Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
T118
Příspěvky: 4
Registrován: 30 pro 2015 15:24

Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#1 Příspěvek od T118 » 30 pro 2015 15:50

Po novém roce plánuji koupit nového RR Evoque. Ale pořád se nemůžu rozhodnout, jestli benzín nebo naftu. Přečetl jsem docela dost článků, ale stále jsem nerozhodný.

Chtěl bych proto zdejší příznivce značky Land Rover (já vím, že "evoka" tady nějak nemusíte), zda by se tu našel někdo, kdo by mě pomohl se rozhodnout. Stačí napsat, podle jakých kriterií volit benzín nebo naftu.

Další věc co by mě zajímala je, zda bude lepší mít automat nebo je lepší manuál převodovka. Má někdo z vás 9ZF převodovku? Pokud ano, může napsat nějaké zkušenosti? Na netu jsem viděl dost testů, ale jednou doporučují automat, jindy zase ne, jindy že je to nic moc. Proto by mě zajímal názor někoho, kdo to používá delší dobu.

Za každou radu, co mě pomůže se rozhodnout budu moc vděčný.

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#2 Příspěvek od Kokesek » 30 pro 2015 17:12

Ty potrebujes slyset to co ti rekne dealer,
kdyz ti reknu ze je to sračka horem i spodem stejne mi nebudes chtit naslouchat.
Zas na druhou stranu je treba kupovat i sráče podporuje to ekonomiku.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

T118
Příspěvky: 4
Registrován: 30 pro 2015 15:24

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#3 Příspěvek od T118 » 30 pro 2015 17:48

Tak nějak jsem se obával, že se vlákno potáhne v takovém duchu, jak jsi napsal. Ale co už. K tvému pro mě bezvýznamnému příspěvku jen tohle:

1. Kdyby mě stačilo, co mě řekne dealer, tak zde nebudu psát otázky co mě zajímají, abych se dověděl zkušenosti od lidí, co mají auto už nějakou dobu. Samozřejmě, že dealer mě vychválí vše, na co se zeptám.
2. Když mě řekneš, že je to sračka, tak by bylo aspoň dobré uvést, proč je to sračka horem i spodem a uvést prostě důvody. Rád si je přečtu a třeba změním i názor a poohlédnu se po jiném autě a pomůže mě to ušetřit i nějaké peníze. Za to budu velice rád. Ale takto jak si to napsal, je to fakt úplně mimo a nic neříkající blaf.

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4168
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#4 Příspěvek od low » 30 pro 2015 17:55

Ja jsem jezdil se vsema a volil bych benzin a v zadnem propade ne manual, takze benzin automat.
http://www.cestoffka.cz expedice po celém světě, offroadskola, firemni akce, eventmanagement http://www.offroadskola.cz

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#5 Příspěvek od Kokesek » 30 pro 2015 20:28

T118 píše:Tak nějak jsem se obával, že se vlákno potáhne v takovém duchu, jak jsi napsal. Ale co už. K tvému pro mě bezvýznamnému příspěvku jen tohle:

1. Kdyby mě stačilo, co mě řekne dealer, tak zde nebudu psát otázky co mě zajímají, abych se dověděl zkušenosti od lidí, co mají auto už nějakou dobu. Samozřejmě, že dealer mě vychválí vše, na co se zeptám.
2. Když mě řekneš, že je to sračka, tak by bylo aspoň dobré uvést, proč je to sračka horem i spodem a uvést prostě důvody. Rád si je přečtu a třeba změním i názor a poohlédnu se po jiném autě a pomůže mě to ušetřit i nějaké peníze. Za to budu velice rád. Ale takto jak si to napsal, je to fakt úplně mimo a nic neříkající blaf.
Protoze s LR nema vubec nic spolecneho. Je to PSA lisknute FORDEM dohromady. Zadiraji se tomu brzdy, hnijou konektory, rozina se kontrolka motoru a v zastoupeni nevi proc a dalsi takove srandy. Tak se na me nezlob je to imigovka ve kvalite sracky. A to vse se deje u aut ktere maji najete i 40tis. km. Jak pise low tak benzin a automat je ta nejmene bolestiva kombinace.

nejvice by to asi vystihlo par telefonatu s lidma co uz to zazili...Nezlob se na tu reakci ale evoque ve me opravdu neevokuje pozitiva.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

T118
Příspěvky: 4
Registrován: 30 pro 2015 15:24

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#6 Příspěvek od T118 » 30 pro 2015 23:03

Díky za odpověď, která už smysl má Kokesek :wink:

To jestli to je RL nebo není, to bych nechal být. Ale na jednu stranu tě chápu, proč "evoka" většina lidí, co holdují značce LR odsuzuje. Ale tohle bych opravdu nechal stranou, to je každého věc.

V každém případě díky, že jsi vypsal nějaké problémy co se tomu stávají. Mě by jen zajímalo, jestli to je problém všech "evoků" a nebo spíše těch starších. Přece jen "evok" se tu začal prodávat tuším od roku 2009 nebo 2010. A už uběhlo dost času a poslední verze je tuším z roku 2015, kdy tomu daly nějaké nové motory a udělali nějaké malé změny. Když jsem se díval například do různých bazarů (zajímalo mě, jak moc se toho lidi zbavují), tak nejvíc RRE se prodávají 2012 (myslím tím rok výroby). Tak by mě zajímalo, jestli tyto neduhy, co jsi vypsal, mají i ty nové a nebo jestli se to týká většinou těch starších aut a nebo je to prostě různé (kus od kusu). Beru i to, že když se něco sere po 40tis. km, tak je to špatné. Ono někdo najezdí 40tis. km za rok, někdo za tři. Ale i tak je to málo na to, aby se mělo něco srát u auta za mega a víc (nejsem žádný velký moto fanda, ale přijde mě to tak).

S těma telefonama máš recht, problém ale je, že tu v okolí neznám nikoho kdo by vlastnil "evoka". Leda si zajet do salónu, kde by mě stejně k tomu prd řekli a tvářili se, že tohle se přece u anglických aut nemůže stát (myslím ty vady).
A za tvou reakci se nezlobím. Beru to. Sto lidí, sto chutí.

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#7 Příspěvek od Kokesek » 31 pro 2015 09:42

:yes vetsinou to byl rok 2012 a 2013 ty novejsi nevim neznam, jeste se to nedostalo na servis. Resi se to v zaruce u zastoupeni. Co ja pamatuju tak se rok 2010-2011 u nas vubec neprodaval. Prvni se zacali dovazet koncem 2011.
Jak si rekl. Je to auto jake kazde jine, ale s LR to nema nic spolecneho.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
fritak
Příspěvky: 115
Registrován: 22 bře 2015 11:20
auto: freelander 2 hse Pro

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#8 Příspěvek od fritak » 31 pro 2015 12:36

jestly umíš anglicky tak se zkus podívat tady http://babyrr.com/forum/ jestly ne tak překladač co se sere atd.za mně RRE v konfiguraci manul a elektrika funguje naprosto skvělě :lol:
Přílohy
IMAG0990.jpg

T118
Příspěvky: 4
Registrován: 30 pro 2015 15:24

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#9 Příspěvek od T118 » 01 led 2016 18:45

Díky za odkaz. Angličtina není problém, tak si to tam prolezu. Ještě jednou díky. :wink:

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4168
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#10 Příspěvek od low » 01 led 2016 19:42

No ja nevim. Znam desitky lidi co maji evoqua a v zasade neznam nikoho kdo je s nim nespokojen. Spise naopak. Jedine co tak ze by si ted vybrali silnejsi motor. A uz znam cca 10 lidi co prodali stareho a koupili noveho. Ta tak
http://www.cestoffka.cz expedice po celém světě, offroadskola, firemni akce, eventmanagement http://www.offroadskola.cz

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#11 Příspěvek od xxx » 01 led 2016 19:56

já bych se vrátil spíše k úvodnímu dotazu, jestli benzín/nafta a man/aut.
Osobně neznám značku, která vyrábí 100% auta a to ani v cenách vysoko nad 1 mil. Všichni mají s něčím konkrétním více nebo méně problém. Na druhou stranu auta mají 5-7 let záruku, to třeba auto 2x vyměníš za nové. A k tomu, žádná automobilka nechce prodávat a čekat, že bude mít reklamace třeba 50%.

za mě - nafta, když budeš jezdit hodně a delší trasy nebo benzín na "pojížďky" a když máš rád svižnou jízdu
a převodovka jednoznačně automat. V benzínu stejně jinou volbu nemáš.

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#12 Příspěvek od Maxsel » 02 led 2016 01:04

Automat, benzín. Ale pokud jezdíš delší trasy a chceš ušetřit tak asi zvaž tu naftu. Rozdíl ve spotřebě bude 2 a více litrů na sto km.

Jinak místní servisáci tvrdí, že Free II a Evoque na servis moc nejezdí. To nevypadá, že by to s tou spolehlivostí bylo tak hrozné, když byl Evoque navíc prodejní hit.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
pooh
Příspěvky: 706
Registrován: 16 úno 2012 16:11
tel.: +421905664537
auto: P38 4.6 AB, L322 S/C
Bydliště: Horné Mýto

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#13 Příspěvek od pooh » 02 led 2016 12:59

Len taky dotaz: jak su na tom tie 9 stupnove automaty? Pocul som ze 8 stupnove boli ok, ale vraj 9 stupnove mali nejake muchy, aspon tie prve. Co je na tom pravdy?

Sent from my 3C using Tapatalk
Diagnostika P38, nastavenie a odblokovanie BeCM

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#14 Příspěvek od Kokesek » 02 led 2016 15:03

pooh píše:Len taky dotaz: jak su na tom tie 9 stupnove automaty? Pocul som ze 8 stupnove boli ok, ale vraj 9 stupnove mali nejake muchy, aspon tie prve. Co je na tom pravdy?

Sent from my 3C using Tapatalk

8stupnove maji taky jednu zasadni mouchu. maji jednu planetu z hliniku a ta bezne praska. Ale tento rok uz maji byt dostupne nahradni dily... jinak co se tyce 8HP45 tak radi uplne fascinujicim zpusobem. Dokaze vymacknout i ze slabeho motoru krasny vykon a navic velmi setri spotrebu...
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
pooh
Příspěvky: 706
Registrován: 16 úno 2012 16:11
tel.: +421905664537
auto: P38 4.6 AB, L322 S/C
Bydliště: Horné Mýto

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#15 Příspěvek od pooh » 02 led 2016 23:57

Maju byt dostupne dily - myslis ocelove? A to sa tyka aj silnejsich verzii ako 8hp70? A co teda s tou 9 stupnovou? Aj ked asi o tom budu vediet skor majitelia, lebo su este nove a garancne ...

Sent from my 3C using Tapatalk
Diagnostika P38, nastavenie a odblokovanie BeCM

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#16 Příspěvek od Kokesek » 03 led 2016 17:53

pooh píše:Maju byt dostupne dily - myslis ocelove? A to sa tyka aj silnejsich verzii ako 8hp70? A co teda s tou 9 stupnovou? Aj ked asi o tom budu vediet skor majitelia, lebo su este nove a garancne ...

Sent from my 3C using Tapatalk


ne to jako ze budou do prodeje pustene ty original hlinikove... o ocelovych jsem jeste neslysel ale na to taky dojde a nebo se udela lepsi slitina hliniku :mrgreen:
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
Trewor - ségra
Příspěvky: 251
Registrován: 10 úno 2013 11:45
auto: D2
Bydliště: Praha

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#17 Příspěvek od Trewor - ségra » 04 led 2016 10:44

9° AT od ZF měl hodně krušný začátky v Chryslerech (Jeep a Fiat) kde blblo řazení 8. stupně a 9. to prakticky neřadilo a u Acury po zvolení P se nezamkla převodovka.
Řešilo se to změnami SW až výměnou převodovek. Zajímavý je, že u LR, Maserati a dalších co jí používaj to hlášeno pokud vím nebylo.
Mě přišla fajn, ale kvaltů je už tolik, že řazení pádlama IMHO nedává smysl.

Nový motory jsem ještě nezkusil, ale starej benzín jel znatelně líp což bude platit i u novejch a pak stejně neni jiná volba než AT.

Uživatelský avatar
Fahrer
Příspěvky: 49
Registrován: 01 srp 2011 20:10
Bydliště: Děčín

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#18 Příspěvek od Fahrer » 21 srp 2016 00:04

Kokesek píše: Zadiraji se tomu brzdy, hnijou konektory, rozina se kontrolka motoru a v zastoupeni nevi proc a dalsi takove srandy..
Evoqua má žena 4 roky. Jak dlouho má ještě řekat na závady, které popisuješ? :?:

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11489
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#19 Příspěvek od eliott » 21 srp 2016 08:14

Kdo si počká, ten se dočká. Pak to bude stát za to :mrk
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Wiki
Příspěvky: 512
Registrován: 18 čer 2016 07:34

Re: Co bude lepší při koupi nového RRE - benzín nebo nafta? A automat nebo manuál?

#20 Příspěvek od Wiki » 21 srp 2016 09:30

pokud chceš s tím najet tak 150-160tkm a pak to prodat -/ včas se toho zbavit/ tak je to zcela jedno jestli je to nafta/benz./autom./manual. Počitat s tím ,že po těchto km budou rychle stoupat náklady na servis zejména u nafta/automat

Odpovědět