valve cover breather - udrzba

Předchůdci Defenderů a další veteráni

Moderátor: Rover

Odpovědět
Zpráva
Autor
land_over
Příspěvky: 32
Registrován: 17 dub 2010 22:38

valve cover breather - udrzba

#1 Příspěvek od land_over » 16 črc 2010 10:26

Krasny den vsem...
Behem postupne "konzervace" auta, aby jeste nejaky rok ci deset jezdilo, jsem se dostal k tomuto hribu....
Obrázek
Obrázek

manual pise sundat, proplachnout v benzinu, oklepat a vratit....kdyz jsem to sundal a proplach ,vyteklo hoooodne humusu, ale bojim se, ze je tam nejaky vetsi kus, co dela potize, nebot:
kdyz tam naliju benzin velkou dirou (na tu dratenou sit), poradne proklepu a zatresu, tak vzdy kdyz uvolnim malou dirku (ta, ze ktere normalne vede hadice do te velke z airfiltru), tak to vzdy ucurne a prestane...kdyz do toho necim stournu, zas kus vycurne a konec...
protoze jsem nikde nenasel k tomuto dilu podrobnosti, nechci to zvorat, kdyby tam treba mela byt nejaka zaklapka, tak abych to neurval nebo tak... ale jestli to ma byt pruchodny obousmerne, tak to bude chtit vyresit nejspis....kdyz jsem to sundaval, tak i ta hadice an tom byla hooodne na volno, ze kolem usti to mohli jit okolo....nemohlo by toto zpusobovat nejake problemy motoru?
Je lepsi si s tim vyhrat, nebo koupit novy (moc jsem je na internetu nepotkal...)??
Moc diky za vsechny cenne rady

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: valve cover breather - udrzba

#2 Příspěvek od Mirko » 16 črc 2010 10:56

Bývá tam u některých vozů ventil reagující na podtlak, který právě vytváří nasáty vzduch do filtru. Takže možná tím šťouráním otvíráš ten ventil. Neřeknu ti ale jistě, jak to mají udělané series. Někdy tam býva opravdu jen filtr.

http://en.wikipedia.org/wiki/PCV_valve" onclick="window.open(this.href);return false;

Existuje i řešení, kdy se tam umístí jen filtr bez hadice do sání. Není to ale úplně "street legal". Ucpaný breather má vliv na chod motoru, nemůže oddechovat, bude zvýšený tlak v olejové soustavě. Dlouhodobě to může způsobit následky na motoru. Spíš obecně bych se podival na to, kde se ten "humus" bere, jestli to takto vypadá i pod ventilovým víkem, tak to nesvědčí o dobré údržbě agregátu. A taky jestli se ti ten "humus" už neusadil i v sací soustavě (vzduchový filtr, karbec) Motor v dobré kondici oddechuje minimálně. (Když vyndáš breather, tak jestli ti při přidání plynu stříkají olejové výpary až na střechu a při vyndání měrky oleje ti z té roury lítá olej, tak to není motor v dobré kondici)

Mirko

land_over
Příspěvky: 32
Registrován: 17 dub 2010 22:38

Re: valve cover breather - udrzba

#3 Příspěvek od land_over » 16 črc 2010 15:36

air filter je v kondici...cisteno a nova lazen... ted, kdyz vyschnul benzin se z toho dost dostane jen klepanim...vypada to jak korozni prach...proste jemne mleta rez...a podle stavu dejchaku bych tipoval, jestli neni prave z nej (zvenku je orezlej poradne) nebo to muze byt odkudkoli co nasal motor a za leta se to v te siti nalepilo, jak byla cela od oleje...
opd ventilovym vikem to vypada na prvni pohled v pohode, ale vic clovek uvidi, az ho snunda no...
s karburatorem zrovna resim, jestli ho taky nesundat a neproplachnout, nebo jestli jen nalejt cestici aditiva do benzinu a verit, ze mu to treba pomuze....

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: valve cover breather - udrzba

#4 Příspěvek od Mirko » 19 črc 2010 09:01

Rozhodně bych otevřel to víko, pak uvidíš dál.
Mirko

Odpovědět