OBD konektor voltaz

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
torQee
Příspěvky: 44
Registrován: 11 bře 2017 00:29
auto: RR P38a - predany

OBD konektor voltaz

#1 Příspěvek od torQee » 18 bře 2017 07:29

Zdravim, potreboval by som premerat piny na EAS v OBD konektore ale neviem kolko maju davat V. Na 12ke nameran cez 10V ale na 11ke nic a kedze hladam chybu preco sa Novacom nechcel pripojit na EAS tak to musim vediet. Dakujem za radu

torQee
Příspěvky: 44
Registrován: 11 bře 2017 00:29
auto: RR P38a - predany

Re: OBD konektor voltaz

#2 Příspěvek od torQee » 19 bře 2017 09:21

Takze nakoniec som zistil ze vacsina kablov v obd konektore bolo poprehadzovanych. Po uvedeni do spravneho stadia , preskusani vodivosti v obd koncovke, medzi obd koncovkou a c117 (eas) konektorom a homemade Obd->Rs232 kabla som nainstaloval na starucky ntb win xp, spustil EAS unlock suite a dal initialize tak som dostal v lavom stlpci same FF a vpravo PP a za tym vselijake cisla a FF. Vie niekto kde by mohla byt chyba este ? Novacom sa takisto nespojil

Uživatelský avatar
teslo
Příspěvky: 2654
Registrován: 25 led 2007 08:44
Bydliště: Bratislava

Re: OBD konektor voltaz

#3 Příspěvek od teslo » 20 bře 2017 16:28

location vo windows musi byt nastaveny do US. (ak si spravne spominam)
Range Rover Classic 3.9V8EFI, plus zopar drobnosti:)
Range Rover P38 2.5TDS

torQee
Příspěvky: 44
Registrován: 11 bře 2017 00:29
auto: RR P38a - predany

Re: OBD konektor voltaz

#4 Příspěvek od torQee » 20 bře 2017 23:27

To mam takisto. Mam podozrenie ze bude vadne eas delay rele pretoze ma davat do EAS riad. jednotky 12V na posledny pin prave kvôli diagnostike a ked som to meral tak dava ale nie stale.. zmeral som to a za minutu uz tam nebolo nic.
Dnes sa mi pritrafil zaujimavy problem. Z priestoru medzi motorom a prevodovkou sa mi zacalo objavovat hlasne klepanie ako kladivo o nakovu. Ak pridavam jemne tak to nerobi, ak mu pridam viac tak to zacne, niekedy to je ticho aj par km niekedy sa to objavi aj pri jemnom zabere. Ked to ten zvuk nevydava tak mam pocit ze auto ma super tah. Akonahle to zacne tak je auto "lenive". Mam automat. Vie mi niekto poradit ? Na zahranicnych forach som sa docital daco o retazi v prevodovke.

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

Re: OBD konektor voltaz

#5 Příspěvek od OC » 21 bře 2017 01:04

Řetěz v redukčce (nikoli v převodovce) by to mohl být (ačkoli podle mých zkušeností nezní tak „ostře“, ale to ostatní odpovídá).

Dá se s tím jezdit docela dlouho a daleko, jen je třeba být opatrný s plynem a také s brzděním motorem.

Dnes už asi nebude problém to opravit tady; já kdysi udělal zkušenost takovouto (viz uprostřed od „Aby si někdo náhodou...“); je-li to pro Tebe řešení, Ashcrofta si nemohu vynachválit, fungovalo to excelentně.

A také jsem do té Anglie bez nejmenších problémů s tím blbým řetězem dojel.
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Odpovědět