Rozprodej Norské kolekce raritních LR

Předchůdci Defenderů a další veteráni

Moderátor: Rover

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#1 Příspěvek od Rover » 03 lis 2010 20:32

Pokud to někdo už nezachytil tak takovéto info - v Norsku se bude rozprodávat obrovská kolekce LR včetně rarit jako Tickford nebo Forest Rover..., důvody jsou vcelku asi dramatické a dle Norského práva budou auta co se neprodají v aukci následně velmi rychle sešrotována.

Odkaz na kolekci zde:

http://www.clrcollection.no/index.php?o ... &Itemid=54" onclick="window.open(this.href);return false;

http://web.me.com/eiriklunde/Websted/LR.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Venku stojí toto:

http://picasaweb.google.com/csolstad8/KjetilsBilerUte#" onclick="window.open(this.href);return false;

Komentář norského člena LRSOC k tomuto:
Under Norwegian law, noncompliance with such an order can lead to confiscation of your property and it being auctioned off to cover the expenses for the cleanup; apparently, the local authorities consider the collection environmentally hazardous waste rather than an outstanding collection of rare vehicles. (I'll grant them extenuating circumstances given the current state of the collection, though)

Sad part is, the vehicles not being sold will be scrapped shortly after the auction. I really, really hope the Norwegian Land Rover Club (or some other party) are able to talk the authorities into not doing this until further attempts have been made to have the vehicles sold off (or given away, even) to people or institutions able to restore them. While not every vehicle in the approx. 100 vehicles strong collection is unique, I think it is pretty safe to say that this is the largest collection of rare Land Rovers in existence; the more can be saved from the breaker's yard, the better.

A ještě:

I am just off the phone, having spoken to the person tasked with setting up the auction; hopefully, some of what is listed below will be useful to some:

There's a partial list of the vehicles up for sale. However, I was warned that it was not very detailed; a typical entry reads 'Land Rover, 109", Series III c.1980'. I asked her whether they could arrange to have photos taken of each vehicle as they keep compiling a list; she liked the idea and would try to make it so.

A couple of highlights:

-SIII 109" APC, probably used in Northern Ireland.
-Carmichael FC 101", fully kitted firetruck - ladder, hose, pump, etc.
-Series II & III Lightweights
-Series I 86". Might be from the fifties. (Quote!)
-Series I. Not sure whether it is a 107" or 109". (Quote!) RHD.
-Series I 107" pickup. 1955.
-Series I Station Wagon. 6cyls. Safari roof.
-Additionally: A number of series I in various stages of disrepair.
-Loomis Ambulance.
-Tickford. :)
-Etc, etc.

Namsmannen (The enforcement agency) are aware that a number of the vehicles are fairly unique, however they haven't got anybody qualified to tell them exactly what they've got up for sale available (Thus the rather vague list.)

They are working to source whatever paperwork may be available on the vehicles. However, as a general rule one cannot expect to receive anything but a receipt on sum paid. (If the buyer shows them where the frame number is located, they'd be happy to put it on the receipt.) If this poses a problem with UK authorities upon bringing a vehicle back home, that's a pity and the Namsmannen people really couldn't care less.

All auctions are no reserve, and all vehicles are sold individually, as-is. No phone or post bids. You're there, or you're out.

Payment options are cash (though not encouraged), Bank Axept (Norwegian debit card system; sorry, no VISA/MC/AMEX) or invoice. (I expect any invoice would have to be paid before Customs will allow export of the vehicle; Norwegian public services tend to cooperate whenever there's money involved.)

Vehicles does not necessarily have to be picked up at auction's end; a week or two to set up transport will be granted. None of the vehicles are considered roadworthy at the moment. (However, if anybody is seriously considering going, I'll ask our DVLA equivalent how hard it will be to get export plates for any vehicle(s) the winning bidder considers safe enough to drive to the UK ferry.)
Country boy...

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#2 Příspěvek od RudaK » 03 lis 2010 20:39

Tak ten,kdo není pacient LR,tak se případnou návštěvou s koupí tak stane .... :Sorry:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Allik
Příspěvky: 858
Registrován: 09 pro 2007 12:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#3 Příspěvek od Allik » 03 lis 2010 21:54

obavam se, ze doprava z norska bude dvojnasobna darda, nez z UK
leda domluvit nejaky vytezovaci kamiony pro vic lidi, ale jet tam pro to se asi nevyplati, krome tech par raritnich veci, pokud se to teda nebude prodavat po 10000 kc apod. nesmyslnych castkach. ale je jasny, ze Tickforda tam nikdo nenecha, ale z tech rozpadlych estrojek se asi nikdo moc nezblazni
"It's a Land Rover"
S3 FFR 109 DPV "Anubis" - Desert Storm; S2A LW; 101 FC - 7 PARA RHA
S3 GS 109 - 7th Gurkha Regiment - Hong Kong + sankey trailer; S2 88 STW; S1 - Minerva TT, Land Rover 90 - 3 PARA

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#4 Příspěvek od Rover » 03 lis 2010 23:10

To jsi to teda Alliku zhodnotil tak hrc frc... Takže tam je Tickford a pár (pár je dvě nebo víc?) rarit, jinak samé rozpadlé trojky...??? Viděl jsem tam tedy víc aut která jsou docela zajímavá... Zajímavá zásadně negativní reakce...
Country boy...

Uživatelský avatar
Martin T
Příspěvky: 815
Registrován: 24 led 2007 22:57
Bydliště: Praha

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#5 Příspěvek od Martin T » 03 lis 2010 23:40

Ta aukce je na začátku prosince. Nepojedeme na vánoční nákup? :)

Uživatelský avatar
Luboš M.
Příspěvky: 3300
Registrován: 09 úno 2007 17:16
tel.: 608 969 607
auto: Defender 110
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#6 Příspěvek od Luboš M. » 03 lis 2010 23:50

Tak tohle je paráda!!! Sice daleko ale paráda! Ty ambulance SII jsou krásné a hasiči také. Proč se nenajde nějaký multi milionář, nekoupí to všechno a nezrenovuje. Když bych ty prach měl udělal bych nákup století pro své děti :)
http://WWW.I-DEFENDER.CZ" onclick="window.open(this.href);return false; vlastní výroba a prodej doplňků na offroady Tel: 608-96 96 07
Miluji život, protože mi dal Land Rover. Miluji Land Rover, protože je to můj život.

Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 1047
Registrován: 03 srp 2008 23:19
auto: LR Defender 110 TD5

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#7 Příspěvek od Dusan » 03 lis 2010 23:58

Luboš M. píše:Tak tohle je paráda!!! Sice daleko ale paráda! Ty ambulance SII jsou krásné a hasiči také. Proč se nenajde nějaký multi milionář, nekoupí to všechno a nezrenovuje. Když bych ty prach měl udělal bych nákup století pro své děti :)
A jeste by jsi se musel zacit modlit aby deti nebyly po tobe.... bo by to behem par mesicu rozstrilely do sveta :-)))))))))
.... ALEA IACTA EST

Uživatelský avatar
Luboš M.
Příspěvky: 3300
Registrován: 09 úno 2007 17:16
tel.: 608 969 607
auto: Defender 110
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#8 Příspěvek od Luboš M. » 04 lis 2010 00:13

Dusan píše:
Luboš M. píše:Tak tohle je paráda!!! Sice daleko ale paráda! Ty ambulance SII jsou krásné a hasiči také. Proč se nenajde nějaký multi milionář, nekoupí to všechno a nezrenovuje. Když bych ty prach měl udělal bych nákup století pro své děti :)
A jeste by jsi se musel zacit modlit aby deti nebyly po tobe.... bo by to behem par mesicu rozstrilely do sveta :-)))))))))
...jsou jeste maleeee :lol:
http://WWW.I-DEFENDER.CZ" onclick="window.open(this.href);return false; vlastní výroba a prodej doplňků na offroady Tel: 608-96 96 07
Miluji život, protože mi dal Land Rover. Miluji Land Rover, protože je to můj život.

Uživatelský avatar
Allik
Příspěvky: 858
Registrován: 09 pro 2007 12:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#9 Příspěvek od Allik » 04 lis 2010 08:41

Rover píše:To jsi to teda Alliku zhodnotil tak hrc frc... Takže tam je Tickford a pár (pár je dvě nebo víc?) rarit, jinak samé rozpadlé trojky...??? Viděl jsem tam tedy víc aut která jsou docela zajímavá... Zajímavá zásadně negativní reakce...
neni to negativni reakce, jsem pouze realista a po chvili euforie sem si to spocital :)
v zasade tam opravdu je jen par aut, pro ktere se vyplati si dojet "az do Norska" (spocitejte si cenu trajektu a dobu na cestu a vyjdou vam velmi zajimava cisla s vozikem, ono je neco jinyho tam jet s partou na ryby a neco jinyho se tam tahnout s 6m platakem), zbytek se da s mnohem mensimy problemy a naklady obstarat primo v Anglii nebo Holandsku, ale ja pevne verim, ze se o to postaraji mistni... nejsem negativni ale ani naivni a je mi jasny, ze po autech, o kterych ty mluvis, tam davno slinta x lidi a vydrazej, nebo jinak si je prosmelej, tak aby jim to nikdo cizi nevyfoukl a zbydou nechci rict nezajimavy veci, ale zbedovany a zatim vubec nezname vyvolavaci ceny a za kolik se budou drazit ve finale, ale priplacnete si ke kazdymu cenovku + 35-60 (dle velikosti) za dopravu a 4 dny na cestach a pak se na to podivejte znovu a pokud vam to porad bude stat za to, tak se jen tesim na nove prirustky v Cechach

PS. Jestli opravdu nevite co s penezma a chcete opravdovou raritu, tak mi muzete do sbirek a jako kolegu k Anubisovi zakoupit prvniho Ferreta, ktery vjel pri operaci Poustni boure do Basry v roce 1991 :P Je k mani pro me za pouhych 8000 liber :hmm
"It's a Land Rover"
S3 FFR 109 DPV "Anubis" - Desert Storm; S2A LW; 101 FC - 7 PARA RHA
S3 GS 109 - 7th Gurkha Regiment - Hong Kong + sankey trailer; S2 88 STW; S1 - Minerva TT, Land Rover 90 - 3 PARA

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#10 Příspěvek od Rover » 04 lis 2010 10:19

Allik:
- tu informaci jsem se dával jen pro zajímavost, nikde jsem nepsal výzvu k tomu aby se tam jelo pro auta..., to jsi si vykonstruoval sám, včetně nějakých finančních rozborů

- trvám na tom, že tam jsou moc zajímavá auta a je jich rozhodně víc než pár a nikdy jsem netvrdil, že tam musíme pro něco jet

- nejsou tam moc vojenské LR, takže ti to přijde asi vcelku nezajímavé..., obecně - nicméně ty jako předseda klubu bys měl udržovat nezávislý pohled a ne jednoznačně upřednostňovat vojenské LR před civilními.

- mně zase naprosto nic neříká ten Ferret a je mně úplně jedno kolikátý a kam dorazil, kolik lidí cestou zabil a tak, netajím se tím, že nemám rád armády, násilí a války, neláká mně hrát si na vojáky, ale já si to můžu dovolit, protože reprezentuju akorát sám sebe.

- držím norům palce ať si to "rozeberou" sami pro sebe a ať se zachrání co nejvíc aut.
Country boy...

Uživatelský avatar
Allik
Příspěvky: 858
Registrován: 09 pro 2007 12:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#11 Příspěvek od Allik » 04 lis 2010 10:50

Nikdy sem netvrdil, ze tam nejsou zajimavy auta (par myslim cca 10, ktery by staly za hrich), prave ze sem predseda klubu, tak se snazim dat vsem objektivni a rozumny pohled na celou akci, bez vsech euforii a milionarskych mecenasu apod., dokonce sem zacal pripravovat plan cesty, tak mi zde netvrd, ze mam negativni pohled a preferuju nejake sve osobni averze vuci civilnim vecem, jak vidis tak se toho nekolik lidi chytlo, je tam spousta veci zajimavych na jednom miste, ale vsimnul si nekdo ze treba ten Tickford se dost lisi, ze se po nem nekdo prosel asi s baseballovou palkou, ze ty fotky v galeriich ukazuji uplne jiny stav, nez ktery je videt na ofiko webu, je videt, ze to je vsechno venku, oprsely, rezavy mokry..., ta lokalita je primo u more, je tam extremni vlhko a slany vzduch, jiste vime, co to znamena pro dedky, to vsechno jsou moje objektivni poznatky ke koupi podobneho vozidla, pro pripadne zajemce sem si dal i praci se zjistenim cen trajektu, dopravou, cenou norske koruny a nafty na miste, takze sem to dle meho hlediska vzal opravdu na vazno a jen netlacham

pokud sem neco podobneho davas, tak je predpoklad, ze to vzbudi zajem, zvlaste, kdyz je obsah textu sam o sobe koncipovan jako vyzva, z pohledu vojenskeho tam opravdu nic zajimaveho, co by se nedalo sehnat jinde neni, z celkoveho hlediska je to fajn, ale ma to smysl pouze jako kolekce, jakmile se to rozdeli, tak vetsina tech beznych vozidel sama o sobe ztraci vypovidaci hodnotu

ten ferret byl mysleny jako forek, mrzi me, ze si to nepochopil, i predseda klubu je jen clovek a nebylo to mineno jako stanovisko klubu, ale pouze me osobni, ale...

...jako predseda LRSC zde davam oficialni vyzvu pro cleny i necleny k podpore norskych kolegu a pokusu o zachranu i jedineho sbirkoveho exponatu
"It's a Land Rover"
S3 FFR 109 DPV "Anubis" - Desert Storm; S2A LW; 101 FC - 7 PARA RHA
S3 GS 109 - 7th Gurkha Regiment - Hong Kong + sankey trailer; S2 88 STW; S1 - Minerva TT, Land Rover 90 - 3 PARA

spiti
Příspěvky: 56
Registrován: 25 říj 2007 17:37
Bydliště: Praha 6

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#12 Příspěvek od spiti » 04 lis 2010 11:23

Je zajímavý, že všechna auto ( alespoň mi to tak připadá), mají vymlácená veškerá okna. Asi se tam vyřádila nějaké tlupa pitomců.
Do čtvrtého prosince je ještě času dost, třeba v té aukční síni dají dohromady nějaký katalog. Pak to bude asi ještě lákavější pro zdejší pacoše. Asi bych měl preventivně brát nějaký pilule.

Uživatelský avatar
Gobey
Příspěvky: 1674
Registrován: 26 zář 2007 23:48
tel.: +420603440581
auto: Defender
Bydliště: Pchery
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#13 Příspěvek od Gobey » 04 lis 2010 13:57

chlapi nehádejte se a přijeďte raději pobesedovat o vhodnosti záchrany našich žaludků v sobotu :)
Svobodný advokát, potápěč a definitivně rozpolcená osobnost-vezmu to podle stáří: Jeep Willys MB SAS, Jawa 350 sidecar, Jaguar Daimler XJ6C 4.2l, LR SIII Lightweight, LR Defender Td4 110 & 90-volanty a řídítka na všech stranách. http://www.onheiser.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#14 Příspěvek od Rover » 04 lis 2010 19:03

V hale - docela pecka:

http://picasaweb.google.com/11664016528 ... 3869216433#" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to mazec - SI107SW, SI80 Lights thru, Cuthbertson, rozmlácený Tickford, FC´s, Carmichael a mnoho a mnoho dalšího, připojuji fotku sanitky, když se měla ještě líp než teď..., angličani to s čistým svědomím prodali ven a teď brečí co je to za škodu...
Přílohy
ambulance.jpg
ambulance.jpg (57.27 KiB) Zobrazeno 10727 x
Country boy...

Uživatelský avatar
Zanzibar
Příspěvky: 1973
Registrován: 12 lis 2008 17:34
tel.: +420602286657
Bydliště: Běleč
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#15 Příspěvek od Zanzibar » 04 lis 2010 19:51

Kolik sněhu bývá takhle začátkem prosince v Norsku ??
tři series, jedna devadesátka a jedno disco :-)

Uživatelský avatar
StaraPakna
Příspěvky: 199
Registrován: 14 bře 2009 21:13
tel.: +420602767865
auto: LR SII 109
Bydliště: S výhledem na kopec

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#16 Příspěvek od StaraPakna » 04 lis 2010 20:49

No týýý vole ty hasičský to je fantastickej nářez.....
Prodám ledvinu a jatro :ty jeden...:
Koukám abych viděl a když už vidím nepřestávám snít.

Uživatelský avatar
Allik
Příspěvky: 858
Registrován: 09 pro 2007 12:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#17 Příspěvek od Allik » 04 lis 2010 22:01

Zanzibar píše:Kolik sněhu bývá takhle začátkem prosince v Norsku ??
je to jihozapadni pobrezi, urcite je to na zimaky, ale hlavni tah by mel byt osetren a na pobrezi by snih nemusel byt vubec
"It's a Land Rover"
S3 FFR 109 DPV "Anubis" - Desert Storm; S2A LW; 101 FC - 7 PARA RHA
S3 GS 109 - 7th Gurkha Regiment - Hong Kong + sankey trailer; S2 88 STW; S1 - Minerva TT, Land Rover 90 - 3 PARA

Uživatelský avatar
motorovej slon
Příspěvky: 121
Registrován: 09 pro 2008 11:51
Bydliště: PRAHA

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#18 Příspěvek od motorovej slon » 04 lis 2010 23:31

Hodně zajímavá sbírka, líbí se mi ten záběr. Bych ještě zmínil, krom těch již uvedenejch, hodně raritní APGP (Air Portable General Purpose) z roku 1963 . První air portable a předchůdce všech LTWTů. Tušim, že se jich vyrobylo pouze 28 mezi lety 62-63. Se speciálním příslušenstvím "plaváček". Zhruba před dvěma lety se prodával za neuvěřitelných £2500. Ale jak dopadne při aukci, těžko odhadnout.
Přílohy
IMG_4261-1.jpg
IMG_4261-1.jpg (160.25 KiB) Zobrazeno 10541 x
srs l amphib 16EK01 K9582.jpg
srs l amphib 16EK01 K9582.jpg (80.83 KiB) Zobrazeno 10530 x

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7821
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#19 Příspěvek od Sláma Karel » 05 lis 2010 00:24

Ty vole to je neskutečný. :cry :angry
Pokud jenom jednoho z nich sešrotujou, tak jsou to :finger a Nory zařadím mezi národy které nebudu mít rád.
To přeci nemůžou to sešrotovat :tmi
Já bych si aspoň zaplatil letenku a letěl se podívat na tu aukci. To musí být paráda si to projít. :heart

Prosím tě Rovere sleduj to a dej vědět kdyby se někde objevila komplet soupiska s nějakýma vyvolávacíma cenama.
Já zase nejsem takovej veteránista, ale ta představa hodně bolí. Já bych si tam vybral nějaké ty šestikolové RRC. Hlavně mě bere ten dablkabina s tím valníčkem. :inlove
Dík K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Rozprodej Norské kolekce raritních LR

#20 Příspěvek od MadTom » 05 lis 2010 07:04

Karle,
napsal jsi to úplně přesně, i s tím RRC 6x6, akorát já bych radši nějakej hasičák, než valníček. :D Jsem zvědavej, kam se do dostane.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět