brzdový kompresor?

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

brzdový kompresor?

#1 Příspěvek od OC » 29 dub 2017 19:46

Zdar vespolek,

delší dobu už v P38a děje se mi následující:
(a) když sešlápnu brzdu, problikne často krátce TC+ABS (brzdí to úplně normálně; jen ty kontrolky občas blikají)
(b) často (častěji než by bylo normální) slyším zpředu vrčení kompresoru.

Dosud jsem si myslel, že mám někde drobný únik vzduchu a EAS přifukuje (což by plusmínus odpovídalo tomu, že vůz si za 2-3 dny parkování sedne; budu to muset projít s mydlinkami... ale to až bude hezky a teplo :)) — ale teď mi konečně docvaklo :idea: , že by to spíše asi mohlo souviset s (a) a s tím, že bude spíš problém s brzdovým kompresorem a vrčí on? Možná.

Rád bych se optal těch, kdo tomu rozumějí lépe než já:
• lze nějak rozlišit, zda vrčí EAS nebo brzdový kompresor (aniž bych vylézal a otvíral haubnu, což mnohdy nejde)?
• má smysl prostě ASAP jít a vyměnit brzdovou kapalinu (jež je nepochybně prastará a upřímně si vůbec nevzpomínám, kdy jsem ji měnil naposled), nebo to nesouvisí?
• je nějaká další jednoduchá diagnostika, již bych mohl provést, abych zjistil, co se to tam děje?

Dík!
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdový kompresor?

#2 Příspěvek od Kokesek » 30 dub 2017 17:53

OC píše: 29 dub 2017 19:46 Zdar vespolek,

delší dobu už v P38a děje se mi následující:
(a) když sešlápnu brzdu, problikne často krátce TC+ABS (brzdí to úplně normálně; jen ty kontrolky občas blikají)
(b) často (častěji než by bylo normální) slyším zpředu vrčení kompresoru.

Dosud jsem si myslel, že mám někde drobný únik vzduchu a EAS přifukuje (což by plusmínus odpovídalo tomu, že vůz si za 2-3 dny parkování sedne; budu to muset projít s mydlinkami... ale to až bude hezky a teplo :)) — ale teď mi konečně docvaklo :idea: , že by to spíše asi mohlo souviset s (a) a s tím, že bude spíš problém s brzdovým kompresorem a vrčí on? Možná.

Rád bych se optal těch, kdo tomu rozumějí lépe než já:
• lze nějak rozlišit, zda vrčí EAS nebo brzdový kompresor (aniž bych vylézal a otvíral haubnu, což mnohdy nejde)?
• má smysl prostě ASAP jít a vyměnit brzdovou kapalinu (jež je nepochybně prastará a upřímně si vůbec nevzpomínám, kdy jsem ji měnil naposled), nebo to nesouvisí?
• je nějaká další jednoduchá diagnostika, již bych mohl provést, abych zjistil, co se to tam děje?

Dík!
¨

Takove to spravne a funkcni sedlacke reseni je dat ucho nebo ruku na kompresor vzduchu popr. brzdovou pumpu. Je to spolehliva a funkcni metoda na 100% :chuckle :chuckle :chuckle

No a co se tyce cetnosti spinani tak brzdova pumpa by mela vydrzet nesepnout az 3x seslapnuti pedalu. Paklize ne, je spatny akumulator na pumpe.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Odpovědět