Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

Předchůdci Defenderů a další veteráni

Moderátor: Rover

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7821
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#101 Příspěvek od Sláma Karel » 14 led 2010 20:23

RudaK píše:Jestli někdo má zájem,tak tendle je odstavený,nepojízdný na Islandu.Případné GPS souřadnice u Miloše II .Odvoz jen na podvalníku :mrgreen:
No jo, ale to bych na něj nepotřeboval to povinné ručení a nepřijel by po vlastní ose ale po ose vleku. :mrgreen: K
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5714
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#102 Příspěvek od Miky_CZ » 31 říj 2016 13:36

Tak ta moje chce na nakupy do anglie...
Jsou nejake novinky s dovozem auta po ose nebo staci tp, mot a zde pojistit? Jak nejlepe trajekt?
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#103 Příspěvek od MadTom » 31 říj 2016 14:59

... tvoje peněženka? ... :mrgreen: No prostě jsem si nemohl pomoci, ale je to všude stejné. :hmm:
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

lenham3
Příspěvky: 457
Registrován: 19 led 2010 21:08
Bydliště: Zlin/Uherske hradiste

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#104 Příspěvek od lenham3 » 31 říj 2016 22:23

Miky_CZ píše:Tak ta moje chce na nakupy do anglie...
Jsou nejake novinky s dovozem auta po ose nebo staci tp, mot a zde pojistit? Jak nejlepe trajekt?
Jj je to porad stejne ,je tam jedu za dva tydny taky ,trajekt nejlepe https://www.dfdsseaways.co.uk/ Dunkirk /dover a tak tyden do predu

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#105 Příspěvek od kamca » 19 úno 2017 10:41

Ahoj, rád bych se zeptal, jak vozíte auta z UK po ose. Zaplatíte road tax a insurance na svoje jméno a jedete na UK značkách, nebo se dají koupit převozní značky? Díky

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11487
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#106 Příspěvek od eliott » 19 úno 2017 12:39

Převozní značky neznají, posledních pár let je problém s pojištěním, pokud nemáš v UK pobyt, resp. UK řidičák a platební kartu. Kdysi fungovalo https://www.tempcover.com/ , pokud se ti to podaří pojistit, dej vědět, hned bych si tam pro něco zaletěl, jako za mlada :-)
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#107 Příspěvek od kamca » 19 úno 2017 13:28

eliott píše: 19 úno 2017 12:39 Převozní značky neznají, posledních pár let je problém s pojištěním, pokud nemáš v UK pobyt, resp. UK řidičák a platební kartu. Kdysi fungovalo https://www.tempcover.com/ , pokud se ti to podaří pojistit, dej vědět, hned bych si tam pro něco zaletěl, jako za mlada :-)
Já mám UK řidičák i adresu, takže není problém s pojištěním. Dnes pojistí i s řidičákem cizím, jen je to o trochu dražší. Jen jsem myslel, že bych se vyhnul placení road tax, pokud by existovaly nějaké převozní značky. Pojištění se dá většinou do měsíce zrušit a oni vrátí peníze. Už jsme to tak dělali, když jsme vezli Delicu do CZ.
Tak nakonec tedy nezbyde, než ofiko pojistit a aspon si udělám výlet na pár dní po Skotsku, když už tam budu.

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11487
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#108 Příspěvek od eliott » 19 úno 2017 16:07

Já měl problém, že nešlo zaplatit kartou, která nebyla vydaná v UK
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Skalik
Příspěvky: 74
Registrován: 22 led 2017 21:51

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#109 Příspěvek od Skalik » 19 úno 2017 17:38

Když jsem letěl do Uk kdysi pro Jeepa tak jsem si udělal tady povinný český na vinko a s tím jsem jel. Jen jsem musel anglánovi zaplatit jeho kotouček s road tax.

Ale jestli je to legální netuším. Až doma jsem zjistil co to znamená propadlá MOT :)

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#110 Příspěvek od kamca » 19 úno 2017 18:29

V UK došlo ke změně, road tax se už nepřevádi s autem, ale kupující je musí zaplatit, MOT musí být pokud chceš na silnici/ nemusí být pouze pokud jedeš na předem domluvenou MOT..musíš to prokázat/.
Pokud se auto z UK vyveze, je nárok na vrácení části road tax.

Žádné doklady člověk u sebe vozit nemusí, policie vše zkontroluje v počítači.
Často jsou u silnic zaparkovaná auta s kamerou a kontrolují všechny SPZ a pokud je něco v nepořádku, ihned je auto zastaveno a pokud nemáš MOT, Insurance nebo Road tax tak Ti nedovolí pokračovat v jízdě. Auto se musí odtáhnout a pokud nedojde k zaplacení, je sešrotováno.

Holt budu muset postupovat ofiko UK způsobem, když převozky neexistují.

lenham3
Příspěvky: 457
Registrován: 19 led 2010 21:08
Bydliště: Zlin/Uherske hradiste

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#111 Příspěvek od lenham3 » 19 úno 2017 19:02

Pokud je auto na EXPORT tak road tax neni potreba a pojisteni ceske na VIN

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#112 Příspěvek od kamca » 19 úno 2017 20:49

lenham3 píše: 19 úno 2017 19:02 Pokud je auto na EXPORT tak road tax neni potreba a pojisteni ceske na VIN
Můžeš prosím dát nějaký odkaz, kde je uvedeno za jakých podmínek může auto na UK silnice, pokud je na export.
Jde také o definici pojmu na export...jak to prokáži? Rovnou při koupi to deklaruji na DVLA?

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#113 Příspěvek od MadTom » 19 úno 2017 21:27

Teda docela bych pochopil, jestli se má auto vyvést, tak road tax vůbec nepožadovat, když by se měla následně z velké části vracet. Ono se občas i na těch úřadech někdo zamyslí. Ďábel bude v detailech. Stejně tak s tím povinným ručením na VIN - aby tam nebyla nějaká výjimka, když auta není registrované v ČR nebo něco podobného.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Poly
Příspěvky: 341
Registrován: 11 říj 2010 12:20
auto: SIII_88, SIII_109STW
Bydliště: Šumperk

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#114 Příspěvek od Poly » 19 úno 2017 22:06

kamca píše: 19 úno 2017 20:49
lenham3 píše: 19 úno 2017 19:02 Pokud je auto na EXPORT tak road tax neni potreba a pojisteni ceske na VIN
Můžeš prosím dát nějaký odkaz, kde je uvedeno za jakých podmínek může auto na UK silnice, pokud je na export.
Jde také o definici pojmu na export...jak to prokáži? Rovnou při koupi to deklaruji na DVLA?


Také bych se přimlouval za podrobnější info... Rád bych s něčím dojel po ose domů a trochu se v tom ztrácím. Díky

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#115 Příspěvek od kamca » 19 úno 2017 22:35

MadTom píše: 19 úno 2017 21:27 Teda docela bych pochopil, jestli se má auto vyvést, tak road tax vůbec nepožadovat, když by se měla následně z velké části vracet. Ono se občas i na těch úřadech někdo zamyslí. Ďábel bude v detailech. Stejně tak s tím povinným ručením na VIN - aby tam nebyla nějaká výjimka, když auta není registrované v ČR nebo něco podobného.
Pokud se auto vyveze, tak se road tax platit nemusí, ale auto nesmí na silnici, musí na podval. Pokud chceš jet po ose, road tax musí být zaplaceny. Na úřadech v UK se nikdo nezamyslí, tam je vše jasně dáno. :grin:

Uživatelský avatar
kryten
Příspěvky: 1874
Registrován: 11 kvě 2007 17:33
tel.: +420606042322

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#116 Příspěvek od kryten » 19 úno 2017 23:23

Přesně,bez TAX nesmí auto na silnici v UK.Po opuštění ostrovů už to samozřejmě neplatí.Původní majitel může terčík vrátit a je mu vyplacena poměrná část nespotřebované pojistky.Mnohokrát jsem se takhle dohodl s prodejcem,že jsem mu jí po návratu do ČR poslal v obálce zpět.

lenham3
Příspěvky: 457
Registrován: 19 led 2010 21:08
Bydliště: Zlin/Uherske hradiste

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#117 Příspěvek od lenham3 » 19 úno 2017 23:38

Za prve pokud koupis auto v UK a chces s nim jed do CR tak musi mit platne MOT to je nase STK, a pokud ho ma tak ma i ROAD TAX a nez to stary majitel odlasi tak uz jsi ve francii .Od auta anglicke TP tam vypises noveho majitele plus kolonku EXPORT a odesle stary majitel postou na urad a to je vse je to UK a ne CR :wink: ,Pojistis auto na VIN dela to podnikatelska a je to uz jsem tak privezl dost aut
ale zaklad platne MOT!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jinak ROAD TAX se uz za predni sklo nedava ale je to online

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#118 Příspěvek od kamca » 20 úno 2017 06:44

MOT je jasné, ale ty road tax ne. Nový system je takový, že s prodejem road tax automaticky končí, takže v okamžiku, kdy je DVLA informováno o prodeji, road tax zaniká. Ano, asi můžeš risknout a hned přejet do Francie, ale chci ještě pojezdit po Skotsku, tak radši road tax zaplatím.
To pojištění na VIN je zajímavé. Máš zkušenost, že UK policie ho uznala, nebo je to zase o tom,že rychle zmizíš na kontinent?

Uživatelský avatar
kryten
Příspěvky: 1874
Registrován: 11 kvě 2007 17:33
tel.: +420606042322

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#119 Příspěvek od kryten » 20 úno 2017 07:47

MOT je samozřejmě bez diskuze,tu jsem ani nezmiňoval.Sami Angličané by autem bez MOT nejeli ani kousek po silnici.
O tom,že by nebyly TAX terčíky za oknem nic nevím,asi novinka ale normálně jsou v autech pořád vidět.
Když se vyplní kolonka ve V5C na nového majitele,který je z ČR,DVLA stejně pošle vše zpátky s dopisem,že nebylo třeba takový úkon dělat v rámce EU(zatím)...
Pojistku na VIN dělá víc pojišťoven,praktikoval jsem to takhle vždy,když jsem jel autem z UK po ose a jezdil jsem na UK značkách do té doby,než jsem auto přihlásil v ČR.Každopádně v UK je celý systém pojistek úplně jiný a když se koupí auto,které je v okamžiku prodeje pořád psané na původního majitele a nový majitel,non-UK resident je vlasně nepojištěný.
Je otázka,jak by to bylo v okamžiku,kdyby se cokoliv stalo,ať už po cestě nebo tady.Na to,s kolika autama jsem po ose přijel,jsem měl veliké štěstí a nikdy žádný problém.
Pokud by to bylo tak,že se chceš na ostrovech zdržet,s autem pojezdit a máš UK adresu,napiš si to na sebe a udělej pojistku a máš klid.

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Převoz dědků z ciziny do CZ po ose a tak...

#120 Příspěvek od kamca » 20 úno 2017 08:37

kryten píše: 20 úno 2017 07:47 MOT je samozřejmě bez diskuze,tu jsem ani nezmiňoval.Sami Angličané by autem bez MOT nejeli ani kousek po silnici.
O tom,že by nebyly TAX terčíky za oknem nic nevím,asi novinka ale normálně jsou v autech pořád vidět.
Když se vyplní kolonka ve V5C na nového majitele,který je z ČR,DVLA stejně pošle vše zpátky s dopisem,že nebylo třeba takový úkon dělat v rámce EU(zatím)...
Pojistku na VIN dělá víc pojišťoven,praktikoval jsem to takhle vždy,když jsem jel autem z UK po ose a jezdil jsem na UK značkách do té doby,než jsem auto přihlásil v ČR.Každopádně v UK je celý systém pojistek úplně jiný a když se koupí auto,které je v okamžiku prodeje pořád psané na původního majitele a nový majitel,non-UK resident je vlasně nepojištěný.
Je otázka,jak by to bylo v okamžiku,kdyby se cokoliv stalo,ať už po cestě nebo tady.Na to,s kolika autama jsem po ose přijel,jsem měl veliké štěstí a nikdy žádný problém.
Pokud by to bylo tak,že se chceš na ostrovech zdržet,s autem pojezdit a máš UK adresu,napiš si to na sebe a udělej pojistku a máš klid.
Jo udělám pojistku klasickou v UK, nebudu riskovat nějaké dohady pro případ, že se něco stane. Ona se dá většinou do 14 dnů čiměsíce vypovědět a pojišťovna vrátí peníze.

Odpovědět