Pilový filtr RR Sport LR4

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
Majlo89
Příspěvky: 1
Registrován: 18 lis 2016 17:49

Pilový filtr RR Sport LR4

#1 Příspěvek od Majlo89 » 21 lis 2016 19:40

Zdravím všechny uživatele :wink: Chci se zeptat na jednu maličkost. Měnili jsme svépomocí pilový filtr u Range Roveru Sport LR4, což by samozřejmě nebyl problém protože to je jednoduchá záležitost. Ovšem po vyndání původního filtru a osazení nového se "půlkruhový kryt filtru" nechce vrátit na své místo. Zkrátka nedoléhá na filtr a mezi filtrem a krytem je zhruba mezera šířky 1 cm. Není tam nic co by mělo zacvaknout. Znáte někdo prosím mechanizmus jak by to mělo fungovat, případně měnili jste si ho svépomocí ? Na garanční prohlídku jede auto v průběhu ledna, ale chtěl bych znát jestli to zmrvili již předem při servisu, nebo si už neumím ani vyměnit obyčejný pilový filtr, protože vím že jsem nic neulomil a navíc tam původní filtr byl založen špatné, nebyl zacvaknut a šel vyndat bez odjištění západek.

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Pilový filtr RR Sport LR4

#2 Příspěvek od Kokesek » 21 lis 2016 21:42

Majlo89 píše:Zdravím všechny uživatele :wink: Chci se zeptat na jednu maličkost. Měnili jsme svépomocí pilový filtr u Range Roveru Sport LR4, což by samozřejmě nebyl problém protože to je jednoduchá záležitost. Ovšem po vyndání původního filtru a osazení nového se "půlkruhový kryt filtru" nechce vrátit na své místo. Zkrátka nedoléhá na filtr a mezi filtrem a krytem je zhruba mezera šířky 1 cm. Není tam nic co by mělo zacvaknout. Znáte někdo prosím mechanizmus jak by to mělo fungovat, případně měnili jste si ho svépomocí ? Na garanční prohlídku jede auto v průběhu ledna, ale chtěl bych znát jestli to zmrvili již předem při servisu, nebo si už neumím ani vyměnit obyčejný pilový filtr, protože vím že jsem nic neulomil a navíc tam původní filtr byl založen špatné, nebyl zacvaknut a šel vyndat bez odjištění západek.
vlákno PAT a MAT je jinde...
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
Balamut
Příspěvky: 29
Registrován: 04 srp 2016 18:48
tel.: 00353866806678
auto: Freelander td5

Re: Pilový filtr RR Sport LR4

#3 Příspěvek od Balamut » 22 lis 2016 08:40

tomu sa hovori pomoc.. vlakno Pat a Mat je inde..clovek aby sa bal polozit otazku, nech nenatrafi na inteligenta..


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Pilový filtr RR Sport LR4

#4 Příspěvek od Kokesek » 22 lis 2016 09:30

podle me tyto prihlouple vlakna znatelne snizuji kvalitu fora a navic pokud se jeste bavime o filtru na nejakou "pilu". Tak se na me nezlob, ale nemohl jsem nereagovat.
Pokud se toto nebude pripominkovat pak se stane toto forum smetistem. Cim vice budou takove reakce pritomne tim vice se dalsi Pat a Mat zamysli zda je nutne ptat se na to jestli vyjde slunce kazdy den.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Pilový filtr RR Sport LR4

#5 Příspěvek od Rover » 22 lis 2016 09:48

Pravdou je, že někteří lidé mají problém s češtinou, pilový filtr je filtr asi u motorové pily, pylový filtr je filtr na pyly když kvetou rostliny.

Kokeskovy reakce nebudu komentovat, jednou jsem potřeboval pomoci s BMW motorem, slušně jsem se ptal přes email a poslal mně vcelku operativně "někam", takže jeho renomé odborníka u mně kleslo někam pod bod mrazu... :chuckle
Country boy...

Uživatelský avatar
mipr
Příspěvky: 656
Registrován: 11 črc 2014 11:34
tel.: +421907431767
auto: Diskosky mam rad :-)
Bydliště: Horska 30, Bratislava

Re: Pilový filtr RR Sport LR4

#6 Příspěvek od mipr » 22 lis 2016 10:49

(slovensky): suhlasim s Kokeskom. Forum musi mat aj nejaku kvalitu. Otazky typu ako nasadit dekel od filtra, by tu nemali byt...
LRservis.sk Bratislava
specializovany servis pre znacku Land Rover
byvaly autorizovany distributor Bearmach (skoncili...)

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: Pilový filtr RR Sport LR4

#7 Příspěvek od kupec18 » 22 lis 2016 11:13

Asi stojí moc sil napsat:

Ahoj jak nasadit kryt filtru nevím ale máš tam chybku, měl by to být pylový filtr, zkus si to opravit, třeba kvůli vyhledávaní.

Které dotazy a poruchy jsou tedz hodny fora,,jen abych věděl a neplevelil to tady?????? :hmm:

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Pilový filtr RR Sport LR4

#8 Příspěvek od Rover » 22 lis 2016 11:19

mipr píše:(slovensky): suhlasim s Kokeskom. Forum musi mat aj nejaku kvalitu. Otazky typu ako nasadit dekel od filtra, by tu nemali byt...
Bylo by možné tedy sestavit seznam na co se smí ptát a na co ne?
Proč by se začátečník nemohl zeptat třeba na nějakou blbost z pohledu zkušenějších? Tedy pokud to už na foru někde není.
Country boy...

Uživatelský avatar
richo.70
Příspěvky: 466
Registrován: 17 led 2013 22:19
tel.: 723083731
auto: LR 3, LR 4
Bydliště: PV a RpR
Kontaktovat uživatele:

Re: Pilový filtr RR Sport LR4

#9 Příspěvek od richo.70 » 22 lis 2016 12:02

Souhlas s Roverem. Kvalita fóra bude upadat, pokud se členové budou bát zeptat. Proto to fórum přece je. Nebo se snad pletu? :nerd
"Je lepší riskovat, že se při chůzi trochu ušpiníš, než zemřít vsedě."

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Pilový filtr RR Sport LR4

#10 Příspěvek od Kokesek » 22 lis 2016 12:49

kupec18 píše:Asi stojí moc sil napsat:

Ahoj jak nasadit kryt filtru nevím ale máš tam chybku, měl by to být pylový filtr, zkus si to opravit, třeba kvůli vyhledávaní.

Které dotazy a poruchy jsou tedz hodny fora,,jen abych věděl a neplevelil to tady?????? :hmm:
Fakt je ten ze jako odbornik chodim prispivat pouze na LR forum, a znam hodne odborniku kteri se vzdali i toho. A prave proto ze by si uz museli zridit placenou informacni linku. Operativne do háje sem neposlal pouze Rovera....kazdemu se clovek nezavdeci, ale to nebylo predmetem tehle reakce. Ja jsem rad ze moje odpoved motivovala ostatni vyjadrit nazor. At uz je pozitivni nebo negativni to je vcelku jedno. Vysledek je ze to vedlo k zamysleni.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Pilový filtr RR Sport LR4

#11 Příspěvek od Rover » 22 lis 2016 13:20

Jestli byla ta poznámka o infolince o mně, tak mně o šlo o to se domluvit na návštěvě, protože jsem měl před sebou několik cest do Ostravy a Havířova... ale je jednodušší říct jseš z daleka, s tebou to řešit nebudu..., ale v pohodě, to jen tak pro úplnost...
Country boy...

Uživatelský avatar
Balamut
Příspěvky: 29
Registrován: 04 srp 2016 18:48
tel.: 00353866806678
auto: Freelander td5

Re: Pilový filtr RR Sport LR4

#12 Příspěvek od Balamut » 22 lis 2016 15:11

Kokesek píše:
kupec18 píše:Asi stojí moc sil napsat:

Ahoj jak nasadit kryt filtru nevím ale máš tam chybku, měl by to být pylový filtr, zkus si to opravit, třeba kvůli vyhledávaní.

Které dotazy a poruchy jsou tedz hodny fora,,jen abych věděl a neplevelil to tady?????? :hmm:
Fakt je ten ze jako odbornik chodim prispivat pouze na LR forum, a znam hodne odborniku kteri se vzdali i toho. A prave proto ze by si uz museli zridit placenou informacni linku. Operativne do háje sem neposlal pouze Rovera....kazdemu se clovek nezavdeci, ale to nebylo predmetem tehle reakce. Ja jsem rad ze moje odpoved motivovala ostatni vyjadrit nazor. At uz je pozitivni nebo negativni to je vcelku jedno. Vysledek je ze to vedlo k zamysleni.
jasne a o tomto je toto forum? balada o hovne? ze podnetila njeco napisat.. to ta uz nesere ze tu teraz riesime cocotiny?? stacila jednoduch odpoved, pan nakopavac..


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Pilový filtr RR Sport LR4

#13 Příspěvek od Kokesek » 22 lis 2016 16:26

Balamut píše:
Kokesek píše:
Fakt je ten ze jako odbornik chodim prispivat pouze na LR forum, a znam hodne odborniku kteri se vzdali i toho. A prave proto ze by si uz museli zridit placenou informacni linku. Operativne do háje sem neposlal pouze Rovera....kazdemu se clovek nezavdeci, ale to nebylo predmetem tehle reakce. Ja jsem rad ze moje odpoved motivovala ostatni vyjadrit nazor. At uz je pozitivni nebo negativni to je vcelku jedno. Vysledek je ze to vedlo k zamysleni.
jasne a o tomto je toto forum? balada o hovne? ze podnetila njeco napisat.. to ta uz nesere ze tu teraz riesime cocotiny?? stacila jednoduch odpoved, pan nakopavac..


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
jasne freelander td5...
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2550
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Pilový filtr RR Sport LR4

#14 Příspěvek od pojir » 22 lis 2016 16:36

Si myslim, ze jednoducha odpoved se tezko vymysli, kdyz neni jasne, co je to za auto. A taky si myslim, ze kokesek takhle neomalene vyjadril stav znepokojeni prave kvuli tomuto. Tedy jednoduse - "Range Rover Sport LR4" neexistuje. "Range Rover Sport" existuje, ale ma dve generace, ktere bych rekl, ze se v tomhle budou dost lisit. A "LR4" je osklive oznaceni Discovery 4 pro americky trh.
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Odpovědět