kľúč/diaľkové p38

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stormrage
Příspěvky: 217
Registrován: 28 čer 2013 13:52
auto: mercedes

kľúč/diaľkové p38

#1 Příspěvek od stormrage » 01 pro 2017 18:28

zdravíčko dnes ma začala mátať patália s centrálom ... vec sa má tak, že posledné dni čo som znovu začal používať rover, ma začalo hnevať diaľkové, a to konkrétne tlačítko odomykania ... keďže mám furt pôvodný immo (kokeška plánujem až na jar), cítim z toho docela průser, ktorý visí na vlásku .... dnes celý deň ťažkosti s odomknutím, to posledne ma zdržalo cca pol hodinu naštastie doma pred bránou ... proste tam je asi nejaký vadný ten spínač alebo jeho kontakt, lebo tlačítko normálne kliká ale nereaguje ani svetielko ani zámok samozrejme ... vyžaduje to docela silu a ohybnosť v ukazováku aby to zareagovalo čo je docela haluz pri začínajúcich mrazíkoch... ak odomknem klasicky kľúčom tak mi je to naprd lebo štart je blokovaný .... tlačidlo zamykania uplne bez problemov ...

takže čo sa týka riešenia problému - tri veci sa toho týkajú :
1) vyradiť immo - to planujem u kokeska az na jar jedine ak by mal cestu cez žilinu tak skôr
2) oprava tlačítka - ale to vôbec netuším koho by som mal osloviť, nejakú osobu neviem akého povolania ktorá si nájde energiu aby sa bavkala s takouto mikroelektronikou :hmm:
3) vybavenie nového kľúča s čipom - k tomuto by som tiež uvítal akékoľvek informácie ako sa postupuje ... je mi jasné že teta v lokálnom kľučiarstve mi ho nerozrobí za 2€ :chuckle takže ak máte skúsenosť na slovensku kde, ako, za koľko a dokedy - sem s tým :)

Uživatelský avatar
stormrage
Příspěvky: 217
Registrován: 28 čer 2013 13:52
auto: mercedes

Re: kľúč/diaľkové p38

#2 Příspěvek od stormrage » 01 pro 2017 18:55

objavil som túto firmu na opravu klucov http://www.autokluce.sk/oprava-dialkovych
máte niekto skusenost? pobocky maju aj v martine aj v ziline co by som nemal az tak daleko

Uživatelský avatar
stormrage
Příspěvky: 217
Registrován: 28 čer 2013 13:52
auto: mercedes

Re: kľúč/diaľkové p38

#3 Příspěvek od stormrage » 05 pro 2017 19:32

jop, takže ešte raz VEĽKÁ VĎAKA KOKEŠKOVI ZA ÚSTRETOVÝ PRÍSTUP A JEHO VYCHYTÁVKY! :beer

po výmene mojej RJ za jeho chipnutú sa za polhodinku pod holým nebom auto posunulo očividne na inú úroveň a bolo mi to jasné hneď pri výjazde z parkoviska. okrem toho že mi už nestrpčuje život imobilizér, je auto citeľne svižnejšie, tichšie, zbytočne nevytáča , proste môj prvý dojem bol že sedím v inom voze .... ešte som zvedavý, ako pozitívne sa to prejaví na spotrebe....tí, ktorí majú, vedia o čom hovorím a tí čo sa ešte trápia s lenivými naftovými automatmi by tento upgrade nemali dlho odďaľovať ako som to robil ja. absolútne ODPORÚČAM a mám z toho naozaj radosť!

ako ďalšie vychytávky ešte vyzdvihnem predžhavenie a denné svietenie cez automat :yes Kokesek si pán ODBORNÍK !

Odpovědět