Porucha podvoku a převodovky

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
L322benzin
Příspěvky: 2
Registrován: 03 úno 2018 13:12
tel.: 777391358
auto: Range rover

Porucha podvoku a převodovky

#1 Příspěvek od L322benzin » 03 úno 2018 13:55

Ahoj příznivci značky LR, chtěl bych se zeptat jestli ma někdo zkušenost s podobným onemocněním jako můj L322 4.4..... Cca týden po tom co jsem se vrátil z lesa kde jsem lehce ¨za offroudil,, (i když si myslím že to nebylo nic těžkého a na další provoz by to neměl mít vliv) Mi přestal fungovat podvozek, jako že nesvítily ani ty dvě šipečky že je vypnutý+ ani neukazoval polohu, prostě ohledně něho nesvítilo nic. Hned jsem zajel jsem do 1. servisu u cesty, kde sice vím, že nemají diagnostiku na RR a zkoušel to zprovoznit, tak jako x5 přes počítač se auto zvedalo a snižovalo celkem v pohodě, ale bez něj to bylo furt to samé, tak se to zkoušeli cca ještě 2hodky dat do puvodního stavu nakonec po celkové analýze to ukazalo mraky dalších chyb (a na převodovce prý 14chyb) a s podvozkem se nic nezměnilo, jen to že při odjezdu mi začaly svítit ještě brzdy :D Po sleze jsem jel do dalšího servisu za elektrikařema ty byli rychlejši 2krát zkusily vymazat chyby, a fungovalo to hned, bohužel ale jen chvilku cca 2min než jsem udělal kolečko okolo servisu a hned se to rozsvítilo znovu. Po dvou dnech dalšího ježdění, jsem vypl ohřáté auto, vrátil se z obchodu nastartoval, ale převodovka přestala řadil, na palubovce blikala redukce, ale nezapla se ani při neutrálua furt hučela jako že se zapíná. Takže boužel jsem udělal tu chybu že jsem nebyl trpělivy a nechtělo se mi čekat 14dnů profíky jako Eliot servis a spol. A na doporučení známeho co má vrakoviště jsem odtáhl vůz do jednoho nejmenovaného pražského servisu(kam mě protekčně objednal), kde mi po týdnu čekání řekli že je špatný přídavny motorek na převodovce + plus byla voda v pojistné skříni (já si teda ničeho nevšim když jsem ještě před tim kontorloval pojistky...)a že nový stojí cc 65tis takže oprava bez zprovoznění podvozku cca 100tis Když jsem to zavolal známmu (který mi ten servis doporučil) Okamžitě to přetáhl k sobě do Kolína kde má servis a vrakoviště s pár RR. Přídavný moturek mi vyměnil za 5tis, ale převodovka řadí prý jen 3jku takže to chce novou převodovku. Tak moje je cc3roky zpět po repasi 80procent nových dílu a od tě doby najela cca 80tkm bohužel bez výměny oleje, ale řadila fakt hladce, plus jsem vždy dbal na to aby se vůz ohřál a choval se k němu s úctou... Tak bych se chtěl zeptal jestli to můžu mít spojitost s podvozkem a nebo se proste opravdu vysypalo víc věcí najednou... Nejradši bych se auta hned zbavil, ale nemoc LR je silnější, takže to chci opravit. I když už mě tohle zatím nesmyslné lítáni a přetahovaní už stálo celkem dost času a i peněz a vím že ještě bude, tak chci vědět váš názor jestli dát rovnou novou převodovku a pak zkoumat podvozek a ostatní chyby (brzdy). Nebo se objednal k profesionalum pro tyto vozy (viz zde na forum) a znovu to přezkoumat..... Za každou radu předem moc děkuji!

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11487
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha podvoku a převodovky

#2 Příspěvek od eliott » 03 úno 2018 15:26

Ono je především důležité chyby v jednotkách bezmyšlenkovitě nemazat, ale analyzovat jejich původ, problém nakonec nemusí být vůbec v převodovce.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

L322benzin
Příspěvky: 2
Registrován: 03 úno 2018 13:12
tel.: 777391358
auto: Range rover

Re: Porucha podvoku a převodovky

#3 Příspěvek od L322benzin » 03 úno 2018 17:22

eliott píše: 03 úno 2018 15:26 Ono je především důležité chyby v jednotkách bezmyšlenkovitě nemazat, ale analyzovat jejich původ, problém nakonec nemusí být vůbec v převodovce.
No ten přídavný mturek byl prý opravdu spálený.... Ale přijde mi to divné nejdřív podvozek pak brzdy a nakonec převodovka...

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Porucha podvoku a převodovky

#4 Příspěvek od libovka » 05 úno 2018 19:03

Hledal bych problém spíš v elektrice. Podpětí nebo přepětí na alternátoru,apod.

Daniel tv
Příspěvky: 65
Registrován: 13 říj 2017 21:30
tel.: 0915951296
auto: RR šport 3,6

Re: Porucha podvoku a převodovky

#5 Příspěvek od Daniel tv » 06 úno 2018 13:31

Niekde som cital ,ze obcas narobi problem kablova zila nad prevodovkou,podla mna je to len v kontaktoch nejaky zly kontakt,resp.zoxidovany a uz to zije svojim inym zivotom,potom to vypisuje kopu inych neaktivnych chyb.

Uživatelský avatar
uhlic
Příspěvky: 474
Registrován: 07 zář 2014 20:58
auto: RR P38 1999
Bydliště: Prašice

Re: Porucha podvoku a převodovky

#6 Příspěvek od uhlic » 07 úno 2018 19:54

Uz sa to tu niekde riesilo.....problem bol v dolamanych kabloch na prevodovke

Uživatelský avatar
uhlic
Příspěvky: 474
Registrován: 07 zář 2014 20:58
auto: RR P38 1999
Bydliště: Prašice

Re: Porucha podvoku a převodovky

#7 Příspěvek od uhlic » 07 úno 2018 20:02

viewtopic.php?f=8&t=33623

Skus toto prestudovat

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Porucha podvoku a převodovky

#8 Příspěvek od libovka » 08 úno 2018 08:29

To je ale topic kde ta zavada byla na RR sport. Tohle je úplně jiné auto.

Odpovědět