.Tož tak.
tak přesně tohle jsem měl na mysli ... že se mi dostane něčí zkušenosti. Free jsem koupil na rybaření a blbnutí po polňačkách ... a taky, že když jsem se poohlížel po takovém autu, Land Rover a ty lidi kolem mi pasovali do mého naturelu. Kdyby šlo o pořádný off, tak nebudu kupovat Free, ale koupím a upravím si Disco.
Na ten nápad s kardanem mne přivedl XXXJenda.xxx :D a jen blbec nemění své názory s přísunem nových informací (prosím nezaměňovat názory se zásadami). Říkal jsem si, že by na tom jeho pohledu mohlo něco být ... a že si rýpne :?: to jsem čekal - dobře mi tak :mrgreen:
Tak prostě moho by to být tak, že si tím ušetřím případné cestovní problémy a jízdní vlastnosti tím pro dálnici neznehodnotím.
to targr: no offense, ale to že je někdo dobrodruh a táhne malé děcko na takovou cestu, to pro mne není návod na můj postup :wink: Jinak samozřejmě nic ve zlém, fórum je na diskusi. Já jen, že v těch tvých příspěvcích ten dotaz zanikne a člověk se kloudné rady nedobere. PEACE

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#98 Příspěvek od tagr » 12 úno 2010 11:58

Ahoj neber to ve zlém já jezdím měsíčně 4000km po Praze a dálnici a asi tak 500km po nezpevněných a zatím po 3 měsících vše v pohodě :D tak proto píšu že klidně bych jel v plné polní :D
Ale proti gustu žádný dišputát :D tedy je to jen muj názor a :) ano :) jed jak uzáš za vhodné :Pohoda:
Jinak Báře bude oříští rok už pomalu 6 tak tak malá nebude tedy co se týče organizmu, pojedeme tak aby jsme se vyhnuly těm největším teplotám .A myslím , že naopak bude mnohem soběstatnější a rozhodnější než spousta jejích vrstevníku, což už je i teď :D :Pohoda: naučí se dost anglicky a konečně uvidí i jiný život než přetechnizovanou a někam se honící industrialní společnost. Jedu tam spolu s příruční záchrankou , dílnou,a kuchyní :D tak se nebojím ,že to neustojíme .Pro mně by bylo nepřijatelné letět s dítětem do 3 let letadlem v unoru nekam na 10 dní do tepla a pak ho zase vrazit spátky sem do mrazu , ale takto není s adaptací na teplo žádná potíž :D Jsem zdravotník a dělám nejen ,,bílou" medicínu tak proto se zas tak moc nebojím :D
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#99 Příspěvek od Hunter » 12 úno 2010 12:12

Safraporte píše:..Kdyby šlo o pořádný off, tak nebudu kupovat Free, ale koupím a upravím si Disco......Já jen, že v těch tvých příspěvcích ten dotaz zanikne a člověk se kloudné rady nedobere. PEACE
Jo tak s tim souhlasim :wink:
Free Td4 2004 HSE automat

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké a nekonečné téma - pohon 4x4

#100 Příspěvek od tagr » 12 úno 2010 12:23

No to je fakt proto jdu ještě do DEFA :D , ale polovička to řídit nechce tak musím nadupat free,takže konvoj minimálně 2 aut -a k tomu 1-2 vozíky s vybavením . ted tu řeším free protože takovýhle uprav na něm se moc často nedělá a jsem moc rád , že je vás tady několik kdo free zase tak moc neschazují :) - poklona Macejky1 a ostatním:D no uvidím až dodělám a na srazu vyzkouším :D ale za ty prachy to bude ještě dál než 2 Free tovární a před tou už začali smekat i kluci co off mají :).Jenže tam je té elektroniky už zase podstatně víc tak proto dělám Free1, nehledě na to že je celkem menší, lehčí a tak nějak apon pro mně i moji drahou polovičku i hezčí :D
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Odpovědět