p38 tds - když je zima, netočí a nestartuje

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
Dario345
Příspěvky: 72
Registrován: 19 říj 2015 17:46
auto: RR 2.5DSE

p38 tds - když je zima, netočí a nestartuje

#1 Příspěvek od Dario345 » 04 lis 2016 07:35

Nazdárek vespolek,
tak pokračuju v závadách a záhadách. Včera ráno bylo +3°C, normálně jsem nastartoval. Dneska je -2°C a do otočení klíčku je vše v pořádku (kontrolky svítí, pipák pípá) po otočení se motor neuráčí udělat ale ani škyt. Jen se ozve několik zacvakání ve dveřích, pod sedačkou, atd...Engine disabled nepíše, zámky se otevřely, pojistky prolustrované, baterka má 12,4-12,5V

Už mě to udělalo jednou, ale to se mě podařilo asi napotřetí nebo napočtvrtý zapnutí a vypnutí klíče, nastartovat...Tentokrát už je i několik desítek pokusů marných. Nevím...Netuším...Nechápu

Zkusím počkat, až vyjde slunko a trochu se to ohřeje. Pokud to naskočí, tak hold mám asi zimomřivý auto :angry

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4442
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: p38 tds - když je zima, netočí a nestartuje

#2 Příspěvek od Kokesek » 04 lis 2016 07:38

Dario345 píše:Nazdárek vespolek,
tak pokračuju v závadách a záhadách. Včera ráno bylo +3°C, normálně jsem nastartoval. Dneska je -2°C a do otočení klíčku je vše v pořádku (kontrolky svítí, pipák pípá) po otočení se motor neuráčí udělat ale ani škyt. Jen se ozve několik zacvakání ve dveřích, pod sedačkou, atd...Engine disabled nepíše, zámky se otevřely, pojistky prolustrované, baterka má 12,4-12,5V

Už mě to udělalo jednou, ale to se mě podařilo asi napotřetí nebo napočtvrtý zapnutí a vypnutí klíče, nastartovat...Tentokrát už je i několik desítek pokusů marných. Nevím...Netuším...Nechápu

Zkusím počkat, až vyjde slunko a trochu se to ohřeje. Pokud to naskočí, tak hold mám asi zimomřivý auto :angry

vyzkouset primo vyklemovat silove kontakty na rele SM v motorovem prostoru. Vyradit pokud je to manual...
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Dario345
Příspěvky: 72
Registrován: 19 říj 2015 17:46
auto: RR 2.5DSE

Re: p38 tds - když je zima, netočí a nestartuje

#3 Příspěvek od Dario345 » 04 lis 2016 08:46

:clap

Tak je KO to relé a při nízké teplotě asi tedy nesepne :-) YWB 10012 je číslo, jestli sem to přečetl dobře.
Když to tak dočasně budu řešit (nažhavím - nastartuju klemou), nebude to vadit? Dokud nepřijdou relé tzn. do pondělí/úterý

Moc si téhle rady vážím :-) Děkuju

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4442
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: p38 tds - když je zima, netočí a nestartuje

#4 Příspěvek od Kokesek » 04 lis 2016 23:04

... :muscle
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Dario345
Příspěvky: 72
Registrován: 19 říj 2015 17:46
auto: RR 2.5DSE

Re: p38 tds - když je zima, netočí a nestartuje

#5 Příspěvek od Dario345 » 04 úno 2017 07:51

Zdravíčko,
po krátké odmlce zase něco k řešení. Objevil se další/jiný problém se startováním. Od té doby, co udeřily silné mrazy a následně polevily, tak špatně startuje studený motor a je jedno, jestli je -5 nebo 0. Abych nastartoval, musím pustit na pár minut webasto, pak chytí na první dobrou. Když nepustím webasto, tak auto točí, z výfuku jdou černá oblaka, jen občas náznak že by se jako rozjel, ale jak pustím klíček a je ticho.

Napadlo mě:
- Může to dělat nafta? (Momentálně dojíždím ještě naftu, kterou jsem bral v cca půlce listopadu)
- Mohly odejít těma extra mrazama žhaviče? Když totiž potom chytne po tom "webastu", tak to pár vteřinek trvá, než se chytnou všechny hrnky

Dario345
Příspěvky: 72
Registrován: 19 říj 2015 17:46
auto: RR 2.5DSE

Re: p38 tds - když je zima, netočí a nestartuje

#6 Příspěvek od Dario345 » 05 úno 2017 18:38

Dario345 píše: 04 úno 2017 07:51 Zdravíčko,
po krátké odmlce zase něco k řešení. Objevil se další/jiný problém se startováním. Od té doby, co udeřily silné mrazy a následně polevily, tak špatně startuje studený motor a je jedno, jestli je -5 nebo 0. Abych nastartoval, musím pustit na pár minut webasto, pak chytí na první dobrou. Když nepustím webasto, tak auto točí, z výfuku jdou černá oblaka, jen občas náznak že by se jako rozjel, ale jak pustím klíček a je ticho.

Napadlo mě:
- Může to dělat nafta? (Momentálně dojíždím ještě naftu, kterou jsem bral v cca půlce listopadu)
- Mohly odejít těma extra mrazama žhaviče? Když totiž potom chytne po tom "webastu", tak to pár vteřinek trvá, než se chytnou všechny hrnky
Tak jsem se do toho pustil, s kamarádem jsme diagnostikovali 4 špatný žhaviče. Momentálně po výměně a chytám úplně studenej na první dobrou :-)

Odpovědět