chci koupi RR 4,6 v8 ale chybí voda a jde nepravidelně!! ???

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Zpráva
Autor
matty.sw

chci koupi RR 4,6 v8 ale chybí voda a jde nepravidelně!! ???

#1 Příspěvek od matty.sw » 10 lis 2008 15:42

zdavím, mám v merku rr 4,6 165kw, 1995, ale v pěkném stavu s LPG ale motor jde divně, jako by nešel na všechny válce a v nádobce je vody na dně jen, auto stojí 2,5 roku bez pohybu což je taky na prd ale fakt se mě líbí, jen mám strach že se do toho vysypu ... chtějí za něj sto tisíc... prosím o radu... jít do něj a nebo ne...

Uživatelský avatar
coroner
Příspěvky: 159
Registrován: 12 pro 2006 22:10
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od coroner » 10 lis 2008 16:44

Tak to, že je tam málo vody můžou být tři věci (ona jaksi nemá kam zmizet) nejlepší varianta, KO o-kroužky na topení nebo radiátor topení. Toto lze jednoduše zkontrolovat, podívej se jestli koberce u řidiče a spolujezdce nejsou zelené od chladicí kapaliny, případně není-li pod nimi mokro. Bude li tam mokro, ochutnat, sladké=chladivo. Pak může být zoxidovaný děravý chladič, to není moc pravděpodobné a varianta nejhorší, prasklý blok motoru, bohužel u 4.6 častá závada a způsobovalo by to i špatný běh motoru. Varianty jako špatné těsnení pod hloavou či uvolněná hadice vynechávám, protože nejsou moc pravděpodobné.
Pokud je v hezkém stavu, 100t je dobrá cena, ale prodává-li to bazar, divil bych se, kdyby se nepokusili najít příčinu, odstranit a prodat za 190. Takže pozor, důkladně zkontrolovat nejlépe dolitím kapaliny a pořádnou zkušební jízdou a koukat, zda neubyla, auto nevaří, nejde z výfuku pára atd.
Osobně bych do takového auta asi nešel.
Range Rover 4.6 Vogue, 2001
Vůz vyvolávající přijemné pocity v podbřišku všech majitelů ropných věží a lehký nervový otřes aktivistů Greenpeace.
http://www.classic-oldtimer.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od motohanz » 10 lis 2008 17:08

moje dosavadni zkusenost...levna P38 pruser do budoucna.....
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4168
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od low » 10 lis 2008 18:06

esli chces poradit, tak si za 100t kup neco jinyho, jinak budes furt resit nejake problemy, doporucuju si tu na foru precist neco o p38 a pochopis, ze to neni prochazka ruzovou zahradou povetsinou.

Uživatelský avatar
Tatar
Příspěvky: 627
Registrován: 22 dub 2008 00:53
Bydliště: LITOMĚŘICE

#5 Příspěvek od Tatar » 10 lis 2008 18:18

kup to ať můžeš bejt nasranej s náma :lol: :lol: :lol: :lol:
SUPER KÁRA
Mob. 739 491 743

Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1806
Registrován: 16 říj 2006 10:55
Bydliště: kousek od Přerova

#6 Příspěvek od karel » 10 lis 2008 18:20

Tatar píše:kup to ať můžeš bejt nasranej s náma :lol: :lol: :lol: :lol:
řekl Tatar a pořídil si RRC :lol:
Už tu nejsem, tak mě s fórem neotravujte!

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od motohanz » 10 lis 2008 19:12

jojo za 100 sezenes chudinku D1 300 tdi...pokdu chces Range tak se vyplati si priplatit....:) slusnej by mohl stat tak kolem 2x tolik co stoji ten tvuj..... :roll:
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

matty.sw

#8 Příspěvek od matty.sw » 10 lis 2008 22:41

hmm taj to jsem chytrej jak nikdy... haha za první technické info díky, juknu na to a pořádně to projedu... ze zbytku rad nejsem moc chytrej... ale počtu tady i když jsem newman v rr tak vím prd co znamená p38 jestli je to typ toho co chci nasát... to auto tam stálo za 175 a nikdo do něj nešel, teď po dvou letech a kusu stojí kiliána že prej původně šlapalo super... tak jestli v něm byl fridex a nebo jen voda která zmrzla a tím to šlo sráť... nevím... ještě kolem toho pochodím a uvidím...

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od motohanz » 10 lis 2008 22:48

P38 je ten Range co pises...no komu neni rady tomu......
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Uživatelský avatar
Mirek 1234.cz
Příspěvky: 47
Registrován: 29 čer 2007 19:53
Bydliště: Praha, Velké Přílepy, Hradec Králové, 608233388
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mirek 1234.cz » 12 lis 2008 22:29

matty.sw píše:hmm taj to jsem chytrej jak nikdy... haha za první technické info díky, juknu na to a pořádně to projedu... ze zbytku rad nejsem moc chytrej... ale počtu tady i když jsem newman v rr tak vím prd co znamená p38 jestli je to typ toho co chci nasát... to auto tam stálo za 175 a nikdo do něj nešel, teď po dvou letech a kusu stojí kiliána že prej původně šlapalo super... tak jestli v něm byl fridex a nebo jen voda která zmrzla a tím to šlo sráť... nevím... ještě kolem toho pochodím a uvidím...
P38 je Range Rover 1995-2002

Jestli je to ten kus v Liberci myslím Autogarant Nešněra, nebo pod. tak utíkééj... a utíkej i pokud je to na LPG, není tam voda a motor jede divně. Páč pokud má někdo RR na LPG a je dobrej, jen tak jej neprodá. Při tom běhu to vem raději přes banku, nebo oběhni babičky a tak... vyber o kilečko - dvě navíc a budeš mít za dvě lepší průměr, za tři skvost v limitované edici. Za sto vždy jen sra.ku :idea: :wink: :!:

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od motohanz » 12 lis 2008 23:32

Mirek 1234.cz píše:
matty.sw píše:hmm taj to jsem chytrej jak nikdy... haha za první technické info díky, juknu na to a pořádně to projedu... ze zbytku rad nejsem moc chytrej... ale počtu tady i když jsem newman v rr tak vím prd co znamená p38 jestli je to typ toho co chci nasát... to auto tam stálo za 175 a nikdo do něj nešel, teď po dvou letech a kusu stojí kiliána že prej původně šlapalo super... tak jestli v něm byl fridex a nebo jen voda která zmrzla a tím to šlo sráť... nevím... ještě kolem toho pochodím a uvidím...
P38 je Range Rover 1995-2002

Jestli je to ten kus v Liberci myslím Autogarant Nešněra, nebo pod. tak utíkééj... a utíkej i pokud je to na LPG, není tam voda a motor jede divně. Páč pokud má někdo RR na LPG a je dobrej, jen tak jej neprodá. Při tom běhu to vem raději přes banku, nebo oběhni babičky a tak... vyber o kilečko - dvě navíc a budeš mít za dvě lepší průměr, za tři skvost v limitované edici. Za sto vždy jen sra.ku :idea: :wink: :!:
presne tak..... :idea:
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Uživatelský avatar
Tatar
Příspěvky: 627
Registrován: 22 dub 2008 00:53
Bydliště: LITOMĚŘICE

#12 Příspěvek od Tatar » 13 lis 2008 09:21

matty.sw mi volal tak sem mu to vysvětlil tak nějak politicky soudruzi, prostě pochopil že jestli nechce skončit v rukou Chocholouška tak to nesmí koupit, doporučil sem mu RRC :lol: :lol: :lol:
SUPER KÁRA
Mob. 739 491 743

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od motohanz » 13 lis 2008 11:28

Tatar píše:matty.sw mi volal tak sem mu to vysvětlil tak nějak politicky soudruzi, prostě pochopil že jestli nechce skončit v rukou Chocholouška tak to nesmí koupit, doporučil sem mu RRC :lol: :lol: :lol:
a nebo proste koupit dobrej kousek v kterym se este moc nikdo nevrtal....
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

RB
Příspěvky: 112
Registrován: 22 úno 2007 12:00
Bydliště: Prachatice

Re: chci koupi RR 4,6 v8 ale chybí voda a jde nepravidelně!!

#14 Příspěvek od RB » 15 lis 2008 14:29

matty.sw píše:zdavím, mám v merku rr 4,6 165kw, 1995, ale v pěkném stavu s LPG ale motor jde divně, jako by nešel na všechny válce a v nádobce je vody na dně jen, auto stojí 2,5 roku bez pohybu což je taky na prd ale fakt se mě líbí, jen mám strach že se do toho vysypu ... chtějí za něj sto tisíc... prosím o radu... jít do něj a nebo ne...
Každý chce auto co nejlevněji,ale nejlépe s cisternou benzinu k tomu a pojízdným servisem.Když člověk nabídne auto v dobrém stavu s investicema,tak si myslí kupující že je vydřiduch.Špekulanti si koupí levnej vrak a pak se nestačíé divit.Myslím že většina nás na foru má auto v bezvadě udržovaném stavu a ty co by jej chtěly koupit by s našema cenama za případný prodej jistě nesouhlasily.

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

Re: chci koupi RR 4,6 v8 ale chybí voda a jde nepravidelně!!

#15 Příspěvek od motohanz » 17 lis 2008 22:14

RB píše:
matty.sw píše:zdavím, mám v merku rr 4,6 165kw, 1995, ale v pěkném stavu s LPG ale motor jde divně, jako by nešel na všechny válce a v nádobce je vody na dně jen, auto stojí 2,5 roku bez pohybu což je taky na prd ale fakt se mě líbí, jen mám strach že se do toho vysypu ... chtějí za něj sto tisíc... prosím o radu... jít do něj a nebo ne...
Každý chce auto co nejlevněji,ale nejlépe s cisternou benzinu k tomu a pojízdným servisem.Když člověk nabídne auto v dobrém stavu s investicema,tak si myslí kupující že je vydřiduch.Špekulanti si koupí levnej vrak a pak se nestačíé divit.Myslím že většina nás na foru má auto v bezvadě udržovaném stavu a ty co by jej chtěly koupit by s našema cenama za případný prodej jistě nesouhlasily.
to je pravda...kdyz se me znamej ptal za kolik bych myho prodal tak taky koulel vocima ze se daj sehnat i o sto tisic min. :roll:
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Miloš
Příspěvky: 90
Registrován: 27 lis 2007 13:19
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od Miloš » 21 lis 2008 17:49

Pokud je to auto jinak opravdu pěkný a vše ostatní funguje,tak proč ne,když ten motor uděláš (dá se koupit blok,kterej už tyhle problémy nemá),tak budeš mít pěkný auto se super motorem o kterým navíc budeš vědět že je super s jistotou.Ale počítej,že ta investice pokud si to uděláš sám stejně bude cca 50 a víc.(Teda pokud to chceš mít super)

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od motohanz » 21 lis 2008 17:59

Miloš píše:Pokud je to auto jinak opravdu pěkný a vše ostatní funguje,tak proč ne,když ten motor uděláš (dá se koupit blok,kterej už tyhle problémy nemá),tak budeš mít pěkný auto se super motorem o kterým navíc budeš vědět že je super s jistotou.Ale počítej,že ta investice pokud si to uděláš sám stejně bude cca 50 a víc.(Teda pokud to chceš mít super)
jako pokud stoji 2,5 roku tak neverim ze je ostatni vse v poradku...muze rovnou zacit brzdama, mechama, cidlama.....atd atd....
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 353
Registrován: 23 bře 2008 15:27
auto: Discovery 3 4.4 V8
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od Marťas » 25 lis 2008 17:01

Měl bych dotaz, kolik může být oleje v motoru (4.6), když měrka nic neukazuje?
Range Rover 4.6 Mk II

Uživatelský avatar
Tatar
Příspěvky: 627
Registrován: 22 dub 2008 00:53
Bydliště: LITOMĚŘICE

#19 Příspěvek od Tatar » 25 lis 2008 17:17

asi 5l. je celá náplň
SUPER KÁRA
Mob. 739 491 743

Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 353
Registrován: 23 bře 2008 15:27
auto: Discovery 3 4.4 V8
Bydliště: Praha

#20 Příspěvek od Marťas » 25 lis 2008 17:32

Podle manualu by tam mělo byt asi 6,6 litru, ale potřeboval bych vedět, kolik litrů je pod ryskou.
Range Rover 4.6 Mk II

Odpovědět