P38 - Auto z niceho nic umre - totalne bez elektriky

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petr_p
Příspěvky: 186
Registrován: 31 črc 2008 11:13
auto: D3 TDV6 HSE Manual
Bydliště: Hranice

P38 - Auto z niceho nic umre - totalne bez elektriky

#1 Příspěvek od petr_p » 06 kvě 2009 13:12

Zdravim, setkal se nekdo z vas s touto chutovkou? Auto je z niceho nic bez elektriky - totalne. Uz mi to udelalo asi tak 5x behem 3 mesicu.

Nefunguje v tu chvili jediny okruh, vubec nic. Pak kdyz otevru kapotu a zahybu cerveny privodnim kabelem, co vede do pojistkove skrine, tak pak v pojistkach cvakne, cvaknou i dvere, zablikaji blinkry a Volty jsou zpatky.

Pak uz auto zas jezdi, ale je to vopruz a musim to nejak resit. Navic po minulem vypadku se na displei rozsvitilo "code incorrect" (to jsem s nim byl zrovna na STK). Nechal jsem jim ho tam 2 hodiny stat a pak si to dalo rict a kod se nejak nekde zjevil a auto nastartovalo.

Dnes se to same stalo moji zene a tentokrat jsme to museli nechat natahnout na odtahovku. :Ja blb: :Ja blb:

Navic zamek u ridice uz nejakou dobu nejde zamknout dalkou(delam to rucne klicem) takze jestli jsem dobre pochopil Eliota tak zrejme s EKA kodem si muzu tak akorat vytrit zadek, ze????

Ma prosim nekdo nejaky dobry napad co s tim? :Sorry: :Sorry:

Diky moc
D3 TDV6 HSE Manual

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: P38 - Auto z niceho nic umre - totalne bez elektriky

#2 Příspěvek od PavelU » 06 kvě 2009 13:40

Stalo se mi něco podobného asi před měsícem na DII třikrát po sobě. Přijdu k autu, chci nastartovat a nerožnou se ani kontrolky. Natáhnu nabíječku a ještě jednou zkusím nastartovat a jakoby se auto leklo té nabíječky a v pohodě nastartuje. Druhý den znovu. Už jsem se chystal koupit novou baterku, ale zatím stačilo vyčistit kontakty a znovu pořádně dotáhnout objímky. :roll:
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Uživatelský avatar
petr_p
Příspěvky: 186
Registrován: 31 črc 2008 11:13
auto: D3 TDV6 HSE Manual
Bydliště: Hranice

Re: P38 - Auto z niceho nic umre - totalne bez elektriky

#3 Příspěvek od petr_p » 06 kvě 2009 14:01

No u me to bude asi spis nejaky problem v te pojistkove skrini, myslim :?:
D3 TDV6 HSE Manual

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: P38 - Auto z niceho nic umre - totalne bez elektriky

#4 Příspěvek od PavelU » 06 kvě 2009 14:27

Já jsem hlavně nechápal jak můžu být úplně bez proudu, že se ani kontrolky nerozsvítily a zničeho nic si auto nastartuje. :roll:
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

Re: P38 - Auto z niceho nic umre - totalne bez elektriky

#5 Příspěvek od OC » 06 kvě 2009 14:45

Pokud je to skutečně mechanicky blbý kontakt (jakože se zdá, že jo), pak bych to našel a opravil co nejdříve. Nebo bych s sebou aspoň začal vozit hasicí přístroj ;)
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
petr_p
Příspěvky: 186
Registrován: 31 črc 2008 11:13
auto: D3 TDV6 HSE Manual
Bydliště: Hranice

Re: P38 - Auto z niceho nic umre - totalne bez elektriky

#6 Příspěvek od petr_p » 06 kvě 2009 14:56

No nevim sice jestli se da ta pojistkova skrin nejak rozkuchat, ale zkusit to muzu.

Co mne ted hlavne zamestnava hlavu je ta hlaska "code incorrect"
D3 TDV6 HSE Manual

Uživatelský avatar
petr_p
Příspěvky: 186
Registrován: 31 črc 2008 11:13
auto: D3 TDV6 HSE Manual
Bydliště: Hranice

Re: P38 - Auto z niceho nic umre - totalne bez elektriky

#7 Příspěvek od petr_p » 11 kvě 2009 09:43

Tak nakonec ty problemy s elektrikou u naseho RR asi fakt zpusobuje takova hloupost jako utrepany privodni kontakt v pojistkove skrini.
Vcera se hlaska "code incorrect" diky bohu ztratila a auto slo nastartovat. 5 min po nastartovani to samo zdechlo, zkusil jsem chytit za ten privodni minus-kabel v pojistkove skrini a nedala se na nem udrzet ruka a ten M8 sroubek toho privodu se cely viklal.
Tak jsem tu celou krabici vysrouboval ven a vytahl z ni tu zakladni desku. Ta je jak na potvoru vyrobena jako vazba knihy, takze je dvojita, prelozena a po stranach zapajena.

Takze ted nevim jestli se to na tech bocich da rozpajet, otevrit to jako knihu a dostat se k tomu uvolnenemu sroubu, anebo tim padem je to konecna a mam to rovnou vyhodit a zacit shanet novou pojistkovou skrin?
Přílohy
pojistky.jpg
pojistky.jpg (62.25 KiB) Zobrazeno 3473 x
D3 TDV6 HSE Manual

fireman

Re: P38 - Auto z niceho nic umre - totalne bez elektriky

#8 Příspěvek od fireman » 23 kvě 2009 22:17

Toto iste mi robilo tiez. auto zamknem odchadzam a zacne same startovat. potom zas opak idem a umre. na nervy som bol. nakoniec to viriesila nova poistkova skrinkak toru som chcel neaku pouzitu objednat cez ebay. ale potom nakoniec som kupil novu a svety pokoj. ale pozor ta poistkova skrinka sa objednava presne podla vin cisla ked tam das neaku inu aj ked vidis ze je uplne rovnaka moze ti robit problemy. opravovat sa to neoplati na to sa vykasli ja som tu moju aj rozobral a ked som uvidel to vnutro znicene od vody od baterkovej kyseliny vykaslal som sa na to.

Uživatelský avatar
petr_p
Příspěvky: 186
Registrován: 31 črc 2008 11:13
auto: D3 TDV6 HSE Manual
Bydliště: Hranice

Re: P38 - Auto z niceho nic umre - totalne bez elektriky

#9 Příspěvek od petr_p » 30 kvě 2009 19:45

Diky za tip. Ja to sice odnesl do radio-televizniho servisu, ale tam mi rekli za opravu toho utrpaneho kontaktu takovou cenu, ze jsem za ty same penize koupil 2.pojiskovou skrin (starsi) tady u nas od jednoho sikovneho automechanika ve Valasskem Mezirici.
A huraaa uz to jezdi paradne. :D :D
D3 TDV6 HSE Manual

Odpovědět