Pár dotázů po koupi P38

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
Mattes
Příspěvky: 9
Registrován: 16 říj 2016 20:30

Pár dotázů po koupi P38

#1 Příspěvek od Mattes » 16 říj 2016 20:52

Ahojte....včera jsem si koupil P38 rok 99 v naftě a mám pár dotazů ...spíš takový kraviny...auto jsem koupil na offroadění a jako pracovní k chalupě...takže:

1, DÁLKA....na klíči bliká,ale nefunguje....nebude asi spárovaná,nechá se to nějak spárovat ručně? (třeba jako Opel?)

2,EAS...je tam udělanej baypas...dofukování každej měch zvlášť...to mi nevadí,chci to dát na pera,předky oba ucházej....zadky jsou ale oba nový. Buď si udělam ruční dofukování zadku rovnou kompresorem (když je to nový,předek pružiny) a nebo to všehno vyházim. A hlavní dotaz,jak to vyřadit úplně...hlásí mi to chybu na display (55kmh) a nejde mi palubák...nebo to nějak přepnout..jenom? To že mi tam svítí kontrolka mi neva...spíš že mi nejde ten palubák

3,TOPENÍ....nastavit cokoliv na topení jde jenom při zapnutym klíčku...jakmile natočim...nic nejde a ten display topení svítí jenom jako podsvitem...nic nejde nastavit,ani Ň

4,PÍPÁNÍ ....taková blbost...jde nějak vytrhnout to pípání,když se něco začne vypisovat na display??? a když tam zůstane klíč

5,GUMY.....vejdou se na to 33"? asi ne co....v 16tce......

Prosim vás moc o jakokoliv radu....jinak musim říct,že auto je jinak super...funguje pěkně...v terénu bude TOP :-))) předem dík moc bando....Mattes :-)) RR zdar

Uživatelský avatar
peti78
Příspěvky: 422
Registrován: 30 črc 2011 16:51
Bydliště: Litomerice

Re: Pár dotázů po koupi P38

#2 Příspěvek od peti78 » 17 říj 2016 06:01

33 na 16 jsem tam mel
Přílohy
DSC_0556.jpg
DSC_0556.jpg (37.43 KiB) Zobrazeno 6171 x

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotázů po koupi P38

#3 Příspěvek od Kokesek » 17 říj 2016 07:29

Pipani vypnout jde,

ovladani klimatroniku - jedna se o zavadu na elektroinstalaci nebo vadi v BECM.

Dalka jde sparovat pokud ovsem neni vypnute imo. U nekterych becm 99-01 to potom neslo. Ovladac musi byt puvodni. Z vrakace sparovat nejde normalnim zpusobem. (tedy drzet tlacitko tamk. nebo odemk a to same udelat 2x ve dverich ridice)
Dalky jdou vyndat softwarove z nefunkckni BECM a jdou dat jine.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Mattes
Příspěvky: 9
Registrován: 16 říj 2016 20:30

Re: Pár dotázů po koupi P38

#4 Příspěvek od Mattes » 17 říj 2016 10:49

A poradil bys prosim jako to pípátko vypnout? Myslim si taky,že to topení nebude mít napájení,nebo tak....když se to pak natočí. Tu dálku jsem zkoušel podle návodu a nic,ae to neni zas tak důležitý. A jak tu hlášku toho podvozku na tom palubáku zlikvidovat??? Zatim dík moc :-) to víš ,nejradši bych zajel,ale jsem z Plzně a mam to fakt štreku :-(

Uživatelský avatar
teslo
Příspěvky: 2655
Registrován: 25 led 2007 08:44
Bydliště: Bratislava

Re: Pár dotázů po koupi P38

#5 Příspěvek od teslo » 17 říj 2016 12:21

Mattes píše:A poradil bys prosim jako to pípátko vypnout?(
mozes fyzicky odpojit repracik v budikoch - demontovat budiky (otazka par minut) a zozadu je repracik
Mattes píše:A jak tu hlášku toho podvozku na tom palubáku zlikvidovat???
http://www.rangerovers.net/forum/7-rang ... rness.html
Range Rover Classic 3.9V8EFI, plus zopar drobnosti:)
Range Rover P38 2.5TDS

Uživatelský avatar
amadjr
Příspěvky: 179
Registrován: 27 črc 2015 02:20
auto: lesni vila P38, l322

Re: Pár dotázů po koupi P38

#6 Příspěvek od amadjr » 25 říj 2016 00:02

ja bych tu dalku ani nechtel zprovoznit.. sam jsem ji znicil protoze....... antena je skryta v plastu u zadniho kufroveho okna a chyta uplne vsechno.. takze i wifi.. takhle hezky se becm krasne pravidelne probouzi skrze wifinu, protoze si mysli, jeestli to naahodou neni klicek s dalkou.. a za 2 dny prijdes a baterka KO...
dobra reknu ti dalsi pribeh o LR,, prijede nekdo na parkoviste s rusickou GPS, nebo nekdo na prasaka prepali vykon wifiny a hadej,, auto se ti zablokuje takze nejen ze neotevres dalkou, D2 a RP38 ani nestartuje :)))))
L322 a freelander nam nesel odemknout, nastesti ty startovaly.
pokud to nefunguje, bud rad.. nekdo ti udelal sluzbu.

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2550
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotázů po koupi P38

#7 Příspěvek od pojir » 25 říj 2016 00:28

A neda se takovy neduh vyresit vymenou BECM za novejsi? U D2 (v provozu od zacatku ledna 99, takze vyrobena 98, tedy jedna z prvnich) jsem mel problem, ze pri parkovani u nas pred barakem po chvili nefungovala v klici dalka; pri parkovani jinde to nedelalo. A novejsi D2 (tedy s novejsi BECM) tento problem nema.
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotázů po koupi P38

#8 Příspěvek od Kokesek » 25 říj 2016 07:02

pojir píše:A neda se takovy neduh vyresit vymenou BECM za novejsi? U D2 (v provozu od zacatku ledna 99, takze vyrobena 98, tedy jedna z prvnich) jsem mel problem, ze pri parkovani u nas pred barakem po chvili nefungovala v klici dalka; pri parkovani jinde to nedelalo. A novejsi D2 (tedy s novejsi BECM) tento problem nema.

resi se to koupi noveho generacne lepsiho prijmace dalky, ktery ignoruje co mu nepatri.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Mattes
Příspěvky: 9
Registrován: 16 říj 2016 20:30

Re: Pár dotázů po koupi P38

#9 Příspěvek od Mattes » 29 říj 2016 16:42

Dik vsem moc za rady....Pipak odpojenej,EAS vypnutej podle navodu...sviti Eas manual . Musim jestw k elektrikarovi kvuli tomu topeni...zjistil jsem,ze kdyz nejde topeni...nejde ani zapalovac. Kdyz jsou jenom zapnuty kontrolky...jde vsechno. Jeste dotaz ohledne automatu....proste mi to pride....ze to jakoby klouze , na vsechny kvalty. Jedu na 4ku...treba...malinko pridam a auto nepodradi a drobet zvedne otacky....jako kdyby klouzalo....ae na trojku nepodradi a ctyrku to nedrzi. Kdyz hodne prislapnu....tak to podradi....nevim no....pride mi to,ze se to drobet asi zhorsuje. Kdyz vemu,ze bych za to hodil vlek...nevim nevim. Mel sem Jeepa a tam byl ten automat takovej ostrejsi. Ma cenu menit olej a tak? A nebo uz automat zacina koncit? Auto mam mesic,ma najeto 180tis (podle me plus tak 100tis navic a nevim o tom nic) kolik cca stoji jinej automat?

Uživatelský avatar
Miklosxxx
Příspěvky: 1077
Registrován: 27 říj 2016 15:20
tel.: +421908968832
auto: P38V8,L322V8
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Pár dotázů po koupi P38

#10 Příspěvek od Miklosxxx » 23 lis 2018 12:34

Hladam kde ten kicker je alebo ako sa to presne volaa mam hladat pod sedackou??
Planujeme opravit kompresor len na pristrojovke svieti EAS manual. Diki Hladam ale nemozem sa k tomu dopracovat
EX-Discovery 2 Facelift TD5 -do kostola-predaná tak dokostola už nechodím :)
Range Rover P38 4,6 HSE+mierna uprava do terenu ;)
Range Rover L322 3,6 Autobiography-na obcasne vylety
NANOCOM All P38 or All Discovery 2,Launch X431 Pro3 EUROPE,GAB-Diagnostic

Uživatelský avatar
teslo
Příspěvky: 2655
Registrován: 25 led 2007 08:44
Bydliště: Bratislava

Re: Pár dotázů po koupi P38

#11 Příspěvek od teslo » 23 lis 2018 13:06

Miklosxxx píše: 23 lis 2018 12:34 Hladam kde ten kicker je alebo ako sa to presne volaa mam hladat pod sedackou??
Planujeme opravit kompresor len na pristrojovke svieti EAS manual. Diki Hladam ale nemozem sa k tomu dopracovat
aky kicker? co pod sedackou?
Predpokladam, ze chces opravit EAS. ak Ti svieti EAS manual, tak mas pravdepodobne bypass na BECM.Vacsinou sa to riesi doplnokym kablom, ale niekto to mohol riesit aj priamo upravou kabelaze.
http://rangeroverp38.org/range-rover-p3 ... ass-cable/

EAS kicker sa pouziva len na vymazanie chyb v riadiacej jednotke ked je zablokovana.
https://www.ebay.co.uk/itm/Range-Rover- ... :rk:4:pf:0
Range Rover Classic 3.9V8EFI, plus zopar drobnosti:)
Range Rover P38 2.5TDS

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotázů po koupi P38

#12 Příspěvek od OC » 23 lis 2018 15:03

Ten bypass také může v praxi vypadat jako vyndané/rozbité relé časovače EASu, pojistka, atd.

Technická, v tomto kontextu nepodstatná, jen pro úplnost: normální Kicker (ne Lite) se také kromě toho používá na přeprogramování výšek, např. softwarový lift, kalibrace po výměně čidel, apod. Všechny kickery se samozřemě strkají do OBD.
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
Miklosxxx
Příspěvky: 1077
Registrován: 27 říj 2016 15:20
tel.: +421908968832
auto: P38V8,L322V8
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Pár dotázů po koupi P38

#13 Příspěvek od Miklosxxx » 23 lis 2018 15:06

TESLO
Mas pravdu mame dve p38 2,5td
A na tej lepsej cheme nahodit mechy cize opravit EAS
No na palubovke svieti EAS manual.
Cize ak vravis na jednotke je baypas musime to pozret.
Vdaka :yes
OC
Presne to rele som mal na mysli zial nie som znalec Anglictiny tak to bude trochu tazsie rozlustit.
EX-Discovery 2 Facelift TD5 -do kostola-predaná tak dokostola už nechodím :)
Range Rover P38 4,6 HSE+mierna uprava do terenu ;)
Range Rover L322 3,6 Autobiography-na obcasne vylety
NANOCOM All P38 or All Discovery 2,Launch X431 Pro3 EUROPE,GAB-Diagnostic

Uživatelský avatar
teslo
Příspěvky: 2655
Registrován: 25 led 2007 08:44
Bydliště: Bratislava

Re: Pár dotázů po koupi P38

#14 Příspěvek od teslo » 23 lis 2018 15:29

mimochodom co sa EAS-u tyka, tak tipujem, ze nas tu je plno co mame rozbehany EAS unlock suite na notebookoch, takze aspon co sa diagnostiky tyka, tak je to jednoduche. Samozrejme ak funguju riadiace jednotky.
Ad spatne rozchodenie EAS-u: ani by som sa o to nepokusal keby som nemal plne funkcny a repasovany ventilovy blok s kompresorom. Mechy bud nove, alebo zanovne a nahradne O-kruzky do nich na vzduchove vedenia...Pretoze ak odtial niekto vzduchovy podvozok vyhadzoval, tak na to mal dovod...
Range Rover Classic 3.9V8EFI, plus zopar drobnosti:)
Range Rover P38 2.5TDS

LevonHD
Příspěvky: 177
Registrován: 07 čer 2018 12:57
auto: Orange Rover P38 2.5

Re: Pár dotázů po koupi P38

#15 Příspěvek od LevonHD » 23 lis 2018 18:32

ahoyte, když jsou tu ty dotazy. na dispayi mi píše furt že pravé zadní dveře otevřeny.. i když jsou zavřeny, kde může být chyba? :hmm:

A taky jsem si všiml, že občas mi funguje automatika na okénku a občas ne a při tom to vypisuje že v okénku něco je, přitom tam nic není :grin: ..?

A jak se resetuje jednotka airbagu? udělal jsem hloupost tu, že když jsem měnil motorky topení ( i když jsem vůbec nemusel, ale to je jedno) tak jsem při odpojené baterce odpojil airbag a vyndal, ale pak si já pitomec :head neuvědomil, že když připojím klíčky abych si mohl pootočit motorkem, tak mi jednotka načte že airbag není (od té doby svítí srs) zkoušel jsem odpojit baterku, odpojit ho, zapojit baterku, SRS svítí, odpojím baterku a připojím ho, připojím baterku a SRS svítí furt..?? :Ja blb:

Díky za každou radu
(O)Range Rover p38 2.5 TDS

kup svému dítěti Land Rover a už nikdy nebude mít peníze na drogy

Odpovědět