Topení Topení Topení

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MartinMM
Příspěvky: 220
Registrován: 05 led 2007 19:33
Kontaktovat uživatele:

Topení Topení Topení

#1 Příspěvek od MartinMM » 21 úno 2009 22:21

Dnes jsme celej den řešili topení u P38 někdy topí někdy hůře někdy lépe, někdy jde jedna strana někdy druhá nekdy fouká studenej někdy teplej někdy fouká méně někdy více prostě P38 , vše by podle dostupných info měly dělat motorky tkzv blem motorky nebo jak se to jemnuje.Ale je tu velké ale. Při rozdělání topení elektotechnik motorky změřil a naznal že jsou vpořádku. Tak se hledalo dál. Zjistili jsme následující- Motorky jsou tři , jeden ovládá pravou stranu jeden levou a jeden ovladá tři klapky které pouští vzduch nahoru, dolu, do středu a tak různě. No a tam byl zakopanej pes. Nevím jakej motorek by to utahnul ale asi nějakej Herkulesmotor. Nedalo se s klapkama ani hnout jak byly zalehlé. Vazelina zatuhla a když se místo motorku dal šroubovák tak bych to musel vylomit. Postupně jsme to cele namazali silik. olejem a asi hodinu jsem je rozhejbával ručně až šli uplně zlehka. Jelikož motorky by měli být dle elektromechanika ciklovační tak netlačí ale jen dají impuls zatlačí a když je to zatuhlé tak se vrátí do polohy kde klapka byla a tudíž to nefunguje. U druhého RR se mi něchtělo sundávat přístrojovku tak jsem přemýšlel jak to nouzově vyřešit a napadlo mě vyndat středovej výdech a nastříkat do celého mechanizmu silik olej cca třetinu spreje kdy bylo topení rozpálené do maxima pak jsem vrátil výdech zavřel všechny klapky aby nefoukal vzduch ven a aby se tam jen tak honil a přepínal a přepínal asi hodinu při foukání na maximu polohy jak topeni na min a maxim tak polohy na foukání na nohy sklo prostě všechny a postupně je přepínal a přepínal . Výsledek asi po hodině je - ofuk na přední sklo začal fungovat, foukaní na nohy fouká - sice špatně ale fouká , před tím nefoukalo na nohy vůbec. Pravá strana kde foukal jen studená vzduch tak fouká už i teplý. Je to sice nouzové řešeni a smrad od oleje budu nějakej den cítit ale uvidím jak jestli se to rozhejbe ještě víc nebo to budu muset nakonec rozdělat a udělat ručně. Toto samé jsme udělali na třetím RR a tam to začalo fungovat perfektně a to před tím nešlo foukani ze strědových ofuků vubec. Zitra nafotím rozdělané topení a kde jsme to celé mazali .

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od OC » 21 úno 2009 22:39

Blem blem blem :) Blend, jako že míchat :)

Nemusí to nutně být serva; mohou také špatně chodit ty klapky, jež ta serva řídí -- viz např. tady.

Příště rovnou koukni na Rangeroversnet, ať nemusíš po způsobu strýce Františka zjistit při pokusu, jenž má značně dobrodružný průběh, že lít vodu do kyseliny je blbost :)
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
MartinMM
Příspěvky: 220
Registrován: 05 led 2007 19:33
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od MartinMM » 21 úno 2009 23:15

OC píše:Blem blem blem :) Blend, jako že míchat :)

Nemusí to nutně být serva; mohou také špatně chodit ty klapky, jež ta serva řídí -- viz např. tady.

Příště rovnou koukni na Rangeroversnet, ať nemusíš po způsobu strýce Františka zjistit při pokusu, jenž má značně dobrodružný průběh, že lít vodu do kyseliny je blbost :)
Dík vetšinou čtu návody až mi něco nejde , budu de muset polepšit . :wink:

Odpovědět