Jak do RR Sport zapojit neseriové rádio - pioneer PORAĎTE

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
tyjjo
Příspěvky: 7
Registrován: 16 pro 2013 14:30
auto: LR RR SPORT 3.6 tdv8

Jak do RR Sport zapojit neseriové rádio - pioneer PORAĎTE

#1 Příspěvek od tyjjo » 24 led 2014 20:27

Mám čerstvě RR Sport ,2007 ,3.6 diesel .. bomba auto ,ale místo stávajícího rádia chci dát Pioneer SPH-DA110 (2din radio) ,mám v autě Hamann kardon ... hraje skvěle ... ,jen rádio chci vyměnit ... mám adaptery na propojení s ovládáním na volantu ,na zapojení napájení k autu ... ale problém ... je to přes optický kabel původně a tak to nejde zapojit tak ,aby fungovalo zbytek auta jak má ... nejde pak skoro nic kromě rádia ... prostě sháním nějakou variantu ,jak to zapojit aby to všechno fungovalo ... nevíte jak na to ? Popřípadě co ještě dokoupit ? díky moc P.

Uživatelský avatar
hifi
Příspěvky: 508
Registrován: 23 dub 2013 20:02
tel.: 0944542144
auto: D2 Td5 2004 automat
Bydliště: Púchov

Re: Jak do RR Sport zapojit neseriové rádio - pioneer PORAĎT

#2 Příspěvek od hifi » 26 led 2014 20:00

ktosi to tu uz nieco podobne riesil, neviem to na 100% ale mam tusaka ze original tam su na kazdy kanal zosilovace a potom repro. takze ak tam chces neseriove radio, bude to chciet povyhadzovat zosilovace a natiahnut (alebo poprepajat) nanovo kabelaz. ak tam mas DSP
Peter
Skôr než dáš do pohybu čelusť, uisti sa či máš zapnutý mozok. Keď hlava rozmýšla, ruky sa len hrajú.

G4 LE , Ashcroft HD TC , Ashcroft HD flexplate , Kokesek re-map , de-EGR , 2" lift

tyjjo
Příspěvky: 7
Registrován: 16 pro 2013 14:30
auto: LR RR SPORT 3.6 tdv8

Re: Jak do RR Sport zapojit neseriové rádio - pioneer PORAĎT

#3 Příspěvek od tyjjo » 27 led 2014 13:06

to je super zpráva ,hledám hledám ,ale prd ... nevíš kde to bylo nebo kdo to řešil ?

Uživatelský avatar
hifi
Příspěvky: 508
Registrován: 23 dub 2013 20:02
tel.: 0944542144
auto: D2 Td5 2004 automat
Bydliště: Púchov

Re: Jak do RR Sport zapojit neseriové rádio - pioneer PORAĎT

#4 Příspěvek od hifi » 27 led 2014 19:17

no ono zase asi konkretnu linku podla tvojho auta tu nedajdes, ale principialne by ti vela vlakien pomohlo.
ja byt na tvojom mieste by som postupoval asi takto:
- zistit typ a model origo radia
- kuknut na nete nejake zapojenie alebo este lepsie sosnut rave a tam je to vsetko krasne zakreslene este aj farby kablikov a podla toho sa do toho pustit

proti gustu ziaden disputat, radio si mozeme dat podle vkusu kazdeho soudruha...
ten opticky vystup je na origo radii alebo na tom novom Pioneer?
ak by bol na origo radii, v tvojom pripade by som ho zrejme nevyhadzoval. ak vravis ze je tam opticky vystup, tak to bude mat urcite DSP, samostatne koncaky vo dverach a urcite aj kvalitny DA prevodnik kedze mas opticky vystup. bude to hrozna pakaren a zrejme budes potom kvalitou sklamany.
ale naozaj rave by ti velmi pomohlo
Peter
Skôr než dáš do pohybu čelusť, uisti sa či máš zapnutý mozok. Keď hlava rozmýšla, ruky sa len hrajú.

G4 LE , Ashcroft HD TC , Ashcroft HD flexplate , Kokesek re-map , de-EGR , 2" lift

tyjjo
Příspěvky: 7
Registrován: 16 pro 2013 14:30
auto: LR RR SPORT 3.6 tdv8

Re: Jak do RR Sport zapojit neseriové rádio - pioneer PORAĎT

#5 Příspěvek od tyjjo » 27 led 2014 21:21

no právě mám originál s tou optikou ... ,o to hůř ... ,ani nejsem nějakej kutil ,spíš sháním info pro servisáka nebo někoho kdo mi to udělá ... ty nevíš o někom ,kdo by to dokázal ?

Uživatelský avatar
Lassard
Příspěvky: 744
Registrován: 03 lis 2010 19:26
tel.: 774191179
auto: RR P 38
Bydliště: Praha

Re: Jak do RR Sport zapojit neseriové rádio - pioneer PORAĎT

#6 Příspěvek od Lassard » 27 led 2014 21:33

Vyhodil jsem kvalitní Blaupunkt a vrátil do RR původní starej kazeťák. Ten pocit z Harmana je po navrácení se k originálu nepopsatelnej :Pohoda:
Nedělal bych žádné pokusy.
„Kdokoliv obeznámený s předmětem uzná, že je to jasné selhání.“

tyjjo
Příspěvky: 7
Registrován: 16 pro 2013 14:30
auto: LR RR SPORT 3.6 tdv8

Re: Jak do RR Sport zapojit neseriové rádio - pioneer PORAĎT

#7 Příspěvek od tyjjo » 28 led 2014 11:35

Lassarde a jak si to udělal ? Třeba se pak k původnímu taky vrátím ,ale chtěl bych to aspon zkusit ....

Uživatelský avatar
Lassard
Příspěvky: 744
Registrován: 03 lis 2010 19:26
tel.: 774191179
auto: RR P 38
Bydliště: Praha

Re: Jak do RR Sport zapojit neseriové rádio - pioneer PORAĎT

#8 Příspěvek od Lassard » 28 led 2014 12:20

Mám ještě starý model RR, takže tam nehrozí žádné trable s optikou. Když jsem auto koupil byl tam ten Blaupunkt, a jak jsem zjistil, veškeré původní audio bylo odstřiháno a zůstaly kabely jen pro hlavní repráky, které byly napojeny přímo na konektory toho zázraku, takže to hrálo jako běžná Felicie, ale měl jsem CD radio :punch. Koupil jsem si origo kazeťák a na doporučení zde z Fóra si nechal vše opravit a to včetně ustřihaných kabelů ve dveřích jak k repro tak k zesíkům.
tady je odkaz :http://www.caraudio69.cz/, myslím že by ti mohli i pomoci.
„Kdokoliv obeznámený s předmětem uzná, že je to jasné selhání.“

Uživatelský avatar
hifi
Příspěvky: 508
Registrován: 23 dub 2013 20:02
tel.: 0944542144
auto: D2 Td5 2004 automat
Bydliště: Púchov

Re: Jak do RR Sport zapojit neseriové rádio - pioneer PORAĎT

#9 Příspěvek od hifi » 28 led 2014 18:47

chlape ty si nedas povedat :hmm:
ten pioneer je sice lakavy, ale budes zklamany z kvality zvuku. ak ti teda zalezi na na kvalite, tym nemyslim decibely ale pozitok zo sterea. okrem toho si povyhadzujes kopu kvalitnych komponentov ktore su skryte po celom aute a bez rave sa aj tak nedostanes k jasnemu prepojeniu.
ak tak strasne chces, urob to takto:
vytiahni radio, odpoj vsetky kontakty z radia a rozober tapaciry dveri a odpoj kable z reproduktorov. vsetky odpojene kable dobre zaizoluj aby nikde nezkratovali a niekde dobre upevni (hlavne vo dverach) a oznac si ich kde co bolo zapojene alebo nafot. natiahni nove kable na repro (znacena dvoljinka cca 2x2mm prierez by ti na pokus mohol stacit) od sachty na autoradio do kazdych dveri ku repro. kabliky v sachte na radio zapoj na konektor vystupu z tvojho Pioneeru. nic nevyhadzuj a nepatraj kde je co umiestnene, iba autoradio si vyber a odloz. nepredavaj ani za 2-3 roky. stavim sa o 3 spikove kosti ze to budes davat do povodneho stavu skor ci neskor.
no a pozapajaj si ostatne kable a nakoniec napajanie a vyskusaj tu nadheru. mam pocit ze niektore funkcie v aute sa ovladaju cez origo radio a nebudu ti tak fungovat a myslim si ze pri tom umiestneni v strednom panely bude LCD obrazovka tej nadhery od Pioneeru necitatelna alebo slabo citatelna.
zrejme si tym kazdy musi prejst na vlastnu kozu a potom si uvedomi ako pise lassard zenie je nad Vintage. mal som moznost vystriedat hafo radii, doma som mal (aj stale mam) hafo audio techniky s datumom vyroby najmladsie 1992, ale uzasne novinky dnesneho multimedialneho sveta stoja za ...
Peter
Skôr než dáš do pohybu čelusť, uisti sa či máš zapnutý mozok. Keď hlava rozmýšla, ruky sa len hrajú.

G4 LE , Ashcroft HD TC , Ashcroft HD flexplate , Kokesek re-map , de-EGR , 2" lift

Uživatelský avatar
Lassard
Příspěvky: 744
Registrován: 03 lis 2010 19:26
tel.: 774191179
auto: RR P 38
Bydliště: Praha

Re: Jak do RR Sport zapojit neseriové rádio - pioneer PORAĎT

#10 Příspěvek od Lassard » 28 led 2014 19:04

Ten hoch :mrk , má pravdu :hmm:
„Kdokoliv obeznámený s předmětem uzná, že je to jasné selhání.“

Odpovědět