Jakou serii vybrat?

Předchůdci Defenderů a další veteráni

Moderátor: Rover

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
čuník
Příspěvky: 247
Registrován: 29 říj 2013 20:37

Re: Jakou serii vybrat?

#41 Příspěvek od čuník » 28 črc 2015 17:04

píše se tu že je to "dobrá cena", z pohledu prodejce ? nebo kupujícího ? , no z mýho pohledu je to maximální možná prodejní cena :!: , která s velkou dávnou náhody nebolii štěstí apod. :chuckle se možná realizuje , já však tomu že se to stane do roku 2020 nevěřím
Defender ? For heaven´s sake, not on your life!

Uživatelský avatar
Zanzibar
Příspěvky: 1973
Registrován: 12 lis 2008 17:34
tel.: +420602286657
Bydliště: Běleč
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou serii vybrat?

#42 Příspěvek od Zanzibar » 28 črc 2015 17:55

Tak koukám, že je to tady samej profík :grin:

My, kteří víme, tak víme, jen bych rád věděl, kolik a jakých dědků má např. mikihran nebo čuník ......

Taky jsem v Rakousku koupil před lety S2 1960 "Šedivku" s dopravou do 80-ti tis. a pak kompletní rekonstrukce stála dalších cca 500 tis. !!!

Dnes už by to tak ani nebylo, když vidím ceny ND např. na e-bay

Tak asi tak.
tři series, jedna devadesátka a jedno disco :-)

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Jakou serii vybrat?

#43 Příspěvek od Rover » 28 črc 2015 18:54

Asi tak Zanzibare.... Věřte že v ČR jsou lidé, kteří za auto už dali nebo by dali peníze které jsou dramaticky vyšší než ta srandovní částka co tady jeden z odborníků uvádí... Ceny klasických LR celosvětově stoupají jen tady v ČR to budou bezcenné plečky protože to přece nikdo příštích pět let nekoupí a ceny nutné musí jít dolů, to by bylo aby se třeba S2 nedala koupit levněji než kývačka.

Zajímalo by mně jestli nám oba odborníci na ceny někdy ukážou svoje super auta za málo peněz nebo budou dělat dát tajnosti. Neznám nikoho kdo by je viděl na nějakém sraze klasických LR.

Mimochodem mikihrane mimo Tvého rozladění z toho kolik na tom červeném autě prodejce vydělává jsi nám neprozradil co je na něm vlastně tak špatného když máš tedy tak přehled.
Country boy...

Uživatelský avatar
Zanzibar
Příspěvky: 1973
Registrován: 12 lis 2008 17:34
tel.: +420602286657
Bydliště: Běleč
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou serii vybrat?

#44 Příspěvek od Zanzibar » 28 črc 2015 19:04

Já už se bál, že marže, zisk a výdělek tady v ČR "někdo" zakázal .....

Za 100,- koupím, za 300,- prodám, ty 4 až 5% marže mi bohatě stačí :mrgreen:
tři series, jedna devadesátka a jedno disco :-)

Uživatelský avatar
čuník
Příspěvky: 247
Registrován: 29 říj 2013 20:37

Re: Jakou serii vybrat?

#45 Příspěvek od čuník » 28 črc 2015 19:07

:hmm: jestli máš na mysli dědka jako LR :chuckle , tak už jednoho - 88 II , / měl jsem 88A, a 109 III, / zatím mi není jasný co z toho chceš vykonstruovat .
Co se týká ceny tak to je jen můj názor ,- proč bych měl mít tvůj názor .
Defender ? For heaven´s sake, not on your life!

Uživatelský avatar
mikihran
Příspěvky: 464
Registrován: 18 lis 2008 19:21
tel.: 777029160
Bydliště: Dolní Těšice

Re: Jakou serii vybrat?

#46 Příspěvek od mikihran » 28 črc 2015 20:34

Chlapi neblázněte.Já tady v žádném příspěvku nepodával nějaké odborné rady.Sám jsem zatím svýma rukama udělal pouze od šroubku jednoho defíka,a jednoho dědka"rozborka,sborka"tudiž se považuji stále za nováčka.Můj příspěvek se týkal nováčkovi,kterému tu bylo předhozeno auto.A protože je tohle forum o tom sdělovat si fakta ,rady atd,tak jsem upozornil,což by udělal asi každý,kdo má tyhle auta rád,že s tím nebude asi vše OK.Netvdím že nějaká 109 nemá tuhle,nebo vyšší cenu.Jen jsem zdělil fakt o kterém vím.Aby třeba natěšeně nejel někdo přes republiku za autem a pak zjistil realitu.Když se prodalo za 45 tak asi něco v tom bude a navádět někoho nového že 165 je odpovídající mi nepřijde fér.Jen jsem zdělil poznatek.Ce se týče srazů a předvádění svých aut.No, každý jsme jiný.Já se nikdy nepotřeboval nějak družit,chlubit,atd.Pěkné fotky jak Honza dělat neumím,ale zas se rád na ně koukám tu.Radit s odbornými dotazy si taky netroufnu,neživím se tím a desetkrát jednu věc na jednom autě jsem taky nedělal,tak neradím,to můžou mechoši profíci.Co se týče ,kdo kolik dal.Proboha ,když někdo dá 500-700 za díly a práci + auto,tak v tom cenu vidí,na druhou stranu zakladatel vlákna nehledá restaurovanou funglovku,hledá něco co si sám opraví.A závěrem ohledně cen za které mně tu Rover pranýřuje"myšleno v dobrém"Nevím jak často jste venku vy chalpi ,ale to co je někdy na inzerci neznamená realitu prodeje.A ještě se mi nestalo,abych na dědkách a defikách nesrazil cenu dolů,tak jak ji srazili ti co ode mně posléze kupovali.Takže jsem asi měl ve svém prvním příspěvku napsat:Pozor u nabízeného auta byla nedávno prodejní cena 35tis+10tis motor.Takže je vysoce pravděpodobné,že nebude ve stavu odpovídajícím 165tic.Ale určitá malinká pravděpodobnost,že dotyčný výborně koupil existuje.Jo a k poznámce kolik mám aut.Já myslím,že nezáleží na kvantitě,ale kvalitě.Jeden krásná Lanďák v supr původním stavu,nebo krásně zrenovovaný,vydá za deset polovraků"nemyslím to na vás" Zanzibare,Rovere",ať se zas nenaserete.

Uživatelský avatar
Zanzibar
Příspěvky: 1973
Registrován: 12 lis 2008 17:34
tel.: +420602286657
Bydliště: Běleč
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou serii vybrat?

#47 Příspěvek od Zanzibar » 28 črc 2015 21:02

Tak moc děkuji za objasnění, už to všechno chápu. Pokud máš víc info k tomu jednomu konkrétnímu autu, máš to napsat rovnou .... Nikdo mu ho nevnucuje a cena se mohla změnit, přece. :grin:
Světu mír ! :hand
tři series, jedna devadesátka a jedno disco :-)

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou serii vybrat?

#48 Příspěvek od VencaZE » 28 črc 2015 21:10

No já si zase přečetl (tady http://www.lrsc.cz/modely/serie1) že se v roce 1948 zvýšila cena nové Series I ze 450 na 540 liber :grin: . Slušná inflace.
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
Romyšák
Příspěvky: 166
Registrován: 14 črc 2011 13:44
auto: 2 x LR

Re: Jakou serii vybrat?

#49 Příspěvek od Romyšák » 30 črc 2015 10:11

mikihran píše:Já se neživím prodejem ani dohazováním :grin: .Psal jsem z vlastní zkušenosti,za co jsem koupil já.Pokud se nepletu,tak za těch 80tis co tu navrhnuls, tu byla nedávno i pěkná béžová dvojka" s tím fotografem na dveřích"A nemyslím si,že mám nějaké štěstí na auta,jen hledám.A ruku na srdce neznám nikoho"republika je malá a lidi ukecaní"kdo by dal za dědka víc jak 80-100tis.Ale nějak se téma od doporučení koupě nováčkovi svrhlo v argumenty,že zmiňovaná trojka je nakonec supr kup a že dědci maj neskutečně velkou cenu. :grin:
Není to úplně k tématu..ale Miki, ona ani ta s fotografem nebyla za tuhle cenu a nebyla bez dalších investic. Je to krásné auto, děkuju osudu za něj, žiju jím, ale věř, že posuzovat a hodnotit něco jen podle skutečně profi fotografií se nedá. To jen poznámka. Připadá mi hloupé tady mluvit o mém autě a dělat z něj "kup roku" nebo dědka za hubičku. Není to tak, nic ti neuteklo :grin:

Díky.

To nic nemění, že rozumím tvému názoru na SIII, ale také souhlasím s Roverem...

Vraťme se zpět k tématu.

Uživatelský avatar
mikihran
Příspěvky: 464
Registrován: 18 lis 2008 19:21
tel.: 777029160
Bydliště: Dolní Těšice

Re: Jakou serii vybrat?

#50 Příspěvek od mikihran » 30 črc 2015 11:34

Proč "hloupé" :grin: inzerovalo se tu pěkné auto za 80-100 tis"které jezdilo.Já jsem to vzpomněl jen a podotýkám jen s ohledem ,že není nereálné koupit i tu v ČR za ty peníze pěknou dvojku.To,že se do každého Lanďáka musí sypat prachy je jasné.A to,že máme s Roverem a jinýma každý jiný názor a zkušenosti je přirozené,lidské.Názor na ženy,máme taky každý jiný :grin: Ba naopak mně se Roveruv nekompromisní názor na dědky líbí,ale nemusí to nutně znamenat,že sním souhlasím.Je to srdcař ,já jsem spíš reálistický pesimista,pokud jde o LR.A nejde tady o to ,kdo se na čí stranu přidává.V tomhle vláknu jde o příspěvky,které mají novému pacientovi LR pomoci s koupí.Myslím,že rád uvítá víc názoru.Jo mimochodem omlouvám se mu za plevel v jeho vlákně.

Uživatelský avatar
Johny R
Příspěvky: 1138
Registrován: 20 říj 2010 20:41
tel.: 730622097
auto: Defík 90 300Tdi
Bydliště: Ostrava

Re: Jakou serii vybrat?

#51 Příspěvek od Johny R » 01 srp 2015 22:07

Koukám to je emocí kolem mého odkazu :shock: . Možná jsi to Miki z Hranic mohl napsat vážně hned napoprvé jasně a mohli jsme se tady tomu vyhnout. Každopádně rád bych podotknul že s jeho prodejem nemám nic společného, aby nedošlo k další mýlce :ty jeden...: . Mi osobně se auto velmi líbí, uvažoval jsem že se na něj taky zajedu kouknout, ale nabyl prostě čas. Jen by mne Miki ještě zajímalo, když ses o něj zajímal ty, to už bylo auto v Čechách?

Uživatelský avatar
Radek.J
Příspěvky: 106
Registrován: 08 úno 2012 21:23
auto: Serie ll 109 SW
Bydliště: Písnice

Re: Jakou serii vybrat?

#52 Příspěvek od Radek.J » 04 srp 2015 13:52

Jedna serie 109 ze stodoly je tady. Vypadá komplet ale bude na ní hodně práce. Karoserie vypadá docela roně. Cena snad slušná. Ať posoudí odborníci. Jestli můžou.
http://www.autoscout24.cz/Details.aspx? ... asrc=st|fs

Jestli chceš jezdit jen kolem baráku, tak bych koupil i plachťáka, ale jestli přemýšlíš že bys i trochu cestoval, tak radši station wagon.

Jinak já mám levostranné a nově pravostranné řízení v serii a měl jsem zbytečné obavy. Pedály jsou shodné jen řazení je jinak. Možná v krajních situacích je snaha podvědomě řadit pravou rukou.
Jestli budeš někdy u Prahy, tak se můžeme projet s pravostranným řízením, nebo se snad někdo nabídne ve tvém oklolí.
Držím palce.
1961 Serie II 109 SW 2.25 l PETROL
1954 Serie I, 107" , Pick-up with 3/4 canvas , De-luxe
1998 Discovery 1 300 Tdi
It's never over in a Rover.

Uživatelský avatar
čuník
Příspěvky: 247
Registrován: 29 říj 2013 20:37

Re: Jakou serii vybrat?

#53 Příspěvek od čuník » 04 srp 2015 18:13

pravostr. řízení -je tam víc místa pro nohy /to platí i pro Def./ a to je dobrý , na to řazení se dá zvyknout , no a předjíždět ? -tak rychlý zase nebudeš :D /kdysi jsem měl Tatrovku 57 a ok,ale to byl jiný silniční provoz, ale už bych pravostr. řízení nechtěl /
Defender ? For heaven´s sake, not on your life!

Odpovědět