přírustek SIII

Předchůdci Defenderů a další veteráni

Moderátor: Rover

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

Re: přírustek SIII

#41 Příspěvek od cyril » 10 led 2013 09:44

1960SeriesII píše:V ARO jsem se nikdy nesvezl a snad ani nebudu muset. Sérii jsem si koupil kvůli tomu, že je to staré auto a průvan a nepohodlí mi nevadí. Nesrovnávám to s ničím, je to prostě staré auto se šarmem a kouzlem starých časů. Ať už v Anglii nebo tady, skučení nad nepohodlím a vysokou spotřebou těhle aut mi přijde postavené na hlavu.

Je důležité, pokud si auto člověk nekupuje s tím, že buď ví, do čeho jde, nebo že je mu to jedno a je připraven vydržet vše, aby si do toho alespoň předem sedl a svezl se. Že to není pohodlná limuzína, to se dá zjistit asi na prvním nebo druhém výtluku na většině našich silnic.

Můj názor je, že kdo chce auto pro extrémní terén a auto mu nevyhovuje, tak se buď dost nesnaží (viz lidé co umí s neupravenou sérií vyjet málem i na strom, kterých u nás není úplně málo - i když já mezi ně nepatřím) nebo tomu autu připravují terén, na které prostě žádné auto bez úprav stavěné není (takový si ale nedokážu osobně představit, zkušenosti mi ale v tomto směru chybí, takže nejsem asi správný vzorek).

I já, který s těžkým terénem nemám žádné zkušenosti, mám kolikrát pocit, že jedinou překážkou, kterou tahle auta nedokážou překonat, je řidič. Koneckonců než přišly všechny tyhle vymoženosti, tak auta na listových perech (a zdaleka ne jen LR) projely půlku světa s pány v kravatě a pneumatikami, kterým by se dnes každý smál.

Jinak ta žlutá trojka je pro mě osobně hrozný paskvil, ale třeba je postavená pro závody nebo čert ví co, kde každá z úprav má svou funkci, to se samozřejmě nedá hodnotit jako staré auto. Pro přestavbu 88" i 109" sérií na vinuté pružiny existují rámy Designa (http://www.designa-chassis.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false;), ale tuším, že se moc nerozšířily - v Anglii takových aut je na prodej poskrovnu, tak buď jsou milovány majiteli až za hrob, nebo se zjistilo, že když někdo chce jezdit na vinutých pružinách, je nejrozumnější si takhle odpružené auto koupit hotové - což nejspíš platí i dnes.

Konec hlášení v dědkařském jazyce.
Tak pod to bych se podepsal.... :yes
Jen přidám mou gratulaci k Serii a doporučení parabolických per. Určitě to potom bude výrazně lepší. Mám, odzkoušeno.
Třeba si s dědkem nakonec neporozumíte a vrátíš se k ARU, nebo naopak přeskočíš k novějším terénním autům na vinutých pružinách.
Svět se nezboří. Každý máme naštěstí právo své volby. A rozdílný vkus. Jinak by byla na světě nuda a šeď.... :lol:

Uživatelský avatar
tomáš štěpnička
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 srp 2008 09:37
Bydliště: Nový Jáchymov

Re: přírustek SIII

#42 Příspěvek od tomáš štěpnička » 10 led 2013 10:02

já samozřejmě věřím že na parabolikách to bude lepší,ještě pěkně namazat,trochu delší houpačky aby to líp křížilo.
neřešíto ale jeden zásadní problém .....a to malou výšku pod autem (ta příčka pod převodovkou ) na té člověk celkem často zůstává sedět.mě napadlo i listy zachovat a jen přendat nápravu pod ně ...jenže tam už by výška byla zase zbytečně veliká :roll:
popravdě kdyby mě tak netrápil ten složitý kolotoč okolo veteránstých TP,tak už bych byl zpět
na vinutejch mám RRC ...takže přeskakovat nemusím v podstatě :wink:
jinak máš pravdu každý máme jiný vkus-a zaplať pánbůh zato :wink:

Uživatelský avatar
tomáš štěpnička
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 srp 2008 09:37
Bydliště: Nový Jáchymov

Re: přírustek SIII

#43 Příspěvek od tomáš štěpnička » 10 led 2013 11:31

ještě bych se zeptal znalejších zda do přední nápravy u SIII jde místo křížů implantovat Homoklouby?

Uživatelský avatar
Martin_H
Příspěvky: 526
Registrován: 19 led 2007 12:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: přírustek SIII

#44 Příspěvek od Martin_H » 11 led 2013 09:35

A nebylo by nakonec lepší tu Serii nechat být a pořídit si to Aro ?
Technologie pro zahradní jezírka

Uživatelský avatar
tomáš štěpnička
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 srp 2008 09:37
Bydliště: Nový Jáchymov

Re: přírustek SIII

#45 Příspěvek od tomáš štěpnička » 11 led 2013 09:57

já budu bojovat a tu Sérii nějak rozjezdím :lol:

Uživatelský avatar
Martin_H
Příspěvky: 526
Registrován: 19 led 2007 12:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: přírustek SIII

#46 Příspěvek od Martin_H » 11 led 2013 10:30

Hm,až půjdu na Vrch, budou hledat ty nejhlubší koleje v blátě :)
Technologie pro zahradní jezírka

Uživatelský avatar
tomáš štěpnička
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 srp 2008 09:37
Bydliště: Nový Jáchymov

Re: přírustek SIII

#47 Příspěvek od tomáš štěpnička » 11 led 2013 11:13

tam žádný terén není ...to je právě to ...... to já nepovažuju za terén ...to sem jezdil s pandu 4X4 :D
terén je pro mě trošku krkolomnější prostředí :lol:

Uživatelský avatar
minerva
Příspěvky: 395
Registrován: 21 dub 2010 14:12
tel.: 777246261
auto: LR Minerva,D1V8SE
Bydliště: Jabkenice

Re: přírustek SIII

#48 Příspěvek od minerva » 11 led 2013 20:10

Zas jedno téma, které si říká o vymazání. Ty už se ani nemusíš hlásit do series clubu...

Myslím, že serie je skutečné víc o romantice starých časů než o extrémním terénu. (I když Tomáše Ubla jsem viděl provádět hrozné věci, respektive projíždět hrozné věci) Vždyť to auto vyvinuli jako traktor, který může svého sedláka odvézt v neděli do kostela. V tomto směru to byl neúspěšný pokus, ale naštěstí pro nás všechny postižené se serií ujali jiní a vytvořli nepřeberně variant.

Já si serii (jestli se minervě tak dá říkat) koupil kvůli filmu Bohové musí být šílení. Musím říct, že jsme s ní zažil vše co jsem si ve skrytu představoval.

Gratuluji ke koupi. Auto bych rozhodně nerenovoval. Má krásnou patinu, která se ztratí.
Divoch

Uživatelský avatar
minerva
Příspěvky: 395
Registrován: 21 dub 2010 14:12
tel.: 777246261
auto: LR Minerva,D1V8SE
Bydliště: Jabkenice

Re: přírustek SIII

#49 Příspěvek od minerva » 11 led 2013 20:31

To už můžeš rovnou naložit hnůj, má větší měrnou hmotnost než koza :Ale fuuj:

Byl by to návrat ke skutečným kořenům serie. Škoda, že mám vojáka... :cry
Divoch

Uživatelský avatar
tomáš štěpnička
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 srp 2008 09:37
Bydliště: Nový Jáchymov

Re: přírustek SIII

#50 Příspěvek od tomáš štěpnička » 11 led 2013 20:39

minerva píše:Zas jedno téma, které si říká o vymazání. Ty už se ani nemusíš hlásit do series clubu...

Myslím, že serie je skutečné víc o romantice starých časů než o extrémním terénu. (I když Tomáše Ubla jsem viděl provádět hrozné věci, respektive projíždět hrozné věci) Vždyť to auto vyvinuli jako traktor, který může svého sedláka odvézt v neděli do kostela. V tomto směru to byl neúspěšný pokus, ale naštěstí pro nás všechny postižené se serií ujali jiní a vytvořli nepřeberně variant.

Já si serii (jestli se minervě tak dá říkat) koupil kvůli filmu Bohové musí být šílení. Musím říct, že jsme s ní zažil vše co jsem si ve skrytu představoval.

Gratuluji ke koupi. Auto bych rozhodně nerenovoval. Má krásnou patinu, která se ztratí.
mě ta patyna na povrchu se též líbí ...ovšem už tak moc se mi nelíbí ten rám :shock:
Naposledy upravil(a) tomáš štěpnička dne 11 led 2013 20:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomáš štěpnička
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 srp 2008 09:37
Bydliště: Nový Jáchymov

Re: přírustek SIII

#51 Příspěvek od tomáš štěpnička » 11 led 2013 20:45

mimochodem kdyby se doma někomu válel zdravej rám za rozumný peníze :wink:

Uživatelský avatar
minerva
Příspěvky: 395
Registrován: 21 dub 2010 14:12
tel.: 777246261
auto: LR Minerva,D1V8SE
Bydliště: Jabkenice

Re: přírustek SIII

#52 Příspěvek od minerva » 11 led 2013 21:39

Máš nějáký fotky zpod sukničky. Třeba ten rám není tak hrozný :)
Divoch

Uživatelský avatar
tomáš štěpnička
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 srp 2008 09:37
Bydliště: Nový Jáchymov

Re: přírustek SIII

#53 Příspěvek od tomáš štěpnička » 11 led 2013 21:50

věř že je hodně hrozný :roll: myslím že nemá asi cenu ho záplatovat-jednak by nebylo k čemu vařit a za druhé bych skončil tak že by to byla jedna velká záplata :roll:
takže uvažuji o tom že ten rám halt zkusím rovnou vyrodit nový-udělám nákup v kondoru a podle toho původního bych vyrobil novej. to že to bude dust vyměřování,nějaké řezání a trocha vaření,ale pro mě asi lepší loupit matroš za 6000,- a trochu se s tím potrápit,než kupovat rám za 40000,- to mi přijde jako raketa

Uživatelský avatar
krestak
Příspěvky: 1080
Registrován: 24 lis 2008 21:39
Bydliště: Býkev

Re: přírustek SIII

#54 Příspěvek od krestak » 11 led 2013 22:11

za matroš dáš mín :D jenom ten čas na tom strávenej :lol:
101FC GS
S II 109
110 HAE
tel. 721763960

Uživatelský avatar
Johny R
Příspěvky: 1138
Registrován: 20 říj 2010 20:41
tel.: 730622097
auto: Defík 90 300Tdi
Bydliště: Ostrava

Re: přírustek SIII

#55 Příspěvek od Johny R » 11 led 2013 23:14

Známý si udělal rám na Willyse z nerezu a časem i zbytek auta :Sorry: . Myslím že z nerezu by rám na SIII taky vyšel hluboko pod 40 táců a máš to na věky!

Uživatelský avatar
tomáš štěpnička
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 srp 2008 09:37
Bydliště: Nový Jáchymov

Re: přírustek SIII

#56 Příspěvek od tomáš štěpnička » 12 led 2013 08:40

krestak píše:za matroš dáš mín :D jenom ten čas na tom strávenej :lol:

já to hodně nadhodnotil :D a nebo v tom jsou i kotoučky plyn do COčka a barva :D
jen si s tím člověk pohraje no ....ovšem podle mě aspoň cesta která má smysl narozdíl od opravy starého :wink:

Uživatelský avatar
tomáš štěpnička
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 srp 2008 09:37
Bydliště: Nový Jáchymov

Re: přírustek SIII

#57 Příspěvek od tomáš štěpnička » 21 led 2013 10:23

vzhledem k tomu že u RRC se odporoučel dif,tak jsme byli trochu potrápit S3 :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=6K_8EpzzYiA" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Byzi
Příspěvky: 184
Registrován: 16 zář 2008 17:20
Bydliště: Zbiroh

Re: přírustek SIII

#58 Příspěvek od Byzi » 21 led 2013 17:06

tomáš štěpnička píše:vzhledem k tomu že u RRC se odporoučel dif,tak jsme byli trochu potrápit S3 :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=6K_8EpzzYiA" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten ďolík vypadá takovej nevinej, ale ve skutečnosti je to kráter jak hovado :yes

Uživatelský avatar
Martin_H
Příspěvky: 526
Registrován: 19 led 2007 12:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: přírustek SIII

#59 Příspěvek od Martin_H » 21 led 2013 17:25

tomáš štěpnička píše:vzhledem k tomu že u RRC se odporoučel dif,tak jsme byli trochu potrápit S3 :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=6K_8EpzzYiA" onclick="window.open(this.href);return false;
Kde to bylo ?
Technologie pro zahradní jezírka

Uživatelský avatar
tulda
Příspěvky: 425
Registrován: 08 črc 2007 21:55
Bydliště: Polička

Re: přírustek SIII

#60 Příspěvek od tulda » 21 led 2013 18:51

jen tak pro zajímavost, cos měl zakvaltováno? jsem laik a ta červená a žlutá my pořád není tak úplně jasná dík.....
Zatím mám Land Rover jen v hlavě, ale nákaza je to značná !

Odpovědět