Neví někdo co je to za tlačítko?

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Zpráva
Autor
VOGUE

#21 Příspěvek od VOGUE » 18 dub 2007 21:48

HONZA AHOJ, Z NĚJAKÉ PŘÍČINY TI TO HUPSLO DO NOUZOVÉHO REŽIMU NA DOJETÍ DO SERVISU, PROTO TĚ DISPLEJ PALUBNÍHO POČÍTAČE DOPORUČUJE NEPŘESAHOVAT DANOU RYCHLOST. JESTLI SEŠ PĚKNÁ ŽENSKÁ POLEZOU TI V SERVISU VŠICHNI DO ZADKU JAK JE U CHLAPU ZVYKEM ALE NEZNAMENÁ TO ŽE TI TO OPRAVĚJ. VYSVĚTLIM POSTUP TĚCH TLAČÍTEK PODVOZKU. ZAPNUTÍ KLÍČKU KONTROLKY SVÍTÍ TRVALA VŠECHNY, ZNAMENÁ TO CHECK SYSTÉMU SÁM SE KONTROLUJE. PO NASTARTOVÁNÍ MUSÍ SVÍTIT DANÁ POLOHA TRVALE PO PŘÍPADĚ BLIKÁ TÍM NABÍRÁ DANOU NAVOLENOU POLOHU. VŽDY KDYŽ BLIKÁ PODVOZEK PRACUJE. TEN SYSTEM PODVOZKU NEFUNGUJE POUZE TEHDY POKUD STOJÍŠ NA BRZDĚ ČI MÁŠ POOTEVŘENÉ JAKÉKOLI DVEŘE. JE TO KVULI BEZPEČNOSTI. NA TO TŘETÍ ZMINOVANÉ TLAČÍTKO SE MUŽEŠ VYKAŠLAT TEDY POKUD ZA SEBOU NEMÁŠ PALTO S KONEMA. ANO JE TO NA DRŽENÍ VÝŠKY VOZU. JEŠTĚ OBYČ RADA RENČ MÁ NĚKDY SVOJE NÁLADY JAKO MÁME KAŽDÝ Z NÁS. ZA ŠEST LET CO JSEM HO JEZDIL SE MĚ STALO TO CO PÍŠEŠ TAK ASI 5KRÁT. VŽDY TO BYLA NĚJÁ JEHO NÁLADA A VĚTŠINOU PŘI TOM KDY PRŠELO, TAKŽE JSEM SI TO VYSVĚTLIL VLKOSTÍ. SYSTÉMU TAKOVÉMU NIC NECHYBĚLO. VARIANTA JAK DOSTAT JEDNOTKU Z NOUZOVÉHO REŽIMU BEZ DIAGNOSTIKY POKUD SYSTÉMU OPRAVDU NIC NENÍ A ON SE JEN SPALŠIL JE VYTÁHNOUT KLÍČEK ZE ZAPALOVÁNÍ AUTO ZAVŘÍT A 10 15 MINUT SE NA NĚJ VYKAŠLAT. POTÉ ZNOVU START

Uživatelský avatar
MartinMM
Příspěvky: 220
Registrován: 05 led 2007 19:33
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od MartinMM » 20 dub 2007 17:18

Ahoj - prosimte muzes napsat presne postup jak pocitac zresetujes?? jestli auto jen zavres ci i zamknes?? me to dela celkem pravidelne , vsechy cidla mam nove a dvakrat posobe to hlasilo na diagnostice leve predni cidlo a to je nove , vzdy mi to vymazou a muzu jet ale otazka casu kdy zas skoci chyba , jako napriklad dnes na dalnici za sluneho pocasi a do Brna se mi zase hopsat nechce . Dik

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od OC » 22 dub 2007 21:36

mildin píše:má tam 450,-kč za hodku dělal to 1,5hodiny mne to připadá v pořádku asi je to slušnej člověk a ještě k tomu z Prahy
Kontakt by nebyl?

V poslední době vídám "EAS fault" nějak moc často; sice se to po dvou minutách vypnutí spraví samo (což uvádí dokonce i návod jako "normální stav", duch velkého Lucase! :)), nicméně líbit se mi to přestává, aspoň bych chtěl vidět konkrétní příčinu... a vlastní Rovacom jsem si pořád nekoupil, protože nechodí na Macu :(

Díky!
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

Re: Měchy

#24 Příspěvek od OC » 22 dub 2007 21:46

Vicari píše:Tak kluci děkuji za poučné rady,budu muset do Ostravy to mám nejblíž nějaký Indis servis..naložím to na vozík a pofrčím, jet s tím nemá cenu..možná to opravdu hlásí jen počítač..no ale chci mít jistotu to víte ženská při jízdě nemám ráda překvapení.... :lol: dám vědět jak jsem dopadla...
Pokud to jede v pohodě (to cítíš a zvenku také vidíš, jsi-li v normální výšce nebo úplně dole na dorazech), klidně s tím můžeš jet. Rangie péruje v pohodě (zrovna teď při návratu z UK jsem ujel bez nejmenších problémů ve stavu "EAS fault" stovky kilometrů). Jen nemůžeš regulovat výšku, což moc nevadí.

Akorát bacha kdyby to byl ten horší případ, kdy Rangie sedí na dorazech, to se dá jet opravdu jen velmi pomalu.

Ještě k tomu co psal Vogue -- nemusíš to nechávat sedět tak dlouho, EAS se resetuje po 2 minutách. Tj. vypnout motor, vytáhnout klíček, zavřít všechny dveře (!) a počkat dvě minuty. Často to pomůže. Pokud to nepomůže, nepomůže ani 10 ani víc (leda by se třeba něco hřálo a po té době to vychladlo, ale to pak samozřejmě není dobře obecně :))

Jo, a ještě jedna drobnost -- to tlačítko se (funguje-li EAS) docela hodí ve dvou případech:

(a) jezdíš relativně pomalu, ale po dobré silnici a v prudkých zatáčkách.

Pak je dobré (stisknutím toho tlačítka) zamknout "dálniční" výšku, neboť na prudké zatáčky je lepší. A zamknout ji je potřeba proto, že při pomalé jízdě by se jinak Rangie automaticky zvedl.

(b) potřebuješ projet někde, kde je málo místa nad hlavou (garáže, trajekt,...)

Pak je třeba (i) sestoupit až dolů, (ii) potom zamknout to tlačítko. Displej ukáže "EAS manual", a RR zůstane sedět úplně dole a dovolí Ti tak jezdit rychlostí tuším asi do 20 km/h nebo tak něco.

Mimochodem, připomnělo mi to jednu věc -- pozor, toto je celkem důležité: chceš-li Rangieho vézt na plaťáku, pak je nutné jej spustit až dolů a pak teprve přivázat za oka na rámu. (To proto, že by se při jízdě mohl jinak počítač rozhodnout sám spustit auto dolů, a pak by RR nebyl přivázán pevně.)

Pokud spustit dolů nejde, je třeba přivazovat kola, ne rám, a je to trochu opičárna, a samozřejmě to zavěšení kol nedělá nejlépe.

Držím palce, ať se to vyřeší co nejdříve a co nejlépe!
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

mildin

#25 Příspěvek od mildin » 22 dub 2007 22:43

pro OC:
tel.608889596 Praha

Odpovědět